Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2012, 19:57   #721
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Postoji fajl weidu.log u direktorijumu igre, tu je lista svih modova i redosled kojim su instalirani.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elegast na korisnoj poruci:
Juraj (17.6.2012)
Stara 17.6.2012, 23:57   #722
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Postoji fajl weidu.log u direktorijumu igre, tu je lista svih modova i redosled kojim su instalirani.
Problem je bio što je save bio sa stare instalacije OSa, gdje su drugi modovi bili. Na koncu sam ga pronašao, mod je bio DSotSC.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2012, 15:31   #723
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

BGEE će izgleda imati još par novih NPCjeva, nadam se da su sorceress i barbarian, pošto te klase fale u prvom delu.



Inače nisam oduševljen onim što se da saznati tu i tamo, jedino pravo dostignuće ovog reizdanja biće uklanjanje bar nekih limitacija endžina, pa će biti više mogućnosti za modovanje. Ali hajde da sačekamo da prođe još tih nekoliko sati, pa da vidimo šta će biti u zvaničnoj najavi.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2012, 23:13   #724
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Tri nova lika sa svojim avanturama, sestocasovna stand alone avantura.. Nije lose.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2012, 23:28   #725
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Nove likove podržavam, dokje ovaj quest samo bezumni hack & slash. Thumb down za area pozadine, two thumbs up za bilo kakvo poboljšanje/olakšavanje multiplejera i modovanja.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 10:52   #726
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Sa ovim Dorn il-Khan likom su ubacili Blackguard kit. Bas me zanima da li ce on moci da koristi Carsomyr, ili ce Keldorn ostati jedini NPC koji to moze. Meni je uvek bilo zao matorog inkvizitora, pa sam mu dozvoljavao da napusti moju druzinu, konacno i ja da probam najjace oruzije u igri

The Black Pits jesu cist H&S, ali ako naprave stvarno izazovne i zanimljive borbe, moze biti jako zanimljivo, a jako mi se svidja ovo:

"All of the Baldur's Gate cinematics have been replaced with beautifully hand painted animated cinematics, directed by Nat Jones."

Mislim da crtani sinematici idu uz BG, narocito da zamene ocajne BG1 sinematike. Mislim da retko koga hvata nostalgija za njima
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 13:20   #727
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Sa ovim Dorn il-Khan likom su ubacili Blackguard kit. Bas me zanima da li ce on moci da koristi Carsomyr, ili ce Keldorn ostati jedini NPC koji to moze. Meni je uvek bilo zao matorog inkvizitora, pa sam mu dozvoljavao da napusti moju druzinu, konacno i ja da probam najjace oruzije u igri
Kapetan Očiglednović predlaže da sam zaigraš paladina Najzanimljiviji ratnici posle archera, za mene bar. Sumnjam da će blackguard moći da koristi paladinski mač, čak i ako bude paladin kit. Mada sam siguran da će dobiti adekvatnu zamenu, možda modifikovan Unholy Reaver.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 23:17   #728
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Kapetan Očiglednović predlaže da sam zaigraš paladina
Naravno, naravno, ali ne volim da igram role play igre kao lawful, ne mogu da podnesem sav taj zeal
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 2:53   #729
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Baldur je liberalna igra po pitanju alignmenta. Lawful likovi neizbežno pomažu lopovima, good likovi mogu da prikolju mačiće i sitnu decu, a onda zlodelo izbrišu sa par hiljada zlatnika... Kad bi u ovo reizdanje ubacili PS:T pristup alignmentu, to bi bio pravi enchantment.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 18:00   #730
Zelena Trava
Član
 
Član od: 22.4.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Jel moze neko da mi pojasni ovaj baldurs gate enhanced edition . jel to i kec i dvojka spakovano sve i dodato to sto je vec navedeno ?
Zelena Trava je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 23:00   #731
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Prvo kec, a dvojka malo kasnije.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Zelena Trava (6.8.2012)
Stara 6.8.2012, 3:33   #732
Gilbert
Novi član
 
Član od: 5.8.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Pozdrav Baldurasi
Ja sam ovdje novi,pa reko da se javim i napisem rijec-dvije


I ako ga vec godinama imam u planu,BG 1 sam zaigrao tek prije nekoliko dana.Sta reci za igru staru 14 godina koja i danas sluzi kao primjer Tokom igre sam vise puta koristio load i moram priznati da je bilo trenutaka kada sam lupao glavu zbog "nemogucih" situacija tokom bitke.Neki su me protivnici bas namucili i to je za mene bila dobra stvar jer sam se nakon trijumfa iz X pokusaja radovao kao malo dijete Igra mi je bila izazovna jer nisam bas upoznat sa ADnD pravilima pa sam morao malo da ucim
Igrao sam sa fighterom(prvo prelazenje pa nisam htio da eksprimentisem) a zavrsio sam sa grupom u kojoj su bili Minsc&Boo,Kivan,Coran,Dynaheir i Yeslick.Sarevoka sam morao tuci dva puta jer prvog puta nisam radio oblasti iz ekspanzije
Ova igra od mene dobija 10/10,mogu mislit kako su ljudi tek uzivali
davne 98

Danas sam poceo BG 2.Cuo sam da je daleko bolji od prvog.
Gilbert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 20:09   #733
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

blago tebi,sto bih ja voleo da tek sad prvi put krecem BG
uzivaj,sta drugo da ti kazem,za mene je BG2 najbolji RPG svih vremena, I Throne of Bhaal obavezno odigraj
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 22:57   #734
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

@Gilbert:
Jos ako nisi igrao Arcanum i Planescape, eto leta tvog zivota
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 10:39   #735
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

^ Jos ako tu ubaci i Fallout 2, bice mu to poslednje leto..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 12:12   #736
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Kad smo kod Fallouta, evo drugar juce uslikao ispod mosta kod buvljaka na NBGu. Bas je Falloutovska slika.

testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 13:45   #737
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Fotka kao da je uslikana u Prypiat a ne BG.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 17:17   #738
Gilbert
Novi član
 
Član od: 5.8.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Planescape sam presao prosle godine Arcanum imam u planu ali ne znam da li cu ga igrati odma posle BG,posto cu vjerovatno napraviti pauzu
Ranije nisam mogao da se natjeram na Fallout jer me ne privlaci ta postapokalipsa ali cuo sam da igra vrijedi pa cu sigurno i to odigrati


EDIT: Imam nekih problema sa igrom pa da pitam je li se jos nekome desavalo sledece...
Instaliram ja igru prije 2 dana(i SoA i ToB full instalacija),instaliram i onaj patch za ToB,bg2fixpack-v9 i widescreen-v2.2(valjda je to sve sto treba).Da bi igrao,cd ToB mora biti ubacen.
Igrao ja prvog dana normalno..igra radila ok i nije bilo nikakvih problema.Juce kad sam pokrenuo igru nije postojala opcija play vec je umjesto nje bila install(kao da nisam dan prije instalirao igru).Folder je i dalje bio na mjestu sa svim fajlovima kao da je igra instalirana ali nisam mogao da je pokrenem.A kad odem na install jedina opcija mi je da pokrenem unistall.I ja to odradim jer sam mislio da je nesto zabagovalo a i dogurao sam bio tek do chapter 2 pa mi nije bilo zao(a ja kreten ne kopiram save folder...).Instaliram je ja ponovo i opet je sve radilo kako treba.Igrao juce i igrao danas ali sam za svaki slucaj kopirao save.Malo prije kada sam htio ponovo da igram desila se ista stvar...Ponovo sam sve isto odradio samo sto sam vratio stari save tako da mogu da nastavim gdje sam stao.
Jeste da mi za instalaciju treba 5 min ali ja bi da ovo nekako rijesim jer ne znam da li ce jos nesto u medjuvremenu da se s*ebe nakon X instaliranja.
Svaki savjet je dobrodosao

Poslednja ispravka: Gilbert (7.8.2012 u 18:42)
Gilbert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 21:35   #739
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Gilbert kaže: Pregled poruke
Planescape sam presao prosle godine Arcanum imam u planu ali ne znam da li cu ga igrati odma posle BG,posto cu vjerovatno napraviti pauzu
Ranije nisam mogao da se natjeram na Fallout jer me ne privlaci ta postapokalipsa ali cuo sam da igra vrijedi pa cu sigurno i to odigrati


EDIT: Imam nekih problema sa igrom pa da pitam je li se jos nekome desavalo sledece...
Instaliram ja igru prije 2 dana(i SoA i ToB full instalacija),instaliram i onaj patch za ToB,bg2fixpack-v9 i widescreen-v2.2(valjda je to sve sto treba).Da bi igrao,cd ToB mora biti ubacen.
Igrao ja prvog dana normalno..igra radila ok i nije bilo nikakvih problema.Juce kad sam pokrenuo igru nije postojala opcija play vec je umjesto nje bila install(kao da nisam dan prije instalirao igru).Folder je i dalje bio na mjestu sa svim fajlovima kao da je igra instalirana ali nisam mogao da je pokrenem.A kad odem na install jedina opcija mi je da pokrenem unistall.I ja to odradim jer sam mislio da je nesto zabagovalo a i dogurao sam bio tek do chapter 2 pa mi nije bilo zao(a ja kreten ne kopiram save folder...).Instaliram je ja ponovo i opet je sve radilo kako treba.Igrao juce i igrao danas ali sam za svaki slucaj kopirao save.Malo prije kada sam htio ponovo da igram desila se ista stvar...Ponovo sam sve isto odradio samo sto sam vratio stari save tako da mogu da nastavim gdje sam stao.
Jeste da mi za instalaciju treba 5 min ali ja bi da ovo nekako rijesim jer ne znam da li ce jos nesto u medjuvremenu da se s*ebe nakon X instaliranja.
Svaki savjet je dobrodosao
Ne treba ti CD za igru, vec ti treba ovo Baldur's Gate II - ToB - NoCd "krekeri za jelo" 26498. Zavrsi Baldure i predji na Arcanum ili Fallout (mozda bolje prvo Arcanum).
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 22:21   #740
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ili nabavi GoG izdanje koje ne treba da se pečuje (zvaničnim pečevima).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate, tales of the sword coast


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com