Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2010, 23:34   #201
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Da li se to meni čini ili ova igra nema nikakvu priču? Nikakav zaplet, bilo šta što bi poteralo čoveka da išta uradi? Nije mi uopšte jasno šta se očekuje od mene kada sam uradio prvi kvest (počeo sam u Swabiji). Je l' treba kao da se stavim u kraljevu službu sad (krčmarice kažu da uvek traži vojsku za rat ) ili da tražim kvestove po drugim zamkovima?

Na prvi pogled mi deluje dosta odbojno. Mapa je totalno nepregledna i plus je ograničena. Kapiram da je realno da ne zna lik odmah gde je šta i da ima neki kao limit dokle mu pogled seže, ali opet, ako moram da nađem neki grad po imenu, a nisam nikada bio u njemu - mogu samo da lutam. Borba je prilično nezgrapna, pogotovo iz sedla.

Ne sviđa mi se princip snimanja pozicije. Opet, jeste realan, ali je iritirajuć. Posle pola sata igre me presrelo 16 bandita (na mojih 7 plaćenika) i odralo nas k'o volove u kupusu. Načičkali su nas strelama kao one jastučiće za igle. Mene bacili u ropstvo, njih pobili, a konja su verovatno pojeli pošto ga više nemam.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 23:39   #202
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mount & Blade

Čitam ja tako ovu temu, vidim svi imaju neke epske vojske, bascelik pokorio pola sveta, i ja se čudim kako sam igru igrao svega oko 2-3 sata i onda obrisao.
A onda sam pročitao Maladiktov post.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 23:48   #203
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

A jbg, ja sam se baš napržio i ne smeta mi ni muljava grafika, ni nedostatak voiceovera, pa ni nedostatak priče nije toliki minus (nema ga ni Total War, pa sam ga dosta igrao), ali uopšte ne znam šta treba da radim (a daleko sam od point and shoot igrača, molim lepo ). Mnogo nezgrapno je sve urađeno. Potrudili su se da ispišu onolike lokacije i da ih sve linkuju (totalno nepotrebno), a ostavili nedovršeno dosta drugih stvari koje treba da povuku igrača.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 23:53   #204
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mount & Blade

Mene je taj nedostatak usmeravanja potpuno izbacio iz koloseka.
A banditi svugde, samo se sa njima tepam, i to sam...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 23:57   #205
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Prvo ovo nije rpg, kada to resis sve ce biti lakse. Sve je muljavo, ali brzo se priviknes, prica nepostoji, neke stvari su jako sakato napravljene, ali ja se nisam ovako zabavio sa necim vec dosta vremena. Ne postoji cilj, mozes da radis asolutno sta god pozelis. Pljackas karavane kao razbojnik, osvajas turnire, boris se za cast dama, stupis u neciju sluzbu ili odlucis da sam stvoris kraljevstvo od nicega. Ima jos nekih zanimljivih stvari, ali necu da tio kvarim ako se odlucis za ozbiljnije igranje. Save sistem mozes sam da podesis kako zelis. Imas i dve opcije sto se tice razvoja, ako spustis tezinu na najmanje brzo ces postat polu bozanstvo, recimo ja sam jednom sam ubio 72 vojnika, ali to je vise, barem meni, kad hoces da se *****avas, inace polako napredujes, skupljas iskustvo treniras ratnike i saputnike, itd. Mali tip, obavezno nadji nekog sa velikom int, i nabi doktorske skillove dosta pomazu.
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 23:59   #206
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mount & Blade

*Ulazi u RPG sobu*

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Prvo ovo nije rpg, kada to resis sve ce biti lakse.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 0:00   #207
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Pa meni je vise rpg nego vecina h&s igara tako da...
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 0:02   #208
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mount & Blade

Just kidding, koje sve izmišljotine plasiraju za RPG ovih dana, M&B nije ništa.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Sheridan (17.10.2010)
Stara 17.10.2010, 0:21   #209
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Mislim da mi se igra najvise i svidja zato sto je freelance, sam stvaras pricu. Tacno je da se smoris na pocetku ali kasnije te opasno navuce (u mom slucaju jedina slicna situacija je bila sa Civ-om ).
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 10:32   #210
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Mali tip, obavezno nadji nekog sa velikom int, i nabi doktorske skillove dosta pomazu.
To mi je isto bilo malo bezveze, vezano za kreiranje lika na početku. Ko se prvi put susreće sa igrom nema pojma šta će koji odgovor da mu dodeli po pitanju konačnih sposobnosti. Bilo bi lepo da su stavili pored svakog odgovora - ovo ti daje +1 loot, ovo +2 riding, ovo +1 healing i slično. Nisam znao ni šta uopšte postoji od karakteristika, tako da sam na kraju završio sa likom koji zna od svega po malo, a u stvari ne zna ništa. Mislim da ću da krenem ispočetka.

Još jedno pitanje. Dobio sam od kralja Swabie zadatak da isporučim pismo nekom lordu koji bi trebalo da se nalazi u svom zamku. Kada sam posle malo lutanja (zbog gore navedenog neprikazivanja cele mape i nemogućnosti da odmah nađeš nešto što se na istoj ne nalazi automatski) pronašao zamak, lorda nema. Dočekala me njegova gospoja i rekla mi da je čovek otišao u drugo kraljevstvo i da se trenutno nalazi u blizini tog i tog grada (ne sećam se sad imena, nije ni bitno). Naravno, ja taj grad ne vidim na mapi (ko bi rekao ), tako da nemam pojma koliko bi mi trebalo da to tamo odem, ili njemu da se vrati u zamak, ako bi se uopšte i vratio. Imam rok od 30 dana da isporučim to pismo i šta sad treba da radim? Da gledam u pasulj? Kapiram da i oni ljudi idu po svetu i ratuju, ali malo je smešno da sad idem i da ga jurim po livadama da mu uručim pismo. Dobijam li neku negativnu reputaciju kod kralja ako ne ispunim zadatak?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 10:51   #211
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Sigurno imas u podesavanjima da namestis da ti se vidi cela mapa. Tj. da odma vidis gde se koji grad nalazi. Onda ides na quest notes, pa na grad koji trazis,pa na show on map. Igras Warband ili obican M&B?

A sto se tice bandita ,njih posle neces ni primecivati,a oni ce bezati od tebe. Radi te sitne zadatke da malo ojacas i da se opremis. Posle se prikljuci nekom kraljevstvu,a mozes i solo da krenes, i pljackaj sela jednog kraljevstva ,a prodaj u drugom (mozes i karavane da pljackas) Od lordova koji te jure bezi, podigni i izleveluj vojsku.Imas mnogo mogucnosti sta ces i kako ces. Vodi racuna da vojska mora da ima sta da jede. Mada na pocetku imas malu i slabu vojsku tako da to i nije neki problem.

PS
Te zadatke sa nosenjem pisma mozes i da ignorises Slaba vajda od toga. Mozes da uradis par puta,posle trazi nesto bolje.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Maladikt (17.10.2010)
Stara 17.10.2010, 10:57   #212
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Igras Warband ili obican M&B?
Warband. Moguće da ima, nisam baš čačkao, ali sam video da ima neka sposobnost koja povećava vidik družine, pa sam mislio da se to odnosi na veličinu dela mape koji je vidljiv. Još jedno pitanje. Recimo, pobedio sam bandite i treba da pokupim loot. Da li je moguće da ne postoji dugme tipa "loot all", nego moram da prenosim jedan po jedan predmet kod sebe u inventar?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 11:44   #213
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Drzis Ctrl i klikces na iteme i on ih sam prebacuje.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Maladikt (17.10.2010)
Stara 17.10.2010, 11:49   #214
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Mount & Blade

Koristiš W,A,S i D da skroluješ mapu, bez pomjeranja lika.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Maladikt (17.10.2010)
Stara 17.10.2010, 15:11   #215
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Koristiš W,A,S i D da skroluješ mapu, bez pomjeranja lika.
OMG! Znači genijalno. Sad je mnogo lakše.

Krenuo sam ispočetka, ovog puta u Vaegrisu i drugi utisak je znatno bolji. Show on map sam isto tek sad provalio (), tako da nema više problema oko snalaženja po mapi.

Elem, zaradio sam oko 1600 (denara?) i sakupio odred od skoro trideset vojnika. Sviđa mi se sistem unapređivanja vojske. Od prvobitnih unajmljenih seljaka sa kosama sam došao do veterana konjanika. Nakon odrađenih par kvestova (počeo sam da savatavam plemiće usput da mi daju zadatke ) jedan od lordova mi je ponudio da se unajmim kod njega, na šta sam pristao (konačno neka akcija ). Sad po malo trčkaram okolinom dok me ne pozovu u prvu bitku, cepam razbojnike i uvežbavam komandovanje konjicom koja stalno istrči ispred pešadije i zabije se direktno u neprijatelja u svakom sukobu. Pokupio sam i jednog lekara (opat ) i nekog vojnika/pesnika/žigoloa (konjanik), tako da sve u svemu fino napredujem. Četvrti sam nivo, inače.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 15:29   #216
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
OMG! Znači genijalno. Sad je mnogo lakše.
Meni je trebalo 7 dana dok to nisam otkrio.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 15:33   #217
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Video sam onu osobinu za party view i povezao to sa tim koliki deo mape se vidi kada maksimalno odzumiraš. Zato praktično nisam ni tražio rešenje za to jer sam mislio da to tako treba, a WASD mi nisu pali na pamet ni u najluđim snovima. Što zapravo nema veze sa tim, nego sa tim na kojoj udaljenosti primećuješ druge jedinice koje idu po mapi.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 16:06   #218
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Eto dosta su Vam već napisali iskusni igrači, pa evo i nekih mojih saveta:

Ti banditi su meni bili osnovni izvor prihoda u početku Odereš ih do gole kože od batina i onda te njihove tričarije prodaš u najbližem gradu... I do prvog boljeg oružja možeš tako doći...

Turniri su jako dobri za laku zaradu, mada u početku mogu biti malo nemogući za prolaz... Snimite poziciju pre turnira i probajte sa maksimalnim opkladama dok ne uspete... to je najbrža zarada u početku...

Zarobljenike možete prodavati u gradovima na severu ili po krčmama tražite "ransom brokere"...

Koristite komande na tastaturi u bitkama. Brojevi na tastaturi za biranje tipa jedinica kojima se obraćate, a F tasteri za razna naređenja.

Ako se borite protiv veće vojske od Vaše, ne mrdajte sa početnog položaja ili čak idite nazad dokle god možete - pogotovo ako se borite protiv konjice, pokušaće da vas okruže ali će se zakucati u ivicu mape i ostati tako na milost vašem napadu...
A i sva pojačanja dobijate na tom početnom mestu...
Tamo se nalazi i kovčeg sa inventarom tako da i u toku bitke možete dopuniti strele ili promeniti oružje...

Teško je inače opisati osećaj kad imate već stotinu vojnika, strelce rasporedite na vrhu brda, pešadiju u liniju ispred njih gusto zbijenu da slučajno neko ne prođe do vrednih strelaca, vi sa konjicom negde sa strane na bezbednom od strela... Neprijatelj napreduje, njihove strele se bezopasno zabadaju u zemlju pod vašim nogama dok poneka udari u štitove... I vašima naredite da ne pucaju dok im ne vide beonjače I onda kad su dovoljno prišli naredite da ih ospu strelama... Još ako sa konjicom projurite njima sa boka, pa se oni većina okrenu prema Vama, strelci će imati još bolje mete u njihovim izloženim bokovima, pa kad su već blizu naredite opšti juriš i uletite među njih sa buzdovanom ili helebardom u rukama eeeehhhhhh.... Da oproste trgovci - izem ti trgovinu i questove, mene ti momenti drže zakucani za ekran, sve ostalo je samo predigra

A opsade zamkova i gradova su posebna priča...

I obavezno trk na:

http://forums.taleworlds.com/

Modovi na:
http://forums.taleworlds.com/index.php?board=165.0

Ako vam je grafika muljava i zvukovi neubedljivi skinite texture i voice packove
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku PopMilo na korisnoj poruci:
Bascelik (17.10.2010), Maladikt (17.10.2010), Vulee (21.10.2010)
Stara 17.10.2010, 16:55   #219
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Maladikt,ja te nisam razumeo, ja mislio uopste ne vidis gradove na mapi (ko fog of war )
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Maladikt (17.10.2010)
Stara 18.10.2010, 15:38   #220
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

igra je fenomenalna, igram vec 2 i po nedelje. ima bagova ali je ukupan utisak cista 10. pitanje, kako tacno naredjujete jedinicama u toku bitke, citao sam na engleskom po nekim forumima da je F1 F2 F3 ali nije mi jasno kojim jedinicama naredjujem kojim tasterom, shvatio sam da je f1 za strelce, f3 za konjanike, ali ne znam tacno, ako moze objasnjenje. provericu ovo za CTRL u inventoriju ako bude radilo spasli ste mi zivot. zeznuo sam se sto sam od commonera kompanjona napravio lorda pa me svi lordovi prozivaju i pogorsava se odnos, ali one babe poprave za određenu sumu, naravno.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blade, mount, mount & blade, mount and blade


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
mount hdda na suseu 10 Borowatz Slobodni softver 8 1.10.2006 2:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com