Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2011, 10:03   #1
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Post Outsorsing u Srbiji

Pozdrav narode.

Ne znam koliko je ovo pravilno mesto za ovakvu temu ali nisam mogao da nadjem bolje. Radim kao programer u inostranstvu. U vezi sa time nisam bas u toku sa desavanjima na IT sceni u Srbiji. Zeleo bih da donesem deo posla iz svoje firme u Srbiju. Interesuje me:
1. Da li je neko imao iskustvo sa time u Srbiji?
2. Razvijenost infrastrukture (mogucnost internet provajdera da obezbedi kanal)?
3. Kvalitet radne snage
4. Prosecna plata Java ili C++ programera u Srbiji

Koliko sam razumeo najveci problem ce biti nalazenje adekvatne obrazovane radne snage sa radnim iskustvom.

Ako znate odgovor na neko od ovih pitanja zamolio bih vas da odgovorite.

Hvala
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 15:36   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

  1. posao je teško naći i uglavnom strane firme služe kao odskočna daska za posao u inostranstvu
  2. relativno dobro, većina srbije je pokrivena sa ADSL 16 megabita/s to je dovoljno
  3. relativno zastarele tehnologije se koriste, ali ima i ljudi koji prate napredak
  4. rekao bih da za 1000-1500 evra sigurno ima radika
  5. porezi i takse kao i loši zakoni ili nepostojanje istih, kao i koruipcija
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 15:59   #3
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

1. Imao bih odmah poslodavca tako da to nije problem.
2. Nazalost meni bi valjalo da bude kanal od 100 megabita zbog specificnosti posla a i da bude siguran (da ne pada brzina, propada veza). Mogu li to nasi provajderi da obezbede?


5. Sto se tice zakona verovatno bih radio ko i svi. Deo plate bi isao u kovertu a deo bi isao sa doprinosima. Sta da se radi kada nam je drzava neorganizovana.
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 16:01   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

za brzinu bi možda moglo, ali bi cena verovatno bila jedno 100-1000 puta veća od one evropske
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 16:03   #5
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
za brzinu bi možda moglo, ali bi cena verovatno bila jedno 100-1000 puta veća od one evropske
Sunce im kapitalisticko Dakle kalsika. Ma dobro, mozda bi poslodavac i obezbedio pare za kanal

Eto, dade mi nadu u nasu drzavu.
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 16:50   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Evo ti primer cena:
Kod:
http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=vpn
Mesečna pretplata - 100 Mbps je 252.500,00 din...
Mesečna naknada - u rasponu od 51 do 100 Mbps iznosi 3.300,00 din...
UKUPNA MESEČNA CENA za VPN uslugu sastoji se od zbira mesečnih naknada...

Drugim rečima, ako možeš, ne vraćaj se
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 18:05   #7
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Evo ti primer cena:
Kod:
http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=vpn
Mesečna pretplata - 100 Mbps je 252.500,00 din...
Mesečna naknada - u rasponu od 51 do 100 Mbps iznosi 3.300,00 din...
UKUPNA MESEČNA CENA za VPN uslugu sastoji se od zbira mesečnih naknada...

Drugim rečima, ako možeš, ne vraćaj se
to je negde oko 2500 eura?
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 18:06   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

da, ali ti su najskuplji, verovatno ima nešto jeftinije
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 18:37   #9
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Pa ako cemo iskreno to je od prilike i cena takvih usluga. Ipak izdvojeni kanal nije mala stvar a i znaci. To je ipak samo operativni trosak.

Jel ima ovde nekoga ko se stvarno bavi programiranjem i moze da mi kaze koje su plate u Srbiji u tom sektoru?
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 11:18   #10
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Pozdrav narode.

Ne znam koliko je ovo pravilno mesto za ovakvu temu ali nisam mogao da nadjem bolje. Radim kao programer u inostranstvu. U vezi sa time nisam bas u toku sa desavanjima na IT sceni u Srbiji. Zeleo bih da donesem deo posla iz svoje firme u Srbiju. Interesuje me:
1. Da li je neko imao iskustvo sa time u Srbiji?
Da. Radim u firmi koja se bavi outsorsingom i radimo za Cisco, Adobe, Sony Ericsson (USA).
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
2. Razvijenost infrastrukture (mogucnost internet provajdera da obezbedi kanal)?
Ovo jeste problem. Cena linka je papreno skupa kod nas. Mi trenutno imamo oko 30Mbps sto je dovoljno za sadasnje potrebe (oko 140 zaposlenih) Link je dobrog kvaliteta. Mozda se desi da padnemo na backup link jedno do dva put godisnje.
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
3. Kvalitet radne snage
Ovo nije problem, naci ces dovoljno jako kvalitetnih ljudi ako si spreman da pruzis normalne uslove za rad.
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
4. Prosecna plata Java ili C++ programera u Srbiji
Junior inzenjer, inzenjer ili senior. Direktno sa faksa, sa ili bez iskustva. Sve zavisi koju radnu snagu trazis. Od 600, navise. Moram samo naglasiti da je u mojoj firmi sve crno na belo, sve na racun, sve legalno, uz godisnji bonus ako se poslovalo u plusu te godine. Hvala bogu, svake godine je legao bonus.
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Koliko sam razumeo najveci problem ce biti nalazenje adekvatne obrazovane radne snage sa radnim iskustvom.

Ako znate odgovor na neko od ovih pitanja zamolio bih vas da odgovorite.

Hvala
Ako ponudis normalne uslove, uvek ces naci dobru radnu snagu. Ako ocekujes da nekoga platis 800 eur (minimalac + na ruke) ne ocekuj previse. Ako nekoga platis 800 eur (prijavljenih) naci ces dovoljno ljudi koji su spremni da rade.

Nadam se da je pomoglo.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 11:36   #11
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
Brains kaže: Pregled poruke
Da. Radim u firmi koja se bavi outsorsingom i radimo za Cisco, Adobe, Sony Ericsson (USA).

Ovo jeste problem. Cena linka je papreno skupa kod nas. Mi trenutno imamo oko 30Mbps sto je dovoljno za sadasnje potrebe (oko 140 zaposlenih) Link je dobrog kvaliteta. Mozda se desi da padnemo na backup link jedno do dva put godisnje.

Ovo nije problem, naci ces dovoljno jako kvalitetnih ljudi ako si spreman da pruzis normalne uslove za rad.

Junior inzenjer, inzenjer ili senior. Direktno sa faksa, sa ili bez iskustva. Sve zavisi koju radnu snagu trazis. Od 600, navise. Moram samo naglasiti da je u mojoj firmi sve crno na belo, sve na racun, sve legalno, uz godisnji bonus ako se poslovalo u plusu te godine. Hvala bogu, svake godine je legao bonus.
Ako ponudis normalne uslove, uvek ces naci dobru radnu snagu. Ako ocekujes da nekoga platis 800 eur (minimalac + na ruke) ne ocekuj previse. Ako nekoga platis 800 eur (prijavljenih) naci ces dovoljno ljudi koji su spremni da rade.

Nadam se da je pomoglo.
Odlican odgovor.

Sto se tice strucne spreme par bivsih kolega sa fakylteta su mi dali neke cifre koje se krecu od 600 eura za juniora do nekih 1200+ eura za seniora.

E sada, na tu cenu treba dodati doprinose koji se krecu do koliko?
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 12:16   #12
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Odlican odgovor.

Sto se tice strucne spreme par bivsih kolega sa fakylteta su mi dali neke cifre koje se krecu od 600 eura za juniora do nekih 1200+ eura za seniora.

E sada, na tu cenu treba dodati doprinose koji se krecu do koliko?
E, doprinosi jesu trn u oku... Recimo da je plata 600 eur. Za doprinose treba da odvojis jos oko 400 eur, tj. blizu 70% neto primanja. Postoje neke olaksice ako se covek prvi put zaposljava tako da se za prvih godinu dana tom coveku umesto 70% uplacuje oko 30%, a ostalo drzava subvencionise. Mislim da je ovakav pristup uslovljen necim, ali to bi vec trebalo da se raspitas kod nekog ko radi u doticnim institucijama.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 13:18   #13
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
Brains kaže: Pregled poruke
E, doprinosi jesu trn u oku... Recimo da je plata 600 eur. Za doprinose treba da odvojis jos oko 400 eur, tj. blizu 70% neto primanja. Postoje neke olaksice ako se covek prvi put zaposljava tako da se za prvih godinu dana tom coveku umesto 70% uplacuje oko 30%, a ostalo drzava subvencionise. Mislim da je ovakav pristup uslovljen necim, ali to bi vec trebalo da se raspitas kod nekog ko radi u doticnim institucijama.
A placanje polovine regularnim putem sa sve doprinosima i polovine u konvertu?

Sa ovim doprinosima ako su 70% senior kosta 1200 eura + 840 eura doprinosa. Dakle cena seniora u Srbiji je 2040 eura.

Srednja vrednost seniora (dobrog programera) u Ukraini je oko 2700$ i pri tom covek to dobija na ruke a drzavi se placa neka mizerija od nekih 100$

Mada ... ako imas poslodavca sve je to smesno

Sve u svemu hvala na odgovorima.
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 14:18   #14
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
A placanje polovine regularnim putem sa sve doprinosima i polovine u konvertu?
Sve je to lepo i krasno, bar dok ne ode u banku da digne kredit a onda shvati da ne moze jer mu je prosek plate 30000-40000 din. Sve je to lepo. Neki nude da prijave na minimalac i da na ruke daju vise onda. Imam kolegu koji je pobegao od poslodavca koji nudi minimalac + 2000 EUR i dosao kod nas za dosta manje pare (oko 1000), ali zato moze da digne kredit, penzija ce mu biti veca jednog dana... Jeste da se kod nas nudi i klizno radno vreme (dodjes kad dodjes i odradis svojih 8 sati dnevno), ali nije to toliko presudno.
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Sa ovim doprinosima ako su 70% senior kosta 1200 eura + 840 eura doprinosa. Dakle cena seniora u Srbiji je 2040 eura.
Otprilike. Ali racunaj da su seniori uglavnom ljudi koji imaju svoju porodicu, i da su im mozda i bitni svi ti uslovi, tj da ce pre raditi za 1200 legalno nego za 2000 na ruke.
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Srednja vrednost seniora (dobrog programera) u Ukraini je oko 2700$ i pri tom covek to dobija na ruke a drzavi se placa neka mizerija od nekih 100$
Da li znas jezik? Plus ako si u USA (PST), vremenska zona je na nasoj strani za sastanke jer je razlika taman takva da je kod njih 9 ujutro, kod nas 5 popodne. Sa Ukrajnom je jos jedan sat plus na to sto moze da napravi problem.
Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Mada ... ako imas poslodavca sve je to smesno
Sve u svemu hvala na odgovorima.
Kad drugi placa, sve je super.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 14:24   #15
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
Brains kaže: Pregled poruke
Sve je to lepo i krasno, bar dok ne ode u banku da digne kredit a onda shvati da ne moze jer mu je prosek plate 30000-40000 din. Sve je to lepo. Neki nude da prijave na minimalac i da na ruke daju vise onda. Imam kolegu koji je pobegao od poslodavca koji nudi minimalac + 2000 EUR i dosao kod nas za dosta manje pare (oko 1000), ali zato moze da digne kredit, penzija ce mu biti veca jednog dana... Jeste da se kod nas nudi i klizno radno vreme (dodjes kad dodjes i odradis svojih 8 sati dnevno), ali nije to toliko presudno.

Otprilike. Ali racunaj da su seniori uglavnom ljudi koji imaju svoju porodicu, i da su im mozda i bitni svi ti uslovi, tj da ce pre raditi za 1200 legalno nego za 2000 na ruke.
Da li znas jezik? Plus ako si u USA, vremenska zona onemogucava sastanke jer je razlika taman takva da je u ukrajni vec naveliko noc kada je na PST-u jutro. Sa nama je razlika +9 sati, sto i nije tako lose.kod njih 9 ujutro, kod nas 5 popodne.
Kad drugi placa, sve je super.
Uf, da, to sa kreditom je zeznuto. Ukrainske banke idu malo drugacije. Iz svoje firme doneses potvrdu da imas takva i takva primanja i niko ti i ne gleda sta ti je placeno i gde.

Pa radim u kompaniji koja se bavi outsorsingom u Ukraini i ima partnera u USA (DirecTV). E sada problem ovde sa kojim se srecu je da nema dovoljno ljudi koji bi radili. Kompanije ne mogu da nadju dovoljno ljudi i dolazi do apsurda da kompanija nudi platu od nekih 2000$ i da pri tom svojim radnicima daje dodatnih 3000$ da bi oni nekoga doveli da radi.

Ma uslovi rada programera bi i trebali da budu demokratski, ipak je programiranje umetnost i ne moze svako to da radi.

Raspitujem se oko svega ovoga jer ako je lakse naci ljude koji bi radili u Srbiji pretpostavka je da bi i moj poslodavac bio voljan da se angazuje oko outsorsing kompanije u Srbiji. Naravno ako planiram da se angazujem oko neceg takvog moram da vladam informacijama.
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 20:38   #16
milan011
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Pitanja za gisseares i Brainsa, sta konkretno rade programeri junior/senior sa iskustvom ili bez iskustva? Konkretno me interesuje da li rade timski ili sami moraju da razviju aplikaciju koja im je zahteva? I jos, na kakvim projektima ste radili, vidim Brains nalazis vremena za vise firmi i saradnik si sk casopisu, kako to ide - dodje klijent/firma trazi neko prace softwera da se razvije i onda vi stupate na delo, neko razvija bazu ako treba, neko razvija klase, neko sklapa to proceduralno, neko razvija help, neko pruza podrsku... Kako rade firme u kojima ste zaposleni? Totalna nepoznanica je to za mene pa pitam. gisseares u javi razvijate web aplete ili offline aplikacije za PC, mobilne tel...?
milan011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 10:09   #17
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Milane moja firma se bavi razvojem softvera za satelitske resivere. O cemu se radi mozes videti na www.directv.com. Trenutno je naj aktualniji bug fixing (popravka gresaka u kodu) i implementacija novih mogucnosti resivera (youtube, homemedia center i slicne gluposti).

Ako se uzme u obzir da trenutno nemamo juniora i da jedino sebe mogu da smatram juniorom jer sam posle 2 godine rada kao tester (ne bas klasican) presao u programere i evo me tu vec skoro 1,5 godinu, mogu ti samo reci da bi radio na bagovima dok ne ukapiras u cemu je stvar. Za razvoj novih komponenti morao bi da sacekas neko vreme posto se to daje ljudima koji vec znaju arhitekturu softvera. Kod nas je softver poprilicno komplikovan jer se sastoji iz par elemenata i slojeva. Imamo drajvere koji komuniciraju sa srednjim slojem koji je napisan na C i C++, onda sve to komunicira preko JNI sa korisnickim interfejsom koji je pisan u Javi. naravno, svaki od tih osnovnih slojeva se jos deli na par slojeva pa se sve to dodatno komplikuje.

Sto se tice helpa i podrske to rade posebni timovi ljudi u firmami za koji radi moja firma.

Da bi bolje razumeo o cemu se radi evo par linkova na youtube. Svi oni meniji i mogucnosti koji su prikazanii i posao koji stoji za realizacijom svih tih mogucnosti se delimicno rade u firmi za koju radim

http://www.youtube.com/watch?v=3i2utytnYYs
http://www.youtube.com/watch?v=TEG67...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oiLhp...eature=related
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 11:44   #18
milan011
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
gisseares kaže: Pregled poruke
Za razvoj novih komponenti morao bi da sacekas neko vreme posto se to daje ljudima koji vec znaju arhitekturu softvera.
Ovo je dosta toga razjasnilo , verujem da kod tebe u firmi moras znati i arhitekturu samog STB uredjaja.
milan011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 12:22   #19
gisseares
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Lokacija: Kiev
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gisseares
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
milan011 kaže: Pregled poruke
Ovo je dosta toga razjasnilo , verujem da kod tebe u firmi moras znati i arhitekturu samog STB uredjaja.

Hardver te i ne interesuje bas mnogo. Kod je unificiran za sve modele tako da te to ne interesuje toliko.
gisseares je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 13:18   #20
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Outsorsing u Srbiji

Citat:
milan011 kaže: Pregled poruke
Pitanja za gisseares i Brainsa, sta konkretno rade programeri junior/senior sa iskustvom ili bez iskustva? Konkretno me interesuje da li rade timski ili sami moraju da razviju aplikaciju koja im je zahteva? I jos, na kakvim projektima ste radili, vidim Brains nalazis vremena za vise firmi i saradnik si sk casopisu, kako to ide - dodje klijent/firma trazi neko prace softwera da se razvije i onda vi stupate na delo, neko razvija bazu ako treba, neko razvija klase, neko sklapa to proceduralno, neko razvija help, neko pruza podrsku... Kako rade firme u kojima ste zaposleni? Totalna nepoznanica je to za mene pa pitam. gisseares u javi razvijate web aplete ili offline aplikacije za PC, mobilne tel...?
Sto se mene tice, ja sam konkretno radio na Cisco projektima: MeetingPlace i Clients. Sami outsorsing projekti mogu biti dugorocni i kratkorocni. Kratkorocni je kad ti daju odredjeni vremenski period da radis na jednom projektu, a dugorocni je kad ti na neodredjeno "zakupe" ljude da rade na projektima i mogu da ih prebacuju kako im je volja sa projekta na projekat.

Sto se tice zaduzenja, kod mene je bar pravilo da juniori i inzenjeri se razliku po tome koliko koga treba da bebisitiras dok radi. tj koliko je kome potrebno pomoci dok resava neki problem. Seniori su vec druga prica. Njima mozes dati da rade nesto sto je ne standardno i jako tesko (lowlevel funkcije, performance tuning)

Kao i gisseares, i ja sam krenuo kao testing inzenjer (automatsko testiranje, dogurao sa junior inzenjera na inzenjera, bio project lead), pa sam u avgustu prosle godine presao u development (na zvanje junior developera). Sad se opet borim za novo zvanje.

Pazi, radim samo u jednoj firmi (koja radi za vise drugih). Saradnik SK-a sam odavno, jos pre nego sto sam se zaposlio, ne oduzima mi puno vremena.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
outsorsing


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ekologija todos Opšta kultura 151 18.4.2017 12:13
Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji Sass Drake Brbljaonica 55 25.5.2010 8:04
Internet u Srbiji 2006 - poražavajuća statistika Jerry McLafllin Tekstovi u SK 26 5.2.2008 18:22
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56
Web Shop U Srbiji HcRope Zanimljive Web lokacije 20 3.7.2007 22:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com