Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2011, 18:33   #2661
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Al ce da nam brisu spam. Izostavio sam ubroken, jer jos ima nade da shvatis koliko zla proizvodi sistem koji je sada najaktuelniji. Govoris kao da je preziranje necega automatski losa stvar, a postoje stvari koje itekako zasluzuju prezir i osudu. U jednu od tih stvari ubrajam i kapitalizam koji je ovde kristalno jasan i naravno da cu biti ogorcen kad neke pohlepne budale onemogucavaju da se prave igre kakve su bile nekada. Sad reci da su nove igre bolje i odma da sazovem kuku i motiku
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 18:37   #2662
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
U jednu od tih stvari ubrajam i kapitalizam koji je ovde kristalno jasan i naravno da cu biti ogorcen kad neke pohlepne budale onemogucavaju da se prave igre kakve su bile nekada.
Ali povratka nema, šta ćeš postići tim prezirom? Pogotovo prema BW-u čiji ljudi vole to što rade, gledam Gaidera kako stalno visi na forumu i priča sa forumašima o priči, likovima, dilemama. Zbog takvih stvari cenim BioWare, i zbog takvih stvari ste me prozvali fanbojem.

Inače, evo citata koji sam obećao:
Citat:
The caveat here, unfortunately, is that DLC, patches and toolset release for the public all require rather different resource allocation. DLC is almost entirely content creation - there's very little programming necessary. Maybe a few workflow changes to the tools to make life easier for those of us using them, or to address concerns that were raised when working on DA2, but it's almost entirely content side - Design, Art, Audio and QA. It should be noted, of course, that QA is the one resource that appears in all three with similar representation. Though when it comes to item packs and the like, the distribution is mostly Art, with some QA and minimal Design representation, mostly to stat out the items and make sure they don't break anything elsewhere in the game.

Patches involve both groups, though there isn't really much for Art to do in a patch. Nor, for that matter, for the majority of Design - there isn't really much for Cinematic Design or Writing to do in a patch, for example, though Tech Design is likely going to hop in and fix a few bugs. So all of those groups tend to be allocated to DLC. Programming also enters the picture here, as there are certainly bugs that can only be fixed by them - so while you wouldn't have much in the way of programming resources for DLC, you'll have them for patch work. And, of course, QA once again needs to test the patch to ensure that it A) fixes what it's supposed to fix and B) doesn't break anything else.

And finally, there's any work involved in releasing the toolset. Here, it's almost entirely Programming. Design, Art, Audio - there's nothing much for us to do, aside from maybe provide occasional feedback along the lines of 'if you release it to the public you need to make sure that X and Y work properly or else there's no point in letting them do Z'. QA is necessary to test the tools, so you have to get them involved, but aside from that it's all Programming.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 18:39   #2663
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Zasto nema povratka?
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 18:44   #2664
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Zasto nema povratka?
Zato što je tada gejming bio niche market, zna se ko su gejmeri bili, tada to nije bilo mainstream. Nisi morao da prodaš milion primeraka kako bi samo pokrio troškove. Ako par hiljada ljudi kupi igru, tvorci su bili srećni, i nastavljali da rade na igrama.
Sada je to profitabilan biznis, i na čelu korporacija nemaš igrače poput Gariotta, već ljude u odelima. Biznismene kojima je stalo do tabela i stopa profita.
Gaming nikada više neće biti ono što je bio, povući paralelu sa omiljenim žanrom muzike.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 19:04   #2665
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

World of Goo, Braid, Super Meat Boy, Minecraft, Kingdom of Loathing...
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 19:05   #2666
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Sve je to lepo, ali ja hoću da igram RPG (prema nekima akcionu avanturu) sa akcentom na priči i likovima.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 19:09   #2667
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Evo jedne dobre slike..



P.S. Nemam ja nista protiv DLC-eva, ali samo ako su kvalitetni i vrede cene za koju se prodaju. BW sam napao zato sto je kod njih potpuno suprotna situacija, i tu je problem. Oni i Activision sa svojim map packovima (cetiri mape za 15 evra) su najgori primeri te cele DLC ujdurme..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Bathoryy (2.5.2011), Sarmatian (2.5.2011)
Stara 2.5.2011, 19:12   #2668
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
P.S. Nemam ja nista protiv DLC-eva, ali samo ako su kvalitetni i vrede cene za koju se prodaju. BW sam napao zato sto je kod njih potpuno suprotna situacija, i tu je problem. Oni i Activision sa svojim map packovima (cetiri mape za 15 evra) su najgori primeri te cele DLC ujdurme..
Znaš kako kažu, quality is in the eye of the beholder.
Ne možeš da porediš Bobijeve kriminalce sa BW-om, BW bar da tuce ajtema za 3 dolara, nije ni za porediti.
Za mene je i to previše za ajteme, kojih sasvim dovoljno ima u igri, i to nas vraća na moju tezu o ovcama i šišanju.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 19:13   #2669
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Moze da se napravi i rpg, samo sto je ovo lakse i popularnije kao zanr, uostalom imas onaj Eschalon koji je dosta kul
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 19:16   #2670
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ešalon nije ono što tražim, to je puki dandžn kroler.
Ali imaš pravo, probao sam Avadon: The Black Fortress, i prijatno se iznenadio.
Svejedno, dok se neki pisac MCA kalibra ne pojavi na indi sceni, ista mene zanimati neće.

Poslednja ispravka: Vulee (2.5.2011 u 19:26)
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 22:38   #2671
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
...U suprotnom, rukovodis se losom poslovnom praksom, izrabljivajuci veliki deo konzumenata, koji nisu u stanju da racionalno procene korisnost proizvoda (mnogi su nahajpovani na igru, pritom maloletni..)...
Sorry, ali ne vidim na koji nacin neko nekog ovde izrabljuje a da taj neko nije dao svoj voljni pristanak.

Ti DLC-jevi nisu obavezan deo koji je neophodno imati da bi igra mogla da se igra tako da je apsolutno voljni momenat ko zeli da kupi bilo koji od DLC-jeva. Kao sto sam vec rekao - niko nikog ne prisiljava ninasta i ako neko vec ima viska novca i oseca da mu nije problem da plati da bi dobio par itemova to je apsolutno njegova licna stvar.

Ni ja ne volim taj sistem koji je ustanovljen ali nemam problema sa tim jer znam sta ja zelim i znam da nikad ne bih dao novac za 5 ili whatever itema a ko zeli to da ucini...

Na kraju to sto je neko maloletan ne znaci da je glup i da ne zna da razazna ispravno od pogresnog i ako vec zna da nadje nacin kako da u svoju ruku ubaci tatinu ili maminu kreditnu i plati te DLC-jeve onda sigurno nije neko za zaljenje. Ako vec ne zna da proceni pravu vrednost necega pa ce platiti tih par itema onda mu nije kriv BW niti EA vec mu je kriv sopstveni IQ.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Vulee (2.5.2011)
Stara 2.5.2011, 23:18   #2672
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pogledaj Witch Hunt DLC! Postoji gomila zaludjenih fanova out there za Morrigan, koji su jednostavno morali to da kupe (niko ih nije prisiljavao, ali jednostavno zele nastavak lore-a), i BW je to znao, i umesto da im ponudi nesto kvalitetno, oni napravise neko *****e od 2 sata, sa glupavom pricom. E, tu je problem! Niko njih nije terao da kupuju, niti neko kaze da je BW uradio bilo sta nelegalno, ali samo nepostojanje zelje da naprave dobar DLC, da pruze neku vrednost kupcima, kad vec za njega traze pare, je za osudu. Dakle, BW se ne ponasa moralno prema svojim fanovima, a sa cisto poslovne strane, oni nista ne grese. Vi gledate samo ovu drugu stranu..

Jbt, vrlo je jednostavno za razumeti; zar moram sto puta da pisem..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
DeCoy (2.5.2011)
Stara 3.5.2011, 0:34   #2673
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Ne trebas nijednom jer je vrlo jasno da svako ima mogucnost izbora i da niko nije nicim uslovljen.
Bas me briga za moralnost postupaka bilo koje kompanije sve dok je na meni da odaberem kako cu postupiti, tj. da li cu kupiti svako sr@nje koje ponude ili cu razmisljati svojom glavom i reci da mi to ne treba. Svakoj, ali bas svakoj kompaniji je bitan profit i naravno da niko nece da radi kao dobrovoljno drustvo i ne znam sta tu nije jasno. Mnogo mi je nemoralnije kad si kupovinom jednog proizvoda uslovljen da kupis i drugi proizvod kako bi imao koristi od ovog prvog nego ovaj slucaj.

Btw. ako vec govorimo o moralnosti necijeg postupka - smatras li da je moralno da jedna firma sa izgradjenim ugledom izbaci igru punu mana, nakon nje par manjih patcheva koji nisu nista bitno popravili i da se okrenu drugim projektima ostavljajuci raznim entuzijastima da ispravljaju njihova sr@nja. Meni je to daleko manje moralno, ne znam za tebe.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Poslednja ispravka: Marti Misterija (3.5.2011 u 0:44)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Vulee (3.5.2011)
Stara 3.5.2011, 14:59   #2674
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Heh, nema vama pomoci! Evo vam ga mentor, sa sve doktorima u pozadini..



nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Bathoryy (3.5.2011)
Stara 3.5.2011, 15:39   #2675
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Bezimeni, nama je najveca pomoc kada nas neko ko je odigrao par sati igre ne bi ubedjivao u nesto tako kao sto ti pokusavas jer smo sigurno kompetentniji da na osnovu zavrsene igre prokomentarisemo neke stvari. Film nikad ne komentarisem dok ga ne odgledam celog pa tako smatram da ni igru ne bi trebalo komentarisati dok se ne odigra cela bez obzira sto u uvodnih 8 minuta ili sati whatever igra ne izgleda kako treba.

Moralno stanoviste ne zelim vise ni da raspravljam jer kao sto rekoh, sve dok postoji mogucnost izbora a bez nekih drugih konsekvenci, ne krivim BW sto izbacuje neki proizvod vec one konzumente koji ga konzumiraju iako je kakav takav je (a slazem se da neki DLC nisu vredni paznje ni da se pogledaju a kamoli plate). Nemoralno je recimo sto mi RTS naplacuje pretplatu a ja vec placam kablovskom operateru odredjenu sumu i plus i ne gledam njihove sjajne predstave tipa prenos skupstine. To je vec nemoralno iako je krajnji cilj isti, a to je sticanje profita. DLC nije nesto must have vec je kao i sama igra nesto sto je apsolutno na tebi hoces li kupiti. Nemoralno je kad izdavac koji izda poludovrsenu igru vrlo brzo okrene ledja i ostavi te bez podrske da igras igru sa morem nedostataka i bagova. To je nemoralno ali tog izdavaca, tj. njegovog baju ovde na forumu i inace samo sto ne beatifikuju, jer nije bitno sta (ni)je uradio - bitno je sta je rekao i obecao. A ako ne ispuni to sto je obecao - who cares, bitno je da BW prodaje DLC i on je jedini nemoralan. C'mon be real.

Bez obzira sto se ne slazemo oko vidjenja nekih stvari, moram da ti kazem da iako vec duuugo pljujes po igri koju si odigrao samo delic (a poceo si sa pljuckanjem jos pre nego sto je ona i izasla), diskusija je i dalje samo nanormalnija diskusija, ali zato kad ja u drugoj temi kazem nesto protiv igre za cije izdavace cenim da su u jurnjavi za profitom postupili jos nemoralnije, ne ostavivsi cak ni mogucnost izbora, ogorceni fanbojevi samo sto me ne kamenuju jer je reci nesto lose o istoj blasfemija. A bitno je da sam u poredjenju sa tvojim igranjem DA2 ja tu igru ipak odigrao celu, izmedju ostalog i cisto da bih sutradan mogao sa punim kredibilitetom da kazem da ista sucs.

Inace takodje moram da napomenem, da iako se po nekim pitanjima bas ne slazemo, cenim sto sa tobom za razliku od nekih moze da se diskutuje civilizovano bez dizanja glasa i vredjanja, iako vidim da ponekad volis da se ko neko detence igras bojicama (u elektronskoj formi naravno). A i Vulee te voli samo se pravi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Vulee (3.5.2011)
Stara 3.5.2011, 16:28   #2676
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ma, naravno! Necemo valjda da se krvimo zbog video igara. Ali, se ne slazem sa nekim tvojim razmisljanjima (vuleeta i ne shvatam za ozbiljno.. he's been brainwashed)..

Sto se tice Bio DLC-eva, evo da ti dam jedan slikovit prikaz:

Ti si rostiljdzija, koji pravi sjajne pljeske, koristis kvalitetno meso i sveze lepinje, ali kada su dodatci u pitanju, kupus ti se ukiselio, kajmak ti je pokvaren, kecap zgusnut, luk osusen.. i sve te dodatke ti precenjujes. Tvoja musterija ima izbor da ih ne kupi, ali u isto vreme ne zeli da jede suvu pljesku. Da li si ti savestan rostiljdzija prema svojim musterijama? Bio bi da dignes bulju, skoknes do pijace i nabavis sve dodatne sastojke, i njih posle naplacujes (niko ne kaze da ih delis besplatno, iako postoji gomila drugih rostiljdzija, koji to cine). Mislim da je ovo prilicno precizna analogija. I ako mislis da DLC-evi nisu vazni za igru, gresis, zato sto oni pruzaju dodatan lore, a svaki fan zeli da zna sta se desilo sa Morigan, sta je bilo pre sa Lelianom, kao sto gurman zeli da ima kajmak u svojoj pljeski, kako bi uzivao u kompletnom obroku..

Sto se DA2 tice, moje pljuckanje je vise bilo saljivo i potstaknuto ogromnim hejtom koji vlada za igrom, bukvalno na svim forumima (cak i Bio-vom), sajtovima.. A, igrao sam dovoljno da bih shvatio da mi je borba retardirana (sa svim onim uber, dzedaj potezima), da mi se art stil uopste ne svidja, da nemam potpunu kontrolu nad party-om (sto je esencijalno za ovakav vid igara), da je GUI konzolaski i nedopadljiv, da nema takticke kamere, da je Kirkwall jadno odradjen (provodio sam dosta vremena u Vizimi, pre toga), da je sam dizajn lokacija, njihova linearnost, nesto kompletno prevazidjeno u video igrama. Svi, ali svi likovi u onom demou su me nervirali (osim Varica), prica me uopste nije drzala..

Dakle, to je vec bilo dovoljno da me odbije od daljeg igranja (demo mi je bio dovoljan da otkazem preorder), a nista sto sam procitao kasnije, nije mi ukazivalo da tu ima neceg isuvise dobrog, da bi se vracao. Kapiram da sam ti stao na zulj, zato sto sam hejtovao NWN 2 (player1 me je uzeo na zub zbog Alpha Protocola), koji mi je bio odvratan, a nisam ga presao, ali to je moj utisak, a dovoljno dugo igram igre, da znam sta mi se svidja, a sta ne (nisam mazohista da svaku igru odigram do kraja). Toliko od mene..

P.S. Molim moderatore da ne brisu ovaj post, zato sto je dosta kuckanja utkano u njega (jedini razlog). Necu vise da postujem na ovoj temi (ovo je vulee jedva docekao)!

PPS. Igrao sam posle i narodnjaka, da ne bude da nisam dao sansu, posle demoa..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2011, 17:03   #2677
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Sto se tice Bio DLC-eva, evo da ti dam jedan slikovit prikaz:

Ti si rostiljdzija, koji pravi sjajne pljeske, koristis kvalitetno meso i sveze lepinje, ali kada su dodatci u pitanju, kupus ti se ukiselio, kajmak ti je pokvaren, kecap zgusnut, luk osusen.. i sve te dodatke ti precenjujes. Tvoja musterija ima izbor da ih ne kupi, ali u isto vreme ne zeli da jede suvu pljesku. Da li si ti savestan rostiljdzija prema svojim musterijama? Bio bi da dignes bulju, skoknes do pijace i nabavis sve dodatne sastojke, i njih posle naplacujes (niko ne kaze da ih delis besplatno, iako postoji gomila drugih rostiljdzija, koji to cine).
I ja cu sa takvim nacinom poslovanja pre ili kasnije da propadnem, kao sto ce se desiti sa svakim ko tako radi u bilo kojoj sferi poslovanja pa i sa Bioware-om ako pod pritiskom EA nastavi tako. I tu se slazemo. Ali, opet, to moze da bude samo na moju (Biowareovu) stetu tako da smatram da tu i dalje nema reci o izrabljivanju onih koji jedu pljeskavice jer oni i dalje imaju izbor - da jedu kod mene takve kakve su, sa ukiseljenim kupusom, pokvarenim kajmakom ili da prosetaju malo dalje kod komsije (Bethesde) koji im je tokom poslednjih meseci (godina) vec prodavao nedovoljno ispecene ali je zato sada istakao veliki bilbord gde kaze da ce biti ukusnije nego bilo gde u gradu (i svi mu veruju iako jos uvek niko nije probao), odnosno mogu da produze kod malih nezavisnih rostiljdzija gde je za sada sve ukusno. Mene kao rostiljdziju treba da bude briga za druge i ja bih trebao da ponudim najbolje i najukusnije pljeskavice ali sta cu kada gazda objekta (EA) trazi sto veci profit i iako sam ja vazio za majstora pravljenja pljeskavica ja moram da ostvarim to sto on trazi - one way or another. To ti je ta analogija po kojoj mozemo da posmatramo pravljenje rostilja sa moje tacke gledista.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Sto se DA2 tice, moje pljuckanje je vise bilo saljivo i potstaknuto ogromnim hejtom koji vlada za igrom, bukvalno na svim forumima (cak i Bio-vom), sajtovima.. A, igrao sam dovoljno da bih shvatio da mi je borba retardirana (sa svim onim uber, dzedaj potezima), da mi se art stil uopste ne svidja, da nemam potpunu kontrolu nad party-om (sto je esencijalno za ovakav vid igara), da je GUI konzolaski i nedopadljiv, da nema takticke kamere, da je Kirkwall jadno odradjen (provodio sam dosta vremena u Vizimi, pre toga), da je sam dizajn lokacija, njihova linearnost, nesto kompletno prevazidjeno u video igrama. Svi, ali svi likovi u onom demou su me nervirali (osim Varica), prica me uopste nije drzala..

Dakle, to je vec bilo dovoljno da me odbije od daljeg igranja (demo mi je bio dovoljan da otkazem preorder), a nista sto sam procitao kasnije, nije mi ukazivalo da tu ima neceg isuvise dobrog, da bi se vracao. Kapiram da sam ti stao na zulj, zato sto sam hejtovao NWN 2 (player1 me je uzeo na zub zbog Alpha Protocola), koji mi je bio odvratan, a nisam ga presao, ali to je moj utisak, a dovoljno dugo igram igre, da znam sta mi se svidja, a sta ne (nisam mazohista da svaku igru odigram do kraja). Toliko od mene..
Neke od stvari koje si naveo se ni meni nisu dopadale ali cinjenica je da ma koliko me igra izpocetka razocarala do zavrsetka iste je sve nekako selo na svoje mesto, pa iako moram da se slozim da je BW imao mnogo boljih igara, ne mogu da se slozim da je igra totalni fail kako je pokusavaju predstaviti.

Sto se tice toga da si mi stao na zulj zbog NWN2, nije bas tacno jer ni meni svi delovi nisu bili podjednako dobri pa mi je tako nakon sasvim OK originala naisao sjajan MotB i to u svim aspektima, zatim po mom misljenju ocajan SoZ i nakon toga poprilicno mlak MoW. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje o svakoj igri ma koliko god ono bilo negativno (skoro svakoj igri ) tako da koliko vidis bas nisam nesto skakao u odbranu NWN2 kao sto neki to cine svaki put kad im se kaze nesto naspram omiljene im igre.

Niko ne kaze da moras da budes mazohista i odigras svaku igru do kraja ali smatram da nijedan kriticar ne moze/sme da kritikuje film/igru/utakmicu a da je ipak ne odgleda/odigra do kraja jer jednostavno gubi kompetentnost da to uradi kako treba posto je realno moguce da mu bas u tom periodu koji je propustio promakne nesto bitno sto moze doprineti da se ocena znatno ili neznatno poboljsa ili pogorsa...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Vulee (3.5.2011)
Stara 3.5.2011, 17:06   #2678
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
moram da ti kazem da iako vec duuugo pljujes po igri koju si odigrao samo delic (a poceo si sa pljuckanjem jos pre nego sto je ona i izasla),
Naprotiv. Pre izlaska DA2 Nameless je bio Vulee 2, staunch defender of everything Bioware graced.

Tek kasnije se priklonio pobunjenicima protiv zle imperije

...que Star Wars theme
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2011, 17:30   #2679
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Heh, nema vama pomoci! Evo vam ga mentor, sa sve doktorima u pozadini..
Zahvaljujem se nameless-u, na očuvanju publiciteta igre, stalim osvežavanjem teme. Bioware ne može poželeti boljeg fana.

sa poštovanjem,
player1
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2011, 17:38   #2680
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Breaking a promise no1..

@Sarmatian

Nope, imam ME3 na preorderu i ne pada mi na pamet da ga cancelujem samo zbog DA2, koji je veliko razocarenje. DLC-evi jesu glupost, i ja mogu da filozofiram do sutra koliko su oni losi, koliko BW ispada neozbiljan sto stancuje sub produkte.. ali, ne smatram da je kompanija unistena, ili sta vec, iako je bleda senka one pre 10-12 godina. DA3, sa druge strane, nema sanse da preorderujem; izgubio sam interes za serijal..

Ako kojim slucajem ME3 bude fejl, zbrzan samo da bi se uzela lova na popularnosti, e tad cu da raskrstim sa BW-om (i pridruzim se rebels-ima), mada je verovatnoca za to vrlo mala..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com