Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2010, 1:47   #101
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Pa i jeste ne ozbiljan pristup:
1 - "Drzi ga drugacije!"
2 - Naravno, znali su za problem pre prodaje, sto dokazuje pripremljena futrola od strane Jabuke a ipak su negirali da postoji mogucnost za brljanje pri osnovnoj funkciji (telefoniranje)
3 - Saniranje nedostatka u vidu prepravljanja softvera da drugacije prikazuje jacinu signala, pa eventualno prebacivanje krivice na AT&T. (Mogli su da koriste sloj neke farbe ili zastitnog materijala koji bi pojacao izolaciju antene, nije da im razlika cene proizvodnje i prodajne cene to ne dozvoljava. Ali sta ces, zna Steva kako da marketingom pripremi teren za svoje cedo)

p.s.: za neku odbranu AT&T jeste krs provajder, i treba imati u vidu da je Amerika povrsinski velika (poredjenja radi mnogo je lakse pokriti Srbiju jakim signalom) i ima puno korisnika, teko da se ovakve stvari lakse otkrivaju i eventualno uvelicavaju (i Apple bi radio isto to konkurentima).

Plus sto je neka prodavnica iz BG nalepila cenu od 990 evra na Ip4. Sa takvim pristupom i treba ih malo pljuvati.

p.p.s: Postoje notorni apple hejteri, ali ima i notornih apple fanboy-a...
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
A M G (6.7.2010), player1 (4.7.2010), shrafko (10.7.2010)
Stara 4.7.2010, 2:54   #102
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ne pisem pre nego sto razmislim

Zar ta mogucnost refundacije ne govori dovoljno? Mislim, svesni su toga da ce ce itekako biti nezadovoljnih, pa da ne bi izgubili kupce u buduncnosti, aj da vrate ljudima pare.
A mozda sam i samo hejter. Ipak sam to samo ja .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 5:31   #103
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Meni jedan Iphone nikako ne bi skodio...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 7:33   #104
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Mogucnost refundacije u Americi je propisana zakonom. Valjda u roku od 30 dana roba se moze vratiti ako nije ostecena. Pretpostavljam da u ovom slucaju zakon igra kljucnu ulogu a ne odluka kompanije.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 11:46   #105
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Posto je 90% kupaca kupilo sa ugovorom sa nekim provajderom a cesto u tim ugovorima stoji svasta pa kod nekih cak da fakticki tel i nije njihov vec iznamljen .
Nece svi moci da iskoriste tu mogucnost vracanja u roku od 30 dana a da im se isplati
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 11:55   #106
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

"Fenserski" telefon se obicno ne kupuje pod ugovorom, nego neka krsina. Slicno kao kod nas sa "telefonima od 1din".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 12:13   #107
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
"Fenserski" telefon se obicno ne kupuje pod ugovorom, nego neka krsina. Slicno kao kod nas sa "telefonima od 1din".
Za iphone u americu nisi upravu mozes dobiti iphone za 199$ sa ugovorom i vecina se odluci za to .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 21:11   #108
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Adobe Flash Could Run on iPad With Frash
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 0:18   #109
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

10-reasons-why-the-pc-here-stay
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 10:47   #110
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Mozda nema bas direktnu vezu sa temom ali lepo ilustruje prosecnog kupca Apple proizvoda http://www.youtube.com/watch?v=NLJzI...eature=popular
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
NIDZA bOj (7.7.2010)
Stara 10.7.2010, 15:35   #111
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Znači strašno, sad je krenuo i da se samospaljuje...

Poslednja ispravka: veseliburek (10.7.2010 u 21:39)
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 20:09   #112
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Pa i jeste ne ozbiljan pristup:
1 - "Drzi ga drugacije!"
2 - Naravno, znali su za problem pre prodaje, sto dokazuje pripremljena futrola od strane Jabuke a ipak su negirali da postoji mogucnost za brljanje pri osnovnoj funkciji (telefoniranje)
3 - Saniranje nedostatka u vidu prepravljanja softvera da drugacije prikazuje jacinu signala, pa eventualno prebacivanje krivice na AT&T. (Mogli su da koriste sloj neke farbe ili zastitnog materijala koji bi pojacao izolaciju antene, nije da im razlika cene proizvodnje i prodajne cene to ne dozvoljava. Ali sta ces, zna Steva kako da marketingom pripremi teren za svoje cedo)
Neozbiljno je jedino nekritički se razmahivati jeftinim senzacionalizmom "a la Kurir", a to obuhvata kako lažne mejlove ("drži ga drugačije"), tako i razne spekulacije iz treće ruke (ostale "tačke").

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Plus sto je neka prodavnica iz BG nalepila cenu od 990 evra na Ip4. Sa takvim pristupom i treba ih malo pljuvati.
Kakve veze ima sa Apple-om to što je neki lokalni preprodavac nabio cenu na telefon koji je nabavio ko zna odakle?

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
p.p.s: Postoje notorni apple hejteri, ali ima i notornih apple fanboy-a...
Ima, ali ne ovde: ja dosad videh samo hejtere.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 21:18   #113
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

1. Znas kako, gde ima dima, ima i vatre. (Naravno da se vode i anti kampanje, potrazi kako su nedavno urnisali Toyotu na Americkom trzistu, a povlacenje vozila ostalih proizvodjaca u istom tom periodu je proslo dosta nezapazeno). Mislim, jel treba da vrsim auto sugestiju kako nece bas moj da brljavi kad moze da se nadje konkurentski proizvod koji ne baguje pri najbitnijoj funkciji.

2. Ima veze, i to iz nekoliko perspektiva. Npr. IP4 je inicijalno skup, pa ovakvom dodatno nabijenom cenom cilja se na bogate (vecinom neupucene) kupce, koji daju pare samo da kazu da su eto medju prvima. A posle ce masa da ih prati, zato sto je to in...

3. Razmisli jos jednom o svojoj izjavi. Nit sam fan nit sam hejter.

Off: Licno nikad ne bih dao vise od 200 evra za telefon (a i to je mnogo), narocito ne za fon koji ima potencijala da brlja pri osnovnoj nameni, osim ako ne budem imao posao koji bude zahtevao napredne funkcije.

Skoro da sam 100% siguran da ogromna vecina ljudi uopste ne koristi dobar deo potencijala novih telefona, nego im je samo bitno da je sto novije i da sto cesce menjaju mobilne telefone.

Poslednja ispravka: Eddy (11.7.2010 u 8:00) Razlog: typo
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 11:31   #114
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Apple sutra drži konferenciju za novinare, u opticaju povlačenje iPhone 4 telefona

Apple je za petak zakazao zvaničnu konferenciju za štampu čija će tema biti iPhone 4. Nagađa se da bi Apple mogao da sprovede određene mere sa ciljem otklanjanja problema koje brojni korisnici imaju sa svojim skupim telefonima, a ne isključuje se ni mogućnost povlačenja kompletne serije iPhone 4 telefona! Nakon velikih problema sa antenom i prijemom signala, sa "požutelim" ekranima i sličnim "sitnicama", te senzoru koji meri udaljenost od objekata, spisku nedaća je pridodata i opasnost od pregrevanja i zapaljivanja tokom punjenja baterije preko USB porta. Više će se znati sutra.


Vest sa Bencha
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 13:33   #115
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
1. Znas kako, gde ima dima, ima i vatre. (Naravno da se vode i anti kampanje, potrazi kako su nedavno urnisali Toyotu na Americkom trzistu, a povlacenje vozila ostalih proizvodjaca u istom tom periodu je proslo dosta nezapazeno). Mislim, jel treba da vrsim auto sugestiju kako nece bas moj da brljavi kad moze da se nadje konkurentski proizvod koji ne baguje pri najbitnijoj funkciji.
U ovom trenutku je prodato preko 2 miliona primeraka najnovijeg iPhone-a. I dalje čekamo da nas Engadget obavesti (a domaći fušerski Benchmark slepo prepiše od istih) da je počela revolucija nezadovoljnih kupaca u Americi i Evropi...

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
2. Ima veze, i to iz nekoliko perspektiva. Npr. IP4 je inicijalno skup, pa ovakvom dodatno nabijenom cenom cilja se na bogate (vecinom neupucene) kupce, koji daju pare samo da kazu da su eto medju prvima. A posle ce masa da ih prati, zato sto je to in...
E baš nema veze, jer iPhone se na ovom tržištu ne prodaje zvanično.
A pretpostavka da je bogat=neupućen ne zaslužuje komentar.

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
3. Razmisli jos jednom o svojoj izjavi. Nit sam fan nit sam hejter.
Pročitaj neke od postova na ovoj temi vezanih za zdravlje S. Džobsa, pa onda razmisli o mojoj izjavi.

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Off: Licno nikad ne bih dao vise od 200 evra za telefon (a i to je mnogo), narocito ne za fon koji ima potencijala da brlja pri osnovnoj nameni, osim ako ne budem imao posao koji bude zahtevao napredne funkcije.
Šta da ti kažem - nekom je dovoljan jugo, a neko voli (i) da uživa u vožnji.

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Skoro da sam 100% siguran da ogromna vecina ljudi uopste ne koristi dobar deo potencijala novih telefona, nego im je samo bitno da je sto novije i da sto cesce menjaju mobilne telefone.
Ne vidim ništa loše u tome, taman i da je tako (a nije). Ljudi koji koriste smartfonove na prvom mestu žele prijatnost u korišćenju uređaja i širok spektar mogućnosti koja im stoji na raspolaganju sa takvim telefonom, ali to je teško objasniti nekom ko je navikao na cigle od 100 i kusur evra.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sonic na korisnoj poruci:
Asmodeus (15.7.2010)
Stara 15.7.2010, 18:04   #116
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Aplikacija za "ajfon" koja spasava život
Citat:
Stanovnica francuskog grada Monpeljea Mari-Dominik Monvoazan razvila je aplikaciju za čuveni "Eplov" mobilni telefon "ajfon", namenjenu pomoći osobama koje se nađu na mestu neke saobraćajne nesreće, objavili su danas francuski elektronski mediji.



Radi se o aplikaciji pod nazivom "U pomoć", za besplatno preuzimanje. Ta aplikacija, naime, omogućava da ljudi koji su prisutni u trenutku nesreće pomognu u sagledavanju zdravstvene situacije kod osoba koje su doživele udes, još pre dolaska zdravstvenog osoblja i pružanja prve pomoći, što povećava šanse za spasavanje života ljudi.

Aplikacija, čiji je razvoj Voazanova sama finansirala da bi pomogla ljudima, omogućava i direktno pozivanje Hitne pomoći, kao i, na primer, pronalaženje najbližeg defibrilatora u slučaju srčanog napada.

Monvoazanova je istakla da veliki broj ljudi ne zna šta da radi sa osobom koja doživi neku nesreću, kao i da će njena aplikacija podstaći ljude da se obuče za pružanje prve pomoći.

Ona je navela primer svoje desetogodišnje ćerke Marije koja je zahvaljujući takvoj obuci uspela da spasi svoju malu sestru koja se gušila bombonom.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Asmodeus (15.7.2010)
Stara 15.7.2010, 18:38   #117
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Dok ti pogledaš uputstvo, taj kome je potrebna pomoć

Nego, dala je dobru ideju Stiviju za IP4 rev 2.0 - "Od sada sa ugrađenim defibrilatorom - spašavajte živote ili se našalite sa svojim prijateljima".
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 19:33   #118
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

^^ sve je to lepo,ali kako da pozoves pomoc ako nemas signal*?

*signal-najveci saveznik apple telefona
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
Asmodeus (15.7.2010), jozvan_Kg (16.7.2010)
Stara 15.7.2010, 19:44   #119
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
U ovom trenutku je prodato preko 2 miliona primeraka najnovijeg iPhone-a. I dalje čekamo da nas Engadget obavesti (a domaći fušerski Benchmark slepo prepiše od istih) da je počela revolucija nezadovoljnih kupaca u Americi i Evropi...
Neke religije imaju vise milijardi vernika (beat that Apple), da li to znaci da su oni u pravu? A nemoj zaboraviti ni koliko se Apple igrao sa cifrom prodatih IPad-a.

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
E baš nema veze, jer iPhone se na ovom tržištu ne prodaje zvanično.
A pretpostavka da je bogat=neupućen ne zaslužuje komentar.
Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
cilja se na bogate (vecinom neupucene) kupce.
I dodao bih da to sto ti znas zasto si kupio npr Iphone, ne znaci da su svi takvi. Veruj mi, dok sam radio sreo sam puno ljudi kojima je bilo samo bitno da kad posalju email, na kraju bude ispisano nesto tipa "this email was sent from Iphone"

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Pročitaj neke od postova na ovoj temi vezanih za zdravlje S. Džobsa, pa onda razmisli o mojoj izjavi.
Interesujem se za zdravlje SJ isto koliko i on za moje zdravlje...

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Šta da ti kažem - nekom je dovoljan jugo, a neko voli (i) da uživa u vožnji.
Lose si razumeo ;-) (tj. namerno nisi i otisao si u daleku krajnost), rekao sam da mi sada nije potreban internet i na telefonu, kvazi kamera na njoj itd. Da mi je bitno da rade pozivi i da ta funkcija radi bez greske! (Yugo bas nije poznat po svojoj pouzdanosti pri osnovnoj nameni) A posto se cini da telefon ima problema ko yugo, mozda poredjenje i nije lose... (u sve ovo, zadovoljostvo jos nisam ni ukljucio, ni diskutovao o tome)
Ono sto sam rekao, shvati ovako: za te pare bih radije uveo sistem centralnog usisavanja u kucu ili cak poslao moje u neku banju itd. Novih i naprednijih telefona ce biti svake godine.

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Ne vidim ništa loše u tome, taman i da je tako (a nije). Ljudi koji koriste smartfonove na prvom mestu žele prijatnost u korišćenju uređaja i širok spektar mogućnosti koja im stoji na raspolaganju sa takvim telefonom, ali to je teško objasniti nekom ko je navikao na cigle od 100 i kusur evra.
http://www.benchmark.rs/benchmark-ve...va-meseca.html
Ko je spominjao cigle?

Ali ok, kako ti kazes, u pravu si u svemu. Uzivaj.

Poslednja ispravka: Eddy (15.7.2010 u 19:55)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
toxic (16.7.2010)
Stara 15.7.2010, 21:09   #120
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Sem ako nije neka fora oko te aplikacije za spasavanje zivota .
Ako je zena toliko humana kad ce biti dostupno i za druge smarphone tehnicki nema prereka za to ili ona smatra da je hitna pomoc potrebna samo vlasnicima iphona?
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com