Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2010, 12:29   #1
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Avast! 5 izašao

Sta mislite o njemu? Da li je vredan prelazenja?
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 2:17   #2
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom

Posto sam kupio novi dodatni hard disk i zabrljo win 7 dog nisam skontao sta i gde i kako da nemestim pa sam reinstalirao win 7 da skratim ispravke brljotina
Nenadano mi uleteo novi avast
Inerfejs je bolji.Za drugo je prerano javicu se kad steknem odredjen utisak

Prvi utisci.
Korisnicki interfejs lak za upotrebu i troso manje od 4.8
Za Kakvu detekciju ima je suvise rano.

Poslednja ispravka: nighthawk (21.1.2010 u 21:08) Razlog: spajanje
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 13:03   #3
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

realno gledano najjaci je
to se ne odnosi na IS verziju gde malo treba jos ispeglati FW.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 11:22   #4
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Kakvi su vaši utisci posle nedelju dana korišćenja nove verzije?
Znam da ćemo svi da pređemo na nju kad-tad, ali da li je već sad pravo vreme? Stabilna? Pouzdana?

S obzirom da iz verzije 4.8 ne može da se automatski apdejtuje na novu verziju (piše: Program already up to date), očigledno moram da skinem instalaciju nove verzije. Da li da novu instalaciju samo pokrenem i "pregazim" već postojeću 4.8 ili da prvo deinstaliram staru, pa uradim čistu instalaciju nove verzije?
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 11:51   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Odradi "čistu" instalaciju. Ukloni verziju 4.8, pokreni neki registry cleaner i tek onda instaliraj verziju 5.
Većini radi stabilno. Kod mene ne koči ništa ali nisam uspeo da ga podesim da mi skenira Gmail POP3/SMTP, ni prekó Opera Mail Client, ni preko Outlook Express.
Sve ostalo radi bez greške. Naročito mi se svidja što se sad mogu podesiti automatske akcije kad naidje na virus (Repair, if faild: Move to Chest, if faild: Delete).
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
star-duster (27.1.2010)
Stara 27.1.2010, 12:59   #6
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Koristim Avast Internet Security par dana i mogu reći da sam prijatno iznenađen, interface je dobar i pregledan, firewall radi odlicno i lako se podešava, čak sam i deljenu internet konekciju namestio iz prvog pokušaja. Uopšte ne opterećuje sistem i zauzima manje od 20 MB rama.
Iz firewalla mozete da dobijete detaljne informacije o IP adresi ili domenu. Evo i par screenova.
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 13:16   #7
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Ja ga sad koristim na 7ici, mnogo je bolji od 4.8 jer zauzima mnoogo manje rama...
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 5:12   #8
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Takođe sam ponosni korisnik AVAST HOME verzije 5 na "sedmici" i prilično je unapređena. Oko 25 minuta po instalaciji mi je pronašao 3 štetočine sam od sebe. Resident shield odlično radi svoj posao za minimalno zauzeće resursa.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 11:42   #9
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Minimalno zauzeće malo sutra. Baš je vidna razlika u odzivnosti sistema između 4.8 i 5.0. Tome verovatno najviše doprinosi što je po defaultu uključeno skeniranje celog EXE fajla pri startovanju. Tipa, upalim neku instalaciju sa DVD-a veliku par stotina MB, i on prvo iščita ceo EXE pa tek onda pusti program; ili još gore, svaki put kad otvorim Word dokument, on skenira word.exe pa tek onda otvara, i imam vidnu zadršku od nekoliko sekundi koja me nervira (na 4.8 mi se otvarao trenutno). Što je najgore, 4.8 je takođe skenirao EXE fajlove pri startovanju, ali ne cele nego je to radio na inteligentniji način (skenirao je samo delove koji se zapravo učitavaju u memoriju, pošto je struktura EXE fajla složena i ako se pusti program od npr. 500 MB, to nipošto ne znači da će ceo EXE fajl od 500 MB da se grune u memoriju u cugu, da ne zalazim u detalje). Uglavnom, ovaj sigurnosni mehanizam im je mnogo glupo izveden i mnogo više smeta nego što će ikome da koristi.

Elem, ne treba mi takav antivirus, a svako ko je zadovoljan sa 4.8 savetujem mu da na njemu i ostane, jer je on bio lightweight u svakom smislu reči, a 5.0 to svakako nije. To što zauzima manje RAM-a mi ništa ne znači ako mi je svaki pristup hard disku višestruko sporiji.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Dekip (3.2.2010), Luka. (16.5.2010), zokocx (31.1.2010)
Stara 29.1.2010, 12:14   #10
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Pokusao sam da kod sebe proverim tvoje tvrdnje i jednostavno bar kod mene nije tako .
Nemogu da primeti da mi je bilo sta usporilo ..
Posto je avast 5 nov mozda je tu negde problem usporenja kod tebe.
word 2007 dokument 2 strane manje od 1 sek previse brzo da bi izmerio
Adobe Photoshop otvaranje rada 2 sek
Auto cad 2006 u compatibility mode sa xp sp3 1.5 sek otvaranje rada oko 1.5 sek
Pokretanje Instalacija office 2007 sa cd isto ko ranije .
Ovo sam sve isto imao sa 4.8
Sistem WIN 7 32 bit .
Za sad toliko .

Poslednja ispravka: DAKINS (29.1.2010 u 13:37)
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 12:46   #11
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Minimalno zauzeće malo sutra. Baš je vidna razlika u odzivnosti sistema između 4.8 i 5.0. Tome verovatno najviše doprinosi što je po defaultu uključeno skeniranje celog EXE fajla pri startovanju. Tipa, upalim neku instalaciju sa DVD-a veliku par stotina MB, i on prvo iščita ceo EXE pa tek onda pusti program; ili još gore, svaki put kad otvorim Word dokument, on skenira word.exe pa tek onda otvara, i imam vidnu zadršku od nekoliko sekundi koja me nervira (na 4.8 mi se otvarao trenutno). Što je najgore, 4.8 je takođe skenirao EXE fajlove pri startovanju, ali ne cele nego je to radio na inteligentniji način (skenirao je samo delove koji se zapravo učitavaju u memoriju, pošto je struktura EXE fajla složena i ako se pusti program od npr. 500 MB, to nipošto ne znači da će ceo EXE fajl od 500 MB da se grune u memoriju u cugu, da ne zalazim u detalje). Uglavnom, ovaj sigurnosni mehanizam im je mnogo glupo izveden i mnogo više smeta nego što će ikome da koristi.

Elem, ne treba mi takav antivirus, a svako ko je zadovoljan sa 4.8 savetujem mu da na njemu i ostane, jer je on bio lightweight u svakom smislu reči, a 5.0 to svakako nije. To što zauzima manje RAM-a mi ništa ne znači ako mi je svaki pristup hard disku višestruko sporiji.
Od prekljuce koristim Avast 5.0.377 Internet Security i prijatno sam iznenadjen sa njim . Nije mi jasno ovo sto se desava kod tebe ? Meni bukvalno trrenutno otvara sve aplikacije bez ikakve zadrske , takodje i prilikom novog instaliranja .
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 13:00   #12
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Ajd da vidim i to "čudo" od Avasta. Moram da ga isprobam na test mašini.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 18:40   #13
aca2568
Veteran
 
Član od: 27.6.2009.
Poruke: 540
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aca2568
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Nikad nemojte da trcite za najnovijim anti-virusnim programima, kazem vam to iz licnog iskustva! Za avast 5 neznam kakav je i nemogu nista da pricamali ovo sam reko uopsteno.
aca2568 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 20:13   #14
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Citat:
aca2568 kaže: Pregled poruke
Nikad nemojte da trcite za najnovijim anti-virusnim programima, kazem vam to iz licnog iskustva! Za avast 5 neznam kakav je i nemogu nista da pricamali ovo sam reko uopsteno.
Za iskustvo su potrebne godine, a ti sigurno nemaš više od 12-13 god
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 10:55   #15
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

@aca2568:

Iskustvo je dobra stvar ali nikada ne treba da se generalizuje na sve. Prvo praavilo je da se malo raspita o proizvodu koji se pojavio i videti istoriju razvoja. Dobra tačka za ovo ovde je recimo njihov forum, dakle, ideš tamo i pogledaš deo o beta testiranju, i vidiš da je beta verzija bila raspoloživa u nekoliko verzija dosta dugo, da su korisnici prijavljvali uredno bagove i da su ih rešavali, da većina korisnika je imala stav polako, nije bitan datum već kvalitet. Da im se žurilo, mogli su to da izdaju i pre nove godine, i tad su imali dosta pouzdan proizvod ( znam jer je bio kod mene na kompu kao beta, da vidim dokle stigli i kako sad izgleda).

Šta mogu da kažem o samom programu? Prvo, poboljšan je izgled interfejsa, dakle, sada je lepši i lakši za upotrebu celog programa, sve je na jednom mestu. Nema nekog usporenja sistema u odnosu na stari, ili ne bar previše vidljivog. Neki utisak je da sistem se nešto malo duže diže, da neki programi imaju možda sekund duži odzi, ne toliko vidljivo,jednostavno, može biti da je sada sistem skaniranja malo drugačije podešen. Može biti i da je zbog sistema i ranije stavljanih antivirusa (sistem radi od letos, prošlo previše programa i drajvera kroz njega). Update radi dobro i brzo, dosta mali kao i kod prethodnika što je meni pohvalna osobina ( malo smara). Juče uredno prijavio i instalirao update sngina, bez ikakvih problema ( uz obavezan restart). Problema nije bilo, na par štetočina koje znam je reagovao kako treba. Po testovima je beta imala dosta dobra ponašanja, potpuno na nivou prethodnika (verovatno i bolje, nisam našao uporedno za ta dva), i po običaju je u vrhu rešenja za potrebe zaštite. Zasad dosta povoljno mišljenje, videćemo kako će se ponašati tokom dužeg vremena ali mislim da neće biti problema. Dosta dobar naslednik i dobar izbor za kućne korisnike uz i dalje zadržavanje vrlo male razlike u odnosu na Pro verziju ( dakle nema Sandbox, script shield, vrlo mala razlika koja lako se nadoknađuje sa drugim rešenjima).
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
DAKINS (31.1.2010), Dekip (3.2.2010), Lich_king2 (31.1.2010), NIx Car (31.1.2010), pedjastudio84 (31.1.2010)
Stara 31.1.2010, 14:39   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

Citat:
aca2568 kaže: Pregled poruke
Nikad nemojte da trcite za najnovijim anti-virusnim programima, kazem vam to iz licnog iskustva! Za avast 5 neznam kakav je i nemogu nista da pricamali ovo sam reko uopsteno.
Dobro ti je rekao Misa.

A Avast! nikako nije nov program. Malo izmenjen engine i heuristika i to je sve.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 14:56   #17
aca2568
Veteran
 
Član od: 27.6.2009.
Poruke: 540
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aca2568
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

1) Reko si da se raspitam o proizvodu. Nemoze njedna firma koja pravi av. programe preko noci napravi najbolji antivirus.
2)Interfejs i lepota apslolutno nisu bitni, spolja gladac unutra jadac. Bitno je kako on radi i da li kao 4.8 pusta viruse u racunar ili ih blokira (kao BitDefender, Kaspersky, Eset).
3)Sta ti znaci update radi brzo i dobro? Svaki av ima update koji radi, nisam jos cuo za antivirus koji nema update(sem onih koji ciste samo jednu infekciju nap. program koji cisti trojan.downloader).
4)Avast u svojoj bazi nema ove viruse koje cu ti navesti:
-trojan.downloader
-trojan.small
-trojan.generic
-viru.virut
-worm.win32.netsky
Iz svog iskustva znam da ih ne nalazi, zato sto kads sam na jednom racunaru skenirao sa avastom on je naso 20-setak virusa posle njega sam skenirao sa nortonom i on je naso tih 5 virusa koje avast nije.
aca2568 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 15:45   #18
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Thumbs up Re: Avast! 5 izasao

avast nije napravio najbolji antivirus preko noci. Te promene su trajale mesecima. a zasto avast 5 nije nasao tih 5 komda?? Hm zato sto nijedan antivirus nema 100% detekciju isvaki put ce se naci neki AV koji ppokupi nesto sto drugi nije! oces/te skontati vec jednom??
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 16:01   #19
aca2568
Veteran
 
Član od: 27.6.2009.
Poruke: 540
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aca2568
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

koji je bolji avast 4.8 pro ili avast 5 free?
aca2568 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 16:06   #20
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Avast! 5 izasao

kako mozes da parvis takvu komparaciju??? avast pro ti je placena verzija a avast free ti je besplatna!!
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, avast, free, internet security

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
avast! vs AVG Alan Zaštita 61 4.2.2010 23:01
Avast poludeo? Win32:Delf-MZG Ekiman Zaštita 20 27.12.2009 21:39
Update avast! Rajko92 Zaštita 2 16.8.2008 22:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com