Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2010, 13:09   #161
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Za Warband:
ovo je neoptimizovano do zla boga! već su izbacili tri zakrpe, ali i dalje sjecka svaki put kad je na ekranu preko 100 vojnika. Pojma nemma o čemu se radi, spustio sam sve detalje na minimum, i dalje me igra maltretira.
Meni teksture trave, poda i zidova samo nestanu cim igra predje sa mape u realtime izvodjenje.... No.. probacu graficku neku drugu da ubacim...

Pa dobro, zato i sluze patchevi
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2010, 18:40   #162
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Mount & Blade

Nije do grafičke, nego do prethodnog peča. instaliraj najnoviji 1.105. Nažalost, ni on ne rješava memory leak.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 13:04   #163
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Već je moguće igrati Warband preko Hamachija kao i na nekoliko modifikovanih argentinskih servera. Na te servere sam uspeo da se nakačim ali morate da imate 1.102 verziju i je ping 300+ tako da i nije baš ugodno igranje.

Na cs.rin.ru se mogu naći neke informacije o tome. Uglavnom, koristi se "izlečeni" exe fajl koji je modifikovan da izlista te argentinske servere u internet servers tabu u igri. Ali tim exe fajlom se i premošćava serial key check pa je navodno moguće igrati i preko LAN-a, mada to još nisam testirao.

Što se tiče LAN-a, na tom forumu već postoji i modifikovani 1.105 exe tako da se verovatno može igrati preko Hamachija/LAN-a i na toj verziji.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 21:27   #164
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Radi LAN bez problema, cak je koriscen "lekic" za verziju 1.105 a nismo stigli da apgrejdujemo na istu vec samo na 1.102 jer nam se zurilo .

Nego ima tema o warband-u pod "mrezne igre"
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 18:23   #165
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom warband mod?!

Vidim ja ima puno vas comp wizarda na ovom forumu,pa reko da pitam jel se neko bavi modovanjem igara,konkretno mount&blade warband-a?Zanima me jel postoji neki mod za warband ili obican m&b ili pak medieval total war2,u kojem bi covek mogao da igra sa srbijom i da j... m... turcima i ostaloj gamadi.znam samo za europe 1200 al i nije nesto.igrao sam i RON mod al to je vec doba kubura i musketa sto mi se ne svidja.Video sam da je neki lik poceo sa modovanjem warbanda al na zalost za te zapadnjacke ***** evropa prestaje da postoji negde posle madjarske i slovacke.Pozz
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2010, 17:47   #166
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Jel igra neko ovo online? Ovo je ludnica jedna, najbolja malty-player igrica! Ko da covek igra Medieval TW samo u trecem ili prvom licu! Masovne borbe, ko da je stvarno bojiste! Aj napravimo neki klan, pa zakazujemo neke borbe itd.?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2010, 10:37   #167
Hypnotized
Član
 
Član od: 23.3.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 135
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Hypnotized
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
PopMilo kaže: Pregled poruke
Ja sam najvise igrao "Europe_1200" - mapa evrope, godina 1200. Poceo negde u francuskoj, otisao do balkana i stupio u sluzbu Srpskog kralja
Ubrzo zaratio sa vizantijom, poljacima i nemcima, isao do engleske da regrutujem longbow strelce, u francuskoj vitezove, u madjarskoj konjicu, a srpsku tesku gardu sa buzdovanima koristio za skupljanje zarobljenika
Kako se ovaj mod instalira,nasao sam winrar folder,i gde treba sad da se otpakuje?? Pozz
Hypnotized je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2010, 11:21   #168
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Mount & Blade

U folder gdje je instalirana igra valjda. Procitaj Read Me fajl.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2010, 13:46   #169
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Imaš folder "modules", u njega verovatno treba da raspakuješ rar, ali tako da prvo imaš, recimo, folder europa_1200, pa u njemu svi fajlovi i subfolderi.

Kada zatim pokreneš M&B launcher, imaš drop down menu u kome možeš da biraš "native" ili druge modove koje si stavio u modules folder.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
Hypnotized (25.5.2010)
Stara 24.5.2010, 21:21   #170
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mount & Blade

Spremaju uskoro Europe 1200 za Warband....ima li utisaka...kakav je mod? Kakvi smo mi ?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 7:44   #171
Hypnotized
Član
 
Član od: 23.3.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 135
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Hypnotized
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Imaš folder "modules", u njega verovatno treba da raspakuješ rar, ali tako da prvo imaš, recimo, folder europa_1200, pa u njemu svi fajlovi i subfolderi.

Kada zatim pokreneš M&B launcher, imaš drop down menu u kome možeš da biraš "native" ili druge modove koje si stavio u modules folder.
sad sam dobio neki crush : unable to open CommonRes\ani_walk_sideways.brf !
sta da radim?
Hypnotized je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 8:25   #172
Hypnotized
Član
 
Član od: 23.3.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 135
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Hypnotized
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Hypnotized kaže: Pregled poruke
sad sam dobio neki crush : unable to open CommonRes\ani_walk_sideways.brf !
sta da radim?
neko?
Hypnotized je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 9:16   #173
Hypnotized
Član
 
Član od: 23.3.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 135
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Hypnotized
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Hypnotized kaže: Pregled poruke
neko?
uspeo....
Hypnotized je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 0:00   #174
666martin
Novi član
 
Član od: 29.7.2010.
Poruke: 27
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mount & Blade

Da li se sa tom probnom besplatnom verzijom mogu instalirati modovi za M&B i da li će mi oni biti celi?
666martin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 6:59   #175
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
666martin kaže: Pregled poruke
Da li se sa tom probnom besplatnom verzijom mogu instalirati modovi za M&B i da li će mi oni biti celi?
Koliko znam, jedino ograničenje free verzije je maksimalni nivo iskustva koji možeš dostići (6 valjda...) što i nije tako puno - par dana igranja...

Sve ostalo bi trebalo da radi pa i modovi...
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PopMilo na korisnoj poruci:
666martin (6.9.2010)
Stara 6.9.2010, 23:04   #176
666martin
Novi član
 
Član od: 29.7.2010.
Poruke: 27
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mount & Blade

A da li će mi mod biti ceo ili ću isto moći napredovati samo do 6 nivoa???
666martin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 8:39   #177
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
666martin kaže: Pregled poruke
A da li će mi mod biti ceo ili ću isto moći napredovati samo do 6 nivoa???
Samo do 6...
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 0:32   #178
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Par pitanja,

Borio sam se dosta na strani Nordova protiv Swadije,koja je gubila jer je jos ratovala protiv Rhodoksa i onih arapa i tatara plus sam ja skoro sva sela spalio i pobedio u par znacajnih sukoba. Onda sam otkazao sluzbu i sam zauzeo jedan zamak tj. tvrdjavu (+selo sto ide uz tvrdjavu),proglasio sam se kraljem i osnovao kraljevstvo Srbiju.

E sad kaze mi jedna zena iz druzine da ostali kraljevi nece na taj cin gledati blagonaklono. I ja sta cu posaljem jednog lika koji je sa mnom jos od samog pocetka kod kralja Nordova sa ponudom da mu budem vazal. I ovaj me primi. E sad u medjuvremenu Swadia je unistena , veci deo zauzeli Nordovi, manji Rhodoks,a ja sam zauzeo jos dve tvrdjave i tako moje tri tvrdjave cine liniju koja deli kraljevstvo Nordova na dva dela.

Sad me zanima, ako proglasim nezavisnost kakve su sanse da mi Nordovi (najvece kraljevstvo sada i sa najvise vojske i ciji sam ja vazal) objave rat?

I udvaram se nekoj plemkinji iz kraljevstva Vaegris (tako mi rekla ona zena da nadjem zenu plave krvi da bi me drugi priznali). Pobedio sam drugog udvaraca u duelu i osvojio dva turnira u njenu cast. Ali mi rekla da ce da se uda za mene tek kad malo vise uspem u svetu tad sam imao jedan zamak, sad imam tri, poslala mi pismo da se vidimo ali ja sam morao tad da odbijem jer sam opsedao tu trecu tvrdjavu. Od tada mi nije ponovo pisala. Dal ce opet da mi pise ili sam izgubio sanse i moram da trazim drugu? Dal je moguce ozeniti zenu koja nije plave krvi? I dal ce kralju Nordova da smeta ako se ozenim plemkinjom iz kraljevstva Vaegirs?

Moja ideja je da cekam da zarate Nordovi i Rhodoks (sada se granice), i da ja onda objavim nezavisnost. Potucem nordove i stvorim Srbiju tamo gde je bila Swadia + se ozenim plemkinjom iz Vagirsa i nadam se dobijem pozitivne poene kod njih. Dal dobijam pozitivne poene nekog kraljevstva ako mi je zena iz istog?

Ne bi ja izdo ove Nordove ,ali kad sam osvojio prvu tvrdjavu osvojio sam posle jos jednu medjutim morao sam da pitam kralja da je da meni,a on je magarac dao nekom drugom i ja sam morao da prihvatim. Druge dve je dao meni koje sam sam i osvojio. Znaci imao bi 4 da mi je i tu dao. Drugi razlog je ,ako previse ojacaju bice mi jos teze da stvorim svoje kraljevstvo na njihovoj teritoriji. Takodje, ako postanem kralj i regrutujem jos saboraca, mislim na one likove po krcmama i tako to,dal mogu da im dajem naredjenja da napadaju nekog ili brane odredjenu teritoriju, da me prate i tome slicno? Ne mogu sve sam da stignem.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 10:38   #179
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke

Sad me zanima, ako proglasim nezavisnost kakve su sanse da mi Nordovi (najvece kraljevstvo sada i sa najvise vojske i ciji sam ja vazal) objave rat?
100%
Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
I udvaram se nekoj plemkinji iz kraljevstva Vaegris (tako mi rekla ona zena da nadjem zenu plave krvi da bi me drugi priznali). Pobedio sam drugog udvaraca u duelu i osvojio dva turnira u njenu cast. Ali mi rekla da ce da se uda za mene tek kad malo vise uspem u svetu tad sam imao jedan zamak, sad imam tri, poslala mi pismo da se vidimo ali ja sam morao tad da odbijem jer sam opsedao tu trecu tvrdjavu. Od tada mi nije ponovo pisala. Dal ce opet da mi pise ili sam izgubio sanse i moram da trazim drugu? Dal je moguce ozeniti zenu koja nije plave krvi? I dal ce kralju Nordova da smeta ako se ozenim plemkinjom iz kraljevstva Vaegirs?
Najbolje da oženiš neku od Nordova, pošto ti treba pristanak i njenog oca, a najlakše ćeš steći prijatelje u kraljevstvu u kojem si vazal.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Moja ideja je da cekam da zarate Nordovi i Rhodoks (sada se granice), i da ja onda objavim nezavisnost. Potucem nordove i stvorim Srbiju tamo gde je bila Swadia + se ozenim plemkinjom iz Vagirsa i nadam se dobijem pozitivne poene kod njih. Dal dobijam pozitivne poene nekog kraljevstva ako mi je zena iz istog?
Loša ti je ideja. Swadia se nalazi na tromeđi, imaćeš u startu tri neprijateljska kraljevstva. Bolje otkini neki ćošak Rodoksu, pa njega širi pomalo, tako će ti samo Rodoci biti neprijatelji.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Ne bi ja izdo ove Nordove ,ali kad sam osvojio prvu tvrdjavu osvojio sam posle jos jednu medjutim morao sam da pitam kralja da je da meni,a on je magarac dao nekom drugom i ja sam morao da prihvatim. Druge dve je dao meni koje sam sam i osvojio. Znaci imao bi 4 da mi je i tu dao. Drugi razlog je ,ako previse ojacaju bice mi jos teze da stvorim svoje kraljevstvo na njihovoj teritoriji. Takodje, ako postanem kralj i regrutujem jos saboraca, mislim na one likove po krcmama i tako to,dal mogu da im dajem naredjenja da napadaju nekog ili brane odredjenu teritoriju, da me prate i tome slicno? Ne mogu sve sam da stignem.
Od kompanjona (onih likova koje nalaziš po krčmama) možeš da napraviš vazale tako što ćeš im dati neko selo, zamak ili grad. Onda možeš da im daješ takva naređenja.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Corwin na korisnoj poruci:
Bascelik (20.9.2010)
Stara 20.9.2010, 12:43   #180
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Par pitanja,

Borio sam se dosta na strani Nordova protiv Swadije,... Ne mogu sve sam da stignem.
Svaka čast, odavno nisam čitao ovako inspirativnu priču

Sad ću morati opet da uzmem mač u ruke.... Ode slobodno vreme....
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blade, mount, mount & blade, mount and blade


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
mount hdda na suseu 10 Borowatz Slobodni softver 8 1.10.2006 2:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com