Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2005, 18:58   #1
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom NEC 3520A + Nero Linux :(

Posedujem NEC 3520A rezač i koristim Nero Linux 2.0.0.4 (mada sam koristio i prethodne verzije i imao isti problem). Problem je u sledećem. Posle narezivanja DVD-a (koje prođe bez ikakvih problema u očekivanom vremenskom roku), brzina kojom ovaj rezač čita DVD medije ne može da pređe 5MB/s (nekad treba i više od 30 min da pročita ceo disk) i disk se veoma sporo okreće (sam uređaj je veoma tih), kao da je zaključan. Ako zatim odem u Windows i pokrenem Nero CD-DVD Speed-ov Scan Disk pri nameštenoj maksimalnoj brzini čitanja, uređaj se otključa i tada čita punom parom (i u Linuxu) sve dok ponovo ne narežem disk sa Nero Linux-om. Pošto ne mogu da priuštim resetovanje računara svaki put kada hoću da čitam neki disk (mašina mora da radi 24/7 pod Linux-om), molim za vašu pomoć. Uzgred, ovakve probleme nisam imao sa Pioneer-om 108D na istoj mašini. Kernel je 2.6.13 i DMA je uključen.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 20:10   #2
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Pa ako se to desava samo ako rezes diskove sa nerom...zasto ih ne bi rezao sa k3b-om ili gnomebakerom ili xroastom...pored tolko besplatni alata ti se bas uhvatio za komercijalni...moze pod pitanje jel legalan?
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 20:18   #3
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Proveri DMA posle rezanja. Meni se konstantno dešava da ako pustim rezanje na preko 4× za DVD+R diskove kernel isključi DMA za DVD uređaj (NEC 3540A). Proveru izvrši komandom
Kod:
#hdparm -d /dev/hdd
(ako je DVD na /dev/hdd, ako nije, promeni). Ako ti pokaže d aje DMA resetovan/isključen/0, onda ga uključi ručno komandom
Kod:
#hdparm -d1 /dev/hdd
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 22:18   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Zaista,slazem se sa Anakinom...
Probaj K3b ili Xcdroast-pogotovu K3b-em je besplatan em je bolji nego Nero jedno 5 puta.....
Probaj,pa vidi da li ce problem ostati.....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 23:43   #5
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Samo da javim da se meni isto desava pod windowsom sa 3520 & Nero 6 kombinacijom i 'ubrzavam' drive sa cd-dvd speed-om. Cini mi se da se sa sedmicom nije to desavalo pa se verovatno 3520 i Nero 6 ne vole, a ovaj Nero Linux je sigurno kao sestica. Ne iskljucuje se dma a verovatno nije problem ni u kernelu, pa me bas interesuje kako ce se ponasati sa k3b...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 11:15   #6
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Uh zaboravio sam i da sam postovao ovde.

Rado bih ja koristio k3b, i sam znam da je superioran u odnosu na Nero (makar sto se tiče interfejsa) ali ono što je problem je što on koristi dvd+rw-tools kao engine za rezanje a on je zadnji put update-ovan pre Hrista. Nisam siguran koliko dobro radi jer se meni kao i mnogima dešavalo da diskovi pucaju ili ostanu otvoreni (tj. ne upiše se leadout). Nero-ov engine je daleko bolji, samo zbog toga sam ga i izabrao. Probaću k3b ponovo ali ne bih da bacam diskove za džabe.

@urke, kao što sam rekao nije problem u DMA.

Malo offtopic:
Da li neko zna kako da natera Nero CD-DVD Speed da radi pod wine-om.
Evo šta se događa http://www.linuxquestions.org/questi...d.php?t=388235.
Probao sam malo da se igram sa regedit-om ( i Linux ga ima ) i ispada da wine stalno pokusava da procita key-eve koji ne postoje u registry-ju.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 3:12   #7
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Citat:
bvitnik kaže:
Rado bih ja koristio k3b, i sam znam da je superioran u odnosu na Nero (makar sto se tiče interfejsa) ali ono što je problem je što on koristi dvd+rw-tools kao engine za rezanje a on je zadnji put update-ovan pre Hrista. Nisam siguran koliko dobro radi jer se meni kao i mnogima dešavalo da diskovi pucaju ili ostanu otvoreni (tj. ne upiše se leadout). Nero-ov engine je daleko bolji, samo zbog toga sam ga i izabrao. Probaću k3b ponovo ali ne bih da bacam diskove za džabe
A i ja bi da se slozim sa ovom tvrdnjom(bez obzira sto sam rekao gore)-imam grdne probleme sa svojim novokupljenim Pioneer 110d DVD rezacom koji u win-u u Nero-u radi bez ikakvih problema-nije problem u k3b-u vec u dvd+rw tools koji je star vec nekih godinu i po dana-i ne da sam se iznervirao,jer najnovija verzija k3b-a izgleda zaista sjajno...
Moj rezac je dosta novo prace hardvera(firmware je iz 2005 godine),te pretpostvaljam da ce(zastareli)dvd-rw tools zezati i vlasnike Nec 4550 i novih Asus 1608 rezaca-koliko sam nacuo flash-ovanje firmware-a pomaze samo delimicno(a i to nije sigurno!)
Dok ne nauce lepo da pisu kvalitetne API-je za rezanje,ja cu probati lepo Nero
za kojih cuh da radi odlicano(a ima i crack)
A dotle(nerado)cu svoje DVD-ove rezati na Win-u!
Prava je steta sto cdrtool i cdrdao nemaju mogucnost i DVD rezanja-ispravite me ako gresim-obicni cd-ovi narezani iz k3b-a koji za to koristi pomenute alate rade prosto fenomemnalno...
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 21:28   #8
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: NEC 3520A + Nero Linux :(

Evo upravo sam probao da rezem i sa k3b-om. Otključao sam rezač u Windows-u međutim i posle rezanja k3b-om rezač se zaključao. Znači nije problem u programu za rezanje nego u rezaču. Probaću da ga flash-ujem pa ako to ne reši problem ima da leti kroz prozor.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Linux za pocetnike The Finest Serbian Since '82 Slobodni softver 116 30.8.2007 23:24
Koji linux distro Anak1n Slobodni softver 41 22.6.2006 0:06
Linux Desktop! diablo_ Slobodni softver 6 13.2.2006 12:11
NEC 3520A + Nero Linux :( bvitnik Nosači podataka 0 27.12.2005 18:58
Ubuntu Linux - free cd's vladale Slobodni softver 23 24.12.2005 20:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com