Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2008, 23:38   #1
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Pomoć, riknuo mi hard disk, ubiću se!

Imam dva HD'a, WD 500GB. Prvi koji sam kupio prije malo vise od godinu dana, je prije neki dan prestao da radi, jednostavno se sve zastopalo. Cijeli mi je zivot na njemu.
Prvo je pokazivalo samo poruku pri pokusaju pokretanja racunara; PRI MASTER HARD DISK: S.M.A.R.T. STATUS BAD, BACKUP AND REPLACE.

Onda sam instalirao windows na drugi HD, i prvo je prepoznavalo pokvareni HD, ali pri pokusaju otvaranja nekog fajla, zastopao bi racunar. ONda je prestao da u potpunosti radi. Pri pokusaju pokretanja PC-a, kad je pokvareni HD prikljucen, prvi se cuje par klikova, onda malo zazuji i to je to. nAKON TOGA SE RESTARTUJE RACUNAR, i tako stalno u krug. kad ga iskljucim sa maticne ploce, windows se naravno opet podigne.

LJUDI POMOZITE MOLIM VAS, SAV ZIVOT, PRIVATNI I POSLOVNI MI JE NA TOM HARD DISKU. KAKO DA SPASIM FAJLOVE? IMA LI IKO DA TO MOZE DA MI URADI? JA SAM U BANJALUCI, ALI BIH DOSAO U BEOGRAD DA TO SREDIM NIJE UPITNO, SAMO DA SPASIM SVE TO.

MOLIM VAS POMOZITE MI, OCAJAN SAM.

Poslednja ispravka: zemljanin (14.5.2008 u 23:46)
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 0:12   #2
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pa resenja nema.Ubi se onda.Ili kupi najnoviju Ubusoftovu igru, Silent Hunter.
Salu na stranu.Odnesi u neki ovlasceni servis (cuo sam da se debelo placa) i oni ce da ti valjda zamene elektroniku.Hard-disk se sastovi od magnetnih diskova koji se okrecu.Najbolje ti je da nista ne diras sam.Neko strucniji ce da ti sigurno da bolji odgovor od mene
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 0:22   #3
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Nije vise uopste ni u pitanju hard disk, nek ide u smece sto se mene tice, samo da prvo spasem fajlove.
Ko bi mi to mogao odraditi u BG?
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 1:03   #4
Gomatami
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Leka (verovatno) ima. I sam sam par puta imao potrebu za spasavanjem podataka sa ostecenih HDD-a, oba puta preko 95% uspesno.

Neka admin ne zameri na reklamiranju, ipak je o skakljivoj stvari rec.

Firma je datasolutions.co.yu, posao se naplacuje cini mi se po MB oporavljenih podataka. Nek' ti je Bog u pomoci ...
Gomatami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gomatami na korisnoj poruci:
zemljanin (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 2:48   #5
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Firme koje ja znam da rade naplacuju od 100-200e u zavisnosti od kvara, to (bar meni) nisu sitne pare, tako da probaj taj hdd na jos nekom kompu sa recovery alatima , mozda nesto i uspes da uradis.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 8:04   #6
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Probao bih ali nije moguce pokrenuti sistem kad je taj HD prikljucen. Prvo je moglo dva tri puta, ali sad ne moze nikako. I jos se poceo cuti taj klik. Ma da se ubijes. I meni je 100-200e puno para ali ne smijem rizikovati, imam skoro 500gb podataka koje moram spasiti. Ooo sta me snadje ljudi..
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 8:13   #7
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Ako su ti podaci zaista važni, pa još poslovni, čak ni 500 € nije puno.

Jedna stvar mi nije jasna. Kada si prvi put video poruku da bekapuješ podatke i zameniš disk, zašto to odmah nisi uradio nego si nastavio da ga koristiš kao da mu nije ništa? SMART je sistem za dijagnostiku hard diskova. Ume po nekad da podigne lažnu uzbunu, ali kućnim korisnicima koji na diskovima obično ne drže ništa od životnog značaja, to ne predstavlja nikakvu bitnu opomenu. Za poslovno okruženje je to već prvo upozorenje da postoji rizik od sigurnog gubita podataka.

Za prvu pomoć, pokušaj da pronađeš servis u BL koji bi ti zamenio elektroniku (celu pločicu) na disku dok prebaciš podatke. Ako ne možeš da nađeš, jedno od rešenja je ovo što je Gomatami preporučio. U jednom od starijih brojeva SK smo pisali o njima.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
zemljanin (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 8:26   #8
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pa to se sve desilo u zadnja 3 dana. Posto se nikad nisam susreo sa tim problemom, nisam imao pojma o cemu se radi. Nikad nisam ni cuo za S.M.A.R.T. do juce. Prvo sam mislio da mi je sistem mozda pao.Nakon dva tri pokusaja reinstlacije, vidio sam da to nije u pitanju, pa sam sistem digao na drugom HD-u. Onda sam pokusao da spasim podatke i da ih prebacim na taj drugi HD, medjuti doslo je do kocenja, i sad ne postoji mogucnost da se digne sistem kad je pokvarni HD prikljucen.
Jos cu jednom probati sa drugim SATA kablom, ali cisto sumnjam da ce to sta promjeniti. BOjim se da bih daljim pokusajim jos vise ugrozio disk.
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 8:56   #9
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pa mozes da odes u neki servis i da probaju da ti zamene elektroniku sa istog takvog od 500GB , jer meni na to lici zato ni maticna ga ne prihvata tj. od pokusaja da ga kativira blokira se.

To je jedna solucija za koju ja znam (nikad nisam radio to a nikad nebi ni sam) a, ovo 99% uspeva samo pod uslovom da je elektronika rikla a da ploce i mehanika su citave.
Z******o je kad rikne hard veruj mi jos kad je onako pun raznim podacima... ja nesmem pomisliti sta bi bilo da mi rokne storage 250GB ... muzicka kolekcija mucno skupljana za neke albume je trebalo vecno skidati sa p2p, a tek jos 5gb+ patcheva za igre ... filmove manje vise , ali mjuza grrrrrrrrrrrrr.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
zemljanin (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 9:27   #10
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Meni pricas. Ja se profesionalno bavim muzikom. Imam kolekciju od preko 50000 fajlova iskljucivo klasicne muzike. Osjecam se kao da mi je neko ruke odsjekao. A tek slike moje cure, nase uspomene, zabiljezene fotografijama. I jos mnogo toga. Prava tragedija,nemam nista drugo za reci.
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 11:13   #11
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Zeznuto, nema sta.... ja na poslu imam hdd 5 godina star. cim sam primetio da je poceo malo drugacije da radi, kupio sam drugi, i prebacio celi sadrzaj.

Iskreno se nadam da ces uspeti sve da sredis, i da ti nece biti skupa skola za drui put... A i dvd diskovi nisu 100 dukata, pa rezi, rezi....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
zemljanin (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 11:47   #12
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

A ja bas obratno i radio, mislio bice sigurnije na HD-u. Sad zanm da mora uvijek biti back up.
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 11:48   #13
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Sta da ti kazem 5k pesama (jos klasicna , veoma retko) , pa uspomene , zeznuto ako nece maticna da ga prepozna jedino ti ostaje da probas na tudjoj maticnoj ,promeni SATA konektor, ali ako oces da spasis podatke moras kesu da odresis... sta da ti kazem shits happens.
Probaj da odneses u neki bolji strucniji servis da tamo procene dali je elektronika ili ploca riknula , pa kupis takav isti i zamene elektroniku i spase sve.
Ovo sto ti ja kazem je najeftinija solucija , da ides u neki tamo datasolutions.co.yu to ce te vrlo skupo izaci ... tamo ides ako ti hard izgori ili bas se desi neki brutalni fuck up , pa moraju experti da deluju...

Drugi put muziku na DVD pa arhiviraj, a slike devojke i uspomene da i njoj da imate svako isto ... a poslovne podatje min na flash, jer jednom se opeces a posle znas, to i ja cekam da mi rikne RAID pa posle da pocnem back up ... ali nema tamo nista poverljivo uglavnom su neki duplikati ili junk files (nije bitno).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 11:58   #14
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pade mi na pamet da danas čim stignem kući ponovo bekapujem fotografije (staje na 2 DVDa) i dokumente. Sve ostalo se da ponovo skinuti sa neta, uključujući dvestotinak filmova i sedamdesetak GB muzike, a sve mi je to kao i tebi na WD disku :O
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 12:19   #15
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pa sad nikad neznas ... ali 1 god stari HDD da rikne to je tezak baksuz ... evo imam u kutistu Maxtor 80GB ATA sta jedno 5 god i non-stop se skida na nju sa torrenta (a imam opasno spori wireless) ... tako da filmove ni ne skidam bolje kupim od gusara jedna 6 za 150din ... jedino mjuza i poneka igra to skinem kolko stignem.

Nikad se nezna... uzgred 200 dix filmova nikad nebi drzao na HDD lepo skrpis na jedno 33+ DVD i kraj ... ako su svi sa dobri prevodom i dvd-rip ... kino verzije nebi ni gledao.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 12:57   #16
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pa filmove odgledaš i obrišeš, što bih rezao kad je brzi širokopojasni net blagodet sa kojom se patim A tu vrednu muziku lepo spržiš na DVDove pa neka stoje u plakaru, dok, zlu ne trebalo, ne zatrebaju.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 13:22   #17
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Pa neko skuplja filmove ... ono bar dvd-ripove, nisam spomenuo da nemaju svi taj siroko pojasni net , vec smo u 2008 a slabo ima i ADLS a wireless brzine su mizrne ili radi lose ko dzavo.

Na zapadu manje od 1mb je smesno imati a i par mb kosto ko kod nas 512... tako vidi.

Uzgred zemljanin je izgleda otisao da resi problem , bas da vidim sta ce sve da pokusa. Samo nedaj boze da slucajno otovri hdd i da se kontaminira e onda ce ide sve u pm.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 19:08   #18
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Ne bojte se, necu otvarati disk. Danas sam zvao data solutions. Nema mi druge nego da im nosim disk da izvuku podatke. Cini mi se da ce me odrati ko vola, a ja sirotnja student.
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 19:30   #19
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Gledaj na ovo sa vedrije strane: mogu da se kladim da nikada više u životu nećeš da ostaviš bilo šta da stoji na hardu duže od pola sata, a da ga ne narežeš na CD/DVD.

Navukavši strah od tvog iskustva, ja sam danas popodne narezao 4 DVD diska sa stvarima koje sam u zadnje vreme nabavio.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 19:52   #20
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc, riknuo mi Hard disk, ubicu se!!!!!

Da li je neko od vas cuo za ovu firmu. Cjenovnik im je bolji od data solutions.
http://www.datarecovery.co.yu/index.html
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Moj hard disk... umro... :( forrest_gump Nosači podataka 8 4.12.2007 1:04
Hard Disk "otegao papke" pomagajte _RaZoR_ Kvarovi 7 9.10.2007 20:52
SATA II Hard Disk ForceWare Nosači podataka 14 2.9.2006 18:49
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com