Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2014, 13:34   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 1/2015 "Plava linija"

Ako imate misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2015, 10:51   #2
ljubs
Novi član
 
Član od: 2.3.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Поново је почео са енглеским ...
ljubs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2015, 16:11   #3
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Fenomenalno, kolumna postoji da gledamo razvoj Qzme. Od nekada cinicnog autsajdera, u lika koji je deo sistema.

Hajde i da ga probude moleri, ali pazi ovo- probudili ga vojni drzavni paraziti, lol.

Mislim da je vreme da se ili promeni ime kolumne iz 'Ja, igrac' u 'Moj bracni zivot', i objavite je u Bazaru; ili da date kolumnu nekom drugom, a Qzmu posaljete u Upravni Odbor Politike.

Tekst je u stilu 'Sad sam sazreo, i postao sam mediokritet'

Pa to je prosto tako slatko.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
bogdan (27.3.2015)
Stara 2.1.2015, 18:13   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Meni je drago sto je QZ odrastao. Predugo je bio na prvoj liniji fronta i hvala mu na tome. Sada pise o igrackoj perspektivi u godinama odgovornosti, sto je mnogo plauzabilnije nego da histerise oko CoDa, WoWa i slicnog materijala. Vreme je za nove ljude, sa Kuzmom kao komadantom
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
player1 (3.1.2015)
Stara 2.1.2015, 23:42   #5
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Meni nije drago sto je odrastao. Tj. ja mislim da je on imao te elemente i ranije, samo su bile prikriveni zato sto je pricao iz autsajderske perspektive. Autsajder koji misli da je kul nije pravi autsajder, to je asocijalni mejnstrim lik koji samo ceka da se otkrije.

Inace, lepo je ako Qzma komanduje novim srpskim gejmerskim svetom, gde gejmeri, nerdovi i ostali ETF-ovci polako ulaze u mejnstrim. Lepo je sto je SK sada mejnstrim casopis. A mene licno nesto bas i ne interesuju mejnstrim casopis koji ce da pise hvalospeve o tamo nekim vojnim drzavnim parazitima. To mogu da citam i u Politici, za to mi ne treba SK. Sta je sledece, podrska strajka prosvetara i zivotni plan kako da ti dete zavrsi pravosudni ispit? A taman sam se ponadao kada je ono poceo sa molerima...

Hvala lepo i dovidjena. Odoh da slusam luzera i autsajdera Acu Lukasa, da uzivam u Rust Cohle citatima, i da mi omiljeni Mapetovci budu one dve dede koje sa balkona samo ismejavaju, i nista drugo osim toga. Mnogo volim hejtere i luzere. To su mi ljudi sa ukusom, bojom i mirisom, za razliku od ostale plastike, koja voli da se folira da je sinonim za ljubav.

Bar dajte kolumnu Janu, ili tako nekom. Jer nema nimalo smisla uopste drzati kolimnu koja nosi naziv 'Ja, igrac', gde ce igrac da polako shvata kako je super biti deo sistema, kako je super biti odgovoran roditelj, i svi ostali bla-bla-truc mediokretizmi koji idu uz to. O tome mogu da citam i na Fejs objavama, i onim slikama beba koje radosni roditelji zure da podele sa svojom Fejs komunom. O svadbama, godisnjicama i sahranama necu uopste i da pocinjem.

Dovidjena Qzmo, ako je Qzma ikada i postojao, ili je to sve vreme bio gradjanin Miodrag K. , i zelim ti svu srecu u zivotu.

Poslednja ispravka: kami (3.1.2015 u 0:14)
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 17:30   #6
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Mnogo volim hejtere i luzere. To su mi ljudi sa ukusom, bojom i mirisom...
Možda neki, ali 99% hejtera i luzera su obični beskorisni i nezanimljivi kreteni. Da bi se bio "ozbiljan" hejter potrebno je mnogo više od kompleksa niže vrednosti koji se kompenzuje samoobmanom i verbalnom agresijom.


Inače, da, kompjuteri su danas postali mejnstrim i tu se skoro slažem sa tobom da je to, koliko god je posledica opšteg napretka, za entuzijaste moralna i vrednosna propast ravna onoj koja se desila na našoj muzičkoj sceni devedesetih. Danas je sve prilagođeno "idiotima", od hardvera do operativnih sistema, igre su lepe, šarene i šuplje, internet je pun idiota i idiotluka...

Sa druge strane, kada sazriš, shvatiš i koliko si drugih lepih stvari propustio danonoćno igrajući igre, sedeći pred ekranom i brojeći procente DL filma od 700MB na 33.6kb/s, ili dva dana "štelujući" sistem da bi se podigao 2.1 sekundu brže i na to me podsetilo ovo Qzmino sa 3c na Steamu...

Poslednja ispravka: namcor (3.1.2015 u 19:16) Razlog: drugi deo posta
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.1.2015), Red Marquis (5.1.2015), Wolverine (4.1.2015)
Stara 4.1.2015, 15:40   #7
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Kada autsajder sazri, pravi autsajder, on shvati koliko su ljudi sje.bani i uplaseni, i da je to poenta, a ne toliko da su glupi i ograniceni, kako je mislio kada je bio napaljeni klinac. Moze da zali za propustenim sansama u kontekstu toga da bi bilo lepo osecati zajedno sa slobodnim, a ne preplasenim ljudima; ali, posto je to nemoguce, onda doza ironije koju ionako poseduje, dobije jos luzerskiji, zreliji karakter. Ako bas ima puno ljubavi u sebi, zreli autsajder moze da se potrudi da oslobodi neke ljude, ali to je bas onako preveliki trud, i druga je prica, to su najposebnije osobe na svetu.

To je normalno sazrevanje autsajdera. U tom kontekstu, potpuna je besmislena ona pljuvacina u prethodnoj kolumni gde Qzma pljuje po tamo nekom naucniku od kojeg zavise na stotine radnih mesta, i koji mora da proguta gvna da bi ti ljudi uopste imali sta da rade.

Onaj koji sazreva u stilu 'Eh, kako bi bilo lepo da sam izvatao onu iz odeljenja koja se lozila na mene, a ja sam bio preveliki nerd da bih to provalio' nije autsajder. Mislim, svako od nas ima to osecanje, ne postoje ljudi koji su 100% autsajderi, ali to nije autsajdersko osecanje.

Qzma tokom cele svoje kolumnisticke istorije ima iritantni stav da je on tu kao neka faca, i neki frajer. Serlok Holms, Dr. Hous i svi ti likovi koji bi mu kao bili slicni- njihova poenta uopste nije da oni za sebe misle da su neke kul face. Ja mislim da Qzma preterano misli da je to jedna od glavnih poenti takvih likova, pa sada ovo kada prestane da tako razmislja dozivljava kao sazrevanje hejtera.

Poslednja ispravka: kami (4.1.2015 u 17:14)
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 18:22   #8
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Mislim, nije ova kolumna toliko odvratna kao ona od pre pola godine, gde Kuzma karikiranjem pokusava da odbrani control freak roditelja cije se dete predozira od lekova u 16-oj godini, i kao njegova konstantna i stalna pljuvacina po ljudskoj slobodi i nepostovanje iste, ali je u svakom slucaju jako tuzna.

Mada, priznajem, makar kada bi osnovao Srpsku Fasisticku Stranku bio bi zanimljiviji, jer bi se manje folirao. Mada, o liberalizmu nema pojma, naravno, i kada bi se mozda malo vise upoznao sa njim, a ne sa ovime sto mu predstavljaju srpski kvazi-liberali, a u stvari pripadnici evropske srednje klase foliranata, mozda bi i mogao da bude srpski Ron Pol.

Naravno, ovo poslednje je sala.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 22:31   #9
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
A mene licno nesto bas i ne interesuju mejnstrim casopis koji ce da pise hvalospeve o tamo nekim vojnim drzavnim parazitima.
Da si odrastao u Izraelu ne bi ih nazivao parazitima, mada ni većina Švajcaraca koji ne razmišlja kao ti. Paraziti su na visokim pozicijama i u administraciji, a oni koliko vidim nisu bili pohvaljeni u tekstu.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 5:22   #10
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Ok, imamo razlicito vidjenje termina 'parazit'.

Nije bas da ima bilo kakve veze sa temom, ali eto.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2015, 11:32   #11
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Folirant bio, folirant ostao.
Moja malenkost koja kupuje SK od 89. vise nema nameru nikad jer ne zeli da finansira ovog i njemu slicne (znam da bilo kog zabole q)
Dzim Sterling, Engri Dzo, Kuzma...itd. sve isti kalup mechke da animira decicu sta je kul.Sledi valjda neka lizaliza za sav taj trud.
Ae kolumna to mogu da ne citam ali zasto se njemu daje prostor da "ocenjuje" (citaj: reklamira) igre?
SK ima toliko kvalitetnih ljudi a on izjede pola "opisa".
Kako god bilo baj Kuzmo bilo je zadovoljstvo ne citati te, jedna musterija manje.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2015, 11:48   #12
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

^ I sve ovo jer je dao 87 DA:I?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2015, 12:01   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Dzim Sterling, Engri Dzo, Kuzma...itd. sve isti kalup mechke da animira decicu sta je kul
E vidis, meni je bas interesatno kad pogledam/procitam sta svi ovi "kriticari" kazu o nekoj igri. I to narocito ako im milsjenja nisu ista. Bolje 4 razlicita misljenja, nego jedno isto ponovljeno vise puta. Daje bolju sliku o naslovu. Takodje mozes da vidis kako razliciti profili ljudi gotive neku igru, i po tome da procenis da li ce tebi da se svidi.

Ja na primer, sigrno necu da kukam kako je Kuzma "razbio" Civ:Beyond Earth, jer znam da je Alpha Centauri fanatic (koliko se secam hvalio se da godina drzi precicu na desktopu), i da kroz tu prizmu posmatra igru. Samo cu lepo da upijem delove review-a koji deluju objetkivno bitni (ukljucujuci da AC fanatici nece biti zadoboljni igrom) i potraziti jos misljenja na netu. Stvar resena.

Isto za novi Wolfenstein. Njemu igra nije klikla, i nezadovoljan je sto nema MP. Pogledao druge review-e, drugima je klikla mnogo bolje. Posto meni licno MP nije faktor, na kraju probao i meni najbolji SP shooter u 2014.


Ali najbitnije u svemu ovome:
Preskocite da gledate samo ocene. Opis je bitan. Jos gore je gledati proseke ocena kao metacritic. To nista ne govori o igri da li ce vam se svideti ili ne. Opisi su uvek subjektivni i neko vise ocenjuje neke elemente igre nego druge. Treba procitati opis, pa videti sta vam je licno bitno ili ne. Sve to obavezno zabiberiti youtube gameplay snimkom igre.


Uz sve ovo receno, meni je i dalje najvece razocarenje da veoma retko u SK ima "drugog misljenja", sto se tice opisa igara.
Razumem da dobar deo redakcije ni ne proba neke igre, tako da nema ko da daje druga misljenja. Sa druge strane ne bi mi smetalo da citam neko drugo miljenje, cak i ako je broj dva zakasnjenja od originalnog opisa.

Poslednja ispravka: player1 (18.1.2015 u 12:15)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 22:38   #14
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: 1/2015 "Plava linija"

Vrlo zanimljiva kolumna, iznenađen sam iskreno. Vidi se promena i u stilu pisanja i u pogledu na sebe. Smekša svaki čovek u nekom momentu ili zauvek ostane otuđeni čudak. Kuzma je odabrao ipak ovo prvo. Iako ne otuđiti se deluje kao bolja varijanta, teško je ne osećati se loše (ili u najmanju ruku čudno) nakon takve transformacije... U onom momentu kada sam sebi deluješ kao mediokritet koji proverava FB 100 puta na dan, iako si do nedavno bio veliki protivnik iste te mreže. Što se mene tiče, tekst je skroz na mestu, razumem ga potpuno i voleo bih da vidim više ovakvih u budućnosti.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 1/2015 oluja Sadržaj novog broja SK 85 1.2.2015 3:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com