Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2016, 23:40   #621
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

A te japanske morbidarije imaju 50000 ocena? Sta onda reci za stvarno fenomenalne igre koje imaju visok rejting na steamu? Sta reci za one igre koje imaju pomesane (mixed) recenzije (npr. Watch Dogs)? Kakve sve konstrukcije i izuzetci tu mogu da se naprave. Cinjenica je da su nove TR igre generalno veoma dobro prihvacene, svidelo se to nekome ili ne..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:41   #622
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Igra drzi prosecnih 86/100 kod kritike, dok ako te interesuje sta igraci misle o nekoj igri ljudi obicno gledaju steam recenzije i mtc user score (85 u ovom slucaju, sto je takodje veoma pozitivno).
Drugim rečima, tvoje brojke su relevantnije od mojih samo zato što ti tako kažeš, jel da?

Svaki rejting sistem može da se zloupotrebi, utoliko više ukoliko je jedini preduslov za ostavljanje utiska registracija ili kupovina proizvoda. Evo, posle više od dve godine Tomb Raider reboot, koji je deljen šakom i kapom, je i dalje završilo tek ~44% kupaca, što sigurno nije nikoga sprečilo da odmah klikne na "Recommend" ili "Not Recommend" dugme i ostavi neki glup komentar (ako i toliko).



Tomb Raider možda jeste dobra igra ako ne obraćaš pažnju na to da u nazivu igre stoji prokleto "Tomb Raider". Još ko voli Uncharted njemu reboot prosto leže ko kec na jedanaest (da ne kažem ko budali šamar). Ostali mogu da se j*bu jer ko još pravi igre za ovce koje ne vole twitch šutere i koljačinu? Još kad bi mogle same da se igraju...
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Cinjenica je da su nove TR igre generalno veoma dobro prihvacene, svidelo se to nekome ili ne..
Ali nisu prihvaćene zato što su dobre Tomb Raider igre već zato što su solidne akcione igre.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:48   #623
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ja ne ulazim u to da li je novi TR dobra igra ili ne; smatram ga solidnim, a nisam fan serijala tako da se mnogo ne uzbudjujem. Samo smatram izuzetno pretencioznim pokusaj da se predstavi kako igra nije imala dobru prodju kod velikog dela igraca (sto ti pokusavas da banalizujes).

Btw, taj procenat koliko je igraca zavrsilo neku igru je za vecinu igara dosta nizak. I apsoltno nemas osnova da tvrdis da je vecina igraca samo ostavila pozitivnu ocenu bez ozbiljnog igranja (onaj lik koji preporucuje zbog 'boobs-a' je utukao 12 sati u igru).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:52   #624
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
I apsoltno nemas osnova da tvrdis da je vecina igraca samo ostavila pozitivnu ocenu bez ozbiljnog igranja (onaj lik koji preporucuje zbog 'boobs-a' je utukao 12 sati u igru).
Isto kao što ni ti nemaš osnova da tvrdiš da su svi ostavljeni Steam utisci za TR iskreni.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:57   #625
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ne tvrdim da su svi iskreni. Ali bio rejting 95% ili 85%.. opet, stanje je pozitivno. Sto ne znaci da igraci kojima se igra ne svidja nisu u pravu sa svojim kritikama (sa vecinom se slazem, ali ipak mi je igra bila zabavna)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 0:06   #626
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
opet, stanje je pozitivno.
Stanje je "pozitivno" zato što tako kaže Centralni Komitet grupacije koju boli du*e da li na omotu piše "Tomb Raider" ili "Passion of the Croft: Call of Uncharted Vengeance".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 0:14   #627
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

A nas Eni je predsednik centralnog komiteta?


Poslednja ispravka: nameless1 (31.1.2016 u 0:28)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 0:37   #628
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

"...is fun. You can always see what is expected to be done."

REALLY?!

Mislim, dođavola. Kad bi kecu popravili kameru i uveli propisne kontrole opet bi bio zabavnija igra. Malo lakša ali zabavnija.

Jednostavno u TR2013 nisam imao osećaj epic avanture i istraživanja koji mi je pružao kec. A keca sam po prvi put u životu igrao odmah posle TR2013 na PS1 emulatoru pa onda na telefonu. Istina, nisam ga prešao jer su mi save fajlovi otišli dođavola na pola igre ali vratiću mu se prvom prilikom. TR2013 je dobio dve šanse u razmaku od par meseci od mene i nije išlo. Igra je jednostavno bila dosadna, pogotovu kad sam je igrao nakon što sam probao prvi TR.
A nije da nije imala potencijala... Gomila današnjih igara je takva: Far Cry, R6 Siege itd. Sve imaju potencijala ali ih dumbing-down i opšta arkadizacija unište u korenu i ubiju suštinu gejmpleja. A gejmplej je sve.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 0:56   #629
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I kako ti onda pored svega što si napisao i dalje nije jasno zašto ima ljudi koji vole originale a ne podnose reboot? Okačio si screenshot iz remastera Tomb Raider Anniversary. Ta igra je 90% rešavanje logičkih problema sa platformskim deonicama a možda tek nekih 10% akciona. Znači za igranje ti ne trebaju tinejdžerski twitch refleksi već mozak i sposobnost rudimentarne koordinacije očiju i prstiju. A strelice su, bez uvrede, čist jer ako si igrao Anniversary (a tvrdiš da jesi) i sam znaš koliko tih putanja ima. Nije problem popeti se uz nešto kad nađeš pravi put. To posebno važi u Egiptu.
Ja nisam ni tvrdio da ne razumem, pricas kao da ja ne volim prethodne delove. Ja ih obozavam, ali se ne zamlacujem nostalgijom toliko koliko vi ocigledno. Nema nicega loseg u tome naravno. Ali oni su posle citavih 8 delova gde si imao platformisanja koliko hoces odlucili na nesto drugo. Zadnjih par delova klasicne Lare igraci nesto i nisu preterano obozavali (ja sam recimo bio odusevljen). Stara Lara nije nestala, niti ce....postoji 8 odlicnih igara koje mozete da predjete po 100 puta ako hocete.

I promasio si poentu....ja pricam o takozvanoj komplikovanosti ne o tipu igre i o zagonetkama i o tome sta je privuklo ljude ranije. Moje objasnjenje se odnosilo na tvrdnju da su prethodni bili mnogo komplikovaniji od novijih, sto jednostavno ja ne mogu da tvrdim po primeru moje majke koja je prethodnike igrala bez problema a novije ne moze jer ne zna da se snadje. A i sam sam ih igrao kao klinac, nista preterano komplikovanog tu nije bilo.

Sto se tice strelica to je slika iz nekog walkthrough-a nisam ih ja stavljao...Na brzinu sam trazio i nisam mogao da nadjem bez tih strelica. Hteo sam samo da pokazem da i tu ima "ofarbanih" delova gde se jasno vidi put a ne da pokazem kako se ide Svakako ima vise putanji ali nije to toliko nelinearno kao da pricamo o grananju price u RPG-u pa da je linearnost u novim delovima ne znam ni ja kolika.


I novi TR ima otvorene deonice gde do odredjenih delova isto treba malo razmislja, drugo je sto vi stalno vrtite Survival instinkt itd. kako ti on sve pokazuje a ne moras da ga koristis. Kao sto sam i rekao, moja majka je bez problema nalazila putanje, u novijim delovima ne moze da prepozna put i ima poteskoca sa navigacijom jer joj je isuvise otvorena. U TR 2013 se izgubila u Mountain Village, nije znala gde ce da ide i tu je odustala (cak i nakon koriscenja instinkta). Tako da nije to toliko nelinearno koliko volite da tvrdite, to je moja poenta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 1:00   #630
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Za sad imam osjecaj da cim ostavim glavnu pricu u ovoj igri dobijem mnogo bolje iskustvo. Pojavi se onaj osjecaj avanture i istrazivanja. Cim krene glavna prica to sve ode nizbrdo i dobijemo spektakl na kojem bi i Majkl Bej i Rambo (Stalone) pozavidjeli.

Poslednja ispravka: dex3108 (31.1.2016 u 1:45)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 1:15   #631
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
I novi TR ima otvorene deonice gde do odredjenih delova isto treba malo razmislja, drugo je sto vi stalno vrtite Survival instinkt itd. kako ti on sve pokazuje a ne moras da ga koristis. Kao sto sam i rekao, moja majka je bez problema nalazila putanje, u novijim delovima ne moze da prepozna put i ima poteskoca sa navigacijom jer joj je isuvise otvorena. U TR 2013 se izgubila u Mountain Village, nije znala gde ce da ide i tu je odustala (cak i nakon koriscenja instinkta). Tako da nije to toliko nelinearno koliko volite da tvrdite, to je moja poenta.
Meni je ovo potpuno neverovatno i izvini, nemoj me shvatiti pogresno, ali mi je jako tesko da poverujem u ovu tvoju pricu. "Instinkt" ne samo da osvetljuje sve ono sto znaci u igri, vec ima i "pokazivac", da ga tako nazovem, koji pokazuje tacno mesto do kojeg treba dovesti Laru. A da ne govorim da je tu i mapa koja takodje moze da posluzi. Na starijim Tomb Raiderima nemas nista od ovoga i moras potpuno sam da se snalazis. Da ne govorim o tome koliko su zagonetke bile teske. I onda mi je potpuno neverovatno da je nekome, bilo kome, teze da predje ove dve igre nego sve prethodne TR-ove.

Sto se ocena i glasova tice, po meni oni nisu merodavni i nikada ih nisam shvatao ozbiljno.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 1:39   #632
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

^^ Pa o tome ti i ja pricam, jednostavno ste umislili da je prethodnik ne znam ni ja koliko komplikovaniji od novijih delova pa mislite da je ovaj novi toliko lagan. Jos ono automatsko nisanjenje....ali ajde, nije bilo toliko bitno ali niko to ne pominje. U starijim TR-ovima postoji jedan put koji pratis i ne mozes da se izgubis. Onda dodjes to zagonetki, tu se zadrzis jer treba mozganja i tu mozes da malo izgubis orijentaciju ali nista toliko komplikovano. I te mozgalice predstavljate kao da su na nivou Mense ili ne znam ni ja cega. Zaniljvice, zabavne, odlicne...ali ne toliko komplikovane (ali slazem se da su one komplikovanije od novijih delova to sam vise puta potvrdio)

Svojim ocima sam gledao kako igra prethodne i nove delove. Kod starijih delova imas isto "ofarbane"ivice, vidi se gde otprilike trebas da ides i to je to. Skokovi i namestanje Lare je tu oduzimalo vise vremena nego samo razmisljanje o zagonetkama.
Kod novog dela je jednostavno odustala, kada je videla grananje, konopce, litice i ostale stvari, jednostavno je digla ruke jer nije mogla da se snadje.
Ne znam sta je tu toliko neverovatno? Tja pokazivac ti pokaze gde trebas da ides, ali ne i putanju dotle....Ako si igrao taj Mountain Village deo ja mislim da znas o cemu pricam. To opet nije neka nelinearnost, ali je ima, u nekim delovima mnogo vise nego kod prethodnika.

Ja stvarno nemam razloga bilo koga da lazem ovde niti bi to imalo svrhu, ali ako je zaista do toga doslo da je ovo sto sam rekao TOLIKO neverovatna prica onda OK, nemam razloga da bilo koga ubedjujem....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 1:41   #633
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Za sad imam osjecaj da cim stavim glavnu pricu u ovoj igri dobijem mnogo bolje iskustvo. Pojavi se onaj osjecaj avanture i istrazivanja. Cim krene glavna prica to sve ode nizbrdo i dobijemo spektakl na kojem bi i Majkl Bej i Rambo (Stalone) pozavidjeli.
Identican osecaj sam stekao i bas sam to komentarisao pre nekoliko strana. Odprilike to izgleda ovako: gameplay - cutscena - gameplay - qte - gameplay - qte - qte - gameplay - cutscena... Nemoguce je povezati 5 min. "ciste" igre. Sve je isprekidano. I koliko vidim po komentarima ovde, taj trend ce se nastaviti i u ostatku igre.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 2:31   #634
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Identican osecaj sam stekao i bas sam to komentarisao pre nekoliko strana. Odprilike to izgleda ovako: gameplay - cutscena - gameplay - qte - gameplay - qte - qte - gameplay - cutscena... Nemoguce je povezati 5 min. "ciste" igre. Sve je isprekidano. I koliko vidim po komentarima ovde, taj trend ce se nastaviti i u ostatku igre.
Ne znam gde si ovo procitao, kada pola ljudi nije ni pocelo igru

U pocetku, na planini svakako ima tih seckanja, ali posle nisam nesto primetio. Isto vazi i za QTE, u pocetku ih ima poprilicno ali kasnije nisam naleteo na mnogo. Videcemo za kasnije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 2:53   #635
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ma ja trenutno igru vise koristim za benchmark nego sto igram (ubi me ispit u kombinaciji sa Australian Openom). Mogao bih da se zaletim i odradim speed run, ali necu da upropstavam dozivljaj. Dovoljno je sto mi je uslo u naviku da svako 10 sekundi ukljucujem survival instinct da bih video gde mi je marker na mapi. A to nikako da izbacim...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 3:01   #636
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ma ja trenutno igru vise koristim za benchmark nego sto igram (ubi me ispit u kombinaciji sa Australian Openom). Mogao bih da se zaletim i odradim speed run, ali necu da upropstavam dozivljaj. Dovoljno je sto mi je uslo u naviku da svako 10 sekundi ukljucujem survival instinct da bih video gde mi je marker na mapi. A to nikako da izbacim...
Samo lagano, ja isto tako igram. Pomalo, tako sam i prethodnika odigrao (mada sam se jedva nekako uzdrzavao ).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 10:27   #637
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
^^ Pa o tome ti i ja pricam, jednostavno ste umislili da je prethodnik ne znam ni ja koliko komplikovaniji od novijih delova pa mislite da je ovaj novi toliko lagan. Jos ono automatsko nisanjenje....ali ajde, nije bilo toliko bitno ali niko to ne pominje. U starijim TR-ovima postoji jedan put koji pratis i ne mozes da se izgubis. Onda dodjes to zagonetki, tu se zadrzis jer treba mozganja i tu mozes da malo izgubis orijentaciju ali nista toliko komplikovano. I te mozgalice predstavljate kao da su na nivou Mense ili ne znam ni ja cega. Zaniljvice, zabavne, odlicne...ali ne toliko komplikovane (ali slazem se da su one komplikovanije od novijih delova to sam vise puta potvrdio)

Svojim ocima sam gledao kako igra prethodne i nove delove. Kod starijih delova imas isto "ofarbane"ivice, vidi se gde otprilike trebas da ides i to je to. Skokovi i namestanje Lare je tu oduzimalo vise vremena nego samo razmisljanje o zagonetkama.
Kod novog dela je jednostavno odustala, kada je videla grananje, konopce, litice i ostale stvari, jednostavno je digla ruke jer nije mogla da se snadje.
Ne znam sta je tu toliko neverovatno? Tja pokazivac ti pokaze gde trebas da ides, ali ne i putanju dotle....Ako si igrao taj Mountain Village deo ja mislim da znas o cemu pricam. To opet nije neka nelinearnost, ali je ima, u nekim delovima mnogo vise nego kod prethodnika.

Ja stvarno nemam razloga bilo koga da lazem ovde niti bi to imalo svrhu, ali ako je zaista do toga doslo da je ovo sto sam rekao TOLIKO neverovatna prica onda OK, nemam razloga da bilo koga ubedjujem....
Iz ovoga sto si napisao ja mogu da zakljucim samo jedno, a to je da nisi igrao prethodne delove, ili si ih igrao jako davno pa se ne secas kako izgledaju.

Postavio si sliku iz Anniversarya koji spada u novije delove i koji se lako pralezi, mada i u njemu ima dosta zagonetki koje nisu tako lagane. Ali ajde mi objasni koje su to ofarbane ivice u delovima od 1 do 5 recimo? Ima ih u Legendu, Anniversaryu i Underworldu, a to su noviji delovi TR-a, u ostalim ih nema. Nije potrebno da ja bilo sta umisljam, ja samo uporedjujem. Recimo TR 4 sam igrao oko godinu dana (tada nije bilo YT-a i nije bila era interneta pa da pogledas sta se i kako prelazi) a TR 2013 oko 8 sati i tu se cela prica zavrsava. I ovaj novi sam sa drugom presao iz cuga za jedno posle-podne.

U starijim delovima nema "jednog puta", to bi se pre moglo reci za ova dva poslednja dela. Uz to nema mape, nema nikakvih pokazivaca, a Lara je "nema" tako da nikada ne govori sta i kako treba da se radi. Cak postoje i deonice koje ako promasis, ili ne pokupis sta treba, kasnije se zakucas i jako je tesko da ispravis gresku. Sto se okruzenja tice, u starijim TR-ovima su dosta komplikovanija. Secas li se na primer nivoa "Velika piramida" u cetvrtom delu kada treba preko nje preci na drugu stranu nivoa? Vidis, to je 1000 puta teze preci nego jedan "Mountain Village". Pored toga TR 2013 prelazim bez izgubljenog zivota dok u ostalim delovima "ginem" po vise desetina puta.

Zbog svega ovoga sto sam naveo (a imao bih o tome da pisem 3 dana) mi zvuci neverovatno da bilo kome bude teza igra u kojoj je sve obelezeno, u kojoj ima pokazivaca, mape, a jos te i glavni lik navodi gde treba da ides od one u kojoj nista od toga nema.

Sto se nisanjenja tice, da, ono je bilo automatsko, mada si u opcijama mogao da stavis da bude manuelno. Ali zasto je bilo automatsko? Zato sto je bilo veoma malo akcije i ona je bila u potpuno drugom planu, a ne kao sada. Zato je TR izgubio svoju prepoznatljivost, zato sto se pretvorio u ispod-prosecnu pucacinu, u igru koja nikada takva nije bila.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku milan.t65 na korisnoj poruci:
filpan (31.1.2016)
Stara 31.1.2016, 10:51   #638
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Iskreno ne znam zasto uopste koristite "instinkt"? Postoji opcija da se iskljuce ti markeri i indikatori. Igram na Survival + iskljucene te gluposti i bez nekih vecih problema se sve nalazi. A hocu sve da kompletiram 100%. Jedini marker koji se vidi je quest marker na velikoj mapi. Gameplay iskljucivo stealth i bow.

Igra je odlicna i trenutno sam na nekih 20%. Cutscene-a ima ali to nije nista strasno. Ne znam zasto se pravi "problem" oko toga? Malo vise u prologu ali kada se dodje na prvu mapu moze da se veze i nekoliko sati gameplay-a bez doticnih. Tretnutno sam u "Soviet Installation".
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 11:02   #639
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Igra je napredak u poredjenju sa reboot-om u svakom smislu. Tako da nema potrebe komentarisati reboot, posebno ne u ovoj temi.
Kome reboot nije legao nije trebao ni da uzima igru, znao je sta otprilike da ocekuje.

A "komentarisati" ovu igru a ustvari komentarisati reboot je komicno.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 15:03   #640
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
milan.t65 kaže: Pregled poruke
Iz ovoga sto si napisao ja mogu da zakljucim samo jedno, a to je da nisi igrao prethodne delove, ili si ih igrao jako davno pa se ne secas kako izgledaju.
Ma ne, samo ste vi igrali prethodne delove i voleli ste ih, jer prosto nema sanse da se nekome dopadaju i novi delovi. Ja sve to umisljam

Nisu obelezene ivice? A sta je onda ovo




Slazem se, ne toliko ocigledno ali svakako mora biti obelezeno/ispupceno jer je takav dizajn (a i malo zbog tehnologije)
Moja majka se nije toliko gubila (a ni ja kao klinac) osim kod zagonetki...promasi put i to je to. Naravno, neki put zatrazi pomoc od mene ali kada nisam tu svakako nekako "provali".

Ali ja stvarno nemam vise nameru da trujem ovu temu sa ovim raspravama. Razumem uproscavanje koje se desilo recimo Dragon Age-u, gde je kec bio mnogo komplikovaniji od dvojke pa cak i trojke, ali sada ovde ispada TR bio nuklearna fizika, Open World RPG gde si mogao da biras svoj put...jos samo da kazete klase da ste birali. Eto, sada ispada 1000 sati treba za prelaz. Kao klincu, mozda, ali u danasnje vreme za starije delove ne bi trebalo da bude duze od 15 sati za prelaz.

Nemam nameru vise da trujem temu sa ovim, Lara se promenila, nekima na gore, nekima na bolje, neki vole i jedno i drugo. Hvala Bogovima pa postoji preko 8 delova Lare pa moze da se uziva ponovo i ko kako hoce. Nova i stara Lara su drugacije po izvedbi i to je bilo ocigledno jos od Reboot-a.

Sve to se na kraju pretvara u onu penzionersku raspravu, gde su oni isli u skolu preko brda i planina napunjenih snegom i po mecavi a mi svi imamo autobus pa nas boli uvo, ne znamo sta je muka. Sto bi rekli, "let's agree to disagree"
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 114 14.3.2021 12:09
Rise of the Tomb Raider Dekip Konzole 435 3.11.2016 15:42
GamersGate DeCoy Online kupovina igara 237 16.12.2014 0:23
Tomb Raider: Downfall zdravkelja Akcione igre 32 8.7.2010 11:32
Novi Tomb Raider sledece godine! F@n@T!c_KV® Akcione igre 14 14.11.2006 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com