Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2010, 17:14   #1
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom UPS Offline ili ne.....

Treba mi informacija...

Hocu da kupim UPS, i sad gledam kod nekih stoji offline na kraju naziva a kod nekih toga nema, i slican model, samo bez toga Offline i dosta skuplji.

U cemu je razlika?

Ovo se konkretno tice nekog Musteka, krenuo da gledam cene naleteo na ovo i odmah se zbunio

Pregledacu ja i APC, jer mozda cu nategliti za njega, posto nema sumnje da je bolji, ali se sad interesuje sta ono gore znaci i koja je razlika?

I da tipam jos nesto, jel isplativo menjati baterije na UPS-u, jel idu ti klasicni akumulatori (samo naravno manje Ah, ne automobilski :-) ) ili su neki deep-cycle baterije?
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 17:20   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: UPS Offline ili ne.....

Ako si pratio SK u nekim od zadnjih dvadesetak brojeva bilo je govora o tome. Velika je razlika, Voja M ce ti to reci preciznije. U pitanju je nacin na koji stiti racunar. Prenaponska zastita je najvaznija tj. zastita od strujnog udara. On-Line je u svakom slucaju najbolja zastita ali je i skuplji, narocito ti APC modeli. Takodje ti je bitno koliko uredjaja zelis da stitis sa njim, tj. kolika je njihova snaga. Na prime ako imas 360W potreban ti je prenaponska zastita u obliku 600VA...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 20:53   #3
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: UPS Offline ili ne.....

Pa treba mi do 600VA, posto ce biti nakaceno samo kuciste racunara i nista od dodatnih periferija, a kuciste mi je i bitno jer on ima ulogu servera pa da se obezbedi, mada nemam u ovom delu problem sa nestankom struje, ali...
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 0:49   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: UPS Offline ili ne.....

Prosto: Oflajn UPS se samo puni kad ima struje i ceka na njen nestanak. Kad nestane struje, UPS aktivira invertorsko kolo i dalje vec znas i sam . Line Interactive UPS-ovi mere parametre mreze, i u slucaju da dodje do nepravilnosti, prebacuje na baterijsko napajanje. Kod On Line UPS-eva, kompjuter se sve vreme napaja preko baterije, a ne direktno sa mreze.

Naravno, onlajn UPS-evi su najbolji, ali i najskuplji. Line Interactive je ono sto ima smisla kupiti kao kucnu varijantu. Oflajn UPS nije nikakva zastita, sem od direktnih posledica nestanka struje (gubitak nesacuvanih podataka na racunaru).

Zamena baterija se svakako isplati (i sasvim je moguca).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 19:22   #5
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: UPS Offline ili ne.....

Verujem da se koristi u UPS-evima ovaj tip akumulatora sealed lead-acid battery. Cena za aku 12V 7Ah je oko 10-ak evra

Da li svi UPS-evi koriste isti tip baterija, da li ovde voditi racuna o tome pri kupovini UPS-a, eventualno zbog kasnije zamene iste tj mogucnosti zamene iste kada originalna strada tokom vremena, pa onda i razmisljati kupiti bolji tj skuplji UPS, pa kasnije imati investiciju samo u akumulator
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 22:45   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: UPS Offline ili ne.....

Evo ja jurim bateriju za off line Mustek 600VA koja kosta ko pola celog uredjaja. Ne treba se toliko cimati oko toga dovoljno je i kvalitetan surge protektor koji bi racunar spasio od nezeljenih posledica. Moja preporuka za tebe je najpovoljnija a to je off line Mustek 600VA, ali isto tako kvalitetan MGE ili Inform neces pogresiti. Moj glas je za MGE koji je naslednik jedne opste poznate firme, ali ja ti to necu reci na zinat koje.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger 2011 - offline kontakti ddak Operativni sistemi 1 24.10.2010 0:57
Moderatori i admini su stalno offline??? hm... stepanov Forum o forumu 5 11.8.2009 20:17
Work offline ledilo Kvarovi 3 27.2.2007 18:03
offline download Surovi Aplikativni softver 2 8.7.2006 0:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com