Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2010, 12:24   #261
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Vulee jesi ti bio zadovoljan sa sakacenjem rpg elemenata u Mass Effect 2?
Kako se uzme, nije kao da je kec bio preterano kompleksniji.

Moja jedina prava zamerka na ME2 je nedostatak inventara. Ipak bi bilo bolje da su prepravili stari, a ne potpuno izbacili.
Za razliku od mnogih, drago mi je što su izbacili postepeno usavršavanje u vitlanju oružjem. Shepard je ipak pravi mothafucka kada se završi prvi deo, tako da bi isti sistem u dvojci bio glup i nepotreban.

Međutim, ove stvari su po meni potpuno nevažne jer one ne čine RPG per se.
RPG po meni treba da ima mogućnost donošenja odluka razgovorom i akcijama, zatim mogućnost razvoja lika kojeg vodim, njegovog definisanja kao ličnosti...

Može da ima gameplay Tetrisa, ali će opet biti RPG sa tim stvarima.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
efil82 (2.10.2010), nameless1 (2.10.2010), player1 (2.10.2010)
Stara 2.10.2010, 13:51   #262
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
A BG serijal je squad strategija. Bas kao Jagged Alliance, samo sa real time kretanjem umesto poteza.
Ni slicno.

Bogat fantazijski svet, magije, NPC-evi, otvoren svet gde se ti kreces gde hoces (odnosno ne igras misiju po misiju a la JA), konverzacija, interakcija izmedju likova... i sve to u jednom prilicno razvijenom setu pravila.

Jagged Alliance je tipicna strategija, u kojoj je borbi posveceno 95% igre, gde prelazis misiju po misiju do krajnjeg cilja.

Doduse to je na neki nacin dobar primer zasto je ME2 TPS. Kad bi iz BG-a izvukao skoro sve RPG elemente, izbacio (ili znatno suzio mogucnost kretanja), ubacio sistem misija (potpuno ili delimicno unapred napravljenih) gde se jedino moze dogoditi borba a znatno pojacao strateski aspekt dobio bi nesto poput JA.

Oni su to uradili sa ME2 samo sto je umesto strategije u pitanju pucacina.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 14:35   #263
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Jesi li ti uopste igrao Jagged Alliance 2? Kakve bre misije, imas mapu (kao u Falloutu 2), istrazujes, oslobadjas gradove, dobijas dodatne kvestove, imas debelu nelinearnost, postoji interakcija medju grupom (ako izaberes prave placenike), likovi leveluju, imaju skilove koje nadogradjujes sa XP poenima.. To je sve samo ne tipicna strategija..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 20:29   #264
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Naravno da nije tipicna strategija. Ali je strategija, jer je to "ono glavno". Kao i sto je King's Bountry strategija, iako ima RPG elemente. I Fallout Tactics je strategija (iako ima cist falloutski SPECIAL).

Iz istih razloga ja ne vidim ME2 kao third person shooter.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Doduse to je na neki nacin dobar primer zasto je ME2 TPS. Kad bi iz BG-a izvukao skoro sve RPG elemente, izbacio (ili znatno suzio mogucnost kretanja), ubacio sistem misija (potpuno ili delimicno unapred napravljenih) gde se jedino moze dogoditi borba a znatno pojacao strateski aspekt dobio bi nesto poput JA.
Ja ne vidim u ME2 izbacene role-play elemente. Samo neke elemente koji su cesti u klasicnom rpg zanru (inventar i slicno), ali oni ne definisu RPG (ni Jade Empire nije imao inventar, a ipak nije u pitanju tabacina). Dijalozi, izbor prica, to je ono "glavno" u RPGu i ti nije nista "potkresano" u dvojci. Svakako ih nema manje negu u kecu.

Cak ima i prilicno slobode (mozes da vrsis sporedne misije kad hoces, glavne kad hoces, da posecujes 3-4 "neborbena" huba kad oces). Smejurija je zvati igru Gears of War klonom.


P.S.
Inace, "mission completed screen" je onako bas old-school RPGovski.

Obicno kad igraci zavrse neki kvest, tamnicu ili celinu, game master uzme tabak i podeli igracima iskustvo.
Sa druge strane, instant iskustvo po pobijenom protivniku i slicno je tipican cRPG izum.

Poslednja ispravka: player1 (2.10.2010 u 23:42) Razlog: typo
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
nameless1 (3.10.2010), Vulee (2.10.2010), White Ripper (2.10.2010)
Stara 2.10.2010, 21:48   #265
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pustite mi sarmatiana i njegovo igranje i tumačenje RP igara.
Iskreno očekujem mnogo od DA2.

Poslednja ispravka: White Ripper (2.10.2010 u 22:00)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Sarmatian (2.10.2010)
Stara 2.10.2010, 21:53   #266
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa ja ne vidim dijaloge i pricu kao ono glavno u RPG-u. To postoji u svim tipovima igara. Fallout nije imao bas sjajnu pricu (nadji geck) a pricamo o RPG-u. Da ne pominjemo neke RPG-ove gde su prica i dijalozi svedeni na minimum (Temple of Elemental Evil recimo).

Zanrovi se sve vise mesaju, pogotovo stat building i otkljucavanje novih moci/oruzja/poteza su prisutni manje vise u svim zanrovima, ali i dalje postoje neke osnovne stvari (mozda subjektivne) po kojima ja pravim razliku izmedju zanrova.

ME2 je imao znatno pojednostavljen sistem napredovanja lika u odnosu na keca (a tu ni kec nije bio bog zna sta, da se razumemo), ogranicenost kretanja izmedju nekolicine hubova, unapred definisane i strukturisane misije itd... Zapoceo si misiju i ne mozes je prekinuti jer je fizicki nemoguce izaci iz tog ogranicenog prostora. Posle zavrsene misije, ne mozes se nikako vratiti u taj deo. Unapred je odredjeno gde se neprijatelji pojavljuju, da bi se mogla napraviti sto zanimljivija bitka. I na kraju, tvoja vestina kao igraca zavisi mnogo, mnogo vise nego vestina/nivo tvog lika. Neko ko je igrao pucacine ce mnogo bolje proci od mene u ME2, cak i sa likom nizeg nivoa. U jednom BG-u toga nije bilo.

S obzirom na sistem borbe, misije i sve ostalo, po meni ME2 ima mnogo vise elemenata pucacine nego RPG-a, a to sto ima pricu i dijaloge (koji su prilicno kratki i previse skriptovani, bez mnogo mogucnosti da se na njih utice) ga ne cini RPG-om.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 21:54   #267
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Pustite mi sarmatiana i njegovo igranje i tumačenje RP igara.
Iskreno očekujem da mnogo od DA2.
Ako ti si ne dopada, imas korisnu opciju ignore. pali
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 22:03   #268
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
*snip*
Fallout je imao dijaloge, i mogao si da utičeš na razvoj priče. Dovoljno što se mene tiče.

Razumem kako nekome to može biti problem, ali ja recimo nikada ne lutam na pola misije u bilo kojoj igri, kad sam je već počeo, završiću je.
Citat:
Negativac: Ne približavaj se, ubiću ih!
Mothafucka Shepard: Samo polako, sigurno možemo da dođemo do ne... E znaš šta, idem malo da sondiram planete, znam da ćeš me čekati jer questovi nemaju time limit. Adio.
Mnogo stvari se promenilo otkad je pravljen BG...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 23:55   #269
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Shepardizacija DA2 moze samo da mu koristi,unese malo zivosti i duha...naravno ako ne bude u ovom FF anime ruhu...to cu onda zaobici
Mada imam rezerve spram toga kako ce se u praksi pokazati "importovanje" svega shto je bilo dobro u ME2 na DA okolish...potrebno je mnogo posla..ubaciti likove koji nisu dosadni ko proliv,poraditi na stajlingu,itd.
i da ubace psovke..jer DAO je bio u pojedinim segmentima tako bizarna i morbidna sinteza zelje za "adult content-om" i prezentacije toga kako vidi mali djokica od 5 godina(imash sex,sa modovima chak i hc a nema psovanja lol)
i Sarmatian choveche shta si bre zapeo za tu "slobodu" da idesh gde hocesh ko da je to pa najvaznije u RPG-u...igraj bre neki flight simulator i svi srecni
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 0:55   #270
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Mozda sam to samo ja, ali dobra prica je za mene samo osnova rpg na koju se gradi. Vi kao da se zaboravili sve druge elemente. Sta je sa lootom? Zar sam ja jedini kojeg je usrecivalo da nakon duge i izazovne borbe sa TAKTIKOM pobedi nekog uber bosa, a onda uzme neke kul iteme? Ili kada u pola nekog kvesta sretnem nekog ko mi je zanimljiviji, pa se bavim time, a ne da mi je sve zacrtano od pocetka do kraja? Sloboda da udarim bilo koga kada god hocu, bilo da je gospodar univerzuma ili obicni seljak. Velik izbora klasa i skillova, dijalozi (tu ne mogu mnogo da im zamerim, ali dijalozi nisu nista posebno, ni blizu klasicima), likovi koji su zanimljvi, a ne neki stereotipi uzeti iz udzbenika psihologije i mogao bih da nabrajam jos mnogo, mnogo, ali mislim da je i ovo dosta, sve nam to uzimaju, a vama je svejedno
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 18:21   #271
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Fallout je imao dijaloge, i mogao si da utičeš na razvoj priče. Dovoljno što se mene tiče.

Razumem kako nekome to može biti problem, ali ja recimo nikada ne lutam na pola misije u bilo kojoj igri, kad sam je već počeo, završiću je.
Mnogo stvari se promenilo otkad je pravljen BG...
Jednostavno ne volim kad me (rpg) igra ogranicava u tom smislu. Imam osecaj kao da prelazim nivoe.

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Shepardizacija DA2 moze samo da mu koristi,unese malo zivosti i duha...naravno ako ne bude u ovom FF anime ruhu...to cu onda zaobici
Mada imam rezerve spram toga kako ce se u praksi pokazati "importovanje" svega shto je bilo dobro u ME2 na DA okolish...potrebno je mnogo posla..ubaciti likove koji nisu dosadni ko proliv,poraditi na stajlingu,itd.
i da ubace psovke..jer DAO je bio u pojedinim segmentima tako bizarna i morbidna sinteza zelje za "adult content-om" i prezentacije toga kako vidi mali djokica od 5 godina(imash sex,sa modovima chak i hc a nema psovanja lol)
i Sarmatian choveche shta si bre zapeo za tu "slobodu" da idesh gde hocesh ko da je to pa najvaznije u RPG-u...igraj bre neki flight simulator i svi srecni
Idi ti igraj Super Mario i svi srecni
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 0:23   #272
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Dobro Vulee da li je moguce da vec dva dana nisi nista rekao na moju prozivku u proslom postu? Mislio sam da ces odgovorit odmah ujutru kad ono nista?
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 9:12   #273
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2


Ne vredi mi da išta napišem jer sam istu raspravu o tome video i na ovom forumu (mislim da je u BG temi), gde se takođe pominjala nemogućnost da ubiješ random civila i sl. Pošto ona, naravno, nije uspela da dođe do nekog zaključka, nisam se ni trudio.
O ukusima ne vredi (previše) raspravljati, toliko sam naučio.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 13:39   #274
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Koliko se ja secam doslo se do zakljucka da je to uvek kul mogucnost, ali zbog toga obicno pati prica, sto je sasvim ok zakljucak i relativno tacan. Ali to nije jedina stvar koju sam naveo, sta je sa ostalim? Da li je moguce da se zealot napokon primirio?
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 13:43   #275
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Mozda sam to samo ja, ali dobra prica je za mene samo osnova rpg na koju se gradi. Vi kao da se zaboravili sve druge elemente. Sta je sa lootom? Zar sam ja jedini kojeg je usrecivalo da nakon duge i izazovne borbe sa TAKTIKOM pobedi nekog uber bosa, a onda uzme neke kul iteme? Ili kada u pola nekog kvesta sretnem nekog ko mi je zanimljiviji, pa se bavim time, a ne da mi je sve zacrtano od pocetka do kraja? Sloboda da udarim bilo koga kada god hocu, bilo da je gospodar univerzuma ili obicni seljak. Velik izbora klasa i skillova, dijalozi (tu ne mogu mnogo da im zamerim, ali dijalozi nisu nista posebno, ni blizu klasicima), likovi koji su zanimljvi, a ne neki stereotipi uzeti iz udzbenika psihologije i mogao bih da nabrajam jos mnogo, mnogo, ali mislim da je i ovo dosta, sve nam to uzimaju, a vama je svejedno
Loot - check
Klase, skilovi - check
Dijalozi - check
Zanimljivi likovi - uvek bilo i biće

Sve to će biti u DA2, happy?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 14:01   #276
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Loot je koliko se ja secam bio los, vecinu stvari sam ili kupovao ili nalazio po nekim kovcezima. Klasa je bilo 3 sa po 4 pod klase sto daje mizeran broj 12 dok ih je u neverwinteru bilo 40 ako se dobro secam. Dijalozi, koji te je to dijalog posebno odusevio? Ima malo dobrog humora, osim toga meh. Zanimljivi likovi, svi ikovi su predvidljivi i ponavljam kao iz udzbenika za psihologiju i/ili nekog petparackog romana. I dare you to prove otherwise
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 15:07   #277
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Loot je koliko se ja secam bio los, vecinu stvari sam ili kupovao ili nalazio po nekim kovcezima. Klasa je bilo 3 sa po 4 pod klase sto daje mizeran broj 12 dok ih je u neverwinteru bilo 40 ako se dobro secam. Dijalozi, koji te je to dijalog posebno odusevio? Ima malo dobrog humora, osim toga meh. Zanimljivi likovi, svi ikovi su predvidljivi i ponavljam kao iz udzbenika za psihologiju i/ili nekog petparackog romana. I dare you to prove otherwise
4 klase sa 4 podklase, dovoljno. Ajde ga sad poredi sa D&D-om koji postoji već 30 godina. I nije ih bilo 40 u NWN-u (možda oko 30 ako računaš i Prestižne klase).
Pa ne može svaki dijalog da te oduševi, važno je da je dobro napisan. Bolje od TW-a u svakom slučaju. Likovi su bili ok, ne čitam udžbenike za psihologiju a ni petparačke romane, pa ne znam o čemu se radi.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 15:30   #278
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Eh, sad, 4 klase sa 4 "podklase". Mogli su malo više da se potrude da se te specijalizacije malo više diferenciraju, a ne da dodaju samo po još jedan "lanac" od novih pet skilova (i par tričavih bonusa) i to je to. Mislim, jeste različito kada recimo uzmeš barda ili assassina (valjda tako beše jedna od onih specijalki), ali zar se oni zaista razlikuju u samo 5 skilova? SAMO u pet skilova? I u tome da bard sucks balls?

To bi mogli recimo malo bolje da razrade u dvojci.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 15:34   #279
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Takođe bi bilo lepo da malo porade na zabranama NPC-eva da uzmu neku podklasu (Wynne bloodmage, Oghren templar...).
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 15:42   #280
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

A i ne vidim poentu mogućnosti da neko uzme više od jedne specijalizacije (i PC i NPC), baš to što i ti kažeš. Kako može neko da bude u isto vreme i Paladin i Berseker? Nema veze sa životom. Trebalo bi da stave da može samo jedna da se uzme (slično kao već spomenuta prestižna klasa), ali kad je uzmeš da znaš da si je uzeo (što će reći - neka ih lepo razrade).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com