Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2012, 18:03   #1
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Question Instalacija Drupal-a na gotov AMP stek

Imam dva pitanja:

1) Imam već gotov instaliran AMP stek koji radi.
Svi tutorijali koje nalazim na netu koriste WAMP ili Drupal Acquia Stack Installer.
Interesuje da li je instalacija Drupal-ana gotov AMP stek samo skidanje fajla na sa sajta i kopiranje ekstraktovanog foldera u Apache sajt folder (u jednom Youtube tutorijalu tip je uradio baš to, samo je + preimenovao ime ekstraktovanog foldera da se zove kao sajt što će se zvati), ili možda postoji još neko specijalno podešavanje koje instaleri rade sami automatski?

2) Video sam u nekim tutorijalima da se prilikom instalacije definiše baza. Da li svaki Drupal sajt ima posebnu bazu, ili više sajtova koristi jednu master bazu?

Hvala
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2012, 18:16   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Drupal-a na gotov AMP stek

1) Dovoljno je da fizički prekopiraš sve fajlove u root folder svog naloga na serveru i da u fajlu sites/default/settings.php promeniš staze ukoliko je to potrebno (u većini slučajeva nije jer Drupal koristi sistem relativnih putanja).

2) Moguća su oba scenarija stim što ako imaš nameru da instaliraš dodatne Drupal instalacije u bazu moraš da koristiš drugi prefiks za nazive tabela (definiše se tokom procesa instalacije).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
mcdhappy80 (6.7.2012)
Stara 7.7.2012, 0:38   #3
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Question Re: Instalacija Drupal-a na gotov AMP stek

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
1) Dovoljno je da fizički prekopiraš sve fajlove u root folder svog naloga na serveru i da u fajlu sites/default/settings.php promeniš staze ukoliko je to potrebno (u većini slučajeva nije jer Drupal koristi sistem relativnih putanja).
Ovo važi i za localhost razvoj ili je postupak drugačiji?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
2) Moguća su oba scenarija stim što ako imaš nameru da instaliraš dodatne Drupal instalacije u bazu moraš da koristiš drugi prefiks za nazive tabela (definiše se tokom procesa instalacije).
Ovo misliš u slučaju da koristim jednu master bazu ili ... ?
Lakše bi bilo da svaki sajt ima posebnu, nego sam ja stekao drugačiji utisak na osnovu ovoga što sam do sada pregledao (jer sam u fazi učenja), nego da sve stoji u jednoj.
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 0:56   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Drupal-a na gotov AMP stek

Citat:
mcdhappy80 kaže: Pregled poruke
Ovo važi i za localhost razvoj ili je postupak drugačiji?
Da, ukoliko nakon instalacije promeniš lokaciju fajlova moraš ručno da uradiš izmene u glavnom konfiguracionom fajlu a to je u slučaju Drupal instalacije sa samo jednim (default) sajtom sites/default/settings.php.


Citat:
mcdhappy80 kaže: Pregled poruke
Ovo misliš u slučaju da koristim jednu master bazu ili ... ?
Lakše bi bilo da svaki sajt ima posebnu, nego sam ja stekao drugačiji utisak na osnovu ovoga što sam do sada pregledao (jer sam u fazi učenja), nego da sve stoji u jednoj.
Da, ukoliko imaš nameru da koristiš jednu bazu za više instalacija prefiksi za imena tabela su obavezni inače rizikuješ prepisivanje neke od prethodnih instalacija.

Generalno korišćenje zasebnih baza za svaku instalaciju je preporučljivo ali ako nije moguće opet kažem prefiksi su obavezni.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
amp, drupal, instalacija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima? bvitnik Brbljaonica 19 3.8.2011 1:33
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Linux uz Windows 7 - (Priprema HDD i instalacija) Multi-Boot laikexpert Slobodni softver 9 16.3.2011 22:14
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com