Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2016, 14:36   #81
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Ljudi, čovek je taj post postavio pre više od 3 god. a vi mu sada procenjujete...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (14.8.2016)
Stara 13.8.2016, 23:47   #82
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ljudi, čovek je taj post postavio pre više od 3 god. a vi mu sada procenjujete...
Neke stvari su prosto bezvremenske
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
C64freak (14.8.2016)
Stara 14.8.2016, 2:19   #83
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ljudi, čovek je taj post postavio pre više od 3 god. a vi mu sada procenjujete...
LOL nisam ni izvalio vreme posta haha XD
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2018, 2:25   #84
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Ja sam zagriz'o metak i kupio od jednog lika OG Xbox da se igram u slobodno vreme, prosto mi merak. Stiže sledeće nedelje pa ćemo da vidimo u kakvom je stanju i da krenem lagano sa modovanjem. Ako je dobar idem prvo modovanje da proradi preko HDMI pa onda sve ostalo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2018, 16:02   #85
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Sjajna konzola sa tehničkog aspekta, ko je umeo da izvuče maksimum stvarno je mogao da napravi tehnički impresivne igre za to vreme. Ima čak i igara koje rade u 720p i 1080i. Nabavio sam joj komponentni kabl sa Aliexpressa i oduvao sam sa burazerom Halo 2 u coop za dva dana lagano. Sad konačno imam priliku i da igram pravi SC Double Agent umesto one sakate next-gen verzije i igra je vrlo dobra (Chaos Theory ipak ostaje peak franšize).

Plus, svi multiplatform naslovi iz tog vremena na Xboxu izgledaju dosta bolje nego na PS2. Dodatno, Xbox je sjajan za emulaciju starih igara i kad me ne bi mrzelo uradio bih mu i hard-mod (TSOP) i stavio i veći HDD ali nema se vremena.

Sve u svemu, za 50-ak evra kod nas mogu da se nađu modovane konzole sa većim HDD-ovima 2 kontrolera i igrama i ko voli da se igra retro - preporuka.

Ostaje još da probam i Halo 2 online preko X-Link Kai.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
voodoo_ (15.6.2018)
Stara 15.6.2018, 0:27   #86
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Imam ja isto Xbox Original, kupio ga na pijaci za 500 dinara. Softmodovo ga, ubacio hard od 200GB i natovario igricama. Do sada presao Halo 1 i Halo 2 po ne znam ti koji put, Black (odlicna pucacina) i CoD: Finest Hour. Imam u planu jos par igirca. Kako si uspeo osposobiti 720p i 1080i? Moja konzola je PAL verzija, softmodovao sam je, instalirao XMBC i preko nekog programa sam prebacio na NTSC. Ali i dalje ne mogu osposobiti 720p. Odem u podesavanja ukljucim 720p i 1080i, ali nakon restarta kao da nista nisam radio i dalje budu iskljuceni. Takodje, imam i smetenje sa ovim komponentnim kablom u vidi jede linije koja ide od dole ka gore horizontalno. Ovaj problem nemam sa originalnim kompozitnim kablom, verovanto je ovo neki njesra kineski kabel koji nista ne valja.


Inace konzola je odlcina za pare za koje sam je nabavio. Moze da pusta DivX filmove, mp3 muziku, da se igraju igrice sa starih konzola uz pomoc emulatora i jos brdo drugih igrica.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2018, 11:30   #87
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Samo neke igre podržavaju HD rezolucije

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._display_modes
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2018, 12:40   #88
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Samo neke igre podržavaju HD rezolucije
[/url]
Da, većina radi u 480p i poneka igra u 720p.

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Imam ja isto Xbox Original, kupio ga na pijaci za 500 dinara. Softmodovo ga, ubacio hard od 200GB i natovario igricama. Do sada presao Halo 1 i Halo 2 po ne znam ti koji put, Black (odlicna pucacina) i CoD: Finest Hour. Imam u planu jos par igirca. Kako si uspeo osposobiti 720p i 1080i? Moja konzola je PAL verzija, softmodovao sam je, instalirao XMBC i preko nekog programa sam prebacio na NTSC. Ali i dalje ne mogu osposobiti 720p. Odem u podesavanja ukljucim 720p i 1080i, ali nakon restarta kao da nista nisam radio i dalje budu iskljuceni. Takodje, imam i smetenje sa ovim komponentnim kablom u vidi jede linije koja ide od dole ka gore horizontalno. Ovaj problem nemam sa originalnim kompozitnim kablom, verovanto je ovo neki njesra kineski kabel koji nista ne valja.


Inace konzola je odlcina za pare za koje sam je nabavio. Moze da pusta DivX filmove, mp3 muziku, da se igraju igrice sa starih konzola uz pomoc emulatora i jos brdo drugih igrica.
Imam i ja kineski komponetni, nije nešto ali je miljama ispred kompozitnog na LCD panelu. Sve radi u 480p a XBMC radi u 720p i 1080i bez problema. Igre uglavnom rade u 480p.


Inače, konačno pomak što se tiče emulacije:
https://www.youtube.com/watch?v=JsZwnCvnef0
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2018, 17:20   #89
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Probao sam Xlink Kai i odigrao jedan 1v1 meč u Halo 2... Xbox je bio ispred svih ostalih konzola u to vreme definitivno.

Kad budu doveli emulatore do nivoa gde je većina igara kompatibilna sigurno će da nikne neki faux-Live servis.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2019, 23:51   #90
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox















I nakon 18 godina mocna konzola.. Definitivno ispred svog vremena. Steta sto skoro ni jedan Addon za XBMC ne radi..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2019, 16:10   #91
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Asiga utegao Mene mrzi da tražim novi pa kloniram postojeći HDD, skidam sve to i ulazim u celu tu proceduru, ne razumem se uopšte u taj aspekt modovanja...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2019, 0:16   #92
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Ja sam se bas namucio. Prvo otvaranje, pa promena termalne paste, pa onda zamena Clock kondenzatora, potom modovanje putem Hot-Swap metode (rezanje Linuxa na CD, budzenje naponskog kabla da bi istovremeno napajao dva harda itd. itd.) pa onda ubacivanje XBMC-a i ovog skina. A definitivno sam najvise vremena izgubio na izucvanju koda od Origins skina za XBMC-a kako bi ga doterao na nesto sto meni vise lezi.. Nazalost vise nemam konzolu jer sam je jako brzo prodao, ali cu definitivno nabaviti jos jedan Xbox, ubaciti mu hard od 1TB i ostaviti ga za sebe. Takodje je bio mukotrpan posao skidanja slicica za svaku igricu pojedinacno. Ali kad sam je jednom sredio osecaj je bio neverovatan Kao da koristis Xbox One, a ne 18 godina staru konzolu. Inace internet na njoj jos radi, moze da se slusa radio preko nekog Addona..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 1:58   #93
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Dok ljudi igraju Xbox One i PS4 onlajn, ja cepam Xbox Classic...





Ovaj ce verovatno na prodaju, a sledeci koji nabavim planiram da sredim za sebe. Sledeci ce biti pravi izazov. RAM Upgrade, HDMI mod, 2TB HDD, farbanje itd.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (24.12.2019)
Stara 24.12.2019, 9:47   #94
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Koji je HDD u njemu i koja je verzija konzole i da li si skinuo clock cap? I ako planiraš da ga prodaješ ostavi i meni link oglasa u PM... Ne bih da se odričem mog Xboxa ali jednostavno nemam vremena da se smaram da mu apgrejdujem HDD, treba da nađem odgovarajući na oglasima pa da se mlatim sa celom onom procedurom - jednom sam celu noć izgubio pokušavajući pa odustao...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 13:30   #95
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Koji je HDD u njemu i koja je verzija konzole i da li si skinuo clock cap? I ako planiraš da ga prodaješ ostavi i meni link oglasa u PM... Ne bih da se odričem mog Xboxa ali jednostavno nemam vremena da se smaram da mu apgrejdujem HDD, treba da nađem odgovarajući na oglasima pa da se mlatim sa celom onom procedurom - jednom sam celu noć izgubio pokušavajući pa odustao...
250GB je HDD (Seagate), sa SATA to IDE adapterom i sa 80 Pin IDE kablom. Verzija ploce je 1.4 i uradjen je hardmod tj. ugradjen je cip u konzolu. Nisam uopste gledao Clock CAP da li je skinut, moracu i to da pogledam kada stignem pa da ga skinem ako vec nije skinut.

Koliko se secam ti imas Soft-Modovanu konzolu. Na tim konzolama je HDD upgrade malo tezi jer moraju istovremeno da se povezu dva harda i preko programa Chimp da se kloniraju. Takodje nisam siguran da li na softmodovanoj konzoli moze hard veci od 120GB jer za podrsku vecih hardova potreban je i drugi BIOS koji podrzava LBA48.

Ukoliko imas konzolu koja ima ugradjen cip ili joj je uradjen TSOP (instaliran drugi BIOS umesto fabrickog) onda je HDD upgrade smesan. Ubaci se novi HDD, pokrene se HeXen sa DVD-a i ide se na opciju "Prepare new HDD" koja uradi sve za tebe.

Sledeci Xbox cu sredjivati za sebe i njemu cu raditi kompletnu restauraciju. Nova boja, novi ventilatori, HDMI mod, RAM Upgrade i 2TB HDD upgrade. Ne znam da li pratis OGXbox forum ,ali tamo moze svasta korisno da se nadje. Za ne poverovati je da ljudi rade CPU upgrade i RAM upgrade i takve konzole prodaju po 400-500e.

Ja sam prosle godine isti ovakav Xbox prodao za 80e u roku od dve nedelje. Covek koji ga je uzeo kupio ga je samo zbog gomile emulatora i igrica koje sam mu ubacio.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (25.12.2019)
Stara 13.5.2020, 2:24   #96
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Uspeo sam da nađem dobar PATA HDD od 500GB koji može da se zaključa. Pošto je konzola bila modovana samo sam uzeo EEPROM sa nje i iskoristio ga da sa XboxHDM napravim skroz novi HDD I zaključam ga. Radilo je na keca. Nema potrebe za Chimpom, kloniranjem itd. Sve particije su tu. Sutra ide masovni FTP transfer fajlova.

I uklonio sam clock cap ali procurio je pre toga izgleda odavno... nije veliki haos al žao mi što nisam ranije.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 0:35   #97
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Uzmes neki jak alkohol i mozes izglancati taj deo ploce da bude kao nova. Nisi morao da trazis PATA hard. Mogao si sa eBay-a da porucis adapter SATA na PATA, provereno radi plus su jeftiniji hardovi. Ja prekosutra idem na pijacu, mozda uzmem neki Xbox ako bude za smesne pare. Stigli su mi i RAM cipovi, ali nenam trenutno kod sebe konzolu. Tako da na sledecoj konzoli radim TSOP, HDD i RAM upgrade i HDMI mod.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 2:22   #98
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Pa naleteo mi za smešne pare ovaj WD inače bih uzeo neki SATA. Možda i hoću kasnije kad me ne bude mrzelo I kad nađem dobar SATA adapter koji može da se koristi i preko XboxHDM na USB. TSOP neću da radim sigurno...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 20:46   #99
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa naleteo mi za smešne pare ovaj WD inače bih uzeo neki SATA. Možda i hoću kasnije kad me ne bude mrzelo I kad nađem dobar SATA adapter koji može da se koristi i preko XboxHDM na USB. TSOP neću da radim sigurno...
Ako imas verziju ploce 1.5 ili manju topla je preporuka TSOP. Mnogo je bolje od SoftMod-a i prakticnije. Kada uradis TSOP mozes da mu promenis BIOS i ubacis onaj sto podrzava hardove do 2TB. Ovaj adapter ja koristim:
https://www.ebay.com/itm/PATA-IDE-TO...YAAOSwjKtcdN8P
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (14.5.2020)
Stara 22.5.2020, 17:13   #100
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Luke Usher koji radi na CXBX-Reloaded radi na Xbox Live replacement servisu za OG Xbox - Live je za OG ugašen 2010. godine. Ova zamena bi trebalo da bude skroz kompatibilna sa bukvalno svim konzolama:

https://www.purexbox.com/news/2020/0...been_announced

O ovome sam baš probao da pokrenem diskusiju pre jedno godinu dana:

https://www.reddit.com/r/emulation/c...tinued_online/

...iz onoga što sam tada naučio je da mnoge igre, naravno, ne bi mogle da rade sa ovakvim servisom jer ipak zahtevaju postojanje dedicated servera gde je Live samo kao medijator. Opet - ako mogu da naprave da ovaj replacement radi barem sa igrama koje rade standardni matchmaking bilo bi sjajno.

Jednog dana kada CXBX (ili XQEMU) bude imao dobar nivo kompatibilnosti ovaj servis će sjajno ići uz sve to.

Inače leakovao je deo source koda korišćenog za OS na OG Xboxu pa to možda malo ubrza razvoj emulacije - iako developeri ne bi smeli ni da ga pipnu - ali ono što MS ne može dokazati...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
MasterChief2 (23.5.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
E3 show nexexcalibur O igrama uopšte 1468 12.12.2023 19:58
xbox i compjuter lucanac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 15.1.2010 20:26
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com