Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji antivirus koristite?
Ad-Aware Pro Antivirus 1 0,16%
Avast! Free Antivirus 204 32,08%
Avast! Pro/Internet Security 17 2,67%
AVG Anti-Virus Free 42 6,60%
AVG Anti-Virus 15 2,36%
Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 56 8,81%
Avira AntiVir Premium 8 1,26%
AVZ 0 0%
BitDefender Free Edition 3 0,47%
BitDefender 11 1,73%
BullGuard 1 0,16%
CA Anti-Virus 0 0%
Clam AntiVirus/ClamWin/... 1 0,16%
Comodo Internet Security 20 3,14%
Dr. Web/Dr. Web CureIt 1 0,16%
eScan Antivirus 0 0%
ESET NOD32 66 10,38%
ESET Smart Security 4 51 8,02%
F-Prot 0 0%
F-Secure 6 0,94%
G DATA Software 0 0%
IKARUS virus.utilities 1 0,16%
Immunet 0 0%
Intego VirusBarrier 0 0%
Kaspersky Anti-Virus/Internet Security 54 8,49%
McAfee VirusScan 3 0,47%
Microsoft Security Essentials 34 5,35%
Norman 0 0%
Panda Antivirus 3 0,47%
Panda Cloud Antivirus 2 0,31%
PC Tools AntiVirus 0 0%
PC Tools AntiVirus Free Edition 0 0%
Sophos Anti-Virus 2 0,31%
Symantec Norton AntiVirus/Norton 360 14 2,20%
Trend Micro Internet Security 2 0,31%
TrustPort Antivirus 1 0,16%
VIPRE Antivirus 3 0,47%
ZoneAlarm Antivirus 1 0,16%
Cisco Security Agent 0 0%
Neki drugi... 13 2,04%
Glasova: 636. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2011, 20:59   #281
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Postoji trik da se ubrza boot na sedmici na sledeci nacin.

msconfig > boot > seconds 3

advanced options > cekirati number of procesor i staviti na max jezgra (2,3,4)

cekirati no GUI boot

restart.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Basa Mrkalj na korisnoj poruci:
kuureee (24.4.2011), mijatcelavi (24.4.2011), NIx Car (24.4.2011)
Stara 24.4.2011, 21:10   #282
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Da li je tacno da proizvodjaci zastitnog softvera mogu da provale one korisnike sa "narodskim" verzijama njihovog softvera i da mu umesto virisnih definicija salju prazne pakete,pa ti uradis uredno update proskeniras,a ne nadjes nista.Ovo sam cuo od jednog drugara ne znam da li da mu verujem?

Poslednja ispravka: asteriks254 (24.4.2011 u 21:31) Razlog: dopuna teksta
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 21:10   #283
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Postoji trik da se ubrza boot na sedmici na sledeci nacin.

msconfig > boot > seconds 3

advanced options > cekirati number of procesor i staviti na max jezgra (2,3,4)

cekirati no GUI boot

restart.
Sta mu dodje to no GUI boot, windows ce mi se resetovati na default skin? Zato sto ja koristim Aero, a pokusao bi da uradim to sto si rekao.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 21:13   #284
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

GUI boot, to je ona slika prilikom boota gde se okrecu oni kvadratici, sta li su, to se izbegne. Uostalom probas, ako ti se ne svidja mozes da vratis na difolt.

asteriks254 to nije tacno. Ako te provale, zavrseno je sa abdejtom.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Basa Mrkalj na korisnoj poruci:
asteriks254 (24.4.2011)
Stara 24.4.2011, 21:30   #285
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Koji su po tebi najpouzdaniji znaci rootkit infekcije?
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 21:31   #286
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

@acafaca:

Skoro u svakoj takvoj temi uvek neko napiše šta treba da instaliraju, kako da podese i da paze gde klikću. Uvek se postavi pitanje oko celokupne zaštite, daju saveti šta još da stavi. Obično se navede i gde su najverovatnije navukli zarazu. Šta još više da mu kažu? Onaj ko želi neš da nauči on će to uraditi, ko ne želi, neće. Ovo ovde nije škola pa da nešto mora, ovo je pitanje izbora osobe. Ako mu to nije bilo dovoljno da se zapita malo i da počne malo da se raspituje, i da čita ništa mi tu ne možemo. Ako to ne želi, za njega je jedino rešenje ono koje je dao JhonnyNT. Na par mesta sam napisao moje iskustvo sa jednim mojim prijateljem: ja mu sve instaliram, podesim, od a do š, stavljen Kaspersky IS kao zaštita, dakle, daleko od neke igre (imao je licencu, pa ajde da iskoristimo). Na moje oči on ode na xxx sajt, Kaspersky vrišti, on ladno klik na ignore, ako ne ide isključi Kaspersky. Ne vredi šta ja pričao, on hoće tamo i to ti je. To što nije dobio što je tržio, već komp pun virusa posle 5 minuta nikom ništa. Sa druge strane, imam par ljudi koji su me potanko ispitali šta radi koji deo zaštite, zašto je bitan, kako se koristi .... imam i nekoliko njih kojima je ispričana osnova ponašanja, nije se išlo u detalje, ali je i to bilo dovoljno. Prvi slučaj, tu nema pomoći, njemu sam napravio instalacioni disk, njega u ruke, pokazao kako se reinstalirea sistem i to je to, da me ne smara stalno.

A mi ovde i dalje idemo u raspravu oko procenata koliko novih virusa će da zaustavi ovaj ili onaj, a ja naveo procente koji su poznati sa testova. Nijedan, ali nijedan od njih nije prešao cifru od 60%. kakvih crnih 90%. Norton je bio oko 50%. Avast je bio 5% ispod njega. Sa tim opsegom procenata, potpuno ti je svejedno koji koristiš, jednostavno, to je priča hoće neće, ne neka garancija. Jeste, bolje nego ništa ali možemo svi da se složimo, daleko od bilo koje garancije. Isto tako, zna se da najveći broj virusa ne uđe u baze podataka i po dva tri meseca. Razlog je prost, mnogo njih su oni virusi koji su za kratku upotrebu i od njih kasnije nema koristi onaj koji ih je napravio i prestaju da žive. To što neko prijavi dotični da je virus, pa ima "reputaciju" može da znači samo jedno: nekoje naleteo na nešto što nije znao Norton i time je i došao do "reputacije". Dalje, napravi ceo jedan paket kakav mi obično preporučimo korisnicima uz Avast, dakle, stavi uz njega recimo Comodo firewall, pa MBAM i sl, i onda ispituj koje rešenje je bolje. Imam utisak da bi jedan ovakav besplatan paket mnogo bolje prošao od upoređenja samo antiivirusa protiv jednog IS rešenja.

Stav koji ja imam i mislim da ga deli mnogo ljudi je ovaj: programi za zaštitu su previše važni da bi sebi neko dozvolio da bude bez njega. Po pravilu, svaki tip aktivacije komercijalnog programa, dakle crack, pra ili kasnije padne. I to je moment kada korisnik ostaje bez zaštite. I to ovde niko neće predložiti nekome. Zato se to uvek, ali uvek predoči ljudima. I kaže se da ima par besplatnih rešenja, dakle neki beplatni antivirus sa nekim besplatnim firewallom plus MBAM i dobijaš dosta dobro rešenje koje sigurno radi stalno i koje daje dobru zaštitu. Naravno da se kae da kod nas ima i da se nabave kompletna rešenja. I od njih našim korisnicima su po ceni dosta dostipni BitDefender i F Secure, baš sam proveravao na PC Berzi i Bit Defender Total security ima cenu od oko 1100 dinara, F Secure IS ima cenu od oko 1800 dinara. Mora da se prizna, ova dva paketa, po ceni koju imamo, su mogo isplatljivija od Nortona po ceni od 70 dolara ili evra, dakle, razlika je u tome da Bit Defender možeš da koristiš 7 godina za jednu godinu Nortona. Po meni, neisplatljivo plaćati. Pogotovu kad se vide reaultati po kojima ova dva su uvek u vrhu rešenja koja se nude. U oba slučaja, dobija se sistem koji SIGURNO u svim uslovima štiti kompjuter. Krekovan program, ili neki gde se na "dovitljiv" način rešava pitanje licence, to sigurno ne može da garantuje. A kad se to desi, tad Avast tučé tvoj Norton 100% pa i da nema firewall uz njega. Smem li ja da to rizikujem kad stavljam nešto nekom na komp? Ne. I to je tačka gde se povlači crta kod mene.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
NIx Car (24.4.2011), SAJEVAC (24.4.2011)
Stara 24.4.2011, 21:38   #287
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
asteriks254 kaže: Pregled poruke
Koji su po tebi najpouzdaniji znaci rootkit infekcije?
Jedan od simptoma TDSS-a su redirekcije browsera, spor rad.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Basa Mrkalj na korisnoj poruci:
asteriks254 (24.4.2011)
Stara 24.4.2011, 22:05   #288
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

@vasiljevic
i nadam se da sa jos jednim tvojim sastavom STAVLJAMO TACKU NA TU TEMU! (A vs B (citaj Norton vs ostali))
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 23:07   #289
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Vasiljevic-
Ovo sto ja kazem za norton, da znam nacin da uvek imam besplatnu LEGALNU licencu nema veze sa krekovanjem ili patchovanjem.
Ja znam nacin da povratim trial licencu od 90 dana,tako sto cu posle 89 da pobrisem ostatke nortona koji beleze da li je licenca istekla ili ne ili koliko je dana jos ostalo,sto znaci da tu nema rizika,niti krekovanja ili bilo cega slicnog.
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 23:34   #290
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Zamenio sam anti-virus na mašini iz profila. Sada je umesto AVG free 2011, instaliran Avast 6.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 23:35   #291
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Blago tebi.Idi uzivaj u brisanju .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 23:35   #292
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Zamenio sam anti-virus na mašini iz profila. Sada je umesto AVG free 2011, instaliran Avast 6.
kakvi su ti prvi utisci?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 23:39   #293
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
kakvi su ti prvi utisci?
Sigurno kao kada se skine bunda i kapa a napolju 45 stepeni u hladu
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:04   #294
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Blago tebi.Idi uzivaj u brisanju .
Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
kakvi su ti prvi utisci?
Nije loše. Zauzsima mnogo manje RAM memorije nego njegov predhodnik. Videću kako se bude pokazao u narednom periodu, sa AVGom nisam imao nikakvih problema od kada imam Windows 7 (novembar 2009.)
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:11   #295
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Баш ћу да пробам тај Norton следећи пут кад реинсталирам систем. Сад сам ставио NOD 32 на препоруку једног друга који је радио у сервису и каже да су му људи доносили компјутере који раде споро и лоше, а на којима се већ налази антивирус програми са уредно освеженом базом који не детектује ништа, а они су уз помоћ програма NOD 32 уредно чистили сваки компјутер... Коме веровати на крају?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:12   #296
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Evo prošlo je više od mesec dana kako sam se odrekao KIS-a 2011 i prešao na ESS 4.2.71.2 i mogu reći da nisam zažalio zbog toga. ESS radi posao sasvim dobro a i Windows boot se drastično popravio od kada sam napustio KIS 2011. Sa Kasperskim je butovanje trajalo oko minut vremena a sa ESS traje između 30 i 40 sekundi. Mašina je iz profila a OS je Windows 7 Ultimate 64bit SP1.

A Kasperskog sam se odrekao jer posle izvesnog vremena postaje sve veća i veća noćna mora za komp jer počinje sve više i više da rove po kompu kao po nekom krtičnjaku, i ako sam bio isključio rootkit scan, proactive defence, idle scan. Kap je prelila čašu kada je Kaspersky počeo da rove u toku snimanja videa preko Virtual Dub-a i ako je podešeno da ovu aplikaciju ne proverava a što je još gore nastavio je da rove čak i kada sam mu pauzirao protekciju.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:16   #297
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
Баш ћу да пробам тај Norton следећи пут кад реинсталирам систем. Сад сам ставио NOD 32 на препоруку једног друга који је радио у сервису и каже да су му људи доносили компјутере који раде споро и лоше, а на којима се већ налази антивирус програми са уредно освеженом базом који не детектује ништа, а они су уз помоћ програма NOD 32 уредно чистили сваки компјутер... Коме веровати на крају?
Ako su samo nodom cistili inficirane sisteme,onda...
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:20   #298
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
Баш ћу да пробам тај Norton следећи пут кад реинсталирам систем. Сад сам ставио NOD 32 на препоруку једног друга који је радио у сервису и каже да су му људи доносили компјутере који раде споро и лоше, а на којима се већ налази антивирус програми са уредно освеженом базом који не детектује ништа, а они су уз помоћ програма NOD 32 уредно чистили сваки компјутер... Коме веровати на крају?
Samo sebi Isprobaj većinu poznatih anti-virus programa pa odaberi onaj koji ti najbolje leži.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:33   #299
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Добар ми је друг, нема разлога да ме лаже... Тај NOD 32 иначе има јако добру репутацију код нас и сви га препоручују, немам појма зашто... Једна колегиница са факултета је ладно платила лиценцу јер је убеђена да јој је комп 100% сигуран и да она због тога не мора често да ради инсталацију система као други људи. Потрошио сам узалудно 15 минута свог живота да јој објасним како је то до смећа званог Windows, а не до антивирусног програма... Никако ми није јасно зашто људи који користе компјутер за интернет, office, музику и филмове не ставе лепо Ubuntu Linux. Ем је бржи, ем је лаицима једноставнији за коришћење, ем је све бесплатно, ем је сигурнији. Ево ја сам девојци која није у штреберском компјутерашком фазону као ми ставио дотични бесплатни оперативни систем који са успехом користи већ пар месеци. Девојка је професионални преводилац и уопште није напредни корисник.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:39   #300
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Nije loše. Zauzsima mnogo manje RAM memorije nego njegov predhodnik. Videću kako se bude pokazao u narednom periodu, sa AVGom nisam imao nikakvih problema od kada imam Windows 7 (novembar 2009.)
Svaki av je dobar ako malo poznajes internet i znas odprilike gde da udjes .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
anti virus, malware, security, virus


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji firewall koristite? Predrag Stankovic Zaštita 512 8.10.2021 20:16
Koji video (divx) player koristite? the 1st one Video/TV softver 208 26.6.2012 10:50
Upload server... Koji vi koristite? as110022 Internet tehnologije 5 17.2.2010 13:07
Koji tarifni paket koristite? Teniser Aparati i oprema 30 8.6.2009 14:55
Koji je najbolji antivirus. SAJEVAC Zaštita 8 17.12.2008 22:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com