Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2006, 1:41   #1
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Internet uslovi u bloku 1 na NBGD

Trenutno koristim dial-up i zelim da predjem na neki "broadband" (za nase uslove ) ADSL, cable (kod mene u zgradi je PTT, ako je on los da li mogu da uzmem od drugog ili PTT sada ima monopol na moju zgradu), wireless ili neki brzi satelit. Interesuju me narocito uslovi kod mene u bloku 1 uz ova neka opsta pitanja. Sto se tice ADSL-a, interesuje me gde je/koliko je udaljena najbliza centrala meni(zivim kod Perpera), kakav je Neobee (P2P uslovi, stalnost brzine, prosecna brzina, ping zbog online igranja, da li etiketiraju heavy downloadere, koliko im treba za instalaciju...), ko inace ima najbolji odnos cena kvalitet, i sta je to sto sam video na forumu da ce Telekom na NBGD nuditi ADSL2 po cenama ADSL-a. Za wireless, opste o uslovima i gde su najblizi access point-ovi (nezgodna stvar kod mene je sto mi dugacka zgrada kvari vidljivost sa blokom 30 gde ima nekih antena i ne vidim Genex i sve dole ka Studentskom gradu jer nisam okrenut na tu stranu, najcistiji mi je pogled ka Crkvi svetog Dimitrija i Banovom Brdu. Kakav je PTT kablovski? Da li ima neki povoljan a brz (>=512kbps)satelit i sta mislite da je najbolje za upload kod satelita? Najvaznije, ima li neko iz bloka 1 i blize okoline da mi kaze svoja iskustva.
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 2:26   #2
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Internet uslovi u bloku 1 na NBGD

brate ja sam na Bezaniji i evo cimam se i ja ovih dana nesto oko toga; uveo bih kablovski ali kod mene isti slucaj (ptt monopol ) a niko da mi kaze da li ima iskustva sa njihovim kablovskim netom, ja sam pitao ove iz sbb-a jel mogu kod njih a oni kazu da moram da cimam u zgradi da pisu peticiju pa ako bude vise od 50% da se uvede prvo njihova kabl. televizija pa tek posle mogu ja net! znaci cimanje svetsko! i tako
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 0:37   #3
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Internet uslovi u bloku 1 na NBGD

Citat:
jagodanbg kaže:
brate ja sam na Bezaniji i evo cimam se i ja ovih dana nesto oko toga; uveo bih kablovski ali kod mene isti slucaj (ptt monopol ) a niko da mi kaze da li ima iskustva sa njihovim kablovskim netom, ja sam pitao ove iz sbb-a jel mogu kod njih a oni kazu da moram da cimam u zgradi da pisu peticiju pa ako bude vise od 50% da se uvede prvo njihova kabl. televizija pa tek posle mogu ja net! znaci cimanje svetsko! i tako
Kad bih uspeo da ubedim penzionere i to jos 50% koji bi odmah odbili iz straha od vece cene, podvale (a dobro im je kod ptt-a kome treba gladna godina da uvede nove kanale) bilo bi super .
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 1:38   #4
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Internet uslovi u bloku 1 na NBGD

Citat:
sssnake kaže:
Kad bih uspeo da ubedim penzionere i to jos 50% koji bi odmah odbili iz straha od vece cene, podvale (a dobro im je kod ptt-a kome treba gladna godina da uvede nove kanale) bilo bi super .
brate mi smo jedva ubedili i za uvodjenje kablovske uopste; u fazonu "sta ce mi kablovska kad ja sa sobnom antenom hvatam pink i rts"
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 3:17   #5
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Re: Internet uslovi u bloku 1 na NBGD

Ima li jos nekih odgovora? Nisam mislio samo na blok 1 vec i generalno.
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 14:38   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Internet uslovi u bloku 1 na NBGD

Iskreno, sve to što si pitao ovde, bilo bi najbolje da pitaš one koje su nadležni za to. Nisam imao prilike da vidim kako PTT funkcioniše u praksi, ali teoretski, oni bi trebalo da su poziciji da ponude najbolji odnos cene i kvaliteta, a zna se i zašto. No opet, nećeš znati dok ne probaš, jer ima slučajeva da se ljudi žale na jednog provajdera, dok drugi koji su kod istog provajdera, imaju samo reči hvale...i što je najgore i jedni i drugi mogu biti u pravu, jer ni infrastruktura nije svuda ista. Prema tome, ili nađi nekog ko u tvojoj zgradi ima kablovski net, pa vidi kako radi, ako nema nikog, onda jedino možeš da uplatiš i da se uzdaš u sreću. Već zgrada do tebe, može imati lošije uslove, tj. lošiji signal...
Što se tiče ADSL-a, to ćeš prvo morati da proveriš sa Telekomom ili provajderom, da li imaš "tehničkih mogućnosti", pa tek onda da razmišljaš o tome. Ako imaš, slobodno se prijavi, jer po meni je ADSL za sada najbolja varijanta, no imaj u vidu da ćeš sve i sa svim ispunjenim uslovima, čekati barem mesec dana na priključak, a verovatno i mnogo više.
Što se tiče Wireless-a, nađi nekog od provajdera i zamoli ih da dođu do tebe i premere signal, to ti je najmerodavnije, jer ne mora jedina smetnja biti "optička nevidljivost" (ne znam da li je ta usluga inače besplatna, ali meni ništa nisu naplatili, nažalost nisam imao dobar signal iako je postojala optička vidljivost).
Što se tiče satelita, ja bih na to zaboravio da sam na tvom mestu. Em je neupotrebljiv za online igranje, em ti treba još neki vid konekcije za upload (osim ukoliko nemaš puuuuno para pa uzmeš dvosmerni, ali opet za MP nije)
Generalno, u Srbiji, šta god da odabereš kada je broadband u pitanju, imaćeš neki problem i nećeš biti 100% zadovoljan, jer isti kod nas još uvek pati od raznih "dečijih bolesti". Ili će ti pretiti ukidanjem priključka zbog "skidanja nelegalnog sadržaja" (iako to u praksi znači "gušite nam liniju"), ili će ti opadati brzina zbog gremlina, nije retkost i da se s vremena na vreme skroz izgubi konekcija (zbog kojekakvih "radova na mreži")...no sa druge strane, šta god uzmeš posle dial-upa, primetićeš drastičnu razliku u svakom slučaju. Da vidiš kad su nam u firmi uveli ISDN, pa kad se ukonektuješ na 128Kbps, milina, prosto ne veruješ da si mogao da koristiš dajal ap uopšte. Mogu samo da zamislim kako je ovima po Švedskoj gde je prosek 10Mbit/s Ili ne mogu...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Na preklop,bez antene,spoljni ekran,VGA upotrebljiva kamera,mp3 150-160EUR??? Ilic Marko Aparati i oprema 6 31.1.2006 19:12
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com