Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2020, 14:01   #41
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Phoenix Point

Iz 2. puta me je igra navukla opasno. Igra je brutalna i ako se ne odrede priorieti, lagano se gubi. Po mnogim stvarima je slicna Xcomu, ali se i po mnogim isto toliko razlikuje. Velika preporuka svima koji vole ovaj zanr. Igra rastura. Uci se na greskama i vracas se jos jaci.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (28.12.2020), Marko Radonjic (30.12.2020), player1 (28.12.2020)
Stara 12.1.2021, 0:21   #42
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Phoenix Point

Presao igru. Moram da priznam da mi je rame uz rame sa Xcom igrama, a bogami mozda i bolja. Bio bih odusevljen kada bi bio nastavak jednog lepog dana.

Igra je definitivno teza od Xcoma. Poslednja misija je nesto najteze sto sam odigrao, totalno nefer.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
perablenta (12.1.2021), player1 (12.1.2021)
Stara 12.1.2021, 0:37   #43
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Phoenix Point

Ajde kad si svež podeli i taktike/savete sa nama. Ako budeš dobar pisac pretočiću tvoje savete u video.

Credited ofc.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 10:23   #44
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Phoenix Point

Sa te tacno zanima? Daj neka pitanja pa cu da ti srocim poduzi odgvor. Pisac sam nikakav.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 18:04   #45
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Phoenix Point

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Sa te tacno zanima? Daj neka pitanja pa cu da ti srocim poduzi odgvor. Pisac sam nikakav.
Haha, ok ispisaću ti TO DO list
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
filpan (12.1.2021)
Stara 16.1.2021, 6:32   #46
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Phoenix Point

Evo ovako:

1. Koje klase vojnika si najvise koristio i koje buildove njihovih skilova
2. Koja oruzija su ti bila must have
3. Koji neprijatelji su bili najtezi za pobediti
4. Koje delove baze si izgradio prve
5. U kom trenutku si otvorio vise baza
6. Kako si koristio vozila
7. Da li su bombe korisne i koje su najbolje sa poneti u bitke
8. Koliko često si morao da se povučeš iz bitke da ne bi izgubio vojnike, procentualno, i koji su bili razlozi
9. Koja istraživanja si preskakao
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2021, 0:12   #47
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Phoenix Point

1. Koristio sam sve klase osim klasa Disciples of Anu, s obzirom da sa njima jedino nisam saradjivao. Svako je imao multiclass, tako da sam imao razne kombinacije Assault, Sniper, Heavy, Technician i Inflitratora. Moram da priznam da za moj stil igre Infiltrator uopste nije pasovao, tako da je uglavnom blejao u bazi/avionu sa sporedne stvari. Ali Infiltrator/Sniper klasa je veoma korisna, Deploy decoy i dronovi su u nebrojena puta osigurali da glava ostane na ramenu.

2. Maltene sam sve koristio OSIM melee oruzja. Sacmare takodje nisam toliko osim onu iz DLCa Ancients. Sva oruzja iz tog DLC-a su zlata vredna ali dok krenes da ih pravis propisas krv i bacis tone resursa. Turreti od Techniciana su takodje suvo zlato, nijednu tezu borbu bez njih ne bih mogao da prodjem. Moj glavni inzenjer je uglavnom samo bacao turrete, kao i Heavy/Technician vojnik, kojem sam takodje dao Turret. Veoma su korisni jer su precizni na daljinu, kostaju jedan AP i mozes u prvom turnu da krenes da prosipas paljbu vec.

3. Onaj *****r Trithon koji se sakrije ako ga ne ubijes u prvom potezu. Bas je dosadan kao muva *****ra sa sakrivanjem i pojavljivanjem. Ocekivao sam da Pure kiborzi iz Blood and Titanium DLC-a budu izazovni ali su maciji kasalj.
Takodje me je Chiron koji lansira sluz veoma, veoma nervirao. Tri turna da momci ne mogu da se pomere je bas hebeno. Nijedan od navedenh nije bio tezak za pobediti, prosto davezi. Najtezi su mi bili Scylla Regina i naravno Yugothian tentacle, odnosno poslednja kraljica. Ocekivao sam da Sirene budu za*****ije, ali ispadose za mene maciji kasalj, pogotovo jer mi je pola tima bilo imuno na kontrolu uma zbog augmentacija.
Veoma je bitno da neprijateljima koji nose zahebana oruzja ciljate udove u kojima ih nose, dosta olaksa svaku bitku. Nemojte da vas mrzi da kliknete desnim klikom na neprijatelja pa na Info da vidite cime raspolaze. I nista bez manuelnog ciljanja.

4. U prvu bazu sam grunuo 4 trening centra, pa medical centar i living quarters satelite uplink i Fabricaton plant. Trening centri su mi bili bitni za levelovanje tima koji nije isao u pocetku na misije, pa kad vec bleje u bazi nek sakupljaju poene iskustvene. Svaka baza nakadno mi je imala jedan medik, jedan living, satelite uplink i vehicle bay. I imao sam ukupno oko 6 research centara i 4,5 fabrication fabrika, cisto da mi bude brze istrazivanje/pravljenje opreme. Ukupno sam imao 9 bazi na kraju (od kojih su ipak 2 podlegnule Pandori).

5. Kako sam gomilao resurse, tako sam otvarao nove baze. Dok god sam mogao od opreme da kupim sta hocu i refilujem koliko god mi je potrebno, ostatak sam davao u nove baze. Ne preporucujem previse baza jer ce morati da ih branite pred kraj igre redovno.

6. Veoma sam ih koristio, u pocetku Scarab pa sam presao na NJ Armadillo. Pogotovo za misije sakupljanja resursa gde mogu da popiju vatru dok momci sakupljaju kutije.

7. Bogami ocekivao sam da cu vise koristiti bombe, ali uopste ih maltene od 2. cetvrtine igre nisam koristio. Ne mogu tu da ti dam savet.

8. Nema povlacenja nikad osim u misijama gde sakupljas resurse. Cim vidim da se gomilaju neprijatelji, jer je spawn beskonacan, a uzeo sam barem 50% resursa, izlazim sa mape.

9. Nista od istrazivanja nisam preksocio osim onog combat stita i DoA sacmare. SVE OSTALO sam istrazio.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
perablenta (17.1.2021), player1 (17.1.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Euro Truck Simulator 2 Ready Simulacije vožnje 12230 12.3.2024 23:20
Phoenix Point perablenta otpaTci 1 24.1.2018 14:11
Dlink 301 router kao access point pomoc Sarmatian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 31.10.2013 10:58
router i access point message Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 22.9.2008 10:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com