Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2007, 13:10   #1
bakalakadaka
Novi član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Kako da napravim server za online igru?

Problem je sledeci.Hocu u jednoj online igri da napravim svoj klan kojem naravno treba server.Pre nego sto nastavim uzmite u obzir da se nimalo ne razumem u to sa serverima, tako da molim vas da to sto kazete moze da shvati i najveci nooob. Takodje sam naisao na neke termine kao sto suedicated server,web hosting.... koje mogu da razumem samo u u bukvalnom znacenju preko engleskog ali ne znam sta znace.E sad ja sam to malo googlovo i raspitivo se i sledece sam saznao:

1.Moze da se zakupi od nekih firmi koja to radi,al se placa mesecno i to dosta.Dal slucajno postoji negde gde to mogu da radim besplatno?

2.Znam da moze i od kuce da se postavi.Nasao sam nesto kao da se skine neki" Windows binarie" tandare mandare ali neradi link.Ali onda mora da mi bude upaljen komp 24-7 zar ne? E sad,ja imam kuci "server" odnosno komp na kome je internet koji je ulkjucen 24/7 i odatle ide mreza na moj i notebook.Ali ako bi tamo namestio onda ne bi mogao ja da idem na net ili bi mi jako kocilo zar ne? A i pogotovo sto Neobee ADSL neradi tako barem 4-5 sati u dva dana, tako mu se cefne da se iskljuci, a ne bi bilo bas prijatno da mi se tako server gasi svako malo.

Ali ne mogu da verujem da u igri ima vise od 100 servera, od kojih je 70 prazno uvek(posto je stara igra), i da oni svi placaju 20$ dolara mesecno preko kartice da tako dzedzi tamo.Jel ima tu neke alternative, odnosno da li postoji mogucnost da server radi non-stop a da se ne placa? Hvala unapred!!!

P.S. Ako to pomaze igra je Star Wars:Jedi Knght:Jedi Academy, a internet je Neobee ADSL 128/1024.
bakalakadaka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem? zukov Web razvoj 242 2.5.2018 20:52
Kako je moguce igrati Winning Eleven 9 Online ? Nowitza Sportske simulacije 16 11.7.2006 14:50
Kako da napravim Image CD-a na HDD uz pomoc NERO-a? oklagija Aplikativni softver 4 22.4.2006 21:47
3ds Max 7 kako napraviti 3d srce Master Neo Grafički softver i radovi 5 17.3.2006 8:32
Kako da umrezim igru? alien O igrama uopšte 2 24.2.2006 10:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com