Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2017, 16:18   #181
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

ima li neko iskustva sa sharp televizorima? konkretno ovaj model:

http://www.sharp.eu/av/product/6350-...lc-43cfe6352e/
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 21:09   #182
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down Sharp

Iskopiraću poruku sa drugog foruma koju sam otkucao radi slučajnih prolaznika.
-------

Pošto se postavljaju pitanja u vezi Sharpa...

Sharp je u je bio u totalnom haosu pre nego što ih je letos konačno kupio Hon Hai aka Foxconn. U stvari, još uvek nisu u stanju
Kinezi da sve isprave što je prethodni menadžment upropastio. Razdvojiću Sharp na dva dela.

Sharp TV biznis

Sharp TV u Amerikama – to je od početka 2016. u stvari kineski HiSense koji je najveći kineski proizvođač TV-a, ispred Skywortha.

Sharp TV u Evropi – od 2014. to je UMC Slovakia koji je kupio licencu da proizvodi i prodaje Sharp TV-e pod tim imenom u Evropi.
http://www.umc-slovakia.sk/company/s...nce-sharp-umc/
I ne samo to, oni ih i dizajniraju i uspeli su da totalno srozaju Sharp ime (čitajte strane forume i sajtove)! Sharp je u decembru
kupio većinski deo Skytec UMC-a u pokušaju da se spasi što se može.

Sharp audio u Evropi – isto UMC Slovakia.

Sharp kućanski aparati u Evropi – to je u stvari Vestel (Turska).

Dakle, pravi japanski Sharp nema veze sa ovim ovde u Evropi što se dešavalo poslednje dve godine!

Sharp panel biznis

Sharp je proizvodio MVA panele za monitore i proizvodi ASV TV panele. ASV je po njima „jedinstvena“ tehnologija, mada je
u stvari specifičniji VA. Zaboravio sam da ih naveden zato što su minoran proizvođač (nekada su bili jako ozbiljan).

Koliko vidim, svi W-LED ASV paneli imaju 10-bitnu dubinu boja izuzev dve verzije koje su 8-bitne:
31,5“ 768p i 60“ 1080p. Oba panela se proizvode i ima ih u nekim Samsungovim 32“ i 60“ modelima.

Trebali su isto proizvoditi za Samsung verzije od 40“ i 70“ (mada opet sam čitao da Sakai već proizvodi 40“ za Samsung),
ali je Foxconn to presekao (presekli su još neke dilove) i koliko sam čitao, Kinezi planiraju potpuni povratak Sharpa i na
panel i TV tržište. Sharp ne proizvodi UHD panel(e) što sam i naveo.
Izgleda da još i UMC koristi vrlo limitirano ASV panele (po svoj prilici spomenuti 31,5“ 768p). Top evropski „Sharp“ modeli
imaju IPS panele.

Tokom ove godine Sakai (Sharp i Foxconn zajednička kompanija) će prestati isporučivati ASV panele Samsungu,
zvanično saopšteno od Foxconna.

Po specifikacijama su ASV paneli izuzetni (odlični)!

TL; DR
UMC televizori, pardon „Sharp“, su za izbegavanje.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 15:30   #183
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Moram ovde da iznesem jedno opšte zapažanje. Gledajući neku srednju ponudu, konkretno Samsung i LG serije 6... apsolutno svi paneli, 1080p i 4K su sa osvežavanjem od 60Hz i imaju neku lošu ili nikakvu interpolaciju pokreta.

A ja sam pre 2 god uzeo upravo Samsung serije 6 zbog 120Hz, inače ne bih doplaćivao razliku u odnosu na 5xxx modele... Skoro mi se sam apdejtovao sistem na TV-u i pritom zabagovala, isključila se interpolacija iako je pisalo da je uključeno, a ja sam se osećao kao da me je neko lupio krpom u glavu koliko su pokreti izgubili na čistini... Vratio sve u normalu i odahnuo.

Ovo je realno trčanje unazad, ne možeš da dobiješ više od 60Hz i one najsirovije pokretne rezolucije od 300 linija u klasi do 1000 €. Znači moj H6400 plaćen 450€ je 120Hz panel, dok sada ni svi 7xxx nemaju 120Hz, samo oni skuplji KS modeli od 1000+ €, KU su i dalje 60 Hz. A kada se slika/kamera makar malo kreće daleko mutnije će da izgleda 4K/60Hz nego 1080p/120Hz sa dobrim blur reduction-om. Znači farbaju nas marketingom kao somove, a u realnosti više zakidaju nego što daju.

Poslednja ispravka: Aibo (17.6.2017 u 15:42)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2017, 11:31   #184
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ima li nesto pristojno za 600-700e, za ps4 pro, 4k, <30ms da mogu i sim voznje da se igraju, po mogucstvu pravi rgb? 120hz pretpostavljam nema ispod 1000e?

Velicina 43-50?

edit: ovo deluje ok? Jedino 35ms, ne znam jel to prihvatljivo

http://www.displayspecifications.com/en/model/f340412

Poslednja ispravka: BrutaLiS (2.7.2017 u 14:45)
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2017, 18:30   #185
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

35 ms se smatra prihvatljivim ali ne bih bio siguran da preporučim za SIM vožnje. Moj TV ima 43 ms što nije toliko velika razlika i ako probam da igram Dirt na njemu smeta mi kašnjenje. Evo ti ovde ceo detaljan opis tog Filipsa. Zaista ima 120Hz i taj deo je dobar ali za TV/serije/filmove dok je za igre praktično beznačajan. Kada kačiš PC/konzolu za igranje obično se uključi Game mode koji poisključuje sva poboljšanja slike da bi se dobio brži odziv, pa se tako pogase i svi deblur/dejudder algoritmi za glatkije pokrete, tj. gleda se u potpuno sirovih i neobrađenih 60Hz koje TV dobija. Ako se to ne uradi lag je obično nesnosan sa 70+ ms. Tako da ti je za igranje praktično svejedno. Taj Philips ima i nekih svojih mana u vidu vrlo niskog kontrasta, lošije obrade slike od Korejskih/Japanskih proizvođača pa npr. gledanje nekog TV-a ume da izgleda lošije nego što bi trebalo. To je nekako logično jer je ovo Kinekski TV a od Philipsa ostalo samo ime, pa nemaju iskustva sa obradom slike koje imaju Sony, Samsung, LG...

Ako ti je OK kupovina preko KP, za 620-650€ ima Samsung 49KU6400, koji su čak i u Eurogamer-u opisali kao dobar izbor za gejmere zbog jako niskog kašnjenja od ~19 ms i generalno kvalitetne 4K slike. To je skoro duplo brži odziv od ovog "Philips-a" i mislim da je za SIM to jako bitno. Dalje, TV ima odličan kontrast, oko 5x viši i dobro rukovanje svim vrstama sadržaja koji nije nativno 4K, tako da se ne plašiš na šta će da liče razni ripovi, TV kanali... Ako kupuješ u našim prodavnicama, možda ti bude preskup, u tom slučaju bih bacio pogled na Samsung 43KU6072, odziv je ~23 ms što je i dalje bolje od većine TV-a. Panel i ostali kvaliteti slike su slični samo je dijagonala manja.

Ovo što si naveo da TV ima pravi rgb, verovatno si mislio na HDR? U ovoj cenovnnoj klasi ja ne znam ni jedan TV koji ima implementiranu punu HDR podršku. Ako neko zna neka se javi. Ali pogotovo za sim vožnje bih se držao što nižeg input laga kao prioriteta. Da ponovim, meni 42-43 ms smeta i nervira čak i u manje zahtevnim igrama. Mogao sam na njemu da igram Witchera i Tomb Raider npr. ali trke i FPS-ove nikako. Na kraju sam prosto nastavio da igram na 24" TN monitoru iako pored stoji 40" TV.

Poslednja ispravka: Aibo (3.7.2017 u 18:44)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 15:33   #186
Jamiroquai
Veteran
 
Član od: 19.2.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 610
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 96 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jamiroquai
Određen forumom Re: LCD tv?

Evo mene opet, treba mi predlog za kupovinu novog tv-a, ovog puta za dnevnu sobu Razdaljina je nekih 3m, možda malo više. Najviše ću gledati fudbal, ps4 gaming i netflix. Pretpostavljam da mi smart nije neophodan. Na šta sve da obratim pažnju? Koja dijagonala, i šta preporučujete? Budžet je 500e. Hvala unapred
Jamiroquai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 22:52   #187
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Dozvolio sam sebi da u početku pojavljivanja novih modela TV-a ispratim šta je šta, ali sam takođe dozvolio da nadalje ne pratim... pa sam, eto, u situaciji da tražim savet, i polako nadoknadim propust...
Recimo, ja ne znam konkretne razlike plazma tv ili lcd?
Razmišljam o kupovini TV-a, ali kako odlučiti kad ne znam tačno šta kupujem?
Recimo, HDMI, SCART ulazi itd... to je jasno...
Ali šta je pored toga bitno znati pored kupovine, na šta najviše obratiti pažnju?
Recimo, naišao sam na TV koji košta 30 000 din, ali njegova rezolucija je 32inch i 1366x768. Recimo, koristio sam lap top koji je 12inch ali je njegova rezolucija takođe 1366x768. Na osnovu toga, ja pretpostavljam da ovaj TV od 30 000 ne može da pruži dobru HD rezoluciju, o full HD i da ne govorim. E sad, pošto već duži period nisam pomno pratio novine tehnike, da li ja grešim u ovoj svojoj logici, ili je to tako...
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2017, 14:20   #188
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Taj deo Plazma vs LCD ti više i ne treba jer se plazme već neko vreme ne proizvode, dakle LCD.

Što se rezolucije tiče, TV obično gledaš sa dosta veće daljine nego laptop, pa tih 1366 x 768 izgledaju sasvim dobro na 32" sa recimo 2 metra daljine. Npr. 1366x768 ti daje skoro istu gustinu piksela na 32" kao što je ima 1920x1080 model od 43". Znači oko toga baš nema potreba da brineš.

Oko čega npr. treba da brineš... evo par opštih smernica:

1. Ako gledaš dosta TV kanala onda TV treba da ima dobar tjumer, upscale, obradu šuma... To je kod poznatijih marki obično na visokom nivou, npr. Samsung, Sony, LG, Toshiba... a kod manje poznatih može da bude dobro a može da bude i loše, kako na kom modelu ubodu, npr. Vox, Fox, Vivax, Tesla...

2. Ako želiš da ubodeš USB na kom ti se nalazi film i da gledaš direktno na TV-u onda ti treba model sa dobrom multimedijalnom podrškom (da bi mogao da prikaže što više formata, titlove...) i tu obično prednjači LG pa onda Samsung i Sony. Kod drugih marki iskreno ne znam, tu se uvek treba raspitati za svaki model pojedinačno. Ako će ti PC biti spojen na TV, onda ti taj detalj nije preterano bitan jer sve puštaš sa TV-a.

3. Tip LCD panela. Postoje dve generalne grupe LCD ekrana koje se nalaze u televizorima - IPS i PVA. IPS ima bolje uglove gledanja a PVA veći kontrast jer može da prikaže tamniju crnu boju. Pa ako TV gledaš iz nekih čudnih uglova onda bolje IPS, ako sediš normalno preko puta njega onda bolje PVA. Slično tako i oko svetla, ako ti je svetlo uvek upaljeno onda ti je svejedno koji tip panela uzimaš, ako voliš da pogasiš svetla kad gledaš film, onda je opet bolji PVA jer tako u mraku se vidi da je crna na njemu više crna... pa se vidi i više detalja u mračnim filmovima.

- IPS koristi LG u svim modelima, Sony u nekim, Samsung vrlo retko.

- PVA koristi Samsung u preko 90% modela, Sony u preko 50% modela a LG ih ne koristi.

To su ti neke opšte smernice, ali kada finalno rešiš da kupiš TV, onda se u skladu sa tim koliko para želiš da daš, šta ima kod nas u radnjama i kakve su tog trenutka cene obično svede odluka na 2-3 modela, pa se tu prelomi na osnovu razlika i šta je tebi bitnije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
k750 (6.11.2017), malo blesav (25.11.2017)
Stara 6.11.2017, 17:12   #189
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Hvala puno na odgovoru, od velike je pomoći!!!
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 21:45   #190
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Paneli

Ostavljam poruku u vezi TV LCD panela, pošto je poruka Aiba prilično zastarela.

Ne postoje niti su postojali PVA paneli, već S-PVA koje je proizvodio S-LCD Corp, zajednička korporacija Sonija i Samsung Electronicsa, ali je Sony 2011. prodao svojih 50%
i SE je preimenovao kompaniju u Samsung Display.

Postoje dve vrste LCD TV panela: VA grupa i IPS-oliki.

VA proizvođači panela:
Innolux (Tajvan) – S-MVA /// ex ChiMei (skr. CMO)
AU Optronics (skr. AUO) (Tajvan) – MVA i AMVA3 /// oni su povezana korporacija sa BenQ-om
Samsung Display (Koreja) – SVA /// ex S-LCD Corp; 100% filijala Samsung Electronicsa
China Star Optoelectronics Technology (skr. CSOT) (NR Kina) – HVA
Sharp & Sekai (Japan) – ASV /// 100% filijala Hon Hai Precision Industry (Foxconn na berzi)

IPS-oliki proizvođači panela:
LG Display (Koreja) – S-IPS i AS-IPS /// ex LG Philips; nezavisna korporacija od LG Electronicsa koji je najveći akcionar (37,9%)
Beijing BOE Optoelectronics Technology (skr. BOE) (NR Kina) – ADS

Situacija sa LCD panelima na tržištu TV-a je izuzetno komplikovana i namerno zamršena. O tome sam kucao jako puno na benchu. Npr. Samsungovi TV-i koji imaju IPS panele
(pogrešno PLS) su u stvari ADS. Ove jeftine regionalne marke TV-a masovno isto imaju ADS panele. Najbolje VA panele proizvodi AUO.
Dalje, nije tačno da LG Electronics koristi samo IPS panele. Do ove godine su koristili i Innolux S-MVA panele i štaviše, to su bili odlični modeli i mnogi su se razočarali odlukom
LGE-a da ih ukine za ovu godinu.

Kod Samsunga je bilo ovako jako dugo godina (FHD modeli) i to u istoj seriji !!! Dakle, pročitate test 48", pomislite da to važi i za 43", kad ono šipak, totalno drugačiji panel!
ADS: 43" i 49" /// VA: 32", 40", 48" i 50"

Jedan od razloga zašto sam kucao na benchu da su Samsung Electronics i LG Electronics najveći prevaranti na TV tržištu.

Iskopiraću UHD W-LED panele (proizvođač + tip) / moguće da je došlo do pojave novih modela (ovo je aktuelno stanje od zimus):
Svi 40" paneli su S-MVA (Innolux).
42" su ili IPS (LG Display) ili S-MVA (Innolux).
Svi 43" paneli su IPS (LG Display).
49" paneli su ili IPS (LG Display) ili HVA (CSOT).
Svi 50" paneli su S-MVA (Innolux).
55" paneli su: IPS (LG Display), ADS (BOE), AMVA3 i MVA (AUO), SVA (Samsung) i HVA (CSOT).
Svi 58" paneli su S-MVA (Innolux).
Svi 60" paneli su IPS (LG Display).
65" paneli su masovno IPS (LG Display), AMVA3 (AUO) i S-MVA (Innolux) uz jedan ADS (BOE).
75" paneli su: IPS (LG Display), AMVA3 (AUO), S-MVA (Innolux) i SVA (Samsung).
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
malo blesav (8.11.2017), mentolbrebombona (8.11.2017), shrafko (8.11.2017), todos (8.11.2017)
Stara 8.11.2017, 0:28   #191
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: LCD tv?

Odavno nisam pročitao interesantniji tekst nego ovaj prethodni!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 10:55   #192
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Odličan tekst
Mada, super bi bilo kada bi neko sa tolikim znanjem dao preporuke za kupovinu televizora, nekoliko modela u recimo 3-4 cjenovne kategorije.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 12:04   #193
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Nije loša polazna osnova ovaj sajt i njihova lista najboljih TV-a po kategorijama jer ono što opišu uvek navedu kakav je panel, kontrast, uniformnost osvetljenja, pokreti... Naravno, neki od njihovih favorita nisu dostupni kod nas ali se ipak može izvući korisnih informacija o nekim kod nas aktuelnim modelima.

Inače, sve ovo što piše Duke stoji, paneli su izmešani samo tako, i u istim serijama poput npr. Samsung J6300 serija kao i nova M6300 imamo uglavnom panele VA tipa dok je 43" model IPS što ga realno čini potpuno drugim modelom, ali i dalje nosi isto ime.

I da, moj je lapsus bio što sam u prethodnom postu pisao PVA a trebalo je VA.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 12:33   #194
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Fala, fala .

To što sam otkucao u vezi UHD W-LED panela je jako teško naći na jednom mestu i nećete sigurno naći ni na jednom forumu ili sajtu u vezi TV-a. To sam lično „rudario“ da pronađem
prave informacije.

Kod Samsunga sam zaboravio navesti da su do prošle godine (ne znam za ovogodišnje modele) ugrađivali VA panele od Innoluxa, AUO-a, Sharpa (Sekai) i svoje (Samsung Display)
i sve to tako izmešano u istoj seriji… Napomena da Sharp (Sekai) nije proizvodio UHD panele (ne znam da li su počeli konačno ove godine, ali ih i ovako Foxconn ne prodaje
više Samsung Electronicsu od prošle jeseni/leta), samo HD i FHD.

To što rade proizvođači TV-a je generalno pokvareno, ali je legalno zato što se ne reklamira niti tip panela (namerno, ali ni kupce ne interesuje) niti specifikacije za razliku od
monitora gde su sve specifikacije poznate. Kod TV-a je ubedljivo najvažnija stvar marketing.

LG Electronics serija koja je koristila Innoluxove S-MVA panele je bila UH630V (2016.). To su bili jako dobri modeli. Takođe, LG Electronics je u toj istoj 2016. „uvaljivao“ S-IPS
i AS-IPS UHD panele sa WRGB strukturom zaključno sa UH660V serijom. Dno dna.
Ali ne, ima toga još – svi LGE LCD UHD modeli u 2017-toj imaju WRGB strukturu !!! Ti paneli zbog toga uopšte nemaju 3840x2160 rezoluciju, već 2880x2160! Najobičniji prevaranti.

Ako me ne bude mrzelo (kucao sam na benchu ranije tokom godine), otkucaću šta još isto rade njihovi korejski konkurenti. Mrtva trka ko su veći prevaranti. O HDR-u se tek mogu
kucati romani.

Mene pre svega interesuje paneli za monitore i sami monitori, pa tek onda paneli za TV-e, a sami TV-i su usputni hobi. Što se tiče preporuka za TV-e, situacija je puno komplikovanija
nego za monitore. To zavisi bukvalno od slučaja do slučaja.
Da li će se gledati samo analogna kablovska? Digitalna TV? HD TV?
Da li su bitni široki uglovi gledanja?
Da li se gleda uvek pod svetlom (prirodno ili veštačko) ili se gleda i u mraku?
Da li TV treba da je „pametan“?
Da li će koristiti za konzolarno igranje i koje igre?
Da li će se koristiti za PC?
Ko će koristiti TV?
Da li je bitna dužina garancije?
Da li se kupuje za gotovinu ili rate? Može od preko ili samo ovde? Budžet za kupovinu?
...


@ Aibo

RTings je odličan i verovatno najbolji sajt za TV-e na engleskom jeziku (iako su Kvebešani ).
I Samsung ne ugrađuje IPS panele, već ADS koje proizvodi kineski BOE, koje isto ugrađuju i ove naše poznate regionalne marke (tipa Tesla, Vivax itd.) što sam i otkucao .
To jeste IPS-oliki panel, ali nije IPS jer je to LG Display. Zato Skyworth (drugi najveći kineski proizvođač TV-a) namerno ističe da imaju S-IPS panele da bi se razlikovali
od konkurencije koja ima kineske „IPS“ (ADS) panele.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Boki789 (25.12.2017), malo blesav (9.11.2017), mentolbrebombona (8.11.2017)
Stara 8.11.2017, 13:27   #195
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Kod Samsunga je bilo ovako jako dugo godina (FHD modeli) i to u istoj seriji !!! Dakle, pročitate test 48", pomislite da to važi i za 43", kad ono šipak, totalno drugačiji panel!
ADS: 43" i 49" /// VA: 32", 40", 48" i 50"
Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
LG Electronics serija koja je koristila Innoluxove S-MVA panele je bila UH630V (2016.). To su bili jako dobri modeli. Takođe, LG Electronics je u toj istoj 2016. „uvaljivao“ S-IPS
i AS-IPS UHD panele sa WRGB strukturom zaključno sa UH660V serijom. Dno dna.
Ali ne, ima toga još – svi LGE LCD UHD modeli u 2017-toj imaju WRGB strukturu !!! Ti paneli zbog toga uopšte nemaju 3840x2160 rezoluciju, već 2880x2160! Najobičniji prevaranti.
Burazer je pre neki dan uzeo Samsung 32'' i slika je sasvim ok. Mislim da je to VA panel, jer vidim pomalo razliku kad uporedim sa mojim LG 43'' LH630V, za koji mislim da je IPS i sa kojim sam zadovoljan za sad što se tiče digitalnih kanala i videa na tjubu. Premijer liga, NBA i NFL odlični, baš sam zadovoljan. Jedino gde sam ostao razočaran je košarka, konkretno Evropsko u basketu kad sam gledao smorio sam se. Ružno je prosto kad se gleda sve što nije krupan plan, što je dosta od jedne košarkaške tekme. Kad gledam NBA nemam ni blizu taj osećaj, kvalitetniji je prenos, nema šta.
Sve što si rekao za LG 4k potpisujem i raspravljam se sa nenormalnom rodbinom i komšijama kada me pitaju za savet šta da uzmu, jer od marketinga i igri brojki sa rezolucijom i slično, ljudima sve zvoni i teško im je bilo šta objasniti. Svaka čast za poruke, čitao sam te i na benču.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 16:44   #196
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

@ DukeofSerbia

ADS/PLS namerno nazivam IPS-ovima jer olakšava prosečnom čitaocu da shvati šta sa njima dobija/gubi. Imaju relativno iste prednosti i mane, dele "IPS glow"... u suštini su jasno varijacije jednog istog roda.

Isto tako smatram da nije preterani problem što neki Samsung, recimo KU6300, može da zapadne sa AUO, Samsung ili Sharp panelom jer su svi VA tipa. AUO je najbolji ali su realno svi jako dobri, razlike su ipak u nijansama koje bi mogle da se primete tek u direktnom poređenju a u realnosti ne menjaju stvar previše.

Međutim kada Philips krene da prodaje seriju TV-a sa Sharp VA panelima i ona kao takva prođe sve inicijalne opise... a onda nakon samo par meseci promene na neke totalno leve IPS-olike pa kupci ne znaju šta ih je snašlo, to je što se mene tiče razlog za potpuni bojkot brenda.

Od konkretnih budžetskih modela u našim prodavnicama bih npr. sebi lično uzeo Samsung J5200 ili J5500 iako su stari modeli jer su VA, imaju ok input lag, dobru uniformnost ekrana (za novije K5xxx nisam baš siguran jer sam video da ume da bude prilično loše). Najnoviju seriju M5xxx bih zaobišao jer je kompletno IPS-olika, vrlo slična LG jeftinim modelima koje ne volim jer imaju plitku crnu i prosto mi to nije to za gledanje filmova i serija koji često imaju puno tamnih scena u koje onda upliva ono sivilo/plavetnilo umesto crne boje, pa još ako nije uniformno nego na oblake, to mi je tek ometajuće. Još je Samsung obično i skuplji pa to tek nema smisla. Sonijeve aktuelne modele nisam ispratio jer obično ne vrede puno u toj cenovnoj klasi, oni se uozbilje tek gore oko 1000€.

Od jačih modela bih opet probao da odaberem neki Sasmung serije 6, recimo pominjani K6xxx za FHD ili KU6xxx, MU6xxx za 4K. Samo da ne budu nikako dijagonale od 43" jer su to različiti modeli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
malo blesav (9.11.2017)
Stara 8.11.2017, 16:54   #197
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Gledam oglase na internetu, upoređujem cene sa cenama u radnjama...
Naravno, finansijski je isplativije uzeti polovan. Da li imate iskustva sa takvim kupovinama, da li je bolje ipak kupiti u prodavnici, imaš garanciju, novo je...? Ili nema ništa loše kupiti i preko oglasa, neki polovan tv?
Možete li mi preporučiti neki TV sa aktuelnog našeg tržišta, do 35000 din?
Recimo, za tu sumu (a negde sam našao i malo veću) koliko sam razumeo (zahvaljujući pomoći s ovog foruma) može se daleko bolji tv naći putem oglasa? Možete li mi dati neki savet, kako razmišljati, šta odabrati? U suštini TV nije potreban isključivo zbog gledanja filmova, povezivanja sa računarom i sl. već obično, "old school" gledanje dnevnog programa
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 8:29   #198
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Aibo, da li je ovo nešto što bi mi preporučio da kupim? Preporučio si mi već LG 43lh630v, mada ako je loša crna boja, je li bolje onda samsung ovaj? Tu su negdje sa cijenom.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 11:30   #199
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Za 43" je manje više svejedno jer su u oba slučaja IPS paneli unutra, a ostatak funkcija je manje više na sličnom kvalitetu kod oba brenda i sva je verovatnoća da su slični LG modeli jeftiniji. Ali ako ti nije problem da ideš na manju dijagonalu, onda bih uzeo 40" J5502. I to bih ga uzeo radije od godinu dana novijeg K5500 zato što iako su im paneli isti, rekao bih da je noviji lošije napravljen. Npr. iz ove J serije sam video više modela sa vrlo ujednačenim i lepim osvetljenjem, znači u tamnijim filmovima ama baš ništa ne štrči na slici. Dok dva iz K serije što su uzimali neki poznanici imaju problema sa neuniformnošću osvetljenja. Na jednom 40" K5102 se npr. jasno vidi čak i na svetlim kanalima da uglovi nisu osvetljeni jednako kao centralna površina.

Poslednja ispravka: Aibo (9.11.2017 u 12:18)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
malo blesav (9.11.2017)
Stara 15.11.2017, 13:51   #200
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Preporuke

Pitali ste za preporuke

PAŽNJA

Sony KD-XE437077 za samo 61k !!!

Da li je greška u ceni, ne znam, ali za te novce nema ni u Germaniji ! Ako je ponuda stvarna, kupujte dok traje!

Ovo naravno ako vam treba IPS-oliki TV sa svojim prednostima i manama. Panel je LG Display S-IPS. I Sonijevi LCD TV-i su najbolji i bez premca za PC desktop upotrebu.
Ovde sam detaljno objasnio i zašto.

Ako kupujete ovde u maloprodaji, a treba vam 55“ UHD model, onda je najbolja kupovina u budžetskoj klasi Sony KD-55XE70xx serija. Panel je MVA koji proizvodi AU Optronics.
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-t...or-cena-413225
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-t...or-cena-413385

Takođe, 49“ verzija isto ima sasvim ok cenu. Panel je LG Display S-IPS.
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-t...or-cena-411545

Dalje, LG LCD TV modele iz 2017-te ne preporučujem ni najgorem neprijatelju, a pogotovo ne njihove „UHD“ modele.

Dalje, izbegavajte Samsungove modele sa njihovim SVA panelima (to su vam modeli sa zakrivljenim panelima).

Kad se smislim, otkucaću nadam se i u vezi FHD modela .

P. S.
Trenutno se svi skuplji Sonijevi, ali i LG i Samsungovi modeli u ovdašnjim maloprodajama prodaju sa 5 godina garancije!
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Jamiroquai (16.11.2017), malo blesav (15.11.2017), Mocko (18.11.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com