Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2007, 22:15   #1
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kopiranje C particije

Ovo nije bash problem ali me nervira- uvek kada mi komp radi po ceo dan uveche pochne da krchi hard (WesternDigital caviar 160gb star 1.5god). E ja bi da prebacim C particuju na novi beshumni maxtor (ako je to ikako moguce bez reinstalacije) a da mi stari hard bude magacin
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 22:23   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Mozes recimo hirens bootom da napravis image sistema i to onda prebas na novu particiju, mada mozda ne bude sve radilo kako treba, zato nemoj da brises staru particiju odmah, odradi samo kopiranje, pa ako je sve u redu onda obrisi staru particiju. Hiren's boot ima nekoliko dobrih alata za pravljenje image-a, a ja bih ti preporucio Acronis ili Image Center.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 22:38   #3
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Razmishljao sam o tome ali mislim da je to nemoguce zato shto se backup radi automatski-tj mora da vrati onu particiju koja je snimljena i na isto mesto, radio sam ranije
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 22:59   #4
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Hmmm... sa WD-a na Maxtor... Not good... not good... Ali neću da te odgovaram od toga...

To krljanje bi značajno smanjio kada bi za page file koristio maxtor, znači par klikova i jedan restart.

Treba ti norton ghost ili neki sličan program (npr. acronis true image, ako se ne varam) koji će da prekopira particiju sektor na sektor (direktnim pristupom disku, a ne preko fajl sistema).

Najbolje je da skineš hiren's boot cd, narežeš ga i butuješ mašinu sa njega. Na njemu između ostalog imaš i više programa za particionisanje kako bi prirpemio maxtora (ako za tim imaš potrebe) i par programa za kopiranje (ghost, acronis i možda još neki).

Nego, ako si radio ranije, zašto #$%&/() pitaš za savet?
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 23:56   #5
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Definitivno Acronis True Image, posto sa Norton Ghost-om imao negativnih iskustava prilikom prebacivanja image-a sa diska na disk razlicitih proizvodjaca. Acronis koliko mi se cini, ima mogucnost kopiranja sektor po sektor, i to verzija 11. Cak ima mogucnost kreiranja rescue media koji je bootabilan i sa kojeg mozes pokrenuti full verziju acronisa za backup sistema, ako vec neces da pravis live backup image (dok sistem radi) sa acronisom koji bi instalirao na sistem.
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 18:26   #6
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

I dalje mi nije jasno shta uraditi- kopirati ili backup image staviti na drugi hard ??!! Ja sam radio backup sa ghostom i sa nero back it up i oba puta mi je sam vracao snimljenu particiju na mesto gde treba bez pitanja gde bi je ja stavio. Da li ja treba da napravim na maxtoru particiju iste velichine i onda kopiram C: ,treba li ishta menjati u biosu, shta uraditi sa 'starim' C: ???
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 18:47   #7
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

E ovako... Prvo sa Acronisom napravi image c particije => Nakon sto otvoris acronis odaberi Backup and restore => Backup => My Computer => Disks and Partitions => oznacis C particiju => Ostavis sve otkaceno => Odaberes lokaciju gdje ce ti biti backup (priveremeno ili do daljnjeg, da imas backup sistema) => pa odaberes Create a new full backup archive => Onda imas da odaberes opcije za backup, tipa kompresije, dijeljenja image fajla na velicine za cd/dvd i sl. Nivo kompresije je proizvoljan, ako ces koristiti image samo za prebacivanje na drugu particiju onda ostavi najmanji nivo jer ce biti najbrze, ali ce zauzeti najvise prostora => onda imas polje za unos komentara => Proceed (I to je to sto se tice pravljenja slike...
Kad zavrsis sa tim onda odaberi opciju Restore => Next => Odaberes sliku koju ces da restore-iras => odaberi sector by sector => Oznaci particiju => Oznaci disk na koji ces prebaciti image => i oznaci na koju particiju odredisnog diska ces prebaciti sliku...

Kad to bude gotovo, onda samo prebaci taj disk na koji si prebacio image na primary IDE kabl i naravno podesi ga da bude master... Onda za svaki slucaj pogledaj u biosu sa kojeg diska je podesen da se dize sistem

Javi da znam kako je proslo prebacivanje image-a
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 18:56   #8
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

E sad sam sam skinuo acronis disc director suite i vidim da ima opciju kopiranja particije( ima i onaj acronis na hirens boot-u)- ja bi ipak sa tim jer mi izgleda jednostavnije a?
Kako podesiti da bude master ako nemam pinove na njemu(sata 2 je)
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 19:01   #9
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Ne znam za starije verzije Acronisa, ali ova najnovija verzija (Acronis True Image 11) ima opciju da ti uradi restore diska sector-by-sector sto mislim da bi ti bilo dobro posto prebacujes sa diska na disk razlicitih proizvodjaca. A posto je u pitanju sata disk onda nemas problema sa master/slave opcijama jer je jedan disk na jednom sata kablu i onaj koji bude na primarnom sata kablu taj ce i da bude master
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 19:16   #10
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Sve jasno sem shta posle uraditi sa starim C: - unistiti a?
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 19:49   #11
Cheshko
Novi član
 
Član od: 5.2.2007.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

ja bih samo dodao da pored tih velikih i "skupih" programa imas i freeware varijantu i zove se Drive cloner XP, tacnije DrvClonerXP. Ima 500 i kusur kilobajta i sljaka k'o sat. Radi sve lepo u safe modu i vrlo lagan za koriscenje. Za link imas google, mada ga imas na softpedii, freedownloadcentru i sl. sajtovima sa softverom.
Cheshko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2007, 0:28   #12
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Citat:
Niciklajtos kaže: Pregled poruke
Sve jasno sem shta posle uraditi sa starim C: - unistiti a?

Staru C particiju, bez problema mozes i ostaviti cak i na novom sistemu, samo ce windows tu particiju da oznaci drugim slovom, zavisno od prioriteta diskova koje imas. Mislim nece ti praviti problema ako mislis na to Kad sve fino namjestis i kad ti sistem bude fino radio na novom disku, onda bi ti bilo najbolje full format citavog diska, ako imas mogucnosti tj dovoljno prostora gdje ces privremeno da smjestis fajlove sa WD HDD-a, i onda skeniraj sa nekim od alata za provjeru gresaka na disku (mozes i sa alatom za WD http://support.wdc.com/download/). Na hyrens boot cd-u imas tonu tih alata za regeneraciju diska, popravak bad sektora i sl.
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2007, 1:09   #13
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje C particije

Kad budem imao vremena ovih dana radim sve po redu pa javljam shta se desilo
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop, Vista i podela na particije Purple Nosači podataka 7 30.11.2007 23:59
Kako izbrisati folder nastao posle spajanja dve particije? nikos Nosači podataka 17 8.11.2007 0:29
Particije? ... i bidi fin Nosači podataka 17 10.6.2007 19:56
Nema jedne particije posle Reinstala windowsa.. mant3ra Kvarovi 5 24.9.2006 10:40
particije (partition magic 8) jagodanbg Nosači podataka 21 5.3.2006 10:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com