Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2014, 20:43   #121
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

To je dobro za nas AMD-ovce XD
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 21:06   #122
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Dobro je za sve. Uvek su AMD sponzorisane igre bolje optimizovane, uvek. I to ne samo na AMD grafikama, nego i na nVidia grafikama.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Filip89x (13.6.2014)
Stara 13.6.2014, 21:17   #123
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom GTA V za PC

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
AMD je izgleda biti parter po pitanju PC porta, najzad da saznamo kako izgleda jedan optimizovani GTA.
Source?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 21:24   #124
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Sad kad objave da GTAV ima Mantle

Ali daj boze da su radili sa AMD-om optimizaciju..

Inace bi samo bio drugi WatchDogs..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
Filip89x (13.6.2014)
Stara 13.6.2014, 21:38   #125
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Sad kad objave da GTAV ima Mantle

Ali daj boze da su radili sa AMD-om optimizaciju..

Inace bi samo bio drugi WatchDogs..
pu pu pu daleko bilo , ocemo za nvidiu
salim se, sve zavisi, ali mislim da su spekulacije o tome dok ne izadje system requirements,potpuno nepotrebne
nego zamislite kad za jedno desetak godina budemo ovo igrali na galaxy S dva'es petici
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 22:06   #126
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: GTA V za PC

verujem da će dobiti i mantle podršku, bar se nadam
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 22:35   #127
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
AMD je izgleda biti parter po pitanju PC porta, najzad da saznamo kako izgleda jedan optimizovani GTA.
Svaki GTA osim cetvorke je bio sasvim dobro optimizovan ^^
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 22:55   #128
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

^
Ahahahhaha,a ovi su ostali izlazili za PS3 i Xbox360
Sta necemo cuti
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:13   #129
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Mislis da ranije nije bilo neoptimizovanih igara? Ili je optimizacija koda nastala samo od vremena PS3 i X360?
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:15   #130
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Definitivno ranije nije bilo neoptimizovanih igara kao sto je GTA i igre danas
Ajde mi nadji neku....
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:16   #131
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Na tom nivou nikako. Ali dragomix je rekao "najzad da saznamo kako izgleda jedan optimizovani GTA". Ko da ih je izaslo 10 neoptimizovanih pre toga.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:18   #132
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

neoptimizovano smatram nesto sto ne radi kako treba na masinama koje to glat mogu da iznesu.Nije neoptimizovano nesto je zahtjevno...
Zato ti kazem prije nije bilo neoptimizovanih igara
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:24   #133
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Shvatam sta pricas, ali to povlaci da smo igrali GTA 3, VC i SA bez ikakvih problema, zar ne?
Cemu onda "najzad da saznamo kako izgleda jedan optimizovani GTA". Jel se ovi pre njega ne racunaju?

A ja isto inace mislim da AMD bolje optimizuje igre nego nVidia, i skroz mi je OK ta informacija (iako imam nVidiu).
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Biggus Dickus (13.6.2014)
Stara 13.6.2014, 23:28   #134
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

GTA engine bi imao i mnogo vecu korist od Mantle-a nego npr ovi FPS shooteri i slicno.. Jer ima puno raznih objekata (automobila, pesaka..) koji mogu dosta da opterete CPU.. A Mantle najvise pomaze u bas takvim situacijama..

Ali iskreno neverujem, jer se Rockstar nikad posebno ne opterecuje oko PC-a.. s tim da nikad se ne zna..

A sto se tice optimizacije ranijih igara, secam se da je Vice City prosto leteo, bio je odlicno optimizovan, SA je takodje fino radio, dok mislim da mi je GTA3 uvek nekako pravio probleme, imao je cudan neki stutter stalno..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:35   #135
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
GTA engine bi imao i mnogo vecu korist od Mantle-a nego npr ovi FPS shooteri i slicno.. Jer ima puno raznih objekata (automobila, pesaka..) koji mogu dosta da opterete CPU.. A Mantle najvise pomaze u bas takvim situacijama..

Ali iskreno neverujem, jer se Rockstar nikad posebno ne opterecuje oko PC-a.. s tim da nikad se ne zna..

A sto se tice optimizacije ranijih igara, secam se da je Vice City prosto leteo, bio je odlicno optimizovan, SA je takodje fino radio, dok mislim da mi je GTA3 uvek nekako pravio probleme, imao je cudan neki stutter stalno..
Mantle su hvalili i hajpovali kao da su izmislili toplu vodu ali AMD-ov tech retko kad ispadne dobar kao na njihovim, mora se priznati, dobrim power point prezentacijama.
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 23:51   #136
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

GTA 3 kad se pojavio za PC bio je dosta zahtjevan i neoptimizovan i sjećam se da je na većni konfiguracija sjeckao jer tadašnje grafičke kartice nijesu podržavale dynamic lighting.
http://www.sk.rs/2002/06/siop06.html
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 0:01   #137
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Biggus Dickus kaže: Pregled poruke
Mantle su hvalili i hajpovali kao da su izmislili toplu vodu ali AMD-ov tech retko kad ispadne dobar kao na njihovim, mora se priznati, dobrim power point prezentacijama.
Ovog puta zaista jesu izmislili toplu vodu.. I za to je najbolji dokaz cinjenica da je DX12 cista kopija Mantle-a, i po arhitekturi je bukvalno isti.. Sto je AMD vec potvrdio kada je rekao da je portovanje Mantle -> DX12 super lako, jer su im arhitekture skoro 1:1..

Ali to je sve pokvareni biznis.. ko zna ko je tu sta izmislio u stvari.. Mozda je i taj Mantle dogovor izmedju MS-a i AMD-a..

A sad nevezano za temu, jedna stvar mi nije jasna.. U pocetku sam bio ubedjen da sva ta Mantle optimizacija potice iz cinjenice da je Mantle pravljen i optimizovan iskljucivo za GCN arhitekturu.. jer je navodno tesko napraviti low-level API koji ce u isto vreme da radi na razlicitim arhitekturama grafickih.. A onda odjednom se pojavljuje MS sa DX12 koji je isto low-level i isti ko Mantle a navodno radi na svim grafickim.. I ko je sad tu lud.. Ako je to moguce zasto onda nisu ranije to napravili..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 0:11   #138
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Ovog puta zaista jesu izmislili toplu vodu.. I za to je najbolji dokaz cinjenica da je DX12 cista kopija Mantle-a, i po arhitekturi je bukvalno isti.. Sto je AMD vec potvrdio kada je rekao da je portovanje Mantle -> DX12 super lako, jer su im arhitekture skoro 1:1..

Ali to je sve pokvareni biznis.. ko zna ko je tu sta izmislio u stvari.. Mozda je i taj Mantle dogovor izmedju MS-a i AMD-a..

A sad nevezano za temu, jedna stvar mi nije jasna.. U pocetku sam bio ubedjen da sva ta Mantle optimizacija potice iz cinjenice da je Mantle pravljen i optimizovan iskljucivo za GCN arhitekturu.. jer je navodno tesko napraviti low-level API koji ce u isto vreme da radi na razlicitim arhitekturama grafickih.. A onda odjednom se pojavljuje MS sa DX12 koji je isto low-level i isti ko Mantle a navodno radi na svim grafickim.. I ko je sad tu lud.. Ako je to moguce zasto onda nisu ranije to napravili..
Nisam expert al ja msm da je to vise vezano na neku vrstu lenjosti i izvlacenja maximuma iz onoga sto vec postoji. Koliko generacija kartica je prodato samo zarad viseg frejma neceg sto se moglo dobiti boljim kodiranjem.
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 0:13   #139
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Prvo, ovo je AMD okacio na drustvenim mrezama:

There have been a ton of announcements this week at E3 including Rockstar Games announcing that Grand Theft Auto V is coming to the PC! We can’t wait play it on Radeon Graphics cards! Is this game on your PC wish list?

Pretpostavljam da ce sponzorisati igru, cim jedva cekaju da vide kako ce da radi. Da radi nVidia (kao sa cetvorkom) mislim da ne bi jedva cekali da vide kako ce da radi, jer nece da radi NIKAKO.

Drugo, svaki GTA na PC-u je do sad neoptimizovano djubre. Recimo, probao sam bio pre nekih 3-4 meseca cisto iz zezancije GTA SA. Igra je seckala i to podosta, a ja hteo GTA u 60fps-ova. GTA3 kad je izasao sam igrao u nekih 20-25fps-ova iako sam imao ne minimum, nego tadasnji recomended system req za komp. Mislim da je Vice City mozda jedini GTA koji mi je radio normalno (a i vecini ljudi) i koji mozemo nazvati optimizovanom GTA igrom.

P.S. Sto se tice DX12, mantle-a i ostalih cuda... dovoljno je samo da se pogleda sta su ljudi postizali na PS360, pa kao i ova igra izgleda na ovim konzolama. Mogu da se kladim da ni duplo jace, pa ni 5 puta jace PC konfiguracije nece moci da pokrenu GTA V bez zescih padova framerate-a. Problem kod PC-a je prvenstveno problem memorije jer je trenutno memorija najveci problem kad su u pitanju igre. Prosto, developeri ne znaju kako da iskoriste sve nivoe memorije koje PC ima, a i tesko je. Kako pisati nesto i ocekivati da ce raditi recimo na PC-u sa 4MB L3 cache-a, kad nemaju svi procesori L3 cache. Kako potrefiti za grafiku slicnu stvar, kad svaka generacija grafickih pa i svaki cip ima razlicitu kolicinu eDRAM-a na sebi, a o tome niko ne pise. Mislim, mantle i ostali API-i samo olaksavaju posao kad je u pitanju to baratanje memorijom, nista spektakularno vise od toga, a onda oslobadjaju CPU dosta i tako dobijamo vece iskoriscenje grafike.

Recimo nVidija je sredila svoje DX11 drivere i sad su skoro sve grafike dobile ogromno poboljsanje performansi. Kako? Pa smanjili su kolicinu resursa potrebnih za odredjene efekte, malo opet gledali kako i sta po pitanju memorije i slicno...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 0:17   #140
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Prvo, ovo je AMD okacio na drustvenim mrezama:

There have been a ton of announcements this week at E3 including Rockstar Games announcing that Grand Theft Auto V is coming to the PC! We can’t wait play it on Radeon Graphics cards! Is this game on your PC wish list?

Pretpostavljam da ce sponzorisati igru, cim jedva cekaju da vide kako ce da radi. Da radi nVidia (kao sa cetvorkom) mislim da ne bi jedva cekali da vide kako ce da radi, jer nece da radi NIKAKO.

Drugo, svaki GTA na PC-u je do sad neoptimizovano djubre. Recimo, probao sam bio pre nekih 3-4 meseca cisto iz zezancije GTA SA. Igra je seckala i to podosta, a ja hteo GTA u 60fps-ova. GTA3 kad je izasao sam igrao u nekih 20-25fps-ova iako sam imao ne minimum, nego tadasnji recomended system req za komp. Mislim da je Vice City mozda jedini GTA koji mi je radio normalno (a i vecini ljudi) i koji mozemo nazvati optimizovanom GTA igrom.
Mozda ni oni ne mogu da sakriju odusevljenje jer dolazi na PC pa jedva cekaju da ga zaigraju na Radeonima
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com