Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2019, 14:19   #681
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Nije previše važno, živi se i bez njih, ali ako nova verzija dobije neke funkcije koje ti mogu značiti, zašto juriti loše kopije ili rutove kako bi ih dobio?

Idealan primer je idući (pravi) Night Mode režim na Android Pie. Pored toga dodaje se i update da za Dex neće biti potreban Samsungov docking od 150$ (ili jeftine alternative) pa će biti dovoljno da Galaxy S8/S9/N8 samo kablom povežeš monitor i telefon (kao na Note 9).

Uz to, poboljšava se i optimizacija baterije, nešto i performanse, pojačava se bezbednost. Tačno da je vizuelno identično i da kustomizacijom izgleda možeš da oponašaš noviji OS na modelima koji ga ne podržavaju, ali ispod haube je druga stvar i dosta pouzdanije kada to dobiješ oficijalno od proizvođača.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2019, 14:59   #682
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Ili iskreniji odgovor jer nam je dosadno i stalno želimo nešto novo, makar da ima šta da se čačka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Rockstar (11.1.2019), ZoNi (18.1.2019)
Stara 11.1.2019, 18:31   #683
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ili iskreniji odgovor jer nam je dosadno i stalno želimo nešto novo, makar da ima šta da se čačka.
Cekam Pie na S8 samo iz dosade. Apsolutno nemam potrebu za updateom, tako da +1

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2019, 20:20   #684
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Ja sam npr. izbegao HTC 10 bas zato sto je update na Oreo prepolovio trajanje baterije u nekim slučajevima, a HTC i da hoće, sada taj problem ne može da reši. Zapravo, update češće napravi problem nego što ga resi. A ima i "updateova" poput novih iOS verzija gde korisnik mora da aktivira high performance inače Apple po default uspori uređaj.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2019, 21:01   #685
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ili iskreniji odgovor jer nam je dosadno i stalno želimo nešto novo, makar da ima šta da se čačka.
Pa čemu služi onda Android, ako ga ne čačkamo?

Mada ja recimo ne čačkam. Uglavnom jednom podesim i to je to, što bi se reklo idealan sam za iOS jer nemaš šta ni da diraš. Čak i vizuelno, iste Vopor ikonice i Nova funkcije vučem već nekoliko godina unazad.

Ali od ovih novina uz Pie čekam te dve opcije u vidu pravog noćnog moda i da mogu S8 da koristim u Dex modu bez potrebe kupovine docking-a.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2019, 23:21   #686
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

@mare037 vec imas taj ONE UI sa dark modom i pod oreo da skines preko samsung members app
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2019, 1:32   #687
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Night mode nije vezan za Android Pie, vec za Pixel telefone. Mogucnost da se, naravno, instalira GCam ostaje, ali nije to-to.


I iskreno, po meni, Huawei to radi bolje, nije bas moguce izvuci sve samo sa jednom kamerom koju Google koristi (sto ce napraviti dodatne probleme prilikom "adaptacije" GCama na ostale Android modele koji svi imaju barem dve kamere).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2019, 20:23   #688
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

U kom smislu vezana za Pixel? Ovakva UI opcija je u sklopu Pie nadogradnje, nije ekskluzivna za Google telefone.
Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
@mare037 vec imas taj ONE UI sa dark modom i pod oreo da skines preko samsung members app
Probao drugar kod sebe i nešto mu je brljavilo, pa sam odlučio da sačekam kroz update OS-a. Nije mart daleko.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2019, 21:56   #689
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Moja greška - mislio sam na "Night sight" kamere, ne na UI
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2019, 19:55   #690
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

@mare037 e pa da jos je beta, i ja isto cekam finalnu verziju sa P update
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2019, 10:55   #691
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Opinion: Bezel-less is not the way forward
(Mišljenje: nepostojeće ivice nisu dobar pravac za budućnost)

Jako zanimljiv članak/lično mišljenje o tome da vrlo tanke i skoro nepostojeće ivice samo odmažu u korišćenju telefona. Generalno jako zanimljivo da se pročita jer je retko razumno i praktično mišljenje u moru senzacionalizma. Neki od problema koji se u članku navode:

- Fantomski pritisci ekrana dlanom dok se trudite da dohvatite prstom nešto drugo
- Čudan i loš hvat telefona jer se uvek trudite da izbegnete problem iz prve stavke
- Kada gledate neki video na YT i sl. telefon praktično nema za šta komforno da se drži duže vreme a da se ne prekrije deo ekrana.
...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
DArthShone (25.1.2019), ZoNi (31.1.2019)
Stara 22.1.2019, 20:09   #692
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

U principu, malo preterano od autora članka. Navodi da je algoritam fantomskih dodira tek blago poboljšan, a ja na moj S8 dlanom ne mogu da pokrenem ni ovaj baner reklame na TT-u.

Ne znam u kom to položaju drži telefon u landscape modu da ga prsti bole ili da mu bude neudobno. Takođe masa njih koristi razne futrole koje bilo gde mogu da se postave da se gleda video materijal bez držanja samog telefona.

Generalno, telefoni sa što manjim/nepostojećim bezelom su daleko lepši i praktično danas modeli od pre 2-3 godine izgledaju još starije. Najbolji primer je vizuelna razlika između Galaxy S7 i S8.

Ono što je po meni najveći potencijalni problem je kada i jeftiniji modeli dobiju ovakav dizajn, doći će se u situaciju da će u slučaju pada telefona biti isplativije kupiti drugi nego zameniti ekran.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 20:19   #693
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
U principu, malo preterano od autora članka. Navodi da je algoritam fantomskih dodira tek blago poboljšan, a ja na moj S8 dlanom ne mogu da pokrenem ni ovaj baner reklame na TT-u.

Ne znam u kom to položaju drži telefon u landscape modu da ga prsti bole ili da mu bude neudobno. Takođe masa njih koristi razne futrole koje bilo gde mogu da se postave da se gleda video materijal bez držanja samog telefona.

Generalno, telefoni sa što manjim/nepostojećim bezelom su daleko lepši i praktično danas modeli od pre 2-3 godine izgledaju još starije. Najbolji primer je vizuelna razlika između Galaxy S7 i S8.

Ono što je po meni najveći potencijalni problem je kada i jeftiniji modeli dobiju ovakav dizajn, doći će se u situaciju da će u slučaju pada telefona biti isplativije kupiti drugi nego zameniti ekran.
Ja sam milion puta slucajno tapnuo desni deo ekrana na svom S8 a on jos i ima minimalne bezele u odnosu na ove novije modele. Gornji i deonji bezel omogucavaju ugodno koriscenje YT-a/gledanje video sadrzaja, dok bi bez bezela to bilo mnogo teze.

Slazem se da telefoni bez bezela izgledaju fantasticno (Vivo Nex, Oppo Find X, Mi Mix 3 su prelepi telefoni) - ali da su funkcionalniji od minimalnih bezela - nisu. "Spas" ce biti tanke futrole koje ce taman dodati malo povrsine za grip. Jos jedna dodatna stvar zbog koje su bezele dobre su padovi. Sada ce svaki novi telefon bukvalno pri svakom padu da leti na ekran... sto nas vraca na futrole.... sto nas opet vraca na razlog smanjenja ivica- izgled telefona.

Ako ce telefon morati biti u kondomu sve vremee, onda taj premium design gubi na znacaju. Danas mi je u teretani ispao S8 sa nekih pola metra (dok sam lezao na kontra-kosoj klupi) i puklo mi je zastitno staklo. Telefon je u Nilkin nature futroli i ima ono UV zastitno staklo na sebi.

Sta bi mu bilo da zvekne sa ozbiljnije visine bez zastita? Sta bi bilo Find X-u koji gde god da udari udara direktno u ekran?


Znam, neko ce reci treba paziti, nikad mi nije ispao telefon, itd... ali nesto sto ti je u ruci 6 sati dnevno (recimo da je to prosecan SoT) itekako ima tendencije da isklizne.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
DArthShone (25.1.2019)
Stara 22.1.2019, 21:09   #694
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Šta znam, do sada nisam imao problema sa slučajnim dodirima dlanom. Evo bukvalno i kada želim da nešto pritisnem, ne registruje dodir. Doduše, Edge opcija mi je ugašena, a i verovatno ima i udela u razlici šake od osobe do osobe.

Ako toliko imaš problema, možeš da probaš sa Samsungovom EdgeTouch aplikacijom. Možda ti pomogne.

Ovo za padove i dobru zaštitu je već druga priča, jer naravno da se gleda da se zaštiti telefon što bolje. Meni npr. do sada nijedan telefon nije pao, ali svesno ne stavljam zaštitu i ukoliko se desi nema pravdanja. Na telefon gledam poput na auto, koristiš ga kakav jeste i može da se desi da se neplanirano ošteti.

Sve u svemu proizvođači i kupci su oduvek zamišljali telefon koji je samo ekran i kako izgleda definitivno nema povratka nazad. Modeli će se vizuelno razlikovati samo po poleđini, tj. modelu maske/futrole koje imaju na sebi.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2019, 20:22   #695
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Xiaomi savitlji fon.
https://www.theverge.com/2019/1/23/1...-device-teaser
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2019, 11:19   #696
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

https://www.yankodesign.com/2019/01/...and-nostalgia/

Kao veliki fan stare motorole raduju me njihovi novi projekti.

Isto pričam i za Nokiju

https://www.yankodesign.com/2018/04/...-with-a-notch/

Jesu ovo sve dizajnerski prototipovi ali u 2019 tehnički su itekako moguci.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2019, 19:17   #697
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

@Filip89x
Misliš na Lenovo?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2019, 1:53   #698
Super teška
Novi član
 
Član od: 3.1.2019.
Poruke: 12
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ja sam milion puta slucajno tapnuo desni deo ekrana na svom S8 a on jos i ima minimalne bezele u odnosu na ove novije modele. Gornji i deonji bezel omogucavaju ugodno koriscenje YT-a/gledanje video sadrzaja, dok bi bez bezela to bilo mnogo teze.

Slazem se da telefoni bez bezela izgledaju fantasticno (Vivo Nex, Oppo Find X, Mi Mix 3 su prelepi telefoni) - ali da su funkcionalniji od minimalnih bezela - nisu. "Spas" ce biti tanke futrole koje ce taman dodati malo povrsine za grip. Jos jedna dodatna stvar zbog koje su bezele dobre su padovi. Sada ce svaki novi telefon bukvalno pri svakom padu da leti na ekran... sto nas vraca na futrole.... sto nas opet vraca na razlog smanjenja ivica- izgled telefona.

Ako ce telefon morati biti u kondomu sve vremee, onda taj premium design gubi na znacaju. Danas mi je u teretani ispao S8 sa nekih pola metra (dok sam lezao na kontra-kosoj klupi) i puklo mi je zastitno staklo. Telefon je u Nilkin nature futroli i ima ono UV zastitno staklo na sebi.

Sta bi mu bilo da zvekne sa ozbiljnije visine bez zastita? Sta bi bilo Find X-u koji gde god da udari udara direktno u ekran?


Znam, neko ce reci treba paziti, nikad mi nije ispao telefon, itd... ali nesto sto ti je u ruci 6 sati dnevno (recimo da je to prosecan SoT) itekako ima tendencije da isklizne.
Meni u svemu jako smetaju edge ekrani.Krive sliku, pri padu su osetljivi takodje. Navodno jedan od S10 će imati ravan ekran. Nadam se.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Super teška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2019, 1:20   #699
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Samsung je večeras predstavio S10 liniju telefona, kao i Galaxy Fold model.

Event in 11 minutes | https://youtu.be/r0m1g-JZIfw

https://youtu.be/aVhHYmdRVPo
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2019, 10:52   #700
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Sviđa mi se što su odabrali da naprave više modela. Meni bi npr. ovaj S10e bio savršen po veličini, ta širina od ~70 mm mi je taman za jednu ruku. Sviđa mi se i ravan ekran i ne treba mi ništa što mu navodno "fali".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski brend telefoni - vrede li? zajchik Aparati i oprema 5083 23.2.2020 12:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com