Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2014, 19:00   #1261
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Sa svim se slazem sem sa poredjenjem Fife za PC i PS4. Playstation 4 verzija je za tri klase bolja ( grafika, fizika lopte, animacije, sama brzina igre i sve ostalo ).
Ne znam, meni je izgledalo sve gtovo identicno po pitanju fizike i animacija. Vidi se da su bolje na PS4 verziji (ili da je nazovemo next gen verziji), ali nije to neki znacajniji pomak. Svakako mislim da ne vredi uzimati PS4 zbog Fife, nije dovoljno bolja u odnosu na PC verizju (kao sto je recimo 2008-2010 fifa bila neuporedivo bolja na konzolama nego na PC-u jer je PC dobijao last gen verzije).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Osbourne (17.2.2014)
Stara 6.2.2014, 18:21   #1262
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Vredi vredi zbog svega... ja gledao danas malo ps4 igre i demonstracije... spalio sam se kako to sve dobro izgleda. Sta treba znati o sistemu o igrama...?
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 9:23   #1263
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
mornar kaže: Pregled poruke
Vredi vredi zbog svega... ja gledao danas malo ps4 igre i demonstracije... spalio sam se kako to sve dobro izgleda. Sta treba znati o sistemu o igrama...?
Sem da su kod nas papreno skupi (najjeftinija igra je 9000 dinara ) i da sam sistem jos nije dobio sve feature, ne znam sta jos treba znati.

Mislim, ako imas neki solidan PC, ne znam kako bilo sta na PS4 moze graficki da te odusevi. Mislim, igre izgledaju jako dobro, ali otprilike PC igraci igraju igre na takvim graficko-tehnickim nivoima jos od prvog Crysis-a. Nista tu nije znacajno specijalno, ali na kraju dana nisu ni bitni izgledi igara, vec kvalitet. Realno, najrealnije, a to moze da potvrdi i ovde neki vlasnik PS4, ova konzola trenutno nema ni jednu igru zbog koje vredi puknuti 400 i kusur evra. Ono sto se sad kupuje je neka vera u buducnost i dobre igre koje dolaze, sto svakako dolazi i ima da se dogodi, ali kao i sa PS3 kad takve igre dodju konzola ce vec biti znacajno ispod 400 evra. Mislim da je PS4, kao i svaka druga konzola nove generacije, trenutno samo za fanove brenda.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 10:12   #1264
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Cijena PS4 nece pasti u narednih godinu dana, a za thih godinu dana ce izaci poprilicno igara tako da je apsolutno svejedno da li ce neko uzeti konzolu sad ili za 6 mjeseci.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 10:36   #1265
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja govorim o period sad pa narednih dve godine. Broj kvalitetnih igara ce se exponencijalno povecavati (2015 ce biti sigurno jedna jako dobra godina puna PS exkluziva), a cena konzole ce verovatno tad prvi put pasti na 300-350e sa igrom. Ja stvarno ne vidim nista toliko zanimljivo od exkluziva koje dolaze u narednih godinu dana da treba zuriti i uzeti konzolu odmah, osim ako nisi fan brenda. To mislim generalno trenutno za sve next gen konzole u slucaju da korisnik ima ili PS360 ili jak PC. Izlazi gomila kvalitetnih igara koje ne dolaze na next gen, barem ne odmah (Dark Souls 2, Castlevanija LoS 2), a u slucaju posedovanja dobrog PC-a igrac nece propustiti ni igre kao sto su Witcher 3 recimo.

Stvarno ne vidim ni jedan valjan razlog, osim hvaljenja i neke vere u bolju buducnost (koja ce svakako doci), za pazarenje PS4 sad. Mnogo bolja opcija za bilo koga ko recimo nema PS3 ili Xbox 360 su ove dve konzole ili upgrade PC-a.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 12:03   #1266
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

I ja sam tako sacekao PS3 da pojeftini i sad ne mogu da se izborim sa backlogom igara. Nije lako kad se nagomilaju igre. Sledece godine u ovo vreme PS4 ce kostati isto (eventualno se neki popust uhvati), a imace igara tako da je potpuno svejedno.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 12:12   #1267
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ista stvar i kod mene, nagomilalo se 20 naslova, ne znas kud ces pre.
Mislim da neko ko se dobro izigrao na PS3 verovatno je vec uzeo PS4. Sto se mene tice, igracu se pretezno na PS3 tokom 2014 godine uz neki naslov na PC-u...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 12:52   #1268
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Trenutno je moj motiv slican, ocu da nabavim PS3 po nekoj prihvatljivoj ceni, a PS4 kad dodje toliko igara da ga ne gasim danima.

Realno sam se zeznuo sto sam uzeo Wii U rano, trebao sam malo da sacekam, ali opet i ovo sto kaze Zdravkelja igrao sam igre kako su izlazile i u tim trenucima se lepo zabavljao. Problem je samo taj sto igre nisu izlazile u velikom broju, a kad su pocele da izlaze ja ostao bez kinte da ih kupujem!

Sve u svemu, mislim da ova godina moze da prodje bez kupovine nove konzole. I dalje nisam siguran sta ce biti sa Xbone-om, a nekako sam postao Xbox fan u poslednje vreme i vise bih voleo da odigram Gears of War i Halo sa burazerima/devojkom, nego bilo sta sto je najavljeno za PS4. E sad, cena igra veliki faktor u svemu tome, kao i mogucnost da stvarno mogu da uradim nesto sa konzolom. Treba sacekati da prodju decije bolesti, da se kvalitet kontrolera nekako poboljsa (gume na analognim palicama koliko sam cuo odlaze nenormalno brzo, shame on you SONY) i da naravno svi servisi budu dostupni a ne ovako da uzme covek prakticno poluproizvod. Vremena za igranje ce se uvek naci, tako da backlog nece biti problem kako god da bude.

P.S. Probao sam ono eye cudo i ludo se zabavio. Trenutno najzanimljivija stvar na konzoli.

P.P.S. Jel se samo meni cini ili su loading vremena uzasno duga? Gotovo nesnosljiva u nekim trenucima?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 13:08   #1269
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ma kakav Gears of Wars i Halo, ko to jos igra?
Pre bih uzeo PS4 za jednu Naughty Dog ekskluzivu nego sve igre skupa sa Xbone-a.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 13:13   #1270
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Mislim znam da se radi o extremno kvalitetnim igrama, Gears of War izgleda kao da ga je neko dete pisalo naspram Uncharted-a i TLoU, ali znas kad je uzasno zabavno sedeti pored nekoga i igrati glupavu igru, smejati se koliko je zaplet bolesno glup i dosadan... bukvalno glupirati se.

Halo je jedno vreme izgledao kao ozbiljna igra, ali sad spada u isti kos. Opet, igrati sa nekim je nezaboravno iskustvo. Nedostaje mi taj co-op, ipak sam ja dete odraslo na NES-u (terminatoru 2) uz kornjace i kontru.

Zato sam i napisao da mi je iskustvo sa PS4 bilo kao da igram PC bez dosta feature-a. Ako nema lokalnog co-opa, glupavih game modova i nekih slicnih stvari, onda konzolne igre meni gube smisao. Sam mogu da igram i na PC-u do mile volje slicne/iste igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
3LANCER (8.2.2014), bokela (8.2.2014)
Stara 7.2.2014, 13:18   #1271
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke

P.P.S. Jel se samo meni cini ili su loading vremena uzasno duga? Gotovo nesnosljiva u nekim trenucima?
Gde? Za Killzone je bukvalno tacno ono sto pricaju, treba 10ak sekundi da udje u main menu kad pokrenes igru, posle jos 10-15s da pocnes da igras.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 13:20   #1272
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Jel si probao Knack? Nisam video dal si nabavio i njega. Loading sam cekao jedno minut sve ukupno, mozda i duze. Sam ulazak u igru je trajao barem 30-40 sekundi.

Ne znam, ali ja sam navikao na brzi loading. Mislim, jeste za jednu konzolu to sasvim ok, ali ocekivao sam brze.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 13:29   #1273
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Prodaj nintendo wii u pa casti sebe i ps4 i xboxom.

I nauzivaj se ko covek do sledeceg nintenda.
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 14:29   #1274
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Nemam Knack, ne interesuje me igra. Imam samo KZ uz konzolu sto je stigao i ono sto je izaslo na Plusu do sad. Cekam Infamous i razmisljam da mozda uzmem Tomb Raider DE posto je jos nisam odigrao, ali kad padne cena.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 16:07   #1275
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

E a koliko obicno prodje dok je ne razvale? Jer su igre preskupe za nase pojmove.
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 16:19   #1276
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

To se nikad ne zna, dok se neki klinac genije ne nameraci i pokusa da je razbije. Za PS3 je trebalo jako dugo i ne bi bilo moguce da Sony nije svojevremenim update-om firmvera promenio politiku i ukinuo podrsku za Linuks, cime su svi hakeri koji su koristili PS3 za svoje poslove (jer svi znamo koliko je Cell procesor mocan) izgubili mogucnost da koriste konzole. Tad se poveo rat izmedju slobodarski nastrojenih hakera (medju kojima je bio i George Hotz, poznatiji kao GHot) da dokazu svoje pravo da mogu da instaliraju bilo koji OS na hardver koji su kupili i da Sony krsi zakon o zastiti potrosaca.
Ekipa failOwerfl0w je uspela da razbije sonijev hypervisor i da dumpuje sve kljuceve. Time su mogli da "potpisuju" aplikacije da budu validne kao sto je instalacija OS-a, custom aplikacije, itd. Nakon toga je bilo samo pitanje vremena kad ce neko provaliti kljuceve za igre do tog Firmware-a. Sony je posle krpio zastitu na druge nacine kroz nove firmware update-e, ali kljuceve za potpisivanje starih igara nisu smeli da diraju, jer bi stare igre prestale da rade na legalnim konzolama.
Ne znam kako, ali su sad svi kljucevi za potpisivanje igara dostupni, pa je moguce na starom poslednjem "krekovanom" firmware-u (mislim da je 3.55) igrati i igre koje su izasle posle njega, sve do najnovijih naslova.
Moje misljenje je da se ova generacija konzola nikad nece razbiti, jer ove masine nisu tako primamljive hakerima, u sustini su to PC-evi koji nemaju preterano egzoticnu arhitekturu (vidimo da HUMA stize sa AMD Kaveri procesorom), a jedini su oni sposobni i pametni da razbiju konzolu...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
doctor (8.2.2014)
Stara 7.2.2014, 19:43   #1277
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Znao sam da sam maler.
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 16:56   #1278
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Moje misljenje je da se ova generacija konzola nikad nece razbiti, jer ove masine nisu tako primamljive hakerima, u sustini su to PC-evi koji nemaju preterano egzoticnu arhitekturu (vidimo da HUMA stize sa AMD Kaveri procesorom), a jedini su oni sposobni i pametni da razbiju konzolu...
Ja baš zbog toga mislim da će oni manje sposobni hakeri uleteti u posao da bi se "dokazali" i razbiće ove konzole relativno brzo... Samo da se neka ekipica ili pojedinac zainate...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 0:28   #1279
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ne znam, obzirom koliko je Sony unapredio čitav sistem zaštite, i koliko "sreće" imali hakeri iz failOverflow jer je neki genije u soniju za funkciju za vracanje random broja koji se koristio u generisanju ključeva stavio da uvek vraća "4". To im je omogućilo da dođu do ključeva, bez toga teško da bi uspeli.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 0:31   #1280
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: PlayStation 4

Zar PS3 nije razbijen tako sto su procureli privatni kljucevi enkripcije na net?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com