Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2006, 1:17   #1
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Instaliran XP nestabilno radi

Racunar mi od skora ima sledeci problem: ne prepoznaje memory stick,izbacuje plavi prozor sa porukom da da mi softver ili hardver nije u redu, sklon je da izbaci u toku igrice poruku tipa"da se na zalost program mora zatvoriti zbor pratece greske".
Zbog svega ovoga instalirao sam WinXP od samog pocetka mada problem je i dalje bio prisutan.
Sklon je u nekom trenutku,recimo nakon zavrsetka neke instalcije ili starta samog programa da se restartuje sam od sebe i to sa proverom fajlova pre podizanja windowsa,u toku igrice napravi prekid i direktno prikaze desktop ili cak napravi blokadu.
U 3DMArk-u 2003 daje mi nesto slabiji rezultat nego ranije,a cak se desi i da ga prekine.
Proverio sam Hard disk...on je u redu..u cemu moze da bude problem?..prilicno nestabilno radi.
Unapred zahvalan..evo i u toku kucanja zatvorio mi je EXplorer , a juce i MSN mesinnger uz prozorcic da aplikacija mora biti zatvorena.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 1:20   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Najverovatnije je memorija u pitanju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 9:00   #3
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Citat:
Garson kaže:
Najverovatnije je memorija u pitanju.
...ili napajanje...
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 9:40   #4
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Samo nam reci koju konfu imas(posebno napajanje),i memorijske slotove!Da bi mogli da utvrdimo koji je mogui problem.Ovako da nagadjamo nema smilsa,mozda je mish izgrickao kablove...ili je cak Jeefo
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 14:38   #5
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Konfiguracija mi je sledeca:Procesor-Barton 2500+, Ploca-GA-7N400-L Dual channel..u dva slota imam po 256mb PQ memorije,Hd-80gb,graficka-ati radeon 9600xt,TV kartica-Ati theater 550 pro,zvucna-sb live5.1,napajanje 300w, cd i dvd rom.Upravo sam izvukao jednu memoriju...i dalje
je nestabilan..sada proveravam drugu...deluje mi za sada obecavajuce
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 1:35   #6
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Mislio sam da sam nasao kvar vezan za memoriju koju sam uklonio...i sada mi iskeno racunar stabilnije radi bez restarta i bez naglih iskljucivanja prozora, ali ono sto je ostalo jeste poruka koja mi se ispisuje kada sam na internetu...i to ovako.."Generic host process for win32 services has encountered a problem and needs to close.We are sorry for the inconvenience
prateci fajlovi bice ukljuceni u ovaj izvestaj
c:\docume 1\srdjan\locals 1\temp\weroff7.dir00\svchost.exe.mdmp
c:\docume 1\srdjan\locals 1\temp\weroff7.dir00\appcompat.txt

error signature

EventType : BEX P1 : svchost.exe P2 : 5.1.2600.2180 P3 : 41107ed6
P4 : netapi32.dll P5 : 5.1.2600.2180 P6 : 411096ac P7 : 0000a3c0
P8 : c0000409 P9 : 00000000"

Naglasava da su moguci problemi sa windowsom ili hardverom ili nesto oko protokola za mail..to je opet ono send...don't send..pri cemu nakon toga mi se brzo diskonektuje racunar..ali ikonica na desktopu je i dalje ukljucena....cudno.U cemu je sada problem?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 16:02   #7
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Nema potrebe da slaljes PM!

Instaliraj neki antivirus i ocisti sistem. Posle toga instaliraj neki firewall i drzi ga UVEK ukljucenog dok si na internetu.

poz
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 1:27   #8
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Kada se sumnja da je memorijski modul neispravan onda se testira obavezno uz pomoć Windows Memory Diagnostic-a http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp ili nekog drugog programa koji to radi iz svog primitivnog okruženja bez potrebe za podizanjem windowsa. Ovo se radi tako, jer kada podižete složeni operativni sistem poput windowsa na neispravnom računaru, reskirate da isti ojadite do te mere da ne možete kasnije ni da ga podignete. U najboljem slučaju dešava se pojava kojekakvih grešaka i sl. Samim tim moraćete da reinstalirate Win da bi vam komp radio kako valja.

Proveru počinjete bez vađenja modula iz kompa ako ih ima više. U slučaju da prikaže greške probate svaki modul zasebno da bi utvrdili koji je u kvaru. Ako svi moduli prave greške treba proveriti podešavanja u BIOS-u da ne ulazim u detalje. U slučaju da to ne pomogne može biti da je procesor u kvaru. Može vam se desiti da vam memory test pokazuje greške i to na određenom paketu testova, a da pojedini prolaze bez greške, i to je obično znak da je procesor u kvaru (keš memorija procesora i sl.) Meni se desilo slično sa novim Bartonom 3000+ koji je izazivao bad memory test, a da je pri tome svaki test procesora koji koristi intezivna izračunavanja (skok temperature procesora i za 10 stepeni) potvrđivao ispravnost istog Ljudi sa svih svetskih foruma tvrdili su da je memorija, napajanje, božiji gnev, uzrok problema, ali su u isto vreme bili ubeđeni da je procesor dobar. Ali eto... Nisu bili u pravu
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 19:26   #9
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Testirao sam oba modula, svaki posebno, sa programom "Gold memory" i definitivno jedan modul nije ispravan.Posle 12% testa ispisuje greske, pri cemu i skala u procentima pocrveni.Drugi modul ne pokazuje nikakve znake posle dva predjena kruga ispitivanja (ako je to dovoljno).
Racunar mi je za sada stabilan,sa 256mb memorije, jedino sto mi se povremeno javlja gore vec objasnjena poruka u vezi Win32 kada sam na netu, nakon cega moram da restarujem racunar da bi mi se iskljucila ikonica (za internet)na desktopu.
Da li mi je bolja varijanta da dokupim jedan slot od 512mb i da radi sa mojom preostalom od 256mb ili da dokupim istu PQ1 od 256mb pa da imam dual channel? Da li je tolika prednost u dual channelu?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 0:01   #10
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Citat:
Chemist kaže:
Testirao sam oba modula, svaki posebno, sa programom "Gold memory" i definitivno jedan modul nije ispravan.Posle 12% testa ispisuje greske, pri cemu i skala u procentima pocrveni.Drugi modul ne pokazuje nikakve znake posle dva predjena kruga ispitivanja (ako je to dovoljno).
Racunar mi je za sada stabilan,sa 256mb memorije, jedino sto mi se povremeno javlja gore vec objasnjena poruka u vezi Win32 kada sam na netu, nakon cega moram da restarujem racunar da bi mi se iskljucila ikonica (za internet)na desktopu.
Da li mi je bolja varijanta da dokupim jedan slot od 512mb i da radi sa mojom preostalom od 256mb ili da dokupim istu PQ1 od 256mb pa da imam dual channel? Da li je tolika prednost u dual channelu?
Odlično. Problem je rešen. Još kada bi reinstalirao Windows sve bi radilo savršeno kao i pre. Ljudi koji imaju mnogo više iskustva od mene kažu da od dual chanela nema leba na starim Athlon procesorima za Socket A. U svakom slučaju, mislim da se više dobija na performansama sa više memorije nego sa manje u dual chanelu. A zašto nebi prodao svoju memoriju i kupio 2x512 i bog da te vidi
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 0:45   #11
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

i meni se desava da se pojavljuje ova poruka i to u trenutku konektovanja. pa posle restartujem komp i on radi. menjao sam anti vuruse. i razna cuda ali jos nisam resio problem. nadam se da cu uskoro nesto otkriti. pa pisem. a ukoliko ti provalis kazi. pozdrav. p.s. ukljuci firevall za pocetak ako ti nije ukljucen
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 3:08   #12
Mannibalseat
Banned
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 152
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: Instaliran XP nestabilno radi

Da li TO vazi,ako updejtujesh sa neta???...pitanje za sve....
-----------------
>>HOCU da kazem da li je neko imao problema sa servis packom 2.,da li updejtu. bez problema?
Mannibalseat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 16:08   #13
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Citat:
Mannibalseat kaže:
Da li TO vazi,ako updejtujesh sa neta???...pitanje za sve....
-----------------
>>HOCU da kazem da li je neko imao problema sa servis packom 2.,da li updejtu. bez problema?
Hehe... Naravno. Od kad sam instalirao original Win XP sve radi ko podmazano
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 20:17   #14
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Ni sama instalacija XP sp2, od samog pocetka, nije pomogla...jos uvek
mi prikazuje gresku oko "Generic host procesa" za win32 sa diskonektovanjem
i obavezno moram da restartujem racunar da bih se ponovo konektovao,
jer opcija "Connect" ne funkcionise (a i internet mi je nesto sporiji nego ranije).Kasperski 6 mi je aktivan,
ukljucena mu je i opcija na Spyware,Adware, ali nema efekta.Cudna boljka koja se pojavila u poslednjih desetak,petnaest dana i to od kada mi je memorija stradala.
Razmisljam da pokusam sa potpunim brisanjem i kreiranjem particija, mozda se "nesto zadrzalo" sto ne moze Kaspersky da otkrije?Moze li takve probleme da izazove K-lite codec pack ili Virtualdub koje sam otprilike u to vreme instalirao?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 14:16   #15
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Skini zakrpu za Windows KB921883 veličine 685kb, instaliraj, restartuj i biće OK. Nešto ti napada portove !
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 21:50   #16
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Evo jos jedne brljotine u racunaru, pri kraju podizanja sistema otvorio se plavi ekran sa brojacem (otkucava vrednosti ka vecim ciframa) i pise nesto kao "dump memory" , poziva se na bios i na "safe mode" tasterom f8,nakon cega se restarovao sam, sa proverom fajlova u Windowsu i tek onda podigao sistem.Proverio sam ponovo ovu memoriju koja mi je preostala od 256mb i ispravna je, kao i hard disk.
Da li je moguce da je sada napajanje (300w, staro 2 godine) neispravno ili preoptereceno?Vise i neznam kako da razmisljam, jer ispostavlja se da je opet nesto ne valja .Trenutno racunar radi,ali se bojim da ce ponovo dati neku poruku.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 19:28   #17
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

ja sam imao i nekog trojanca. tako da nebi bilo lose nekim klinerom za trojance da se malo ocisti komp. proso pored anti virus programa. pozdrav
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 0:13   #18
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Racunar se konacno smirio, definitivno zakrpa za Windows KB921883 je odradila svoj deo posla.Nema vise onih bezveznih poruka na netu.Ostalo mi je samo da dokupim jos malo Ram memorije za kompjuter, da lakse dise, ali bojim se da cu sacekati da im padnu cene.Pozdrav celoj ekipi...hvala na sugestijama i pomoci
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 13:43   #19
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

A pohvala za starog vuka Konana koji te dobro posavetovao ?
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 22:35   #20
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Instaliran XP nestabilno radi

Naravno, sve cestitke svima, a posebno velikom konanu, zakrpa je za ocenu 10
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
DDR400 Radi na 200MHz? madsrdjan Osnovne komponente 6 13.10.2006 14:49
Umesto 1700mhz radi na 600 matek Prenosni računari 2 23.9.2006 18:12
PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi Maximuss Kvarovi 14 19.8.2006 16:21
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com