Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2009, 22:03   #1
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Overlord II

Za 23. jun je zakazan izlazak nastavak toliko hypeovanog Overlorda! Prvi deo i nije bio toliko "morbidan" koliko su dobri ljudi iz Codemastersa obećavali a za nastavak su podigli hype još više. Videćemo za par dana kad igra konačno izađe...

http://www.gamespot.com/pc/action/ov...result;title;1

http://www.overlordgame.com/us/homepage (Overlord show je ludilo, pogledati obavezno)

http://www.youtube.com/watch?v=28OozEGW8TE

http://pc.ign.com/dor/objects/142737...way_61009.html

http://overlord.ign.com/articles/fea...d-Whack-a-Seal
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 1:16   #2
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Jel probao neko demo?
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 1:41   #3
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Jel probao neko demo?
Upravo sam ga odigrao. Malo je prekratak i ima par "bubica" ali u suštini uopšte nije loš. I takođe deluje da je igra puno "satiričnija" od prvog dela. Oduševili me likovi iz Greenpeacea koji brane male foke od Overlorda sa komentarima: "maybe he just need a hug"
A što se samog gejmpleja tiče, tu nema većih iznenađenja. Ne razlikuje se puno od prvog dela, osim što sada minioni mogu jahati vukove (poput jahača vargi iz gospodara prstenova). A grafika mi deluje kao da fale poligoni i malo AA. Nije baš sam vrh ponude što se grafike tiče. Muzika je izuzetno dopadljiva.

http://www.youtube.com/watch?v=uMRKy-huXHw
Par screenova:
http://img193.imageshack.us/img193/984/overlord21.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/9974/overlord22.jpg

Poslednja ispravka: Budimir_Trajkovic (13.6.2009 u 2:11)
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 15:11   #4
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Данас је изашла верзија за xbox. Кажу људи да ће се сутра појавити и за рачунаре.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 22:46   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

"Pojavila" se!
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 22:56   #6
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Za 23. jun je zakazan izlazak nastavak toliko hypeovanog Overlorda! Prvi deo i nije bio toliko "morbidan" koliko su dobri ljudi iz Codemastersa obećavali a za nastavak su podigli hype još više. Videćemo za par dana kad igra konačno izađe...

http://www.gamespot.com/pc/action/ov...result;title;1

http://www.overlordgame.com/us/homepage (Overlord show je ludilo, pogledati obavezno)

http://www.youtube.com/watch?v=28OozEGW8TE

http://pc.ign.com/dor/objects/142737...way_61009.html

http://overlord.ign.com/articles/fea...d-Whack-a-Seal

Tipicna decija igrica !!!!
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 16:19   #7
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Ridikulus, igra je sjajna-bajna, ko je voleo keca, ne sme da propusti. I deluje da je "zlija" od prvog dela, već pri početku treba obaviti pomor bebi-foka koje onako bespomoćno skiče dok goblini jurcaju za njima.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
batakpudla (25.6.2009)
Stara 25.6.2009, 17:31   #8
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Е то је на почетку демо-а. Сам почетак игре је још бољи где крећете као клинац, будући Оверлорд. Након сат времена играња надмашена су моја очекивања. Даље нећу да причам, откријте сами.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 17:37   #9
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Nisam ni opisivao demo, nego upravo igru (samo se poklopilo ) To sa detinjstvom je odlična fora, kasnije će verovatno da se lik vraća u rodno selo da im servira hladnu osvetu. I toranj fantastično izgleda, plus ima dva odvojena dela gde su goblinske "barake" (sada je moguće na groblju rezurektovati gobline pale u borbi a koji su dogurali do nekog nivoa, ali se mora i žrtvovati određen broj "običnih"), i armory. Plus što je grafika načisto fantastična, sve je daleko detaljnije i scene su bogatije elementima.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 18:11   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Jedno pitanjce:
Jer igra i dalje koristi checkpoint sistem pamcenja pozicija?
Znam da me je to nerviralo kecu (kad sam neke deonice prelazio po desetak puta samo zato sto nisam imao vremena da ih u cugu prodjem).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 23:23   #11
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Imam problem sa instalacijom, kad sam instalirai igru i kada hocu da je pokrenem ona mi izbaci sledeće:

Inače skinuo sam novi C++ i par puta reinstalirao igru i neće. Probao sam i sa par lekića i opet neće. Šta da radim?
EDIT Rešenje: Skinuo sam najnovije drajvere za PhysiX i onda je proradila.

Poslednja ispravka: Budimir_Trajkovic (26.6.2009 u 0:25)
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 23:42   #12
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Overlord II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jer igra i dalje koristi checkpoint sistem pamcenja pozicija?
Da
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 19:49   #13
Ivan05
Novi član
 
Član od: 18.1.2009.
Poruke: 21
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Imam problem sa instalacijom, kad sam instalirai igru i kada hocu da je pokrenem ona mi izbaci sledeće:

Inače skinuo sam novi C++ i par puta reinstalirao igru i neće. Probao sam i sa par lekića i opet neće. Šta da radim?
EDIT Rešenje: Skinuo sam najnovije drajvere za PhysiX i onda je proradila.

ja imam isti problem ali koristim ATI 4850 karticu???ima li neko ideju sta da radim???Pomoc!
Ivan05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 20:40   #14
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Overlord II

Citat:
Ivan05 kaže: Pregled poruke
ja imam isti problem ali koristim ATI 4850 karticu???ima li neko ideju sta da radim???Pomoc!
Zato ja cim dignem sistem - instaliram ceo MS visual studio 2008,pa ne boli glava
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 20:57   #15
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Citat:
Ivan05 kaže: Pregled poruke
ja imam isti problem ali koristim ATI 4850 karticu???ima li neko ideju sta da radim???Pomoc!
Pa napisao sam u edit šta treba da se radi. Skini drajvere za PhysX i neće da te boli glava. I ja imam ATI karticu. A ne pomaže ni da se skine ceo MS visual studio, ja probao.
http://www.nvidia.com/object/physx_9.09.0428_whql.html
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 21:26   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Ja sam je skoro nabavio, nisam igrao keca, ali mi treba nešto sutra da smirim živce malo da u ponedeljak ne bih ubio kretena iz post expressa koji je trebao danas da mi donese važan paket do 12 sati i nije uopšte došao... Rekoše mi da igra nije nešto, ali sam propustio i Evil Genius i sve slične, moram malo da osvajam svet
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 21:52   #17
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Стигао до краљице паука и никако не знам шта треба да радим да бих је убио...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku batakpudla na korisnoj poruci:
... i bidi fin (28.6.2009)
Stara 28.6.2009, 16:00   #18
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Ispritiskaš prvo četiri spoljna kamena tako da ti bude označen onaj na sredini (ako već nije). Nakon toga, sa jednim od gremlina uzmeš cvet i odneseš ga pored jednog od zida koji ima otvore za vodu (imaš dva takva zida, jedan nasuprot drugog, pauk se često ne nalazi na njima). Kad cvet pukne, pauk će da priđe isparavanjima i onda brzo staneš na centralni taster, voda će da ga zbaci u arenu (i to na leđa najčešće), onda valjda znaš šta treba raditi )) Rinse & repeat nakon toga.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2009, 16:43   #19
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Overlord II

Hm, igram (ili bolje reći - igrao) sam malo dvojku i utisci su onako... mlaki

Nekako mi se čini kao da se Triumph nije previše tangirao da otkloni nedostatke koji su bili prisutni u prvom delu - prvo, igra je ekstremno linearna (Fable-linearna). Jedan puteljak sa koga nema skretanja, par grananja (naravno, istražićete oba putića) i to je to, tako da nema nekog istraživanja. S jedne strane ovo u teoriji i ne bi bilo tako loše, pošto linearština obično znači manje šanse da se negde zagubite, što opet ovde nije slučaj - dešava se da se usled silne gužve na ekranu jednostavno pogubite, pa je teško provaliti šta je gore, dole, levo i desno. Naravno, u takvom krkljancu je zeznuto provaliti i ko su neprijatelji, tako da se dešava da mi se ubaci neki krvnik međ minione i krene da ih kasapi, a ja to ne provaljujem.

Dalje, iako se Overlord hvali da poseduje cRPG elemente, ovde toga treba tražiti mikroskopom. U principu, priča se svodi na neke ekstremno rudimentirane izbore (da li porobiti ili pobiti seljake, npr.) i na izbor budženja oružja/oklopa Overlorda, i borbenih sposobnosti miniona (što proizilazi iz budženja vašeg zamka).

OK - uvedeno je par novih fora - braon minioni sada mogu jahati vukove - ali to se izgustira već u tutorialu. I dalje imate svega četiri vrste miniona (braon, crveni, zeleni, plavi), sa različitim sposobnostima ali to je to. Malo je bzvz. kada vam DOS igra iz 94te kao što je Dominus pruža mogućnost kreiranja monstruma po sopstvenom ukusu, a ovde ste zaglavili sa ove 4 vrste i kraj priče.

Grafika je znatno unapređena, teksture su bogatije u odnosu na prvi deo i sve to po razumnoj hardverskoj zahtevnosti (16x10, sve na high na 8800GT i FPS je oko 40). Prisutan je bajkoviti "feel" kao da gledate neki pixarov crtać, mada to povlači i jako živahne boje, što opet u pojedinim trenucima otežava razaznavanje okoline.

Humor je opet tu (nema padanja sa stolice nažalost... Bard's Tale iz 2004 je po pitanju humora mnooogooo bolji), kao i neki stari znanci iz prvog dela (minion-mentor, dvorska budala koja će povremeno odvaljivati fore, itd.). Iako igra kao što je Overlord treba da predstavlja parodiju na zle gospodare i njegove krvožedne horde, stiče se utisak kao da ste u ulozi vaspitačice koja na ekskurziji vodi dvadesetoro hiperaktivne dečice koja vole da razbijaju sve redom. Takođe, nije mi baš jasno otkud im inspiracija da neprijatelje modeluju po legionarima Rimskog Carstva (Glorious Empire u igri), mada je ovde očigledno da su krvnički pokrali ideje iz stripova o Asteriksu i Obeliksu (uključujući tu i debele centurione, sa sve breastplate izbočinom za stomačinu).

Sve u svemu - onako. Da sam propustio ovaj naslov, ne bih se nešto kajao.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2009, 18:43   #20
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Overlord II

Da se nastavim na Šrafkov post - prvi put igam neku Overlord igru, i iako mi se isprva svidela baš ta nelinearnost koja treba da je pojednostavi, sama priča, grafički izgled i slično, jako jako jako me iznervirala činjenica već tu na početku.

Naime, krenem u osvajanje grada, uzmem crvene minione, bla, bla, i krenem u proboj barikada. Probijem prve, druge, odem okolo, srušim balistu, opet okolo da razbijem kapiju, znate već... na kraju nakon uništenja hrama kad mi je ostao samo tawn hall, dođem do neke baliste koju nisam video i ubije mi overlorda. Šta sad... cela misija od početka, od prve barikade? Možda sam prebrzo planuo i isključio, možda me samo igra vratila na tu poziciju a napredak ostao isti, ali imam utisak da su hteli da igram to sve ponovo... nek' im igra ko god hoće, ja sam deinstalirao. Ipak ovo nije '99. i Soul reaver, i njega sam obrisao zbog iste gluposti.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Overlord dragomix Akcione igre 91 20.8.2009 18:29
1944 D-day Operation Overlord masteri Akcione igre 2 25.6.2007 21:01
Kako, bre, ovo da instaliram: opetation overlord vazon Stare igre 5 11.9.2006 1:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com