Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2011, 16:17   #1
DustBGD89
Novi član

Član od: 26.1.2011.
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom WDTV Live problem

Dakle, ovako. Kao što sam rekao na ovoj temi http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=67320, kupio sam na kraju WDTV Live da bih opušteno gledao HD filmove. Zadovoljan sam samim proizvodom, tretmanom video formata, slikom,... Ali, pošto me je mrzelo da u gomili kablova razvlačim do računara još 5 metara mrežnog, povezao sam uređaj na postojeću bežičnu mrežu preko adaptera D-Link (na router TP-Link). Bilo je malo problema sa deljenjem folder-a u Windows 7-ici, ali do noći sve proradilo- i net i deljenje.
Iako sam odmah update-ovao firmware na poslednju verziju, vidi se kako slika tokom streamovanja pomalo pulsira, što još i nije problem. Ali, glavni problem je druge prirode. Naravno, odmah da napomenem, 90% filmova sam skinuo sa Torrent-a , a imam ih raznih- od XVid, do .mkv 1080p formata. Kada ih puštam, desilo bi se povremeno da slika bude povremeno iseckana, da se pušta svaki deseti frame, pritom, nestane zvuka. Isključio bih sve druge uređaje sa mreže i proveravao: filmovima bi se to događalo bukvalno na istim mestima (upravo shvatih kako je to tokom nekih dinamičnih scena). Da li imate ideju šta bi to moglo da bude?
DustBGD89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 16:52   #2
oluja
Superb Moderator

Član od: 17.8.2005.
Zahvalnice: 2.605
Zahvaljeno 3.210 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WDTV Live problem

Citat:
DustBGD89 kaže: Pregled poruke

Dakle, ovako. Kao što sam rekao na ovoj temi http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=67320, kupio sam na kraju WDTV Live da bih opušteno gledao HD filmove. Zadovoljan sam samim proizvodom, tretmanom video formata, slikom,... Ali, pošto me je mrzelo da u gomili kablova razvlačim do računara još 5 metara mrežnog, povezao sam uređaj na postojeću bežičnu mrežu preko adaptera D-Link (na router TP-Link). Bilo je malo problema sa deljenjem folder-a u Windows 7-ici, ali do noći sve proradilo- i net i deljenje.
Iako sam odmah update-ovao firmware na poslednju verziju, vidi se kako slika tokom streamovanja pomalo pulsira, što još i nije problem. Ali, glavni problem je druge prirode. Naravno, odmah da napomenem, 90% filmova sam skinuo sa Torrent-a , a imam ih raznih- od XVid, do .mkv 1080p formata. Kada ih puštam, desilo bi se povremeno da slika bude povremeno iseckana, da se pušta svaki deseti frame, pritom, nestane zvuka. Isključio bih sve druge uređaje sa mreže i proveravao: filmovima bi se to događalo bukvalno na istim mestima (upravo shvatih kako je to tokom nekih dinamičnih scena). Da li imate ideju šta bi to moglo da bude?
Najverovatnije bežična mreža ne moze da postigne dovoljan protok (brze scene). Napravi eksperiment sa kablom i saznaces...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
DustBGD89 (3.2.2011)
Stara 3.2.2011, 17:03   #3
DustBGD89
Novi član

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Najverovatnije bežična mreža ne moze da postigne dovoljan protok (brze scene). Napravi eksperiment sa kablom i saznaces...
Uređaj mi je dosta daleko od kompa da bih ga vezivao ethernetom. Ostaje jedino da pustim preko eksternog HDD-a, što nije bila poenta...
Stara 3.2.2011, 17:56   #4
oluja
Superb Moderator

Citat:
DustBGD89 kaže: Pregled poruke
Uređaj mi je dosta daleko od kompa da bih ga vezivao ethernetom. Ostaje jedino da pustim preko eksternog HDD-a, što nije bila poenta...
Probaj eksperimenta radi...
Ako kacis eksterni HDD pozeljno je da ima sopstveno napajanje.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
DustBGD89 (4.2.2011)
Stara 4.2.2011, 19:06   #5
DustBGD89
Novi član

Preko etherneta je radilo normalno, danas sam puštao sa HDD-a, isto bez problema...
Stara 5.2.2011, 17:24   #6
NenadN
aka Shon3i

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka

Citat:
Probaj eksperimenta radi...
Ako kacis eksterni HDD pozeljno je da ima sopstveno napajanje.
Nece ni kabal izdrzati, mada zavisi od samog bitrate-a. Blu-Ray u nekoj normalnoj varijanti tesko da moze da prodje kroz 100Mbps mrezu
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 19:50   #7
oluja
Superb Moderator

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Nece ni kabal izdrzati, mada zavisi od samog bitrate-a. Blu-Ray u nekoj normalnoj varijanti tesko da moze da prodje kroz 100Mbps mrezu
Moze, probao sam stream Corpse Bride Blu-Ray da pustim kroz mrezu preko WD Live, radi bez ikakvih problema.
Stara 5.2.2011, 22:02   #8
NenadN
aka Shon3i

Citat:
Moze, probao sam stream Corpse Bride Blu-Ray da pustim kroz mrezu preko WD Live, radi bez ikakvih problema.
Naravno da si uspeo zato sto celi Blu-Ray iznosi ~16GB jednostavno nije referentno, Blu-Ray cak nema ni HD audio koji vuce preko 3K bitrate-a, bez obzira sto WDTV ne moze pustati Lossless streamove (DTS-MA i TrueHD) on ih provlaci u potrpunosti, i dolazi do gustine
Stara 6.2.2011, 0:32   #9
oluja
Superb Moderator

Citat:
Naravno da si uspeo zato sto celi Blu-Ray iznosi ~16GB jednostavno nije referentno, Blu-Ray cak nema ni HD audio koji vuce preko 3K bitrate-a, bez obzira sto WDTV ne moze pustati Lossless streamove (DTS-MA i TrueHD) on ih provlaci u potrpunosti, i dolazi do gustine
U pravu si. Tom Petty And The Heartbreakers Blu-ray ~40GB, nece ni da krene...

EDIT: Proradio je posle 10 minuta cekanja pojacalo prijavljuje DTS 5.1... Mislim da je ovo na samoj granici da radi pa se ne moze uzeti za pravilo da ce uvek raditi. Ako samo pokrenem FF na kompu slika pocne da "stuca"...

Poslednja ispravka: oluja (6.2.2011 u 0:41) Razlog: Edit
Stara 7.2.2011, 0:27   #10
NenadN
aka Shon3i

Mada mislim da to moze da se resi na neki nacin. Mada teoretski kada se pogledaju brojke samih protoka deluje da ne moze biti stalna varijanta i da moze uticati recimo sama duzina kabla i ostale stvari.

Dobra stvar je to sto sa USB-a radi sve glatko. Mada to je vec pre komplikovano kada su me navikli na je laksi nacin, Skini -> Gledaj. Bez dodatnog kopiranja i sl.

Mislim da nema generalno boljeg uredjaja, ali dosta znaju novim FW vise da pokvare nego sto poprave stvari. DVD reprodukcija je sada vise nego katastrofalna, zapravo se ponasa kao Blu-Ray kroz mrezu, i to su unakazili zarad Facebook aplikacije, e to je vec nepodnosljivo.
Stara 7.2.2011, 11:27   #11
oluja
Superb Moderator

Citat:
Mislim da nema generalno boljeg uredjaja, ali dosta znaju novim FW vise da pokvare nego sto poprave stvari. DVD reprodukcija je sada vise nego katastrofalna, zapravo se ponasa kao Blu-Ray kroz mrezu, i to su unakazili zarad Facebook aplikacije, e to je vec nepodnosljivo.
Tacno, od kada su ubacili one dodatne "servise" sve je nekako usporilo... niko nije kupio WDTV zbog Facebook-a ili vremenske prognoze... malo se to popravilo zadnjim update-om ali i dalje nije bas kako treba
Stara 9.2.2011, 2:16   #12
DustBGD89
Novi član

Citat:
Tacno, od kada su ubacili one dodatne "servise" sve je nekako usporilo... niko nije kupio WDTV zbog Facebook-a ili vremenske prognoze... malo se to popravilo zadnjim update-om ali i dalje nije bas kako treba
Slazem se, mada sam sada, da kazem, 96-7% zadovoljan plejerom. Jos jedan minus bi mogao da mu ide na ne bas brzo i perfektno ucitavanje spoljnje memorije, barem u mom slucaju.

Hajde dok je ova tema jos aktivna da reportujem (mada jeste blagi offtopic) jedan problem koji mi se pojavio dok sam sve to umrezavao:
naime, posto u stanu imam 3 kompa (dva laptopa i jedan desktop), i napravio sam gore pomenutu bezicnu mrezu. Provajder mi je dao na koriscenje svoj ruter TP-Link, pa sam kupio i bezicni TP-Link po njihovoj preporuci (standard je naravno N).
Naravno, ADSL ruter je povezan sa bezicnim, a jedino je desktop povezan , ethernetom sa njim. Problem je pomalo neobican: naime, desktop je od pojavljivanja WDTV-a na mrezi poceo da se ponasa jako cudljivo. Stalno signalizira kako je povezan na Internet, dakle, ima signal, ali ponekad nista ne otvara. Posle par sati, samo od sebe se to dovede u red i radi normalno. Istovremeno, laptopovi i WDTV sve vreme imaju normalan signal i pristup netu. Servisna sluzba mi je rekla da povezem direktno ADSL sa kompom, sto sam ucinio 2 puta: jednom je signala bilo, jednom nije (isti simptomi kao i kad je islo preko wireless-a). Poslusam ja jednog ortaka i podignem Ubuntu sa Live CD-a u trenutku dok sa Windows-om nisam imao signal: net je tokom ovoga normalno radio, a posle na Windows-u opet nije. Dakle, cini mi se da je neki softverski kvar, moram da napomenem kako nista nisam dirao Firewall, a izmene koje sam radio sa WDTV-om se odnose iskljucivo na deljenje foldera. Ima li neko ideju?
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
streaming, wdtv live, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lubuntu Live CD problem Nemanja Inc Slobodni softver 1 25.10.2010 21:50
Problem sa Windows Live Messengerom Maric Internet tehnologije 3 24.10.2010 23:40
Windows Live Messenger problem. SaT|WarLord Operativni sistemi 19 22.10.2010 16:50
Vista Live Messenger problem Kantakuzin Operativni sistemi 2 1.5.2008 15:50
Windows Live Messenger Problem Maksim Gorki Operativni sistemi 9 30.6.2007 22:49

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:00.