Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2018, 19:36   #41
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Meni u explore feedu na desktopu sve okej. Na mobilnom je haos, tamo su još više "eksperimentisali" i tamo vidim postove sa stranica za koje FB pretpostavlja da bi me možda interesovale a nisam ih lajkovao. Jedan post od sto je sa stranice koju sam zapravo lajkovao.

Od kako su krenuli sa ovim vrlo retko posećujem FB (a već sam ga dosta retko posećivao). Ionako je međ' masom sada aktuelan Instagram a FB se sveo na upotrebu Messengera.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 1:28   #42
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Meni se zaista više ne pojavljuju suggested posts, jedno vreme su me smarali sa poslovima za kamiondžije u Kanadi (jer sam postovao neke slike iz ETS2), sad ni toga više nema. Da se ne prikazuje sve što stranica objavi to stoji, ali to rade već godinama.
Ima tu još jedna caka. Ne prikažu uvijek Suggested post iznad već mi se znalo dešavati da ih prikažu kao "klasičan post".
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 13:18   #43
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Eksperiment je propao, to je receno od tvoraca ovog ludila od algoritma...
Samo je pitanje kada ce ga deaktivirati!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 16:30   #44
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Imaš li neki link koji potvrđuje to što pričaš? Probao sam da guglam ali nigde ne nalazim Šećerčićevu izjavu vezanu za ovaj eksperiment.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2018, 15:56   #45
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Da demantujem sebe...

http://www.bizlife.rs/aktuelno/vesti...u-celom-svetu/

E sad mi je lakse, prvo da nismo samo mi zamorcici....A drugo da vidim kako ce FB da se izbori sa celim svetom, jesu giganti - ali kad zavuces odredjenim ljudima ruku u dzep i uzmes im od 50 - preko 80% zarade (racunam i velike kompanije, jer vecinom je situacija kao kod nas - dolazi se preko FEEDa do odredjenih strana) ....neka se FB DOOOOOBRO pripremi

Hakere da ne pominjem, neka samo kinezi krenu da ih rokaju....oni ima da 'padaju' svaki dan

Na kraju nije fer....svi smo ulagali i placali lajkove godinama (velike svote) jer se svodilo na to... Koliko lajkova - toliko ljudi dobije sadrzaj....Onda kada smo se dobro naplacali lajkova, sada oni vise 'ne vaze'... Cist lopovluk
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
hacker_aca (12.1.2018)
Stara 12.1.2018, 16:12   #46
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Meni uBlock blokuje i te suggested postove na fb-u, dosta je bolji od addblocka.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2018, 19:32   #47
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

FB posmatra sve ovo veoma površno prosto mi je neverovatno... Verovatno su videli da stranice sipaju više keša u reklame od kako su uveli ovaj sistem i sad misle da će to tako moći i ubuduće... A zapravo će sve manje stranice prestati da plaćaju za reklame jer neće biti isplativo i ostaće samo velike kompanije i niđe veze.

Sreća njihova što su kupili Instagram pa imaju zlatnu koku u rukama.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2018, 20:50   #48
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
FB posmatra sve ovo veoma površno prosto mi je neverovatno...
Nije površno. Zapravo deluje veoma promišljeno i pametno.

Facebook je već godinama unazad septička jama u koju se sliva sve i svašta, od reklama koje bombarduju feedove, preko lažnih vesti pa sve do prevara putem socijalnog inženjeringa i drugih malverzacija. Reklame su potpuno izgubili na vrednosti jer se prodaju na kilo a u celoj priči oglašavači su ti koji su na gubitku jer plaćaju ogroman novac za impresije koje ne stižu od relevantne publike već 99% njih postaje čist šum koji završava u feedovima ljudi koje uopšte ne interesuju. Dakle, sa jedne strane korisnici su na gubitku jer im se servira sadržaj za koji nisu zainteresovani a sa druge trpe i Facebook algoritmi za kontekstualno reklamiranje koji su sve neprecizniji jer sve teže utvrđuju šta je za koga relevantno.

Google je odavno naučio da je tržište živi organizam koji se konstantno menja i zahteva prilagođavanje. Facebooku je trebalo više od decenije da nauči istu lekciju. Izmene koje Facebook uvodi trebale bi da smanje šum i ponovo uspostave kriterijume za dobijanje pouzdanih organskih informacija na kojima mogu da grade ono od čega žive - kontekstualno reklamiranje. Nema boljeg načina za tako nešto od ponovnog fokusa na prikupljanje informacija direktno od korisnika koji grade organske grupe i veze. Oglašavači će usput da nauče da je oslanjanje na jedan servis za reklamu i promociju užasna ideja (uvek je i bila) i voila. Svi vukovi na broju i ovce ponovo na pašnjaku.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
DeCoy (13.1.2018)
Stara 5.3.2018, 23:52   #49
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Eto... ukloniše explore feed
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 0:10   #50
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

steta, ja sam ga bas zavoleo. prijatan surf bez likova koji vole da sire narodne mudrosti...
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srksi na korisnoj poruci:
ZoNi (6.3.2018)
Stara 6.3.2018, 0:24   #51
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Sad ponovo kreće bizmis kupovine impresija i smaranja piple onime što ih ne interesuje. Šteta. Mogao je Facebook da iskoristi ovu priliku da nađe neko drugo rešenje od prostog vraćanja na staro koje nije rešenje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 0:27   #52
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Sad ponovo kreće bizmis kupovine impresija i smaranja piple onime što ih ne interesuje. Šteta. Mogao je Facebook da iskoristi ovu priliku da nađe neko drugo rešenje od prostog vraćanja na staro koje nije rešenje.
Pa to je postojalo i za vreme explore feeda. Štaviše, tada su se reklame i pojavljivale u standardnom feedu.
Kolko puta meni iskočila sns-ova reklama samo zato što sam otišao na njihov sajt da vidim kako su ga uredili.
Cracked But Whole je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 10:13   #53
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

I ja se isto taman navikao, dva FB bookmarka sam imao. Pa šta me zanima to pratim.

Sad ću opet morati da gledam 30 fotki beba, maca i kuca dok gledam vesti o gaming-u, tehnologiji itd.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 16:01   #54
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Sad ću opet morati da gledam 30 fotki beba, maca i kuca dok gledam vesti o gaming-u, tehnologiji itd.
U gornjem desnom uglu od posta imaš tri tačkice, klikneš i "hide all from xyz". Meni završava posao. Hajdovao gomilu ljudi koji ništa produktivno ne kače i blokirao neke glupave stranice koje drugi redovno lajkuju.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
perablenta (6.3.2018), Shonkas (6.3.2018)
Stara 6.3.2018, 19:25   #55
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Dovoljan je unfollow, ne vidiš smaračke statuse, ali ste i dalje "prijatelji"
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 20:16   #56
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Videcemo....ja sam rekao odma' da su se pogubili! Ovog cara sto je smislio u Sibir, doneo je milione dolara gubitaka zemljama nad kojima je vrsen eksperiment, a i sam FB je pretrpeo velike finans. gubitke... Sad ocekujemo neki novi algoritam za FEED.. Ali minus od 60%, nikada se nece vratiti... Nadam se da nisam u pravu!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 20:25   #57
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Dovoljan je unfollow, ne vidiš smaračke statuse, ali ste i dalje "prijatelji"
To je to,"hide all" ili "unfollow", ne mogu se sada tačno setiti. Imao sam situacije gde mi se ljudi ljute što ih brišem iz prijatelja jer smo masu BFF (vidimo se svake prestupne godine na ulici i samo klimnemo glavom jedno drugom). Da smanjim dramu u životu to sam uradio.

Shonkas, nije FB ništa mnogo izgubio. Srbija i ove ostale zemlje nisu dovoljno razvijene u tom polju da donose velike profite kompaniji a opet imaju dovoljno ljudi nad kojima mogu da izvrše eksperiment. To što su izgubili nešto novca njih ne dotiče, siguran sam da su mnogo naučili i da će to iskoristiti tako što će napraviti FB boljim (za njih, ne mora da znači da će biti isto tako i za krajnjeg korisnika).
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 20:37   #58
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Milione dolara gubitaka u Srbiji, Slovačkoj, Bangladešu i ostalim vukoje6inama (Trump™)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 20:40   #59
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Najveći problem u celoj priči je što je neko u Facebooku zapravo pomislio da su Srbija i ostale zemlje koje su učestvovale u eksperimentu a realno ni ne postoje na ekonomskoj mapi sveta dovoljno reprezentativne da se iz njihove reakcije izvuče bilo kakva pouka o "volji naroda". Umesto toga Facebook pravi istu grešku koju je pravio svih ovih godine i ide linijom manjeg otpora vraćajući se na isti sistem koji ih je zapravo i naterao da nešto menjaju. Bitno je da imaju jogu za zaposlene u okviru svojih kompanijskih zgrada...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 20:48   #60
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke

Shonkas, nije FB ništa mnogo izgubio. Srbija i ove ostale zemlje nisu dovoljno razvijene u tom polju da donose velike profite kompaniji a opet imaju dovoljno ljudi nad kojima mogu da izvrše eksperiment. To što su izgubili nešto novca njih ne dotiče, siguran sam da su mnogo naučili i da će to iskoristiti tako što će napraviti FB boljim (za njih, ne mora da znači da će biti isto tako i za krajnjeg korisnika).
Ti stvarno verujes da oni rade za 'nas', ili mislis da rade zbog profita? Nesto je poslo po zlu, jer su bustovi radili dobro i bili pojacani, ali organik su unistili ili jednostavno nije radio... Sada opet BUST se ne isplati, od danas je osetno manji rič... Pare, pare, pare...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com