Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2011, 6:57   #21
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Izašla za široke narodne mase.
~ 2GB.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2011, 9:14   #22
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Kec je sasvim dobra igra, sa lepim enterijerima i dobrom atmosferom. kraj je zbrzan i malo..bleh ali je dobra igra. Juce sam sam dobio ponudu od Adventure shopa da kupim treci deo ali nema sanse da se to desi.
Nemacke verzije imaju uvek ocajan VO (Nemci su operisani od glume).
Igrao sam Lost Horizon na nemackom i potom i probao englesku verziju. Iako su je pravili Nemci igra je znatno bolja na engleskom. Isto vazi i za sve ostale naslove Deep Silvera - engleska lokalizacija je uvek bolja.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2011, 13:17   #23
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Glasovi i titlovi su na engleskom. Nisam igrao, samo sam je isprobao. Ima neki dugačak intro.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darkelf na korisnoj poruci:
MGarret (14.4.2011)
Stara 13.4.2011, 16:47   #24
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Upravo je izašao review na Adventure Gamersu za Black Mirror III.

Ocjena 4/5.

Nisam još igrao ali ako je tradicionalno škrti AG dao četiri zvjezdice onda ne bi trebalo biti zime u pogledu kvalitete. Posebno za one koji su igrali dvojku.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emx77 na korisnoj poruci:
MGarret (14.4.2011)
Stara 24.4.2011, 20:04   #25
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

lol igra li neko ovo?
ja jedva obrnuo :P
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 12:38   #26
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Citat:
MarkoNI kaže: Pregled poruke
lol igra li neko ovo?
ja jedva obrnuo :P
Obrnuo i ja i cini mi se da je mnooogooo ali mnogo laka. Nisam se posteno ni pomucio da resim zagonetke...

Jedino mesto gde sam proveo duze vremena je

Spoiler za lavirint:

U grobnici u onom lavirintu kada treba da se pomeraju oni prekidaci i da se podizu one barijere kako bi one crne senke prese iz jedne prostorije u drugu a sve u cilju kako bi se otvorili oni sarkofazi


Sve ostalo je piece of cake sto se tice zagonetki...
Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2011, 20:50   #27
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Citat:
darkelf kaže: Pregled poruke
glasovi i titlovi su na engleskom. Nisam igrao, samo sam je isprobao. Ima neki dugačak intro.
И то каквом енглеском!
Када сам први пут чуо глас/нагласак оног инспектора Спунера дошло ми да сместа обришем игру.
При крају сам, па ћу да речем коју.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 9:53   #28
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Ja sam ovo zavrsio imao sedmica-dvije. Nije lose, direktno se nastavlja na prosli nastavak. Zato je moja topla preporuka da se prvo odigra drugi pa tek onda treci dio. U protivnom bice tesko pohvatati konce price.

Sto se tice utisaka, nemam puno sta dodati u odnosu na ono sto je vec receno za dvojku. Solidna avantura ne previse teska. Grafika je vrlo dobra sa ogromnim brojem detalja koji docaravaju atmosferu. Pogledajte samo npr. slijevanje kise niz prozore zamka ili krovove kuca u Willow Creku, kretanje oblaka, efekte grmljavine i sl. Vrhunski odradjeno.

Zagonetke su uglavnom inventarskog tipa ali ima i par drugih. Novost je da je uvedena opcija kojom je moguce preskociti neke glavolomke ako su previse teske. Ako igra ocjeni da ste zapeli u donjem desnom dijelu ekrana pojavi se opcija za instant rjesavanje.

Voice acting bi mogao biti bolji, to stoji. Ipak izmedju razlicitih elemenata (grafika, prica, zagonetke...) to mi je najmanje bito. Jos uvijek glavni junak, Darren (Adrian), ima dosta cinicnih opaski na desavanja. Takodjer, dobro je odradjena transformacija glavnog junaka iz naivnog i skepticnog americkog studenta (drugi dio) u osobu koja pocinje da sumnja u svoj zdrav razum (treci dio).

Sam kraj serijala nit smrdi nit mirise. Konacno rjesenje misterije nekako ostavlja mlak dojam jer djeluje neuvjerljivo. Da su sve objasnili, to stoji. Ali objasnjenje je onako, previse nategnuto i zapetljano. Bar meni.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 19:34   #29
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

@Emx77
Наравно да треба одиграти други део пре трећег, али прво треба одиграти први део.
Citat:
Novost je da je uvedena opcija kojom je moguce preskociti neke glavolomke ako su previse teske.
А ова констатација ме наводи да посумњам да си одиграо други део.


Ехм, Црно Огледало по трећи пут...
Генерално и нисам неки претерани фан авантура. Више волим квалитетан шутер, али то је нека друга прича.
Шта рећи о овој игри? Прво што ми је запало за око (или за уво) је Спунеров нагласак. Толико је извештачен да је то страшно. Много ми је сметао кроз целу игру. Али није само његов глас био лош. Валентина је звучала катастрофално. Затим, Абаја... и да не набрајам. За дивно чудо, Адријанов глас још и није био лош. Што се тиче осталих звукова у игри на њих и немам неких замерки, али могли су бити мало богатији и рекао бих, громкији.
Затим, загонетке. Да би се решила нека загонетка, треба ти нешто што се налази на крају мапе. Никада ми се није свиђало вештачко продужавање игре тако што ћу да се шетам по мапи. Са друге стране, хинт систем је на дохват руке, али некада ти не показује да се нешто може узети одмах, већ прво мораш да кликнеш пар пута и да Адријан прокоментарише па тек онда да узмеш итем. А и ова "помоћ" коју је поменуо Emx је превише искушавајућа.
Саме загонетке су ми сасвим просечне. Мени одговарају. Посебно ми се свидео "лавиринт" на крају и они духови. Додао бих и то да су Адријану требали дати неки руксак јер, мало је бзвз да ставља у џеп моторни хамер.
Графика је онаква каква и треба да буде у једној авантури. Детаљна и насвирана толико да када блејим у неку локацију не тражим иглу у пласту сена. Мада ми недостају локације са мало више дневног светла, опет, то би уништило атмосферу у игри.
Карактеризација ликова и прича су у одређеној мери предвидљиви, ако не у потпуности. Треба само читати и читати... Елементи хорора су добро имплементирани, и у комбинацији са квалитетним звучницима могу да произведу "лепе" трнце по леђима.
За дивно чудо, Адријан у овом делу може и погинути. Срећом аутосејв обично снима пре таквих места. Али није згорег ни снимати позиције правовремено.
Крај. Не могу да се отмем утиску да ће и поред оваквог краја бити и четвртог наставка. Некако ми је превише млак иако се све шта је имало објаснило. Видећемо догодине.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 21:20   #30
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
@Emx77
А ова констатација ме наводи да посумњам да си одиграо други део.
Ma odigrao sam. Cak sam pisao i komentar prije godinu dana. Ako aludiras da je i prije bilo moguce preskociti neke zagonetke valjda si u pravu. Ne sjecam se, vjerovatno to nisam ni koristio pa mi se sad ucinilo kao novina. I da, stoji ovo u vezi inventara i nosanja predmeta. U igri je dosta setanja izmedju lokacija a i inventar je pretrpan. Pokupis predmet kojeg nosas i iskoristis tek nakon dva-tri chaptera (npr. produzni kabal).
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 21:48   #31
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3

ima li neka dobra dusa da mi ukratko preprica drugi dio prije nego pocnem trojku?
presao sam je cim je izasla, a otad sam odigrao mnogo naslova pa mi se dosta toga pomijesalo.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 23:09   #32
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 3



http://www.gameboomers.com/wtcheats/...ackmirror2.htm


Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter Quiz zidan grobar Kvizovi 5440 6.9.2012 23:50
Black Prophecy High life MMORPG igre 40 2.7.2012 10:42
DCS: Black Shark avtobus on the run Simulacije vožnje 146 22.1.2012 16:41
AMD 965 (black: jeste ili nije..) jonathan Osnovne komponente 39 15.12.2010 10:13
Samsung S5230 Black ili LG KP 500 Cookie Black volf Aparati i oprema 3 18.12.2009 11:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com