Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2016, 18:01   #601
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Kao i u TR2013 i u RotTR postoji neki ludak koji farba odredjene povrsine bijelom bojom

dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 18:12   #602
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kao i u TR2013 i u RotTR postoji neki ludak koji farba odredjene povrsine bijelom bojom
A sto je najgore, u dosta slucajeva dupli skok je moguc i bez te farbe Neki put je isuvise ocigledno


U season pass spada svaki DLC koji je izasao i koji ce izaci u buducnosti. Sto se tice price, Baba Yaga je odmah dostupna, a drugi story DLC ce kasnije...ne znam da li se planira jos, ali ako bude nesto, dobicete uz season pass.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 18:18   #603
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A sto je najgore, u dosta slucajeva dupli skok je moguc i bez te farbe Neki put je isuvise ocigledno
Mislim da je drvena taraba na sred kamenog zida vise nego ocigledna tako da bijela farba zaista nije potrebna. Steta samo sto nema opcije da se iskljuci color coding.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 18:35   #604
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Eto to je još jedan razlog zašto su ove moderne igre dosadne. FFS, ajde što je linearno nego te vuče za rukav sve vreme.
TR2013 me je smorio i evo sad sam odlučio i ovo da preskočim, do daljnjeg.
Iskreno zabole me i za njenu kosu i za grafiku i za optimizaciju kad gejmplej ne može da parira originalu od pre 15+ godina. Evolucija malo sutra.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (30.1.2016), milan.t65 (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 19:05   #605
srleks
Član
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: novi becej
Poruke: 218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ako neko moze da mi objasni kako danas funkcionisu original igre kad kupis online ili kako vec,hteo sam sa drugarom da podelimo kes pa da kupimo,e sad mene zanima da li moze kad jedan predje dugi da igra sa istim kljucem,tj mogu bilo kome da dam igru tj kod??? Hvala
srleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 19:19   #606
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ako hoćete obojica, ili više vas da igrate istu igru preko jednog kupljenog ključa onda je prvo potrebno da napravite poseban Steam nalog. Onda jedan od vas aktivira ključ na tom nalogu i svima ostalim da username i password od tog naloga.
Zatim će svako od vas (jedan po jedan, ne može više u isto vreme) da se na svom kompu uloguje na nalog, skine igru i zatim je jednom pokrene u online režimu, nakon čega svoj Steam klijent prebacuje trajno u offline režim. Onda na red dolazi drugi koji će to isto da odrati i tako redom, koliko vas već ima.

I to je to. Jedan od vas koga odaberete može da igra igru na tom profilu u online režimu (dakle beleže mu se achievementi, ima steam chat dok igra...) dok će ostali morati da uvek budu offline. Tako svi igru možete da igrate u isto vreme, bez gledanja u sat kad je kome vreme za igranje.

Već sam ti ranije odgovorio da se jedan ključ može iskoristiti samo na jednom nalogu. Kad aktiviraš igru na nalogu, na ključ možeš da zaboraviš, jednostavno više ne postoji...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
srleks (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 19:25   #607
srleks
Član
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: novi becej
Poruke: 218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Nema potrebe u isto vreme da igramo,trojica ce nas biti verovatno,jedan kad predje drugi ce da igra i tako redom.
srleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 19:27   #608
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eto to je još jedan razlog zašto su ove moderne igre dosadne. FFS, ajde što je linearno nego te vuče za rukav sve vreme.
TR2013 me je smorio i evo sad sam odlučio i ovo da preskočim, do daljnjeg.
Iskreno zabole me i za njenu kosu i za grafiku i za optimizaciju kad gejmplej ne može da parira originalu od pre 15+ godina. Evolucija malo sutra.
A ranije je baš bilo zanimljivo satima mrljati po teksturama da bi provalio kako da napraviš neki osnovni korak, jer najlogičnije rešenje ne pije. (tipa ne možeš da preskočiš zidić visine 50 cm)..

Opet dosadno je kad je igra jako linearna i bez izazova, pa ispada da se sama od sebe igra, to se slažem.

I u prethodnom delu i ovde nedostaju nekadašnje teške platformske deonice. To je stvarno veliki minus.

Sad sam samo preleteo do Sovjetske regije, na najlakšem nivou da vidim kako radi igra (i tu pada frame rate gadno, btw).

Videćemo kako je na nekoj većoj težini, ovako je prilično bezveze.
Više je Hitman nego Tomb Rider.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 19:30   #609
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

@srleks

Onda možete i preko family sharinga ili da im jednostavno daš user/pass od naloga na kome je aktivirana igra.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
srleks (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 20:00   #610
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eto to je još jedan razlog zašto su ove moderne igre dosadne. FFS, ajde što je linearno nego te vuče za rukav sve vreme.
TR2013 me je smorio i evo sad sam odlučio i ovo da preskočim, do daljnjeg.
Iskreno zabole me i za njenu kosu i za grafiku i za optimizaciju kad gejmplej ne može da parira originalu od pre 15+ godina. Evolucija malo sutra.
Posto u ranijim delovima uopste nije bilo naznaceno gde bi trebalo da se ide ?


Dobro ajde, nije bas isto, ali nije ni sve bas toliko nelinearno. Necemo o tome sta je bilo i da li je bilo komplikovanije. U ranijim delovima jeste bilo potrebno da se malo razmisli tokom prelazenja nekih deonica, ali sad ispada kao da je bio test inteligencije. TR nikada nije bio toliko otvoren pa da je ovo sada mnogo linearno a raniji TR uopste nisu. Imao si deonice u kojima se razmislja, ali je put uvek bio isti, ne znam o kojoj nelinearnosti vi pricate. Ne pricam za zagonetke, to smo vec apsolvirali (pa ni one nisu bile ne znam ni ja koliko mozgalice)
Ja se slazem da je dosta igara danas utupljeno, ali ne bih se slozio da je sve toliko linearno i da ne treba razmisljanja i da ne treba vise truda.
Moja majka recimo, koja jos malo pa ima 60 godina, obozava TR i igrala je skoro sve starije delove bez problema. Novije delove ne moze, jer je isuvise komplikovano za nju, od onih skilova, pa do napucavanja i refleksa. Takodje, ima poteskoca da pronadje put kojim treba da ide, prosli delovi su imali "stazu" sa kojom uopste nije imala problema. Tako da necemo te price o mnogo komplikovanijim prethodnicima i o nekoj nelinearnosti. Inace, obozavam stare delove..

Takodje, tu veliki udeo ima i nostalgija. Vecina igraca koji traze da se vrati "komplikovanost" ne bi izdrzalo ni 2 sata uz neke starije naslove (ne kazem direktno za tebe). Nije sve bas tako crno kao sto ljudi vole da predstave.

Poslednja ispravka: pentraksil (30.1.2016 u 20:12)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 20:46   #611
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Moja majka recimo, koja jos malo pa ima 60 godina, obozava TR i igrala je skoro sve starije delove bez problema. Novije delove ne moze, jer je isuvise komplikovano za nju, od onih skilova, pa do napucavanja i refleksa. Takodje, ima poteskoca da pronadje put kojim treba da ide, prosli delovi su imali "stazu" sa kojom uopste nije imala problema. Tako da necemo te price o mnogo komplikovanijim prethodnicima i o nekoj nelinearnosti. Inace, obozavam stare delove...
I kako ti onda pored svega što si napisao i dalje nije jasno zašto ima ljudi koji vole originale a ne podnose reboot? Okačio si screenshot iz remastera Tomb Raider Anniversary. Ta igra je 90% rešavanje logičkih problema sa platformskim deonicama a možda tek nekih 10% akciona. Znači za igranje ti ne trebaju tinejdžerski twitch refleksi već mozak i sposobnost rudimentarne koordinacije očiju i prstiju. A strelice su, bez uvrede, čist jer ako si igrao Anniversary (a tvrdiš da jesi) i sam znaš koliko tih putanja ima. Nije problem popeti se uz nešto kad nađeš pravi put. To posebno važi u Egiptu.

Ljude nervira što se reboot pretvorio u twitch šuter gde je 90% vremena čista akcija, ostatak odlazi na kukanje, stenjanje i "interaktivno" gledanje QTE sekvenci. Ambijentalna okluzija, Šauma kolizija, paralaks mapiranje... Samo da je "šajni", gejmplej može da se svede i na interaktivni film. Kapiram neko to voli. Ja lično neću nikada prihvatiti Tomb Raider gde ne mogu da zastanem i dobro razmislim kako da rešim lanac zagonetki pa makar glavni lik u Tomb Raider-u postao muško i zvao se Nathan Drake.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (31.1.2016)
Stara 30.1.2016, 21:35   #612
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ljude nervira što se reboot pretvorio u twitch šuter gde je 90% vremena čista akcija, ostatak odlazi na kukanje, stenjanje i "interaktivno" gledanje QTE sekvenci. Ambijentalna okluzija, Šauma kolizija, paralaks mapiranje... Samo da je "šajni", gejmplej može da se svede i na interaktivni film. Kapiram neko to voli. Ja lično neću nikada prihvatiti Tomb Raider gde ne mogu da zastanem i dobro razmislim kako da rešim lanac zagonetki pa makar glavni lik u Tomb Raider-u postao muško i zvao se Nathan Drake.
Sve je receno.

Postujem svaciji ukus, ali meni je prosto neverovatno da se pravim ljubiteljima Tomb Raidera (kako se ovde pojedini predstavljaju), svidja ova igra (i prethodna). Zasto ovo kazem? Zato sto je jedina stvar koja vezuje ove dve nove igre sa Tomb Raiderom ime i lik Lare Kroft. Sve ostalo nema aposlutno nikakve veze sa Tomb Raiderom. Ljudi koriste brend ove igre kako bi mogli da prave ovakva *****a i zgrcu pare.

Tokom cele igre glupave ekstremne scene koje niko na planeti ne bi mogao da prezivi. Konstantno dahtanje, stenjanje, vristanje...jbt pa jel to normalno? U jednoj sceni umire, u drugoj ima orgazam, u trecoj vise ni ne moze da se definise sta se desava. Stvarno ne znam kome moze to da se dopadne. Sada kao ima nekih grobnica, a u koju god da se udje ista recenica "this must be way out" i onda sa onim *****em se razbije zid i opavezno posle toga neko klizanje, propadanje, padanje u vodu itd itd. Cela igra je sablonska i uzasno smara (bar mene).

Bitno je da sve sljasti, da Lara ima "fensi" kosu koja je uvek ista bez obzira da li pala u blato, vodu ili sneg, da mlada devojka zna da barata sa oruzjem kao specijalac i da akcije ima vise nego u nekoj prosecnoj pucacini.

Kada se sve ovo uzme u obzir prosto mi je neverovatno da neko ko je igrao sve prethodne delove i prelazio ih po vise puta dodje i kaze kako je ova igra odlicna. Ok mi je da to kaze neko ko je malo igrao TR ili nije igrao uopste pa ni ne zna po cemu je ova igra bila prepoznatljiva dugi niz godina.

@pentraksil

U ove dve poslednje igre nema nikakve potrebe da se trazi put posto postoji samo jedan jedini tako da ne moze da se promasi. A ako se ipak zastane negde tu je "survival instinct", tu je Lara koja govori i gde treba da se prodje i sta treba da se uradi u svakoj "prostoriji". Olaksano do maksimuma i ne moze ni po cemu da se poredi sa originalnim Tomb Raiderom. Namerno kazem "originalnim", jer je ovo los falsifikat tako da ne zasluzuje da bude u istom kosu sa svim TR igrama koje su radjene.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku milan.t65 na korisnoj poruci:
filpan (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 21:36   #613
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

04BAW-G0HND-5GCIL

Poklon igra uz kupljen Tomb Rider, sad stigla mailom od Rusa.

Knight Shift je u pitanju, ja već imam pa ako nekom treba nek pokupi key.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku real022 na korisnoj poruci:
Feferedon (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 22:11   #614
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
milan.t65 kaže: Pregled poruke
Stvarno ne znam kome moze to da se dopadne
Na steam-u TR reboot ima pozitivan rejting od 95%, bazirano na ocenama i recenzijama 50000 igraca. Tako da ocigledno ima mnogo ljudi kojima se igra svidja. I ova nova igra ima preko 90% rejting..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:02   #615
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Na steam-u TR reboot ima pozitivan rejting od 95%, bazirano na ocenama i recenzijama 50000 igraca. Tako da ocigledno ima mnogo ljudi kojima se igra svidja. I ova nova igra ima preko 90% rejting..
Da citiram jedan od tih pozitivnih komentara.

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:03   #616
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

I to znaci da su svi takvi?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:06   #617
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
I to znaci da su svi takvi?
Ne, znači da je Steam rejting samo indikacija da li bi kupac preporučio igru drugima ili ne. Zato igra drži prosečnih 86/100 a ne 95/100.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Тормунд (31.1.2016)
Stara 30.1.2016, 23:12   #618
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Igra drzi prosecnih 86/100 kod kritike, dok ako te interesuje sta igraci misle o nekoj igri ljudi obicno gledaju steam recenzije i mtc user score (85 u ovom slucaju, sto je takodje veoma pozitivno).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 23:32   #619
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ako bi sudili samo po Steam rejtingu onda bi japanske morbidarije bile najbolje igre na svetu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Тормунд (31.1.2016)
Stara 30.1.2016, 23:39   #620
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Ne znam ko se uopšte prima na user skorove, mahom sa metacritiksa. Tu možeš kreirati profila koliko ti duša hoće, a najbolji primjer kolika je šprdnja je Company of Heores 2 user score na kome su se braća Rusi redali sa po 10-20 profila copy/pastujući jedne te iste baljezgarije samo da što više snize rejting.

Steam je bolji po tom pitanju jer makar se vidi koliko je ko igrao šta, mada i ovi postaju sve više samo meme generator, i barem na početku samo iskaču one lineri likova koji hoće da ispadnu smiješni. Na kraju krajeva, niakav ti skor neće ili tuđe mišljenje garantovati uživanje u nečemu. Moj lično primjer je Bioshock Infinite, po mom mišljenju najprecjenjenija igra ikad, ima tona igara sa 70+ skorovima u kojima sam se sit naigrao, a ovaj me je baš ubio u pojam.

Nisam se baš naigrao starih TR naslova, ali jesam odigrao Legend, Anniversary i Underworld, i bili su mi dobri. Ni ovi novi nisu loši, uprkos većem fokusu na akciju, mada je jasno zašto ne bi mogli leći starim fanovima Svaki reboot ima nešto svoje po čemi je zanimljiv. Meni se, recimo, baš sviđa ovaj novi Endurance Mode i raznorazne modifikacije sa karticama, i drago mi je što su se otarasili multipleyera.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 114 14.3.2021 12:09
Rise of the Tomb Raider Dekip Konzole 435 3.11.2016 15:42
GamersGate DeCoy Online kupovina igara 237 16.12.2014 0:23
Tomb Raider: Downfall zdravkelja Akcione igre 32 8.7.2010 11:32
Novi Tomb Raider sledece godine! F@n@T!c_KV® Akcione igre 14 14.11.2006 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com