Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2014, 13:13   #141
pokies
Banned
 
Član od: 19.12.2009.
Poruke: 296
Zahvalnice: 270
Zahvaljeno 28 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

očigledno da su za ovu godinu spremili niz dodataka i šarenila i u marketingu bacili akcenat na to kako bi zamaskirali što će opet prodavati u osnovi istu igru
pokies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 13:20   #142
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

^U osnovi prave simulaciju kosarke...sta sad tu da menjaju?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 13:40   #143
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Kao i za svaku drugu sportsku igru, komentatori ce kad tad da smore i pregame i half time show ces da odgledas jednom dva puta i posle ces da rokas start ili esc ili sta vec da se vratis na utakmicu i na game-play... A gameplay za svaku sportsku igru cine animacije, fizika, AI. Mislis da je sve savrseno i da tu nista ne treba da menjaju? U simulaciji kosarke lopta treba da se ponasa ko balon? Igraci treba da klizaju po parketu ko da je NHL 2k a ne NBA 2k? 5 godina isti engine. Moze i mora bolje... *****e ih pare.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 13:45   #144
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: NBA 2k15

Po meni, najveci problem pa da se ne ponavljam:

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
- AI - jednostavno, ne postoji. Promena nivoa težine povećava procenat uspešnosti za CPU, a smanjuje ga za igrača. Trebalo bi da CPU koristi kompleksnija taktička rešenja, a ne da niski bekovi ubacuju preko preko dva centra (a centri drže podignute ruke). Pomeranje slajdera utiče na ovo, ali nije fora da ja menjam slajdere. Hoću realnu vrednost.
Nisam ni rekao da je sve idealno, ali ne treba sad ni preterivati sa pljuvanjem....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 15:50   #145
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Posle par ocajnih izdanja, drzim fige da ovo bude konacno valjano. Mada kod mene hajp ne postoji odavno za 2k serijal, jos od 2k12.

Jedino sto nikako nisam ocekivao je da cujem Suck my kiss uz trailer i hvala im na tome - iako je verzija iskasapljena do bola zbog rated E - cekao sam sta ce da bude kad Chad udari po bubnjevima i refren pocne - i ono Lebron posterizuje random lika iz Majamija Odlicno su uklopili

Ajde bre 2k15 - budi fantasticna igra.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 15:57   #146
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Jaki zahtjevi za sportsku igru
Ja znaci zbog procesora necu moci na ultra ovo
Citat:
Minimum:
OS: Windows 7 64 bit or higher
Processor: Intel Core2 Duo or better
Memory: 2 or more GB RAM
Graphics: DirectX 10.1 compatible (512 MB) or better
DirectX: Version 11
Hard Drive: 50 or more GB available space
Sound Card: 9.0c compatible
Additional Notes: Keyboard or dual-analog gamepad

Recommended:
OS: Windows 7 64 bit or higher
Processor: Intel Core i7 or better
Memory: 4 or more GB RAM
Graphics: DirectX 11.0 compatible (2 GB) or better
DirectX: Version 11
Hard Drive: 50 or more GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c compatible
Additional Notes: Dual-analog gamepad
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 18:56   #147
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

JAZO, ne čitaš postove iznad?? Aj da ponovim:
http://www.game-debate.com/news/?new...20Requirements

A pošto mnogi razmišljaju isto kao mvasic i Atwa013, sad da pitam koliko je igrača ove igre koristilo PLAYBOOKS ?? Tu se može postaviti gotovo svaki mogući napad i odbrana koje postoje u današnjoj košarci, ali pošto kontroleri nemaju po 170 tastera i ljudi prstiju koliko oktopodi, uvek si mogao da menjaš četiri napada i odbrane "u letu". I ako, naprimer, znaš da se postaviš kako treba u zoni, AI je odrađivao posao fenomenalno. Isti je slučaj i sa napadima.
Ne kažem da je igra savršena, daleko od toga. Mene je nehvatanje lopte ispred nosa dovodilo do ludila. Ali reći da AI ne postoji je ordinarno neznanje i arogancija. Čisto reda radi, uključite svu "pomoć", tamo u COACH SETTINGS da ispisuje gde se ko i kako kreće u napadu i odbrani i videćete kakav je AI. Još uvek ne postoji taj nivo veštačke inteligencije koji će da vas "prati" dok sami izvodite neke kerefeke na terenu. Kao i u fudbalu i u košarci je bitno postavljanje. Ako igraš zonu 2-3 i ako sa svojim igračem igraš "flastera" na nekome, sasvim je normalno da će i tvoji saigrači "ispasti", baš kao što bi se desilo i u pravoj košarci.
U svakom slučaju, PC verzija 2K15 je OGROMAN napredak u odnosu na 2K14. Ja ovu igru smatram kao zabavu i nešto što je najbliže pravoj simulaciji basketa, tako da mi je u 2K14 smetalo jedino, da ponovim, često nehvatanje lopte. Da sam "simulation freak" uzeo bih loptu, našao društvance i bacakao se po nekom terenu napolju.
U 2K15 će grafika biti bolja, bićei mnogo više dobrih modova, bolja podrška sa patchevima, (najverovatnije) lakše i bolje online igranje, a to je po meni ogromno poboljšanje zbog kojeg mi nije žao što sam već sada preorderovao igru.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Sakiboj (26.8.2014), SportsGamer (26.8.2014)
Stara 26.8.2014, 19:03   #148
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Prvo izvini sto sam ti dirao omiljenu igvicu, buhuhu...
Drugo, sta ako mene bas zamara da se petljam sa playbooksima, slajderima i ostalim tricarijama?
Hocu da ukljucim igru, a ne da se zezam sa stvarima koje su bitnije u nekoj menadzerskoj simulaciji.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 19:10   #149
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

To se menja na d-padu i sto kaze nasty tamo u playbook odaberes recimo 3pt i to fercera besprekorno takodje i kada se drzi B (igram preko x360ce) pojavljuje se i slip, roll i fade. E sad ako neko voli my career mod kao ja , tamo nekad odrade a nekad saigrac uzme loptu i stoji u mestu i nit sutira nit dodaje. Ja igram SG pa jedino pratim akcije koje organizuje AI PG i koriste se naravno one tri. Jedino kada oktljucas onaj "perk", valjda je floor general ili kako se zove, onda mozes da pravis akcije i da menjas odbranu ali opet to nije tako sjajno u my career modu, bar do sada.

U nba 2k13 cak nisi mogao ni da sacuvas playvision da pokazuje.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 19:12   #150
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

@jazo uopste nije zahtevna igra,jedino procesor ajde to,ali ostalo je sve prihvatljivo,@nastyB je sve uupravu sto kaze i meni jedino smeta sto komp ofanzivno bolje skace,ali mozda ne bude toga u 2k15
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 19:14   #151
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Znam kako se menja, nije u tome stvar. Moja zamerka se odnosi na nesto drugo. Lepo je pisalo u citiranom delu, e sad, sto neko nece ili ne ume da razgovara normalno, nego odma' krece sa komentarima "ordinarne neznalice i obicna arogancija" je njegov problem.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 19:31   #152
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
JAZO, ne čitaš postove iznad?? Aj da ponovim:
http://www.game-debate.com/news/?new...20Requirements

A pošto mnogi razmišljaju isto kao mvasic i Atwa013, sad da pitam koliko je igrača ove igre koristilo PLAYBOOKS ?? Tu se može postaviti gotovo svaki mogući napad i odbrana koje postoje u današnjoj košarci, ali pošto kontroleri nemaju po 170 tastera i ljudi prstiju koliko oktopodi, uvek si mogao da menjaš četiri napada i odbrane "u letu". I ako, naprimer, znaš da se postaviš kako treba u zoni, AI je odrađivao posao fenomenalno. Isti je slučaj i sa napadima.
Ne kažem da je igra savršena, daleko od toga. Mene je nehvatanje lopte ispred nosa dovodilo do ludila. Ali reći da AI ne postoji je ordinarno neznanje i arogancija. Čisto reda radi, uključite svu "pomoć", tamo u COACH SETTINGS da ispisuje gde se ko i kako kreće u napadu i odbrani i videćete kakav je AI. Još uvek ne postoji taj nivo veštačke inteligencije koji će da vas "prati" dok sami izvodite neke kerefeke na terenu. Kao i u fudbalu i u košarci je bitno postavljanje. Ako igraš zonu 2-3 i ako sa svojim igračem igraš "flastera" na nekome, sasvim je normalno da će i tvoji saigrači "ispasti", baš kao što bi se desilo i u pravoj košarci.
U svakom slučaju, PC verzija 2K15 je OGROMAN napredak u odnosu na 2K14. Ja ovu igru smatram kao zabavu i nešto što je najbliže pravoj simulaciji basketa, tako da mi je u 2K14 smetalo jedino, da ponovim, često nehvatanje lopte. Da sam "simulation freak" uzeo bih loptu, našao društvance i bacakao se po nekom terenu napolju.
U 2K15 će grafika biti bolja, bićei mnogo više dobrih modova, bolja podrška sa patchevima, (najverovatnije) lakše i bolje online igranje, a to je po meni ogromno poboljšanje zbog kojeg mi nije žao što sam već sada preorderovao igru.
Hajde da pokusam ovako:

AI kod CPU kontrolisanih ekipa je nepostojeći. Promena nivoa težine znači da će CPU da ima veći procenat uspešnosti, a igrač manji. Za bilo koju izvedenu akciju, šut, skok, blok, dodavanje... Odnosno, igrač mora da bude što bliži "idealnom" tajmingu, što je nivo težine veći. To nije AI. To je "varanje", od strane programera, jer je tako daleko lakše povećati "težinu" igre. Ja želim da vidim da CPU koristi razičite akcije, da se prilagođava mom načinu igranja (koji je, recimo, različit od tvog). Hoću da vidim da CPU, sa povećanjem nivoa težine, koristi komplesnija taktička rešenja. I tako dalje, i tako dalje.

AI programming spada u skuplje delove proizvodnje (u odnosu na ostale programere). Jasno mi je da svi (ne samo 2K Sports) hvataju krivine upravo tu. Ali, moje je da insistiram da to promene (malo im pošaljem mail, malo pozovem tehničku podršku... ).

Elem, ja ne znam gde sam pomenuo to o čemu ti govoriš? Izbor akcija, ponašanje moje ekipe je sasvim ok. Bez obzira da li menjam taktiku, zovem akciju za određenog igrača, ili menjam jačinu presinga. Sve radi kako treba.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Atwa013 (26.8.2014), Sh0m1 (26.8.2014)
Stara 26.8.2014, 19:35   #153
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Ne znam kome je ovo za aroganciju upuceno ali se slazem da AI je u prethodnim izdanjima nula. I sto rece rainman, nadam se da bude fantasicna simulacija kosarke. Mogli su i da kazu da nece praviti vise za PC ali eto izlazi i da se nadamo bar da bude dosta bolje nego prethodna izdanja.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 20:35   #154
pokies
Banned
 
Član od: 19.12.2009.
Poruke: 296
Zahvalnice: 270
Zahvaljeno 28 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

nadanja su uzaludna, dovoljno je pogledati par gejmpleja i jasno je da je ista igra.... čovek treba da se udubi i da gleda pola sata pa ni tada ne može da razlikuje koji nba2k je u pitanju....
potrebna je revolucija a ne šminkanje i peglanje jedne iste stvari, a uzimaju pare kao da izbacuju nov proizvod
pokies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 20:41   #155
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
pokies kaže: Pregled poruke
nadanja su uzaludna, dovoljno je pogledati par gejmpleja i jasno je da je ista igra.... čovek treba da se udubi i da gleda pola sata pa ni tada ne može da razlikuje koji nba2k je u pitanju....
potrebna je revolucija a ne šminkanje i peglanje jedne iste stvari, a uzimaju pare kao da izbacuju nov proizvod
U igri nema sta puno menjati zato i oni ne znaju sta da menjaju,u tome je fora
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 20:42   #156
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Pa da procesor,vec vidim da ce biti CPU orjentisana igra
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 21:04   #157
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
U igri nema sta puno menjati zato i oni ne znaju sta da menjaju,u tome je fora
Pa i ne mora da znaju kad siroke narodne mase gutaju sve sto im serviraju...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 21:08   #158
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: NBA 2k15

Da ne ispadne da pametujem, ali moja malenkost je ovako shvatila i onaj deo posta koji je citiran, a evo mvasic dodatno pojasnio.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
AI kod CPU kontrolisanih ekipa je nepostojeći. Promena nivoa težine znači da će CPU da ima veći procenat uspešnosti, a igrač manji. Za bilo koju izvedenu akciju, šut, skok, blok, dodavanje... Odnosno, igrač mora da bude što bliži "idealnom" tajmingu, što je nivo težine veći. To nije AI. To je "varanje", od strane programera, jer je tako daleko lakše povećati "težinu" igre. Ja želim da vidim da CPU koristi razičite akcije, da se prilagođava mom načinu igranja (koji je, recimo, različit od tvog). Hoću da vidim da CPU, sa povećanjem nivoa težine, koristi komplesnija taktička rešenja. I tako dalje, i tako dalje.
Spadam u neke "casual" igrace, priznajem da me smara i petljanje po slajderima, a nisam neki kosarkaski strucnjak, iako zivimo u zemlji gde su svi treneri i selektori , da bih se zezao i sa playbook-om. Hocu da pokrenem igru, igram se i uzivam. Najvise igram asocijaciju i meni ovo bas, bas smeta. Nikako ne mogu da nadjem odgovarajucu tezinu na kojoj bih igrao, a opet to i nije realno jer, ne nadigra mene AI ekipa u toj meri, koliko me pokopa ta nerealna realizacija napada i fizicka nadmoc....

I jos bih samo dodao, izvinjavam se ako sam neprimereno reagovao na poruku koju je NastyB napisao, bilo je impulsivno. Izvini.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 21:18   #159
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Izvinjavam se mvasic-u i Atwi (kao i ostalima koji su se osetili prozvanim), zaista nisam imao ni najmanju nameru da Vas lično uvredim, već su me vaši postovi podstakli da odgovorim. I nema tu ko da mi "dira" omiljenu igricu (mrzim ovaj izraz), nisam ni klinac, ni debil, već samo koristim ono čemu forumi i služe - raspravljanju o nečemu.
Upotrebio sam preteran izraz "neznanje i arogancija" jer me je poneo trenutak i izvinjavam se i zbog toga.
Stvar je u tome što me strašno nervira kad ljudi počnu da ocenjuju neku igru na osnovu nekakvog snimka, daleko pre nego što će se pojaviti. Idite na temu o Dragon Age 3, više od pola ljudi tamo već zna da će igra biti bezveze na osnovu snimka nekoliko minuta gameplay-a. Mass Effect 4?? Igra se pojavljuje (možda) krajem 2015, ali većina na toj temi zna da će igra biti bezveze! A zna se tek dva-tri detalja.
A mnogi komentarišu da je NBA 2K15 ista igra na osnovu 5 minuta snimka alfa verzije igre koju je igrao neki klinac koji se slučajno zatekao tu, čisto da vidi šta je to. Ili ovog trejlera koji ne pokazuje ama baš ništa, osim svetlosnih efekata.
@mvasic - U pravu si kad kažeš "Promena nivoa težine znači da će CPU da ima veći procenat uspešnosti, a igrač manji". O tome se tupilo na forumu 2KSportsa dok neko nije "objasnio" da svaki tim igra sa onoliko napada i odbrana koliko ih ima u onim "COACH PLAYBOOK", kao i da to može da se podešava, mada to, lično, nisam nikada dirao. Ni probao. Naravno, AI koji to "uređuje" daleko je od savršenog, ali reći da ga nema ili ne postoji...pa, ne slažem se sa tim.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Atwa013 (26.8.2014), mvasic (26.8.2014), SportsGamer (27.8.2014)
Stara 26.8.2014, 21:26   #160
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Problem kod DA3 i ME4 je sto su vesti za ove igre uglavnom vezane za seksualno opredeljenje protagonista, sa kim ces se muvati i da li i koliko ce golotinje biti u istim.
Moja zamerka se odnosila na cenu, ako je igra drasticno skuplja, samo zbog "next-gen" efekata, onda jbg... A za ostalo, cekam k'o i svi da probam pa ako je sve OK, kupujem.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kosarka, nba 2k15, simulacija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com