Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2014, 16:03   #61
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Mozes da budes sta hoces kad je mir i prosperitet. Svi smo gradjani sveta itd.

Ali u ratu ili krizi ponasace se prema tebi ko prema ostalim etnickim Srbima, Nemcima, Rusima...
Imas primer tokom WWII gde su Amerikance Japanskog porekla zatvarali u kampove samo zato sto su Japanskog porekla a Amerika je ratovala sa Japanom.

Ako odes danas u Svajcarsku, ti si Jugos. Ako ti se deca rode tamo oni ce isto biti Jugosi jer dzaba sto pricaju Nemacki kad im je prezime drugacije.

Ljudi su puni predrasuda i jedva cekaju da te stave u neku grupu, da ti lupe etiketu.

To sto ti hoces da pobegnes iz svog copora ne znaci da ce te drugi copor prihvatiti a i ako te prihvati, when the shit hits the fan ti ces prvi ...ati, pa makar zato sto su oni Bjorgovi i Bjornovi a ti Milojko.

Uzmi primer da radis u nemackoj firmi u Nemackoj. Dobijes unapredjenje a Nemac ne dobije u nemackoj firmi u Nemackoj. Sta mislis sta ce ostali Nemci pricati o tebi, pa ti si glupavi Jugos i ima da ti zagorcaju zivot.

I onda kazu ja cu da se okruzim drugim dobrim ljudima, pa ne. Ti kao etnicki Srbin u Nemackoj ces da se okruzis drugim sto Srbima sto Jugosima i tvoja deca ce iako ne odrastaju u Srbiji voleti Srbiju vise nego domaci Srbi jer ce se suociti tokom odrastanja sa drugom decom koja ce biti izuzetno brutalna i iskrena pa ce tako tvoje dete u potrazi za identitetom i pod kompleksima mozda izrasti u nekog ortodoksnog nacionalistu koji ce po kampovima u Nemackoj da drugu decu uci kako se puca iz puske i kako se nosi kokarda, sviraju gusle i sta ti ja znam...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 0:36   #62
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Au bre, šta se nije moglo pročitati u temi, Kuzma je baš potpalio ulje...

Nego, baš me interesuje mišljenje onih koji u "kampu" vide "poligon za obuku ekstremista", šta li misle o brojnim karate,džudo,aikido,bokserskim,savate,kendo i da ne nabrajam drugim borilačkim klubovima? Ima li tu neke militantne smicalice, jer koji će nekom da nauči da barata katanom? Što se mene tiče, u ranoj mladosti sam naučio da baratam vatrenim oružjem i ne vidim kakvu je to zver načinilo od mene? Nisam ubio nikoga, čak ni potezao vatreno oružije na bilo koga, ikad.

Roditelji koji su svoju decu poslali su svakako znali kakav je plan i program i očito nemaju ništa protiv stava da "bez Kralja ne valja" i malo puškaranja, pa šta? I to je lični stav koji treba uvažiti bez napadanja. A indoktrinacije ima kako god se okrene. I po čemu bi jedna vrsta bila bolja od druge ne vidim dok god ne programira u decu stav da neki manje vrede od nas samo zato što nisu Srbi
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 1:24   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

A i replike Kalaša su u pitanju tako da nije frka, da je M16 bilo bi problema jer nije bogougodan.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Wolverine (19.9.2014)
Stara 17.9.2014, 2:20   #64
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Ooo, pa, veliki pozdrav klero-militantni kolega koji si gađao iz vazdušare i morao isto da se kuneš na vernost bravarskom bogu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 8:16   #65
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Nego, baš me interesuje mišljenje onih koji u "kampu" vide "poligon za obuku ekstremista", šta li misle o brojnim karate,džudo,aikido,bokserskim,savate,kendo i da ne nabrajam drugim borilačkim klubovima?
Bitan je kontekst. Tj. ko vodi kamp i sta se drugo uci u kampu.

Da je u pitanju najobicnije streljacko drustvo koje se fokusira samo na streljastvo, ja ne bi video nikakav problem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 10:10   #66
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A i replike Kalaša su u pitanju tako da nije frka, da je M16 bilo bi problema jer nije bogougodan.
Na slikama sam vidio i repliku M4A1.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 11:34   #67
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A i replike Kalaša su u pitanju tako da nije frka, da je M16 bilo bi problema jer nije bogougodan.
Čak je i replika znatno jeftinija od svog zapadnog pandana.

BTW, mnogi pominju da su u pitanju paintball puške. Nisu, nego airsoft. Ispaljuju plastične kuglice i daleko manje su opasne od paintball pušaka. Lično probao i jedne i druge na sopstvenoj koži. Od airsoft kuglice štiti i obična pamučna majica, ispaljena sa 2m daljine iz jako kvalitetne puške koja za početnu brzinu kuglice ima vrednost koja prevazilazi one dozvoljene pravilima airsofta. Pogodak paintball kuglice boli mnooogo više.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 13:10   #68
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Bitan je kontekst. Tj. ko vodi kamp i sta se drugo uci u kampu.

Da je u pitanju najobicnije streljacko drustvo koje se fokusira samo na streljastvo, ja ne bi video nikakav problem.
Pa, ne uči se da je player1 fašista. Sve drugo je ustavom dozvoljeno. S druge strane player1(ili kogod već) misli da ima pravo da ih javno nazove bilo kako iako ga niko tamo nije zvao niti je njegovo dete učestvovalo. Ergo, šta ti možeš imati protiv?

Treba takve tužiti zbog klevete i verske netrpeljivosti.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 16:45   #69
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
...
To sto ti hoces da pobegnes iz svog copora ne znaci da ce te drugi copor prihvatiti a i ako te prihvati, when the shit hits the fan ti ces prvi ...ati, pa makar zato sto su oni Bjorgovi i Bjornovi a ti Milojko.

Uzmi primer da radis u nemackoj firmi u Nemackoj. Dobijes unapredjenje a Nemac ne dobije u nemackoj firmi u Nemackoj. Sta mislis sta ce ostali Nemci pricati o tebi, pa ti si glupavi Jugos i ima da ti zagorcaju zivot.
Ne mogu da kažem da kojekakvih ograničenih bolida nema svuda na svetu, ali mislim da generalno grešiš.
Lično poznajem nekoliko ljudi koji su u inostranstvu vrlo cenjeni u svojim oblastima, posle par godina su na visokim pozicijama, a otišli su sa dva kofera i svojim znanjem. Niko ih nije pitao ni ko su ni odakle su, u kojoj su stranci, ko im je otac ili kum, nego šta umeju.

Drugo, kada sam govorio o izboru "čopora" nisam mislio da neću da budem Srbin nego npr. Nemac, nego da su mi u tom izboru bitnije neke druge stvari od nacionalnosti. Jednostavno me ne zanima ko mi je rođak, ko mi je "zema", nego ko mi odgovara kao ličnost, ko ima slične vrednosne stavove itd.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
goranmax (17.9.2014), micko76 (17.9.2014)
Stara 18.9.2014, 0:11   #70
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Pa, ne uči se da je player1 fašista. Sve drugo je ustavom dozvoljeno. S druge strane player1(ili kogod već) misli da ima pravo da ih javno nazove bilo kako iako ga niko tamo nije zvao niti je njegovo dete učestvovalo. Ergo, šta ti možeš imati protiv?

Treba takve tužiti zbog klevete i verske netrpeljivosti.
Molim?!?
Jel to mene nesto napadas, il te ja uopste nisam razumeo sta oces kazes?
Sta sam ti skrivio?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 1:46   #71
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Nisi razumeo.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 7:25   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Pa objasni.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 0:28   #73
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 9/2014 "Letnji kontrasti"

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Puca? PUCA?!!! Marš u ćošak!

Puca se od muke, oružjem se GAĐA!



Nikako. Dobro poznavanje oružja je preduslov da bi ljudi naučili da to nije igračka i da se prema istom odnose sa poštovanjem. Pri tom se treningom zaista poboljšava koncentracija i mirna ruka. A mirna ruka je potrebna i kad nešto majstorišeš, naročito oko kompova...još kad se uhvatiš lemilice i SMD komponenata...
My point exactly.

A što se pucanja od muke tiče, ko ti kriv što ne umeš da rukuješ Kingstonovim SSD-ovima
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 9/2014 oluja Sadržaj novog broja SK 69 29.12.2014 16:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com