Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2014, 2:15   #1
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Router nece da konektuje [POMOC]

Pozdrav,

Pre par nedelja su moji roditelji uzeli box paket, otac je insistirao da uzmemo 3 receiver-a, dali su nam switch i to radi ok, kompjuter mi je povezan na LAN1, a LapTop na WiFi i sve to radi savrseno, ali nista osim toga ne moze da se poveze na Wireless. Sestrin mobilni, moj mobilni, tablet, cak je i drug probao sa njegovim telefonom pa nista. Dodje do dela kad pise "Telefon pribavlja IP" onda se izgubi, pa sve iz pocetka. Tako kod svakog. Po nekad se konektuje, ali nema protok.

Ono sto sam probaj je da resetujem sva podesavanja na routeru, probao sam da ostavim otkljucan WiFi i nije nista pomoglo. Negde sam procitao da sve to moze da funkcionise ako definisem staticki IP. Pokusao sam da na telefonu stavim staticki ip 192.168.1.2 ali isti problem se javio. Poceo sam da sumnjam da nije do toga sto je android OS, pa sam pozajmio Wireless USB Card D-LINK n150, instalirao na kompjuter i tu nije htelo da se konektuje, dodje do dela Autentication i ni makac. Pokusao sam i tu da podesim staticki IP, ali ista prica. Ljudi koje poznajem, a nemaju IPTV, kazu da nemaju problema, ali par drugova sa IPTV su mi rekli da im se desavao slican problem. Inace radi se o routeru koji daje Open Telekom Huawei HG520c.

Ako neko ima slicno iskustvo, a uspeo je da resi ovaj problem ili mozda zna kako da to resim neka pise.

Unpred hvala.
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 15:38   #2
beliorao
Novi član
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Router nece da konektuje [POMOC]

Pozdrav
imam kablovski internet SBB na koji sam povezan preko modema CISCO 2100 (taj modem sam dobio od kablovske jos pre dve godine ) i sve radi ok, ali sad zelim da povezem moj i jos jedan racunar preko

Router-a (TP-LINK TL-R420M, Default Settings: IP:192.168.1.1, Username: admin, Password: admin)

ali ne mogu da se konektujem na internet kad povezem racunare preko rutera.
beliorao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 15:47   #3
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Router nece da konektuje [POMOC]

Ne ocekuj odgovor u vezi rutera i ip podesavanja, vecina na forumu ne zna odgovore. Ni meni nisu mogli dati prost odgovor sta znaci WAN port not connected, pa sam posle nekog vremena nasao da moram menjati IP adresu od rutera. Mozda jedini koji zna odgovore je moderator ovog podforuma, al nije cesto online, meni je pomogao pri nabavci opreme za wireless, i super mi sljaka.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 15:53   #4
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Router nece da konektuje [POMOC]

Citat:
beliorao kaže: Pregled poruke
Pozdrav
imam kablovski internet SBB na koji sam povezan preko modema CISCO 2100 (taj modem sam dobio od kablovske jos pre dve godine ) i sve radi ok, ali sad zelim da povezem moj i jos jedan racunar preko

Router-a (TP-LINK TL-R420M, Default Settings: IP:192.168.1.1, Username: admin, Password: admin)

ali ne mogu da se konektujem na internet kad povezem racunare preko rutera.
Probaj da promenis ip adresu od tvog kompjutera i drugog kompjutera, nesto kao 192.168.100.1 i od drugog 192.168.100.2

Takodje, ethernet kabl od onog crnog kablovskog modema, treba da se ukljuci u WAN port, a iz LAN1 porta drugi kabl ide u tvoj kompjuter, a iz LAN2 porta u drugi kompjuter. U pitanju su ethernet (LAN) kablovi.

Znam da sam demantovao sam sebe, sto sam pisao u prethodnom postu da neces dobiti odgovor, al eto setio sam se ovako iz mog opsteg znanja, sta bi mogao da uradis, pa sam hteo da pomognem. Ne volim kad je neko lenj da nekome pomogne, a zna odgovore.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 18:18   #5
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Router nece da konektuje [POMOC]

Ovako.

Kompove sa ruterom povezujes na zute portove takozvane LAN portove.

Cisco modem i ruter povezujes LAN kablom samo sto u Ruteru ubodes u PLAVI port i u verovatno jedini port koji ima na modemu.

Posle toga ides na jedan od racunara i otvaras command prompt i kucas:

ping 192.168.1.1
ako radi to znaci da imas adresu i da konekcija izmedju racunara i rutera radi.
Ovo bi trebalo da tako ispadne posto su ruteri prekonfigurisani tako.
Potom radis ping www.google.com i ako radi voila sve radi sve je super.

Ako ne onda stavljas staticku IP adresu na jedan od kompova. Stavljas adresu 192.168.1.2 subnetmask 255.255.255.0 default gateway 192.168.1.1 dns server 8.8.8.8 i dns drugi server 8.8.4.4
potom ides ping www.google.com ili samo odes u browser i vidis da li radi.

Drugi komp ima sve settingse staticke iste osim Ip adrese 192.168.1.3 umesto 192.168.1.2


Ako nesto nije jasno napisi.
Ako ne radi samo od sebe kad povezes nego tek kad stavis staticke parametre, to znaci da je DHCP servis iskljucen na ruteru. Njega mozes da pokrenes
tako sto u firefox ili gde vec kucas u address bar 192.168.1.1 ukucas admin admin i u panelu DHCP pokrenes taj servis, potom mozes na kompu da postavis da dobija
parametre automatski.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 0:39   #6
Slavisa83
Član
 
Član od: 18.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Router nece da konektuje [POMOC]

Kolega nicpid je fino objasnio.Pogledaj da li ti je DHCP ukljucen (enable).I naravno u kompu u TCP/IP properties oznaci Obtain an IP address automatically.
Slavisa83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 22:58   #7
beliorao
Novi član
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Router nece da konektuje [POMOC]

davno bese, ali da se zahvalim svima na odgovorima, ruter nije bio ispravan, uzeo sam drugi i sve radi.
beliorao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft net framework 4 nece da se instalira Pucko Aplikativni softver 4 25.2.2013 0:56
2x TP link TL-WR543G, router i Access Samac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 3.2.2010 22:52
3DMark nece pa nece floyd Aplikativni softver 9 24.1.2008 17:40
Nece da radi total c i daemon Marko Kvarovi 8 29.12.2007 0:14
POMOC... Nece da se upali..... daver Kvarovi 5 20.8.2006 13:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com