Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2006, 15:03   #1
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Maloprije sam postovao u Tolkien World, pa mi ovo pade na pamet (iako je najbolji, nije sam). Dakle postujte jos pisaca, jos knjiga, predlazite, preporucujte...

Evo od mene, bas citam Pecina crnog leda, od Dz. V. Dzouns i misli da zaista zasluzuje paznju, jer ne vjerujem da ce ikog ostaviti ravnodusnim. Mocno. Postoje tri dijela, s tim da su prvi i drugi prevedeni, a treci se jos radi. Druga dio trilogije se sastoji iz dva dijela. Knjige izdaje alnari. Jedino tome imam da zanovijetam, jer izdanje je blago receno, jadno! Ali stvarno jadno. Na jednoj stranici imate po cetiri-pet varijacija istog imena, tako da niste sigurni kako se covjek zove. Recenice nerijetko nemaju smisla, pa moram da prepravljam zareze, tacke, upitnike... Zaista gomila propusta izdavaca i Alnari bi trebao da razmisli o promjeni lektora, urednika ili koga vec.

Naravno, ko god nije procitao Mac od Sanare, obavezno i pod hitno neka cita! Pisac je Teri Bruks, a nastavci Vilenjacko kamenje Sanare i Carobna pesma Sanare. Izdavac je opet Alnari, i izdanje je nazalost opet jadno. Tip je napisao jos dosta knjiga koje nisu prevedene, pa ko ima priliku da procita, neka postuje da slinimo mi koji nemamo.

Jos bih preporucio deku po imenu Denis Mekirnan i njegove knjige: Dragondoom i Silver Wolf, Black Falcon. On ima sve ukupno osam knjiga, od kojih nije prevedena, nazalost, ni jedna kod nas. Vjerujem da su sve dobre, ali sam samo ove dvije procitao, pa imam pravo samo njih da preporucim. Svih osam je povezano u jednu cjelinu i naravno hronoloski su smjestene od pocetka svijeta, koji se ovdje zove Mithgar, kojeg je stvorio Adon, do konacnog dijeljenja i razdvajanja svijetova.

Ovo je samo kratko, ako nekog zanima jos, pitajte pa cemo vidjeti sta cemo.
Toliko od mene, da cujem vas.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 15:42   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Mac od sanare sam citao u 4 razredu osnovne skole ali kada sam je procitao opet posle gospodara primetio sam da je cist plagijat istog.naravno treba je procitati ali ne treba ocekivati previse.ono sto je meni privuklo paznju je Pesma leda i vatre od Dzordza Martina od koje kod nas trenutno ima 4 prevedena dela:Igra prestola,Sudar Kraljeva,Oluja Maceva(iz dva dela) i trenutno je izasao prvi deo poslednjeg toma Gozba za vrane
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 6:17   #3
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Razmišljanje:

imam neki utisak da se sve manje čita,
nekako ljudi nemaju vremena... ili šta već...
sve češće čujem komentar kako je neko nešto pročitao na nekoj internet adresi, češće nego u nekoj knjizi...
pretpostavljam da se sve većim brojem računara po kućama povećava nivo dostupne instant zabave pa se nešto teže okrećemo ka tradicionalnijem načinu ubijanja vremena uz neku dobru i lepu knjigu... ako nije to onda nemam pojma...

pitate se zašto sam ovo napisao, zar ne...
pa problem je u tome što tema o knjigama već postoji i što bih sada po automatizmu kada postavim link ka njoj, recimo ovako:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1639
trebalo da ovu temu zaključam i kasnije obrišem, jer je duplikat...

tako bi trebalo...
a tako mi je žao da zaključam temu o knjigama...
možda da malo modifikujemo naslov pa da ide kao poseban književni žanr...

ajde da ostavimo prostor da ovo zajednički rešimo, ok ...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 11:58   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Simke kaže:
Razmišljanje:
a tako mi je žao da zaključam temu o knjigama...
možda da malo modifikujemo naslov pa da ide kao poseban književni žanr...
ajde da ostavimo prostor da ovo zajednički rešimo, ok ...
Mozda bi mogao da nazoves temu "Epska fantastika",po meni jedan od najboljih knjizevnih zanrova.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 17:37   #5
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Ма какви епска фантастика,не чита се само то Ето моглоби "Фантастика-препоруке" из свих жанрова Ево ја препоручујем обавезно Исака Асимова,цео РЦЗ(Роботи-Царство-задужбина) серијал.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 20:15   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ма какви епска фантастика,не чита се само то
Da,ali posto je Barjaktar u svom prvom postu nabrojao neka dela epske fantastike mislio sam da je prvenstveno hteo o tom zanru da razgovaramo,ali nije problem,svaki zanr je sjajan na svoj nacin,to dosta zavisi i od ukusa citaoca.Ja trenutno citam Gozba za vrane,cetvrti deo epskog serijala Pesma leda i vatre.Knjiga izlazi u izdanju Lagune i po meni jedno je od najboljih dela modernije epske fantastike.Da ne zna mozda neko je li preveden drugi deo Gozbe za vrane?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 9:53   #7
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Nije da sam ja nesto posebno htio ovom temom, nego samo sam primjetio da se ne spominje niko osim Tolkina, pa reko' da promijenimo to, zato sto mislim da postoji dosta pisaca koji nisu za zapostavljanje.

@Simke
uradi ono sto moras, ako mislis da je treba zatvoriti, onda... ja se necu buniti, mada mislim da ovo nikom ne smeta.

Sto se tice promjene naziva, nemam nista protiv, ali sto se tice zanrova, ja jesam ciljao na epsku fantastiku, kao sto rece Dimo, ali opet nemam nista protiv ostalih zanrova. Po mom misljenju, naslov Epska fantastika potpuno odgovara, jer to je ono o cemu sam ja htio da se prica ovdje, ali Boze moj, ne pita se mene.

E sad sto se tice onog o Macu od Sanare, jeste, istina je da sve tu pomalo mirise na Gospodara, ali ipak to je samo prisutno u Macu od Sanare, i to u kolicinama koje prijaju, iako mozda pomalo smetaju, dok su preostale dvije knjige koje sam procitao Vilovnjacko (odakle taj izraz, da mi je znati!!!) kamenje Sanare i Carobna pesma Sanare, potpuno oslobodjene toga. I nemoj mi reci da te nije odusevilo kad se ispostavilo da je mac oruzje istine! Mene je rasturilo! A tek kraj Vilovnjackog kamenja Sanare!

@Dimo
Mozes li malo poblize napisati o tome sto citas? Pri kraju sam ovog, pa vrebam sledecu zrtvu, tako da bi mi odgovaralo da vec imam nesto u planu.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 10:00   #8
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

@Simke
Evo sad sam gledao onu temu za koju si postavio link, i koliko vidim tamo od epske fantastike ima otprilike e i mozda cetvrtina p. Tako da ovo ni u kom slucaju nije kopija doticne teme. Ali ti opet radi ono sto treba.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 10:22   #9
Gorans
Novi član
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Na pocetku svoje karijere Erik van Lustbader(ovo definitivno nisam tacno napisao) pisac Nindze, Miko itd... imao je par zanimljivih romana epske (koja se pak, desava u buducnosti )fantastike. delo je pocetnicko ali detalji su sasvim dobri, a knjiga zabavna.




Ako je nekom do smeha DEFINITIVNO Teri Pracet i njegov Disk svet serijal
Cak je i igra uradjena po ovom serijalu!
Zaista preporucujem! Odusevicete se!

Poslednja ispravka: Simke (6.6.2006 u 5:41)
Gorans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 11:45   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
barjaktar kaže:
@Dimo
Mozes li malo poblize napisati o tome sto citas? Pri kraju sam ovog, pa vrebam sledecu zrtvu, tako da bi mi odgovaralo da vec imam nesto u planu.
Posto sam ja odusevljen knjigom,mogu samo da ti iznesem svoje subjektivno misljenje sto ne zelim,tako da ti preporucujem ovaj sajt gde imas ukratko opisanu radnju serijala(doduse najvise je opisivan prvi deo Igra prestola,koji je inace proglasen za SF roman godine).Na sajtu ima malo gresaka oko naziva:nije Vesteron nego Vesteros;nije Edvard Stark nego Edard Stark;nije Bareteon nego Barateon...Ali uostalom,sve ces sam shvatiti ako procitas.
Znaci,ceo serijal se zove Pesma leda i vatre,a sastoji se od nekoliko delova(nabrojao sam po redu):Igra prestola,Sudar kraljeva,Oluja maceva(podeljena na dva dela Celik i sneg i Krv i zlato),Gozba za vrane(takodje podeljena na dva dela,ja sam procitao prvi i sad trazim drugi deo) i ne znam ima li posle jos koji nastavak.
Radnja knjige je fantasticno vodjena,svakim poglavljem se pokazuje koliko je Martin sjajan pisac,ne libi se da vec u prvom delu "ubije" glavnog junaka prenoseci srediste radnje na njegovu porodicu.Obmane,izdaje,spletke,ratovi,ljubav glavne su osobine price ovog sjajnog dela.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 13:59   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Ne bih da ponavljam ništa za Song of ice and fire series, ni Tolkiena, a pogotovo alnarijevo skrnavljenje mača senki 1 i 2, već ću dodati neke jako zanimljive stvari koje još niko nije pomenuo:

- Robin Hobb - Farseer trilogy, Liveship Traders Trilogy, The Tawny Man trilogy (očekuje se da Laguna prevede)
- En Mekafri - Serijal o zmajevima Perna (editor/alnari)
- Ursula Le Gvin - Zemljomorje, Leva ruka tame...
- Robert Džordan - Wheel of time series (Laguna kod nas)
- Glen Kuk - Crna Četa (Magnet kod nas)
- Oin Kolfer - Artemis Faul (Laguna)
- Hronike Tomasa Kovenanta, nevernika (Alnari)
- Džon dvanaest jastrebova - Putnik
- Njegova mračna tkanja (zaboravih autora)
- Sve Klarkove odiseje....
- Orvelova 1984
- Nil Gejmen - Američki Bogovi

Izvinjavam se "režiji" ako su linkovi neprimereni kao sadržaj poruke, ali pokazuju na moja lična mišljenja o tim knjigama, a nisam hteo sad da pišem poseban komentar o svakoj knjizi koju sam čitao...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 14:23   #12
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Hmm...nema ni spomena o knjigama Roberta Salavatorea. Ni u ovoj ni u drugoj temi o knjigama.
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 14:35   #13
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Da se i ja izjasnim.
Citao sam mnogo st od navedenog gore, plus jos neka dela i mogu da kazem da ne mogu ni das primirisu Tolkinu.
Jedino sto je bilo dobro (ili najmanje zlo) jeste Ursula Lengvin : "Zemljomoroje".

Teri Pracet (covek se utripovao da je Daglas Adams) i ostale baljezgarije zalim sto sam ikada procitao.
Mac od Sanare sam citao jos kao klinac, tako da ne mogu nicega da se setim, sem da je bas kopija Tolkina. Secam se da ima istu nekakvu atmosferu jurnjavine unutar pecina sa orkovima.
Tri Srca i Tri lava - jos jedna glupost koja se naziva Epskom fantastikom.
To mi je sve davao drugar koji je imao dosta tih knjiga (sad je otisao za Ameriku, pa nemam od koga da se grebem).
Krajnje je vreme da se nesto na tom polju promeni, zato ljudi, olovku u ruke pa pisite nesto

Igrice su sasvim druga prica, sto se ovog zanra tice, jer ima gomila fenomenalnih ostvarenja sa odlicnom pozadinskom pricom...

Nego da ne idem u off-topic.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 15:06   #14
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Eniaroyah kaže:
- Oin Kolfer - Artemis Faul (Laguna)
- Njegova mračna tkanja (zaboravih autora)
Citao sam Artemis Faula i ne mogu reci da je los,ali nije ni neko posebno delo po mom misljenju.Doduse procitao sam sao jednu knjigu iz tog serijala(nema podnaslova,braon korice)tako da mozda i nisam u pravu.
Trilogiju Njegova mracna tkanja napisao je Filip Pulman.Sastoji se od delova Severna Svetlost,Cudotvorni noz i Cilibarski durbin.Procitao sam ih pre 2-3 godine i ne secam se bas dobro detalja,ali znam da su svi delovi veoma zanimljivi.Prvi deo je,po meni,vise okrenut mladjoj publici,dok su drugi i treci deo tezi za shvatanje,a i mnogo mracniji(jos uvek se secam jednog poglavlja Saptaci,kad Lajra dolazi u zemlju mrtvih kod onog druga...).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 15:49   #15
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Budalasto je smatrati da je Tolkin najbolji... Da je medju prvima, to je neosporivo medjutim, evo Robert Dzordan, sa svojim serijalom "Tocak vremena" ga je nadmasio za 2 koplja.. ko ne veruje neka procita. Trenutno ima 10 knjiga u serijalu.. od toga su prevedene prve 4 (laguna)i svaka naredna knjiga je bolja od prethodne (ziva cinjenica)., prevod je odlican.
Da skratim, sigurno znate kako tolkin u nekim deonicama ume da smara nepotrebnim stvarima i opisima.. e pa toga ovde nema, samo akcija, akcija i akcija

Sto se Terija Praceta tice, meni su njegova dela extra gotivna.. uvek se dobro nasmejem kad ga citam, knjige su komicne i pune aludiranja na neke zivotne istine...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 17:20   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Shang Tsung kaže:
Da skratim, sigurno znate kako tolkin u nekim deonicama ume da smara nepotrebnim stvarima i opisima.. e pa toga ovde nema, samo akcija, akcija i akcija
Ukusi se razlikuju, neko voli knjigu, neko akcioni strip, ali kad dođeš do pete i šeste knjige - ima da se smoriš ako tako obožavaš samo akciju...

Probaj "Jezero sjaja" u izdanju kluba Dragon iz Novog Sada. Samo akcija. Tačnije, Hack&Slash. Jer to je.... tada.... Pool of radiance..... valjda na ovom SK forumu ne moram da kažem ništa više. Inače, knjiga po meni je totalno guanno, ali ako voliš takve stvari, verovatno će ti se svideti, i to jako... Nema ukupno deset rečenica opisa, likovi su karakterizovani na brzinu, i onda - akcija, jedna zagonetka, i još akcije....
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 19:03   #17
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom

Tolkin je uradio nemoguce!
On je smislio ceo novi svet,koji imna mapu,istoriju dakle sve!
Ja imam knjigu sa 2000 stranica,tj. LOTR u jednoj knjizi!
Ja sam se uhvatiop za glavu kada sam video!
On je iscrtao mape, uradio rodoslov svih glavnih junaka,pa onda istoriju desavanja,istoriju nastanka hobita i ostalihy rasa...Cak i zasebne price o zivotu junaka pre kontakta sa prstenom...Kako je Golum bio najobicniji decak pre nego sto ga je nadvladala moc prstena....
Ma sve!
Dakle tesko koji pisac ce moci da uradi ista slicno tome a kamoli bolje od toga!



Sto se tice ostalih knjiga preporucio bih vam Harry Potter-a,Artemis-a,Autostoperski vodic kroz galaksiju i jednu od najboljih knjiga ikad napisanih Kancelariju Cudesa!

Poslednja ispravka: Simke (6.6.2006 u 5:43)
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 19:06   #18
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Teva kaže:
On je smislio ceo novi svet,koji imna mapu,istoriju dakle sve!
Ja imam knjigu sa 2000 stranica,tj. LOTR u jednoj knjizi!
hehehehe...

Jos kad bi video da je napravio Silmarilion koji je 20 puta veci od Gospodara Prstenova, iako ima svega 200 i nesto strana, tek bi onda video sta je cudo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 19:10   #19
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
bobi kaže:
hehehehe...

Jos kad bi video da je napravio Silmarilion koji je 20 puta veci od Gospodara Prstenova, iako ima svega 200 i nesto strana, tek bi onda video sta je cudo.
Koliko se ja razumem u matematiku 2000 je vece od 200, ili ja imam dosta da ucim....
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 20:09   #20
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Shang Tsung kaže:
Budalasto je smatrati da je Tolkin najbolji... Da je medju prvima, to je neosporivo medjutim, evo Robert Dzordan, sa svojim serijalom "Tocak vremena" ga je nadmasio za 2 koplja.. ko ne veruje neka procita. Trenutno ima 10 knjiga u serijalu.. od toga su prevedene prve 4 (laguna)i svaka naredna knjiga je bolja od prethodne (ziva cinjenica)., prevod je odlican.
Da skratim, sigurno znate kako tolkin u nekim deonicama ume da smara nepotrebnim stvarima i opisima.. e pa toga ovde nema, samo akcija, akcija i akcija

Sto se Terija Praceta tice, meni su njegova dela extra gotivna.. uvek se dobro nasmejem kad ga citam, knjige su komicne i pune aludiranja na neke zivotne istine...
Sa ovim se opasno ne slažem. Robert Džordan nije loš, dogurao sam do osme knjige serijala, ali porediti ga sa Tolkinom je smiješno. Prvo zbog činjenice da je od Tolkina pokrao toliko stvari, a drugo, zbog toga što je očigledno da je Tolkin tri puta bolji pisac. Poštujem viziju Roberta Džordana, ali mislim da je nije ni izbliza toliko dobro prenio kao Tolkin. Ja sam posle 6 knjige počeo da se dosađujem, ako nijesi stigao dotle, sačekaj, videjćeš. Kod Džordana se može primjetiti i more nedoslednosti, tačno se stiče utisak da je osnovu ideju mijenjao kako je pisao knjigu i kako mu je trebalo neke stvari da objasni, što se kod Tolkina ni u ludilu ne može naći.
Po mom mišljenju, najbolja epska fantastika napisana posle Tolkina je upravo pomenut serijal GRRM-a "Pjesma leda i vatre".
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com