Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2011, 0:54   #661
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

i meni je ta cela prica oko povlacenja kod ostagara prilichno shuplja...kad sam prelazio igru ocekivao sam neko objashnjenje tipa il da se logan udruzio sa darkspawn da bi postao kralj il da je obuzet nekim demonom...objashnjenje koje je ponudjeno totalno nema smisla i bezveze je
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 0:59   #662
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Morate razumeti da je on prikazan kao ultraparanoičan čovek, tako da ne možete očekivati preterano racionalne odluke od njega. On je mislio da su Orležani veća pretnja, i on je mislio da radi u interesu svoje zemlje.

Also, Sarenova priča je mnogo dublja od puke kontrole uma, ali pošto nisi to sam provalio u igri, nema poente raspravljati se u nepovezanoj temi.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:04   #663
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

pa ne bi reko da je paranocian nego glup ko stojko
zamisli horda demona koja je vishe puta vec zamalo unishtila svet ponovo dolazi a njemu je tu najvaznije neko antipatisanje orlezana i zbog toga je spreman da svog kralja izda
totalno debilno
pa prvi bi njegovi saveznici mu odrubili glavu jer ih vodi u samounishtenje
mogli su de smisle neku uverljiviju pricu za izdaju
a tek na kraju opet imas i opciju kao eto sve je kul,pogresio sam,no hard feelings... spavacu sa morrigan..missim wtf
igra je puna takvih morbidnih kontradikcija...narativni pristup ko za decu sa lokvama krvi na licu likova recimo
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:06   #664
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pošto nisu videli Arhidemona, on je to odbacio kao manju smetnju.
Nije nerazumno ako ne uzimaš metagaming u obzir.
A ta opcija za njegovo pošteđivanje je tu kako bi on povratio svoju čast ubijanjem Arhidemona.
Also, jel' možemo ovo da prebacimo u DA:O temu pls?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:10   #665
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

ok vulee necu vishe da ti spojlujem dragon effect 2
nadam se samo da u dvojci nece biti takvih glupih reshenja..meni to vishe deluje ko lenjost pisaca nego namera da bash bude tako
ko da rade za lucasArts lol
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:12   #666
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ubijate moj entuzijazam, sada ću morati da provedem vreme na Bio forumima kako bih se vratio u normalu.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:13   #667
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Koliko se ja secam u igri ga bas opisuju kao lika hladne glave, ciji je mozak stajao iza strategije u borbi protiv osvajaca,koja je na kraju donela slobodu Fereldenu. I sad Orlezani su veca pretnja pa on ubije kralja (sina svog ratnog i najboljeg druga) i celu njegovu vojsku Sem toga ovi su u pomoc hteli da zovu grey warden red orlezana,ako se ja dobro secam ,a ne celu njihovu vojsku. Bas me interesuje dal ce se pojaviti/pominjati u DA2

Ne,shvatio sam, Saren je hteo da dokaze Riperima da su ostale rase "korisne" i tako izbegne istrebljenje. WTF? A sta ako oni kazu ne ipak ste beskorisni , i kako ce da im dokaze da su korisni? Tako sto ce da im omoguci da dodju i tako pomogne da ih sve istrebe? Oh,da ne kazem da je i on ubio Niliusa ili kako se vec zove, spektra i svog bliskog prijatelja (plus su i iste rase,tako da njegova mrznja prema ljudima nema uticaja tu). Mogao je samo da ga nokautira ili rani i razoruza ,tj. da ga zarobi,ali ne ovaj ga je hladnokrvno ubio, mucki s ledja.
Riperi su taj proces istrebljivanja uradili nebrojeno puta, i sada ce bas ove rase da se dokazu da su korisne Koliko je to samo naivno.

PS
znam da mnogo gotivis BioWare ali jbg
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:18   #668
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
*snip*
Njegova mržnja prema Orležanima se graniči sa opsednutošću, on je spreman na sve kako bi "zaštitio" Ferelden.

Saren je već rekao da mu je to jedina nada, u svakom slučaju su gotovi, ovako može bar da pokuša.

P.S. Kao i ti Bethesdu, ali moje kritike nisu potrebne na odgovorajućim Fallout, Oblivion temama jer Marti/Maladikt tandem gazi sve pred sobom, uz pomoć većine dugoročnih posetioca RPG sobe.

Toliko od mene, laku noć.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 1:23   #669
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Hehe ,ja mnogo gotivim Bethesdu,ali to ima veze dosta sa tim sto ja volim open world igre,pa samim tim i open world RPG igre. Inace mnoge mane njihovih igara koje je izneo pomenuti Marti, svakako stoje. Pomesao si me sa Exaltedom

Ti obozavas BioWare on Bethesdu

PS
Gotivim ja i BioWare, i to dosta (imam sve njihove igre ,original npr. ),ali mogli bi malo vise da se potrude kad smisljaju zaplet. Isto vazi i za Bethesdu.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 3:04   #670
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Bah, morala bi Bethesda mnogo vise da se potrudi. Staviti u istu ravan pricu i kvalitet pisanja Bio i Beth igara je u krajnju ruku smesno. Drugo, David Gaider je fantastican pisac, sto je dokazao radeci na mnogim igrama/romanima, a neke nelogicnosti se mogu u svim igrama naci, ne samo u DAO..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Vulee (18.1.2011)
Stara 18.1.2011, 10:45   #671
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Koliko se ja secam u igri ga bas opisuju kao lika hladne glave, ciji je mozak stajao iza strategije u borbi protiv osvajaca,koja je na kraju donela slobodu Fereldenu. I sad Orlezani su veca pretnja pa on ubije kralja (sina svog ratnog i najboljeg druga) i celu njegovu vojsku Sem toga ovi su u pomoc hteli da zovu grey warden red orlezana,ako se ja dobro secam ,a ne celu njihovu vojsku. Bas me interesuje dal ce se pojaviti/pominjati u DA2
Da, taj deo moze da izgleda kao plot hole na osnovu sturih podataka iz igre, medjutim ako se procita Stolen Throne, zaplet se moze sasvim drugacije shvatiti.

Ne mogu bas da preporucim taj roman kao obavezno stivo, ali nije los, cak dobar za jedan roman po igri, koji su u vecini slucajeva katastrofa...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 11:54   #672
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

To sto je on dokazao da je dobar pisac na ranijim naslovima, ne cini DA boljim Apsolutno mogu da se stave u istu ravan. Jeste da DA ili ME imaju bogatije i bolje napisane dijaloge ,ali sama prica nikako nije kompleksnija (mada varira od slucaja do slucaja). Smatrati pricu u DA:O nesto vise od proseka ,je smesno.


Setio sam se jos neceg. Kad, treba da probudimo onog lika iz kome. I jedini nacin da ga probudimo iz kome je, da pronadjemo pepeo sveca (koji svi traze vec vekovima i za koji se ni ne zna da li uopste postoji) WTF? I kako znaju da ce mu to pomoci,a ne zna se da li uopste postoji? I kao svi ga traze vekovima ,ali niko da ga nadje, naravno mi ga nadjemo bez problema u roku od 5 minuta Briljantan plot nema sta. Tipa ja se sada razbolim i jedino sto mi moze pomoci je casa iz koje je Isus poslenji put pio.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 12:18   #673
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Setio sam se jos neceg. Kad, treba da probudimo onog lika iz kome. I jedini nacin da ga probudimo iz kome je, da pronadjemo pepeo sveca (koji svi traze vec vekovima i za koji se ni ne zna da li uopste postoji) WTF? I kako znaju da ce mu to pomoci,a ne zna se da li uopste postoji? I kao svi ga traze vekovima ,ali niko da ga nadje, naravno mi ga nadjemo bez problema u roku od 5 minuta Briljantan plot nema sta. Tipa ja se sada razbolim i jedino sto mi moze pomoci je casa iz koje je Isus poslenji put pio.
To mu je poslednja nada, jer su sve ostalo već pokušali.
Mi ga nađemo zato što je brat Genitivi uspeo da sazna njegovu lokaciju, i mi ga pratimo.
I on se nije razboleo, on je otrovan. Traženje leka za otrov (koji je vrlo teško naći) je česta tema u literaturi.

Kao da si oslučio da nećeš uživati u igri po svaku cenu.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 12:39   #674
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.338
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 283 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Mozda je cika Logan gledao Vuka Brankovica kada je bio mali Kad se vec dohvatiste ME koliko me sjecanje sluzi Reaperi se sluze indoktrinacijom pod koju su potpali Saren i Benezia
http://masseffect.wikia.com/wiki/Indoctrination
Mocko je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mocko na korisnoj poruci:
Bascelik (18.1.2011)
Stara 18.1.2011, 13:32   #675
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Smatrati pricu u DA:O nesto vise od proseka ,je smesno.
Ovo je donekle tacno. Ja sam se nadao da je prica u Originsu namerno pomalo klise da bi se ljudi privikli na novi setting. Koliko je to imalo osnova videcemo kad izadje dvojka. Na osnovu vidjenog, prica i zaplet su jedina polja na kojima je ostvaren napredak u odnosu na Origins.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 14:10   #676
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Ehm, taj toliko hvaljeni lore nije pratilo ni 1 odsto igraca sasvim sam siguran. Svesni smo cinjenice da ga ima i to nam je uglavnom dovoljno- kada bismo citali svaki kodeks trajalo bi...prilicno. Bioware zeli zapravo tim silnim informacijama da stvori fransizu, to je jedini razlog svog tog pisanija. Igru sam opusteno i ne preskacuci nista ali i ne citajuci svaku glupost u kodeksima zavrsio za cca 50 sati sa svim "in game" DLC-ovima kao mage. Igrao sam je drugi put samo da bih video kako ce se provesti totalno drugacija druzina od one koju sam ranije vodio u borbama gde sam imao problema prvi put. Dopadljivost DA:O nije u prici (koja je manje vise biowareovski klise) vec u postavci tj "settingu" i u tehnickoj superiornosti u odnosu na bilo koji FRP naslov do sada. Upravo ta tehnicka superiornost je omogucila priblizavanje "realnom svetu" i ucinila da npr ljubavno-seksualni odnosi nadju na razuman nacin svoje mesto u igri. Seks u BG uopste ne mogu da zamislim npr.
Koliko vidim igra ne bi trebalo da bude losa - ja sam ipak uvek za nacelo "nadaj se najboljem, spremaj se za najgore" . Ako naprave neku repetitivnu deonicu kao Deep Roads (uopste je cela Ozdamar kampanja smor zesci) nekoga tamo treba uvaljati u katran i perje. Eh da, to sto je direktor Boware-a pohvalio igru uopste ne bi trebalo da nam bilo sta znaci. Nece valjda da izjavi da je igra krs ili prosek? Ne verujem da bi to rekao i za neku Bethesdinu igru javno..Do sada bi trebalo da je igra sasvim zavrsena i vecih odstupanja od procurelo-pustenih u javnost nece biti.

Citat:
Na osnovu vidjenog, prica i zaplet su jedina polja na kojima je ostvaren napredak u odnosu na Origins
Origins je bas tu i najtanji - sve ostalo u igri je uglavnom sasvim dobro.

Poslednja ispravka: Laskaris (18.1.2011 u 14:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 14:36   #677
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Kao da si oslučio da nećeš uživati u igri po svaku cenu.
Uzivao sam ,ali su mi ipak smetale neke nelogicne stvari

Citat:
Mocko kaže: Pregled poruke
Mozda je cika Logan gledao Vuka Brankovica kada je bio mali
Hahaha isti Vuk
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 15:37   #678
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
Ehm, taj toliko hvaljeni lore nije pratilo ni 1 odsto igraca sasvim sam siguran. Svesni smo cinjenice da ga ima i to nam je uglavnom dovoljno- kada bismo citali svaki kodeks trajalo bi...prilicno. Bioware zeli zapravo tim silnim informacijama da stvori fransizu, to je jedini razlog svog tog pisanija. Igru sam opusteno i ne preskacuci nista ali i ne citajuci svaku glupost u kodeksima zavrsio za cca 50 sati sa svim "in game" DLC-ovima kao mage.
Hm, taj lore je zasluzeno hvaljen jer je po meni najbolje napisan lore za bilo koju igru do sada. Ja volim da ga citam jer dosta doprinosi boljem razumevanju same igre i desavanja u njoj. Iako trenutno treci put prelazim, sad sa svim dodacima, opet mi nije tesko da citam, a i zavisi kako ko igra, ti za 50 sati, meni statistika trenutno kaze 23% predjeno i 60 sati, znaci zajedno sa awakening vise od 200 sati. Kad je ovako kvalitetna igra, ja volim polako .

Sto se tice plot hole, pa svaka igra ga ima. Mi danas ne razumemo najbolje ni motive nekada zivucih istorijskih licnosti ( neko rece Vuk Brankovic - ne mislim da je izdao ), pa sto bi morali imaginarnih.

Poslednja ispravka: DacUF (18.1.2011 u 15:46)
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 15:54   #679
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^Ehm, taj toliko hvaljeni lore nije pratilo ni 1 odsto igraca sasvim sam siguran. Svesni smo cinjenice da ga ima i to nam je uglavnom dovoljno- kada bismo citali svaki kodeks trajalo bi...prilicno. Bioware zeli zapravo tim silnim informacijama da stvori fransizu, to je jedini razlog svog tog pisanija.
A ti si bese onaj sto je kukao da mu je igra laka, a igrao na normal. Meni je trebalo oko 100 sati da predjem igru (uvek na najvecem stepenu tezine). Mislim da sam procitao oko 90% kodeksa, isto kao i u Oblivionu sve one knjige. Generalno, ti kodeksi su u originsu lepo napisani i produbljuju lore, pa je preporucljivo citati ih. Za Deep Roads se slazem- preterali su ga sa hns-om, moglo je to mnogo kvalitetnije da se odradi, ali pozitivna strana je sto dobijes gomilu loot-a i jedno deset levela..

@Bascelik

Mislim da sitnicaris! Namerno trazis dlaku u jajetu. Ja bih tako mogao za svaku igru, cak i one legende (evo recimo Fallout 1; zasto na pocetku od celog vaulta salju samo tebe da pronadjes cip, a ne vise njih kad im od toga zavisi opstanak?). Drugo, kada govoris o prici u igri, razdvoj generalnu temu (koja ovde uistinu nije originalna) od kolicine literalnog sadrzaja. U DAO taj sadrzaj je obimniji od Obliviona, Morowinda i Risena zajedno, a zaplet je manje vise klise u svim tim igrama..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 15:55   #680
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
DacUF kaže: Pregled poruke
Hm, taj lore je zasluzeno hvaljen jer je po meni najbolje napisan lore za bilo koju igru do sada. Ja volim da ga citam jer dosta doprinosi boljem razumevanju same igre i desavanja u njoj. Iako trenutno treci put prelazim, sad sa svim dodacima, opet mi nije tesko da citam, a i zavisi kako ko igra, ti za 50 sati, meni statistika trenutno kaze 23% predjeno i 60 sati, znaci zajedno sa awakening vise od 200 sati. Kad je ovako kvalitetna igra, ja volim polako
Nisam napisao da je los i verovatno i jesi u pravu sto se tice lore-a u dosadasnjim igrama i ovoga u DA:O Lore je u svakoj igri iz vise razloga a dva su najvaznija u DA:O:

1. da stvori utisak detaljnog, bogatog, zivog sveta i time udari temelje serijalu - videcemo koliki ce biti lore u DA2 - kladim se skromniji nego u prvom delu jer i nema potrebe vise za time posto je uvod vec napravljen.
2. da "pokrije" i udahne zivot objektivno staticnom 3D svetu Originsa (to autori verovatno nisu imali na umu ali je tako ispalo - i dobro je).

Ono sto bih ja zeleo da vidim u DA2 je bolja prica tj sam zaplet, nepostojanje jedne tacke iz koje se "grana" radnja vec vise takvih "cvorista" (to zahteva kvalitetniji razvoj price i komplikovaniju strukturu igre nego u DA:O). Graficki ce igra biti izgleda sasvim ok (meni je i DA:O bio prihvatljiv osim na par slabih repetitivnih mesta), voiceover je kod Bioware-a uvek odlican. Jos kad bi se smilovali da nas postede ogromnog broja DLC-ova bilo bi super.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com