Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2014, 21:09   #41
Stefan programer
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 484
Zahvalnice: 631
Zahvaljeno 72 puta na 70 poruka
Post Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Ne slažem se baš da bi vojska uterala pamet u glavu klincima koji od malih nogu nisu vaspitavani i rade šta hoće i kad hoće, uz potpuno nepoštovanje bilo kakvog autoriteta. Ubaci ih u vojsku, i šta dobiješ: gomila retarda sa puškama. Dobar deo bi se poubijao pre kraja vojnog roka. Mislim da vojska ne bi uspela da ih i malo disciplinuje. Kao što Kuzma kaže, i pre je bilo retarda, ali verovatno ne u tolikom broju i bili su manje ograničeni.
Da bi postali normalni ljudi, decu treba vaspitavati. A ako se neko od malena ne nauci pravilima ponasanja, ne moze ga ni vojska, a ni bilo sta drugo opametiti.
Nisam ni sam služio vojsku, pa nisam ni osetio na svojoj koži kakvo je to iskustvo, ali ovo tvrdim na osnovu priča onih koji jesu. Lično, nekako mi deluje "gej" živeti sa velikim brojem momaka nekoliko meseci (ili 1 ili 2 godine kao nekada davno), u neretko lošim higijenskim uslovima (da, znam tipa koji je navukao nekakve gljivice or something). A možda sam previše svilen

Naravno, nisu ni ta deca pala sa Marsa u Srbiju, njih je neko odgajio i (nije) vaspitao, tako da je to osnovni uzrok problema. Naravno, tu priča može da se proširi na stanje u državi i društvu, sistemu vrednosti, ali svi znamo kakvo je stanje tu.
Ma nisi ti svilen i ja recimo delim tvoje misljenje. Iako nisam bio u vojsci, cini mi se da ona uopste ni ne treba ovako maloj drzavi, poput Srbije. Ali ipak svako ima svoje misljenje.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Osnovni problem sa današnjom omladinom je osnovni problem našeg društva generalno: imamo iskrivljenu ulepšanu sliku o svojim sposobnostima i mogućnostima (mi smo najlepši, najbolji, najhrabriji, najstariji...), ali ne bismo prstom da mrdnemo da nešto pametno i konkretno uradimo nego samo pljujemo sve oko sebe (i kao pojedinci i kao društvo) i svoje nakaradne navike proglašavamo nekakvim "tradicionalnim vrednostima".

edit: i nije problem što nastavnici "ništa ne mogu", nego što ništa neće. Moje dete ide u školu i više puta sam od nastavnika čuo "ne mogu ja tu ništa", "nije to moja briga" i sl., ali ni jednom nisam čuo "probao sam sve i nisam uspeo". Poslednji slučaj je bio sa decom koja su odvalila neku letvu i udarala zidove (a škola renovirana letos) - moj klinac se obrati razrednom, a ovaj mu kaže nešto u fazonu "baš me briga, idi prijavi portiru".
U drugoj školi jedan klinac maltretira pola škole, roditelji ne sarađuju, ali direktor neće da se obrati socijalnoj službi (što je po protokolu) da "ljudima ne pravi probleme" - u prevodu: što bih se ja cimao i zamerao ljudima, ne bije mene nego decu.
Koliko puta sam video decu na ulici, kako se biju i cackaju, ti pridjes kao da ih razdvojis, a on te jos opsuje. Ma to treba zgaziti pod noge. Nevaspitana goveda.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ne znam... Meni je vojska jedno od većih životnih razočarenja. Nisam imao nikakvih problema, sve je to prošlo relativno lako, ali definitivno tu godinu vidim kao bespotrebno izgubljenu jer ništa pametno nisam naučio.
Ličnost se formira u prvim godinama života i teško će vojska ozbiljno da promeni bilo koga. Problem je što današnji "moderni" roditelji previše podilaze svojoj deci (ja sam svestan opasnosti pa opet stalno hvatam sebe kako sam uradio nešto pogrešno), previše ih "štite", previše ih idealizuju i, što je najgore, očekuju da njihov mali princ ili princeza svuda imaju takav tretman. Sa druge strane su kojekakvi anahroni bilmezi koji direktno ili indirektno decu nauče tome da su ksenofobija i nasilje nešto normalno, da bismo mi svi bili Tesle da nas dušmani ne mrze pa nas u tome sprečavaju i sl. O ljudima koji direktno zapostavljaju ili zlostavljaju decu mislim da ne vredi polemisati.
Suština je da dete od malena treba da bude okruženo ljubavlju, treba da ima podršku, ali treba i da nauči da poštuje druge ljude i da se nauči obavezama i odgovornosti, kao i da snosi razumne posledice (neka vrsta kazne) kada uradi nešto "nedozvoljeno" ili ne uradi nešto što je trebalo.
Ličnost se formira u prvim godinama života.
Potpuna istina. Svaka cast na recenici.
Stefan programer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 18:07   #42
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
m1l0sh kaže: Pregled poruke
da dobra poslovica ali primenjiva na vreme drugog svetskog rata i ranije. Od koga se bre cuvamo. Bugari mogu svakog casa da navru ?
Nisam nikakav pacifista ali dovoljna je mala profi vojska, ljudi kojima je to posao i kraj.
Redovno sluzenje je nepotrebno veliki je trosak, silis ljude koji to nece da rade i dobijas lose "vojnike". Totalnih ratova verovatno nece biti i prosto ti ne trebaju ti brojevi.
A pedagoski potencijal vojske ne postoji. Sta ces pa da naucis ? Nista sto mozes da primenis u mirnodopsko vreme.

Znam sve te price vojska ce da napravi coveka od tebe. Pa onda drugarstvo, pa lepa uspomena itd. Drugarstvo nikad nisam video nijednog caletovog "dobrog druga" iz vojske.
Licno ja nisam sluzio a i nije me briga, nisam morao da se sisam ...
Da li sam nesto propustio verovatno ne. Doduse uvek sam hteo da probam kalasnjikov, bombe i te stvari. World of tanks uzivo mozda.
Kazete tracenje vremena pa ja sam i ovako tracio vreme. Neki ljudi nemaju pametnija posla pa bolje da te to okupira nego nista. Znaci ko voli nek izvoli.

Sto se tice novih generacija lose je. Roditelji su jedini krivi i samo traze izgovor. Ni generacije pre ovih nisu bile dobre jedna na drugu se nadovezuju i ko zna kolko unazad seze problem.

P.s. Znas kad razmislim nece oni nas da cuvaju (sve i da im platis) nego cemo mi da ginemo za njih po dalekim pustahijama ...
Нисам уопште коментарисао редовно или нередовно служење војног рока, већ то што неко мисли да је исто имати или немати ловачку авијацију.

А та прича "ко ће нас да нападне, немамо ми непријатеља у свету све сами пријатељи" или прича да смо и онако готови јер смо окружени НАТО-ом су ми тек јако глупе на више нивоа.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 12:26   #43
Oskar_Vajld
Član
 
Član od: 28.7.2010.
Poruke: 138
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 106 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

U nekom lepsem postojanju vojska bi bila gulbjenje vremena, ali posto smo deo propadajuce ljudske rase, vojska je nuzno zlo. Daleko je doba slobodno od ratova. Korisno je znati neke stvari koje se nauciti mogu(vezano za prezivaljavanje u teskim uslovima, mada to iskustvo vecina imam samim postajenjem u ovoj zemlji), mada hijerarhija, postovanje autoriteta.. Sve je to sustinski lose. Pogotovo jer se postovanje zahteva, a onaj koji zahteva postovanje, ne zasluzuje ni trunku istog.
Oskar_Vajld je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 15:31   #44
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Нисам уопште коментарисао редовно или нередовно служење војног рока, већ то што неко мисли да је исто имати или немати ловачку авијацију.

А та прича "ко ће нас да нападне, немамо ми непријатеља у свету све сами пријатељи" или прича да смо и онако готови јер смо окружени НАТО-ом су ми тек јако глупе на више нивоа.
Ok ali nisam ja reko da imamo samo prijatelje i da je ovo doba mira. Vec da se ratovi ne vode masovno kao drugi svetski i da milion regruta ne znaci nista. 1000 profesionalaca sa modernom tehnikom je bolje nego 10000 talibana, otprilike.
Lovacka avijacija bi imala smisla kad bi se modernizovala ...
Ovo je ipak era tehnologije.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 0:21   #45
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Obuka za rukovanje vatrenim oruzjem mora biti obavezna za sve gradjane, a profesionalna vojska nek rukuje sa rekvizitima (tenkovi, haubice, borbeni avioni ) i nek bude na vrhu komandnog lanca. Sto se prezivljavanja tice i mucenja jadnih regruta, to je nepotrebno. Ko hoce da bude profesionalni vojnik, treba i to da zna, ko hoce da zna vise o prezivljavanju, eno ima ih na TVu svaki dan jedu crve i ostale gadosti, od njih moze nesto da se nauci. Sto se tice nevaspitane omladine...tu nema sta vise da se uradi, to je gotova prica. Ko uspe da sacuva svoje dete, i njegovu psihu, u ovom vremenu, svaka mu cast
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Miki1987 (19.3.2014)
Stara 19.3.2014, 0:42   #46
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Obuka za rukovanje vatrenim oruzjem mora biti obavezna za sve gradjane
Nemam ni najmanju zelju da rukujem oruzjem. Je l' neko treba da me natera?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 9:15   #47
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

^Pa zato i treba da bude obavezna.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 10:57   #48
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Kakva obuka za sve građane??? Kada biste znali kakvih je sve bolida bilo u vojsci, kakve su gluposti radili, kako se naivno povređivali... postoje neki koji do kraja vojnog roka (tada je to bilo 1 godinu) nisu uspevali da nauče da rastave i sastave svoju pušku. Na gađanju tromblonom bolid od 120kg sam sebi razbije glavu. Ja sam bio '90/91, to leto se Slovenija otcepila, u Hrvatskoj počeo rat, a ja sam bio u Hercegovini i već se polako i tu zakuvavalo, Hrvati su uletali i pokušavali da pljačkaju skladišta... Kada smo shvatili da je vrag odneo šalu imali smo neke interne dogovore da se pojedinim vojnicima ni slučajno ne daje bojeva municija, da ne ubiju sebe ili nekog od nas, izmislili smo im neka zaduženja u fazonu "na'rani kerove i ništa ne diraj".

Nekima ne bih dozvolio ni samostalno da izlaze na ulicu, a ne da im dajem oružje.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Game fever (21.3.2014)
Stara 19.3.2014, 14:56   #49
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Obavezna obuka treba da bude bar 3 meseca za poznavanje rukovanja oruzjem. Trebalo bi tako nesto da proture kroz srednju skolu. Domovina mora i da se brani, ne samo da se bezi iz nje!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 17:16   #50
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Kada je o našoj domovini reč, to je kao da si rekao da dete treba da poštuje roditelje koji su ga zlostavljali (što je najgore, mnoga zlostavljana deca i misle da nije kriv roditelj-monstrum, nego da su sama kriva).
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Skenderevo (2.4.2014)
Stara 19.3.2014, 17:35   #51
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Treba decu nauciti da se ne penju na vagone jer ce ih struja ubiti,da ne korsite motore sa unutrasnjim sagorevanjem u prostoriji u kojoj spavaju da se ne pogushe ,da se ne feniraju u kadi punoj vode.....


Ono cas PPZ i slicno,kao obavezan predmet...

Ginu klinci bezveze
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 19:35   #52
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Treba decu nauciti da se ne penju na vagone jer ce ih struja ubiti,da ne korsite motore sa unutrasnjim sagorevanjem u prostoriji u kojoj spavaju da se ne pogushe ,da se ne feniraju u kadi punoj vode.....


Ono cas PPZ i slicno,kao obavezan predmet...

Ginu klinci bezveze
Ovo!

Res publica ili opsta stvar. Drzava ne postoji bez gradjana. Kako se mi odnosimo prema drzavnim poslovima, od placanja poreza pa do izbora, tako ce nam biti.
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 21:10   #53
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Kakva obuka za sve građane??? Kada biste znali kakvih je sve bolida bilo u vojsci, kakve su gluposti radili, kako se naivno povređivali... postoje neki koji do kraja vojnog roka (tada je to bilo 1 godinu) nisu uspevali da nauče da rastave i sastave svoju pušku.
Za računače na 122mm haubici postave likove koji nemaju ni 4 razreda osnovne, na vežbama gađanja omaše cilj za 9 km i roknu van poligona. U vojsku da odeš pa da vidiš šta sve hoda ovom planetom.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
todos (20.3.2014)
Stara 20.3.2014, 9:10   #54
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

I mene su gađali naši, omašili brdo i oko 1,5km vazdušnom linijom. Očima sam video kako potpukovnik zbog toga šamara duplo većeg poručnika pred masom nas vojnika kad smo se vratili u kasarni.
@DeCoy
Slažem potpuno kakvi se ljudi hodaju ovom zemljom je za neverovati.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
modd4fun (26.3.2014)
Stara 20.3.2014, 19:36   #55
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Ako će se uvoditi vojni rok nek se uvede po standardima vojnog roka u Izraelu sem naravno po vremenskom trajanju.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 11:52   #56
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Što se mene tiče da li sam za uvođenje služenja vojnog roka? Da.
Lična iskustva su 50/50.

Dan danas ne treba mi više od 10 min. za ustajanje, obavljanje rituala lične higijene itd. Desetak minuta i ja sam iz kreveta ušao u automobil, spreman na putu ka radnom mestu. Ne gnjavim, ne zevam pola sata itd.

Odeću više ne bacam na fotelju samo tako... Složim je.

Žilet odavno ne bacam posle jednog, dva brijanja...

Hranu više ne biram. Jedem i "crveno" i "zeleno" - šta je na stolu to se jede, ne bira se, ne zamera kako nije slano itd.

Otpale dugmiće sa odeće sam ponovo prišijem za minut dva, ne gnjavim ženu (kao nekada majku) zbog toga.

Iz armije došao sam kući sa ploženom II klasom (civilna B klasa) radio-telefgrafiste, a to se upisuje u radnu knjižicu kao profesija.
U vojsku sam otišao posedujući svega C civilnu klasu.

Mnogi su došli sa komplet položenim A,B,C, itd. vozačkim kategorijama - koliko to košta danas po "slovu"?

Ne znam, nekako je vojni rok uveo malo reda u moj život. O onim pripovetkama kako smo svi zajedno "šareni što se nacionalnosti tiče" spavali, jeli, išli na teren, smejali se i družili nema smisla govoriti. Sve je to bila istina pa ko veruje...

Da li sam bio srećan kada sam dobio poziv? Ne. Pa bio sam tinejdžer i buntovnik kao većina mojih vršnjaka.

Šta bih menjao?

Zabranio bih preterano iživljavanje pojedinaca nad "gušterima", Nekada je stvarno bilo preterivanja. Aj` budi strog, "nagazi" malo, čisto da osete "tvrdo", ali nemoj preterivati.

Skratio bih vojni rok sa jedne godine na 6 meseci. Sedeti u kasarni i biti "džomba" nakon obuke od 6 meseci mislim da je čist gubitak, kako za vojnika tako za državu. Opet, to je moje lično mišljenje.

Drugu polovinu vojnog roka na žalost ne pamtim po lepim uspomenama tj. ima ih vrlo malo. Tada je u moj život kročilo ono ludo vreme, a tu baš ničeg lepog nije bilo.

E da... Čak i iz tog perioda izašao sam sa veoma bitnom poukom. Ljudski život koji sam do tada cenio počeo sam da uvažavam još više...

"Napravi" ta vojska od balavca bar delimično čoveka, šta god ko mislio i govorio.

Jedno je biti vojnik koji gleda "teren" na TFT-u naoružan grafičkom karticom poslednje generacije, a sasvim drugo iskustvoj je kada se čovek nađe u pravoj ulozi "prašinara", "plavca", telegrafiste na -15C sa zgrčenim prstima bez rukavica, ili u ulozi pravog eng-a, vozača ili u ledenoj kupoli T-55.

Poslednja ispravka: modd4fun (26.3.2014 u 12:01)
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku modd4fun na korisnoj poruci:
JzmA (31.3.2014), Marshall George (4.6.2014), player1 (26.3.2014), Sass Drake (26.3.2014), todos (26.3.2014)
Stara 26.3.2014, 20:17   #57
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Ne znam kako,ali sve te navike stekao sam bez vojske,osim sivenja....valjda sam rodjen pedantan....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
modd4fun (27.3.2014)
Stara 27.3.2014, 12:21   #58
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Au dobar... svaka čast
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 3:43   #59
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Sto se tice vojske kod nas:

Okruzeni smo zemljama NATO pakta i idemo ka EU.


Procena je da necemo ratovati nekih 30-40 godina,pa se vojska smanjuje zbog toga. (eventualno 3 balkanski rat sa manje vise istim ucesnicima kao i pre al to nece skoro)


Pravog otvorenog sukoba dve vojske nema zadnjih 30+ godina,tako da realne potrebe za vojnim rokom nema,ni kod nas ni u vecini zemalja sveta.


Treba uloziti u PVO i to je to...za sad.


Svet ide ka Kontinentalnim unijama ,za sad postoje 3 : Severno Americka sa tri zemlje(3 zemlje imaju neki vid defanzivnog saveza,tek ce da utvrde dogovor),EU i Africka unija.


Azija je malo komplikovana po tom pitanju,pa moze biti da bude vise 'unija'


Ovo ja sve malo ofrlje,pa uzmite sa rezervom ali to je neki pravac ka kome se ide otprilike.


Hocu da kazem da je klasican vojni rok pregazilo vreme...

Ako bude nekog veceg sukoba u buducnosti,to ce da bude izmedju gore pomenutih unija i to sa konvencinalnim naoruzanjem. (bez nuklearki iliti FERKA hahaha)

Nisam vidovit ,to je moje vidjenje buducnosti samo
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 9:36   #60
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Pravog otvorenog sukoba dve vojske nema zadnjih 30+ godina,tako da realne potrebe za vojnim rokom nema,ni kod nas ni u vecini zemalja sveta.
Hmm... a sta je bilo ono pre 20 godina malo zapadno i malo juzno od nas?


P.S.
Inace, slazem se da jedini konflikt jaceg inteziteta koje je u teroji moguc je neki 3. (ili 4.) Balkanski rat, i to samo pod uslovom da veci sevezi kao sto je NATO, i ekonomske unije kao EU vise ne postoje na Balkanu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
03/2014 "Naslednik ili inovator" oluja „Prst na čelo” 1 22.3.2014 16:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com