Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2007, 14:33   #1
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Elite 4 MMO?

Eto procitah u novom SK da se jos uvek spominje Elite 4, pa jos u MMO okruzenju... hm.. da to bi bilo sjajno kada bi se desilo ali realno prica je mlaka a i ta 2010. godina...

Elem, posto sam poslednjih nekoliko godina uglavnom proveo besomucno se vrteci u magicnom trouglu Total war-Gothic-Call of duty, a i tek nedavno sam konacno dobio broadband, zanima me postoji li neka solidna "Elitolika" MMO igra? Isprobao sam famozni Eve online (trial) ali to nije "to".

U krajnjem slucaju, ako ne postoji nista sto bi licilo na Elitu u MMO okruzenju (a podozrevam da nema), bio bih vam zahvalan da mi preporucite bar neku klasicnu single-player igru koja bi u sebi nosila filing, da ne kazem - duh legende.
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 14:42   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Hm... Freelancer?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 15:00   #3
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Upravo tako.. Frelancer ima dobar multyplayer ali mi se ne svidja iz razloga sto relativno kratko svi dobiju max naoruzanje i brod.. I pvp nije bas lepo odradjen po meni

Tu je naravno i EVE online.. Ali to je sve druga prica

U svakom slucaju ja jedva cekam da vidim na sta ce da lici Elite 4, a sada cu da se zaputim na link koji je dat u SK da skinem rimejk elite..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 20:50   #4
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Da, freelancer sam igrao davno u singlu i koliko se secam nije los, dapace

Well... nema mi druge nego da se oprobam u multipleju. Mhmgr... ma kad ce vise ta Elita?

Btw zahvaljujem na odgovorima
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 23:57   #5
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Po meni, najslicnija Eliti je neka iz X serijala a najbolje X2:The Threat ili X3:Reunion. Igra ima samo singleplayer ali je dosta siroka i ima da se igra a da ne spomijnem koje mogucnosti imas u njoj i koliko sistema(mozes da napravis svoju flotu sa sve kapitalcima ili da budes privatnik i da gradis fabrike u svemiru i da trgujes...to su dve od mnogo drugih) . Doduse sve je to moglo jos malo drugacije da bude organizovano ali sta je tu je iovako je ok.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
Doolio (9.12.2007)
Stara 5.12.2007, 11:40   #6
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Moja preporuka je da probaš Freelancer online. A od servera IMHO Void je ubedljivo najbolji:
http://www.voidserver.com/

Na tom serveru prisutan je i naš domaći klan 4S_SQUAD:
http://4s-squad-hq.editboard.com/

ps: Ako odlučiš dođeš na Void, slobodno se javi nekome od naših!!
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wraith na korisnoj poruci:
Doncha (10.12.2007)
Stara 5.12.2007, 12:43   #7
Jkovla
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Lokacija: :]
Poruke: 174
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 84 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Da li je potrebno imati orginalan Freelancer da bi igrao na Void serveru?
Jkovla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2007, 23:19   #8
Jkovla
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Lokacija: :]
Poruke: 174
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 84 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Instalirao sam mod manager i aktivirao void mod i sta sad?
Ne znam kako da pristupim serveru.Na glavnoj stranici servera ima neki link "direct connect" ali ja kad kliknem na njega izbaci mi gresku tipa taj i taj objekat nije moguce snimiti u temp folder.A u igri udjem u multiplayer-internet i ne izbacuje mi nikakav server.
Jkovla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 14:32   #9
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

kako freelancer kad igra nema veze sa elite? mislim, okruzenje je slicno, ali freelancer je linearan i iskriptovan do bola. jedino sto moze da dodje u obzir je x2 ili x3 i mislim da ne postoji nijedna slicna igra vise.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 23:26   #10
Doncha
Član
 
Član od: 10.4.2006.
Poruke: 315
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Citat:
Jkovla kaže: Pregled poruke
Instalirao sam mod manager i aktivirao void mod i sta sad?
Ne znam kako da pristupim serveru.Na glavnoj stranici servera ima neki link "direct connect" ali ja kad kliknem na njega izbaci mi gresku tipa taj i taj objekat nije moguce snimiti u temp folder.A u igri udjem u multiplayer-internet i ne izbacuje mi nikakav server.
http://4s-squad-hq.editboard.com/fl-...erver-t381.htm

Vidimo se na Voidu!
Doncha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doncha na korisnoj poruci:
wraith (10.12.2007)
Stara 11.12.2007, 0:54   #11
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Znam da Frontier Developments rade na igri The Outsider ali nisam nista skoro cuo o Elite-u 4 (zadnje sam nesto procitao na njihovim forumima pre pola godine mozda), nece to skoro.
Preporucujem svima da pogledate dve ove dve liste na Wikipediji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Categor...bat_simulators
http://en.wikipedia.org/wiki/Categor...computer_games

Meni ponekad danima dodje neka nervoza i zelja za putovanjem kroz svemir ali nema nicega da utoli tu zedj. Ja iskreno nikada nisam uspeo da provalim kako se Frontier i First Encounters igraju, pirati me ubiju pri prvom putu do neke planete, poptuno su mi neigrive, a da ne spominjem njutnsku svemirsku fiziku... volim ja realnost i verovatno bih se snasao u tome da me ne ubijaju na samom pocetku...

Anyway, postoji jedan MMO koji je jos u izradi (izgleda da ne napreduju bas u skorije vreme) a zove se Infinity: Quest for Earth (pominje se na ovim Wikipedia linkovima). Igra ce navodno imati veliku galaksiju, razne poslove i sto je najbolje od svega, planetfall (sletanje na planetu) i odlazak ce biti bez dodatnih ucitavanja, znaci realan ulazak u atmosferu, sletanje i poletanje itd, bas kao Elite: Frontier plus igra za sad izlgeda prosto prelepo. Imate dosta screenshotova, ingame videa i cak space battle playable demo (nisam to jos probao).

Postoje neka unapredjenja Frontier engine-a, OpenGL rendering itd, zatim preporucujem Oolite (Object Oriented Elite), remake Elite-a koji je prilicno dobro odradjen, skoro je izasao jos jedan Elite remake sa misijama i malo drugacijim gameplay-em.
Postoji i jedna vrlo slozena i napredna svemirska simulacija, zove se Orbiter, simulacija stvarnih space shuttle-ova i realna fizika, morate proracunavati trajektorije, uticaj gravitacije i ko zna cega da bi ste samo izasli iz orbite, a putujete do drugih planeta danima, mozda i nedeljama .

Bas mi se ovih dana igra neka svemirska simulacija, ne znam gde cu .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 21:36   #12
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Uuu ovaj Quest for Earth stvarno dobro izgleda... to bi moglo da bude "to"

Samo da ga ikada zavrse

Poslednja ispravka: SG_I (14.12.2007 u 21:46)
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 3:25   #13
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Od postojecih igara zaista malo sta toga moze da se priblizi Elite-u. I ja sam imao slicnih problema sa Frontierom i nikada nisam daleko odmakao, ali sam u tom pokusaju i vise nego uzivao (rutinsko javljanje stanici za take-off, misije, sistemi..). Od novih igara sto rekose ljudi Freelancer ima super space feeling, ima nekih vecih mana ali mislim da je najbolja linearna svemirska igra do sada (sa dosta skrivenih stvari). X,X2i X3 nisam igrao ali kazu da je mehanika previse dosadna. Eve online pojma nemam.

Od starijih naslova, opet linearnih mogu da preporucim Wing Commander 1 i 2, to su jedine igre zbog kojih sam se kao klinac budio usred noci i krisom palio kompjuter da odigram bar jos jednu misiju. Ne znam kakav je bio Privateer 1 i 2, kao ni Protostar, ali te igre bi trebalo da budu bar donekle zamena za Elite. Kasnije su dosli i oni Freespace-ovi ali to je opet, kao i Starlancer, drugacije od Elite-a koliko ja znam.

Bez obzira na Elite, pored Wing Commandera mog jos da preporucim Solar Winds 1 i 2, shareware igre koje su prilicno linearne, ali imaju veoma jak feeling space explorationa i pruzaju mnogo vise nego sto u prvu mah izgleda.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 3:33   #14
marko river
Veteran
 
Član od: 13.8.2006.
Poruke: 654
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 119 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Ama kakve veze imaju x-evi, lanceri i slicne gluposti sa originalnim Eliteom???? Dobro, imaju veze, ali svi ste udarili u nabrajanje dobrih igara sa pre svega singleplayereom. Zar pocetno pitanje nije upravo bilo Elitoidna MMO igra???
Dakle, kako je sa EVE online nesto drugo i o tome niko i ne trosi reci??? Zar to nije "najgora" sekta kada su MMO u pitanju i igra gde mozes u MMO okruzenju da budes svemirski trgovac?? Cak mozes da odes i na tradicionalno okupljanje i da upoznas igrace iz celog sveta, kao i developere i da porazgovaras o novim idejama....
marko river je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 11:15   #15
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Hm... koliko sam uspeo da provalim za one 2 nedelje triala (oko 2 sata djuskanja dnevno, po neki dan sam na zalost morao da preskocim), Eve je fenomenalna igra, to je besmisleno osporavati. Medjutim nije mi se dopalo to sto ne moze da se licno pilotira brodom.

Ali stoji da je stvar odlicna i preporucujem svakome da isproba.
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 18:41   #16
IYIARKO
Član
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Elite 4 MMO?

Space Cowboy online je dobar ali gase USA server, tako da sada ima samo china vietnam i korea server.
Mada prica se da ce biti servera za evropu, pa jedva cekam:
http://youtube.com/watch?v=FndplDmfjpE
http://youtube.com/watch?v=X6H0BwnK0Fc
IYIARKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
c64 Elite Zoran_KS Stare igre 30 18.11.2007 22:43
RIP Elite Hub wega Brbljaonica 46 8.11.2007 17:58
ELITE (old school) bobi Stare igre 20 3.4.2007 12:10
Elite klon Brains Simulacije vožnje 22 26.8.2006 21:16
Elite New Kind NiceGuy Stare igre 3 29.7.2006 15:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com