Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2012, 19:35   #1041
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

LoL pa zato nisi ni mogao da nađeš podešavanje!
Ta ploča uopšte i nema S-ATA portove pa ni podršku za AHCI mod.

Tebi je BSoD izazivao neki drugi prob. Vrlo moguće RAM recimo ...

Sve potrebno za tu ploču imaš ovde
http://support.asus.com/download.asp...7&hashedid=n/a
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
pesha1998 (2.10.2012)
Stara 11.10.2012, 2:07   #1042
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

instalirao sam windows xp sp2 na jednom matorom kompu sa 128 mb rama i 1ghz procesor windows s obzirom na konfiguraciju radi solidno, cudo je sledce, sto ja do sada nisam video, a to je da se s'vremena na vreme iz donjeg desnog ugla pojavi solja caja ili kafe po grafici sastavni je deo sistema xp krene da se pomera do sredine ekrana i opet se vrati nazad i nestane,,,,ne postoji pravilo kada ce da se pojavi tokom rada ili u stanje mirovanja,,,zna li neko o cemu se radi ? Nisam stigao da uslikam jer mi je vlasnik tog racunara prijavio a ja se licno uverio ! Puko sam od smeha kada sam video !?
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 9:58   #1043
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

To ti XP kaže da mu je mnogo slab komp pa predlaže da se popije šoljica kafe ili čaja dok on odradi zadate mu zadatke !


Ozb.,to kako opisuješ ... jedino mi pada napamet da Java radi automatic update pa to tako signalizira
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 13:10   #1044
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

nije java ne izlazi iz trake zadataka nego malo iznad i povece je velicine od java soljice na koju mislis, oko 3cm duzine i sirine solja je zute boje a pozadina sive, tema xp-a !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 17:05   #1045
srale
Član
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Pozdrav ljudi,Treba mi savet. Dok sam koristio xp sluzio sam se programima tipa ACID Pro,guitar rig,AmpliTube...i svi oni su isli preko Asio4all drivera.Medjutim, instalirao sam win7 na kome asio pravi sebi ekskluzivu i samo on koristi zvucnu karticu,tako da vise nemam mogucnost monitora, da sviram i u isto vreme da cujem sta sviram dok ide melodija u pozadini. Otkrio sam da je XP imao taj bug u sebi da podeli zvucnu karticu na vise delova,dok Win7 trazi vise kartica...E sta ja u stvari vas pitam, jel mogu da instaliram xp preko sedmice tako da koristim oba sistema,naravno ne u isto vreme....ili ako imate vi neko resenje puno bi mi znacilo... Pozdrav
srale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 17:16   #1046
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Možeš instalirati dva sistema, to se zove Dual Boot. Trebaš imati najmanje dvije particije na hard disku, onda trebaš PRVO instalirati XP na jednu, pa 7 na drugu particiju, mislim da je bitan redoslijed. Podatke sačuvaj na slobodnu particiju.

Ako uspjwšno uradiš, prilikim paljenja kompa ćeš imati izbor između dva sistema.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 17:20   #1047
srale
Član
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Ja imam C i D. Na C je instaliran Win7,onda bih mogao na D da instaliram XP... ali taj raspored me sada brine. Nasao sam neki Windows XP mod za Win7 jel znas mozda nesto vise o tome???
srale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 17:33   #1048
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Postoji XP mode za 7, ali ga nisam nikad koristio i ne znam je li se plaća ili treba "narodna" verzija. Probaj ga, nemaš sta izgubiti, a on inače može samo na Professional, Enterprise i Ultimate verzije.

Ili probaj instalirati virtuelni Windows XP preko VM Ware programa
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2013, 4:12   #1049
AleksandarCa
Član
 
Član od: 6.10.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Razmisljam se koji OS da instaliram sa konfiguracijom Procesor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+ 2,60 GHz 2,00 GB RAM Graficka:AMD Radeon HD 6570 .E sad zbog rama gledam bolje bi bilo xp nego win7 koji imam trenutno zbog igara,mada cuo sam da od 2014 nema vise suport za xp ,dajte neki savet
AleksandarCa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2013, 10:31   #1050
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Pa mislim da bi ti XP bio za nijansu brzi na toj konfiguraciji Tako sam i ja pre imao e2140 cpu i 2gb rama. Lakse se disalo na XP ,jer nije konfa nije bila bas vrh ponude Ali ... ubrzo sam se vratio na Windows 7, posto je sedmica mnogo lepsa ,sigurnija ,naprednija. Ja bih ipak ostao na Windows 7.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 3:04   #1051
DjRici
Član
 
Član od: 10.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Kako se na XP-u smanjuje ono vreme kada birate koji OS (kada se sistem dize) Hvala
DjRici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 10:49   #1052
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Start run "msconfig" pa na kartici boot.ini imas timeout koji je 30s po difoltu i promjenis ga, stavis manje.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2013, 5:57   #1053
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Sa najnovijim apdejtovanjima Microsofta nekako mi deluje da ga namerno urusavaju i usporavaju. Zanima me cisto kako je kod drugih? Nesto slicno sto se pojavilo na netu kako Apple urusava sopstveni OS. Moj instalirani XP SP3 je bukvalno cist, bez ikakvih nepotrebnih programa. Jedino sam uspeo sa wise care 365 malo da ga prodrmam ali opet nije to kako bi trebalo da radi. Ne verujem da su u pitanju skriveni virusi ali opet ko ce ga znati?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2013, 11:43   #1054
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Sa najnovijim apdejtovanjima Microsofta nekako mi deluje da ga namerno urusavaju i usporavaju. Zanima me cisto kako je kod drugih? Nesto slicno sto se pojavilo na netu kako Apple urusava sopstveni OS. Moj instalirani XP SP3 je bukvalno cist, bez ikakvih nepotrebnih programa. Jedino sam uspeo sa wise care 365 malo da ga prodrmam ali opet nije to kako bi trebalo da radi. Ne verujem da su u pitanju skriveni virusi ali opet ko ce ga znati?!
Kod mene radi savršeno. Ako misliš da ti je sistem spor zbog apdejtova, defragmentuj sistemsku particiju.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
todos (3.11.2013)
Stara 3.11.2013, 12:36   #1055
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

I kod mene radi dobro sa svim updejtovima. Međutim instalirani programi itekako ga mogu usporiti.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
todos (3.11.2013)
Stara 14.4.2021, 17:30   #1056
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Da ne otvaram novu temu zbog verovatno minimalnog broja zainteresovanih za ovaj operativni sistem (Suad Nović, moja malenkost, možda još neko od forumaša) :

1) Kako nastaviti sa korišćenjem Windows XP-a u 2021. godini

Autor nije naročito detaljno obradio temu (manjkav mu je deo o browser-ima i alternativnim oblicima zaštite računara), ali je prošao kroz AV-e, što je plus. Prevod na Engleski preko QTranslate-a

###############

How to continue to use Windows XP in 2021

If you still continue to use the Windows XP operating system, then it should be borne in mind that the long-standing assurances of its official support from Microsoft puts at risk your safety. But what can be done if you want to continue to use Windows XP?

Users who for any reason continue to use the Windows XP operating system, should think about the security of the system and personal data. Windows XP support was completed on April 8, 2014, and advanced support was completed on April 9, 2019. The lack of updating and security corrections have made this system particularly vulnerable to hacker attacks and malicious programs, as well as network and Internet threats.

First of all, safe operation in Windows XP in 2021 will ensure the use of the operating system with the latest SP3 update package, as well as with all installed Microsoft updates. It is also important to use antivirus with updating viral bases, as well as the use of fresh versions of the Internet browser and other programs. Consider which antiviruses and Internet browsers are still relevant for use in the Windows XP operating system.

Free Antiviruses for Windows XP in 2021:

Check what free antiviruses and their versions are still relevant in 2021 and have support for Windows XP. To do this, we will install them and check if they receive updates of viral databases, as well as the official information of the vendor information about Windows XP support. For test, we will use the Windows XP SP3 operating system (32-bit) with all installed system updates, as of April 1, 2021. The survey did not get antiviruses, which issued various errors during and after installation, errors when trying to update the databases, or connection errors with the update server.



# Avast Free Antivirus.

Avast Software officially announced the termination of Windows XP support from January 1, 2019. The last supported version of Avast Anti-Virus is 18.8.2356, and AVG - 18.8.3071. An online anti-virus installer correctly started and installed the latest supported version of the program. Anti-virus databases updated to the current version.

# Comodo Internet Security Premium

Comodo Internet Security Premium is a comprehensive security solution, including antivirus, network screen, Internet protection and sandbox. The latest version of Anti-Virus with Windows XP Support is Comodo Internet Security 12.0.0.6870. This version released on July 9, 2019 is the official latest version for Windows XP.

# FortiClient.

FortiClient is a free antivirus that includes a web filter and parental control. New versions of antivirus do not support Windows XP - the latest version of FortiClient with support for Windows XP is FortiClient 5.4.1. After installation, viral databases have been successfully updated.

# Huorong Internet Security

Huorong Internet Security Anti-Virus Developers officially support Windows XP, so the new version of the Huorong Internet Security antivirus is available. Viral databases and antivirus itself will continue to be updated until the developers report the completion of Windows XP support.

# Panda Free Antivirus.

Panda Dome's anti-virus products officially continue to support Windows XP. Free Antivirus Panda Free Antivirus with cloud analysis is available for installation and receives regular updates to new versions and updates of viral databases.

# Rising Internet Security Personal

Rising Internet Security Personal protects against malicious programs and Internet threats. After installing version 23.2.23.91, it updated to 23.2.39.33 and reports that the version is relevant.

# WiseVector Stopx

WiseVector Stopx is a free antivirus based on artificial intelligence with virus protection and real-time threats. The newest versions of Antivirus officially support the Windows XP operating system.

# Zillya! Antivirus free

Another free antivirus for installation in Windows XP - Zillya! Antivirus free. It is worth noting that the developers announced the termination of the release of new versions of the antivirus from 01.02.2017, but will continue to produce updates for viral bases.

# Zonealarm Free Antivirus + Firewall

Integrated Zonealarm Free Antivirus + Firewall anti-virus includes anti-virus protection, network screen and software control. Last year, developers reported termination of Windows XP support. The last supported version is 14.3.119.0 - it will be longer receive updates for viral databases.

# 360 Total Security

Antivirus 360 Total Security provides not only protection against viruses and malicious programs, but also includes optimization and acceleration functions. Developers have not yet abandoned Windows XP support, so users of this system can establish the latest version of the antivirus and receive regular updates.

As a result, we have a small list of free antiviruses for Windows XP SP3, relevant as of 01.04.2021. Some antiviruses support Windows XP only to a specific version, and some are still supported.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 17:31   #1057
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Internet browsers for Windows XP in 2021:


Considering that most Internet browsers are built on several popular engines, the choice of the most new browser for Windows XP is not particularly large. Termination of support for Windows XP developers of the code base of popular browser engines, means and terminate Windows XP support by all browsers based on them.


# Firefox ESR 52.9.0 (2018)

Internet browser Firefox ESR 52.9.0 with long-term support is the latest version of the Internet browser from Mozilla, which works in Windows XP. Starting from version 53, Windows XP support is officially discontinued. Since the release of the version of Firefox ESR 52.9.0, only three years have passed, and this version of the Internet browser is the most fresh for use in the Windows XP operating system.

On the basis of the latest versions of Firefox with Windows XP support, Internet browsers Pale Moon 26.5.0 and SeamonKey 2.49.5 are also available.

# Yandex.Browser 17.4.1 (2017)

Yandex announced that Yandex.Browser 17.4.1 will be the latest version with Windows XP support. Yandex.Browser is based on the CHROMIUM code base and includes integration with various Yandex services.

# Google Chrome 49.0.2623.112 (2016)

The most popular Internet browser based on the Chromium engine completed support for Windows XP in 2016. The latest version that users of this system can be installed - Google Chrome 49.0.2623.112.

On the basis of the last versions of Chromium, which supports Windows XP, you can also install Internet browsers Opera 36.0.21.30.80 and Vivaldi 1.0.435.46, which also work in Windows XP.


--------------------------------------------------------------------------------------


Installing all official updates for Windows XP:



By installing the Windows XP operating system with SP3 updates, you may encounter problems to install additional system updates issued during the official support of the operating system. This may be associated with overdue certificates, outdated version of Internet Explorer, inaccessibility of update servers and other factors.

The most convenient way to get the most updated version of the Windows XP operating system is to update it using comprehensive update packages from third-party collectors, which include updates and patches from Microsoft and are installed in a couple of clicks.

For example, you can use the UPDATEPACK-XPSP3-RUS LIVE update package from Simplix. This kit includes not only updates for Windows XP SP3, but also updates for Windows Media Player 9-11 and Internet Explorer 6-8.


---------------------------


Installation of informal protective patches:

Additional protection against vulnerabilities can be obtained by setting third-party programs that correct the vulnerabilities of the operating system. One of their such programs - 0patch Agent. The 0Patch Agent application includes the database of unofficial patches for Windows and third-party operating systems that correct the detected vulnerabilities.

0Patch Agent has a paid and free versions. The free versions are available patches for vulnerabilities affecting mainly home users, as well as patches to correct the vulnerabilities of the zero day.

#####################


2) Windows XP Service Pack 4 Unofficial 3.1b

3) NoVirusThanks free software

4) Sandboxie free 5.22

5) WiseVector StopX

6) New Moon browser
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 20:21   #1058
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Avast/AVG i Zone Alarm narocito ne apdejtuju bas te svoje antiviruse za XP. Najbolja za XP je Panda, potreban je doduse .net framework 4.0 koji ponesto usporava boot ali hbg..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 22:42   #1059
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

Da sam prinuđen, verovatno bih radije išao na kombinaciju FortiClient-a i WiseVector-a, uz ß-trojku NVT EXE Radar Pro-a (koja je bila besplatna) i SBIE free da mi štiti browser.
Shadow Defender (nije besplatan), čak i neka starija verzija tipa 1.1.nn obavezan.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2021, 8:05   #1060
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Service Pack 3

FortiClient je samo jedan od delova kompletnog sigurnosnog resenja koje nudi FortiNet. Tako posebno izdvojen i nije nesto efikasan. Nikada mi nije ostavljao neki impresivan utisak.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
service pack 3, sp3

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WINDOWS XP Service pack 2 renato212 Operativni sistemi 16 15.7.2008 1:55
Windows Vista Service Pack 1 Final crossover Operativni sistemi 7 19.3.2008 13:39
Windows XP Service Pack 3 Release Candidate mad_skillz Operativni sistemi 21 20.1.2008 21:45
Microsoft Windows XP Service Pack 3 jagodanbg Operativni sistemi 4 12.12.2007 20:59
Windows Xp Service Pack 3 Djordjevic Nikola Operativni sistemi 9 6.3.2007 20:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com