Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2011, 14:05   #821
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@acafaca:

Ne nerviram se ja što neko ima drugačije mišljenje. To me ne tangira, to je pravo svake osobe. Nervira me da neko ne čita šta je napisano, ne potrudi se da shvati šta je napisano i onda na to da komentar sa time da vuče na svoju vodenicu.

Koristi Comodo, ne branim i ne interesuje me. Tebi je najbolji, to je OK. Ali budi toliko parlamentaran i kulturan da prihvatiš da mnogo nas ne smatra da je on najbolji i da mnogima smeta način restriktivnog ponašanja Comoda.
Ne pricamo o tome da li korisnicima smeta to ili ne,ja sve vreme govorim o prevenciji,slazem se da nekim korisnicima smeta taj restriktivni rad,ali nije ni to tesko da se skapira.
Kada se govori o prevenciji,tu je comodo no 1.
Nisi mi bas odgovorio na pitanje sta bi se desilo kada ne bi avast i comodo apdejtovao npr 3 meseca,cime bi to avast zaustavio sve nepoznato?

Leon da Vinci - Ne razumem zasto ti je to cudno kada kazem specijalni alat,kao da nikada nisi cuo da svaka AV kompanija pravi te alate za potpuno uklanjanje svojih AV software-a???
Posto izgleda da prvi put cujes za to,evo to stranica sa alatima gotovo svih av vendora za njihovo uklanjanje,pa nauci nesto:
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN146
Alati za potpuno uklanjanje 31 vrste antivirusa.
A to sto spominjes te foldere itd sto ostaju posle deinstalacije comodo-a,hmmm,probaj da instaliras bilo koji av na svetu i posle toga nekim naprednim uninstaler-om skeniraj leftovers,pa ces videti da to svi ostavljaju.
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 14:51   #822
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Opet, da je neko čitao video bi da sam napisao kako Avast radi. Dakle, ne radisamo na bazi lista, on kombinuje sistem lista i heuristike. Tako da antivirus ko antivirus, ne ostavlja te potpuno nezaštićenog. Dakle, sve napisano i rečeno ranije. Plus, Avast sa 3 meseca starim bazama ne možeš ni da skineš sa njihovog sajta jer njihovi instaleri se izbacuju na mesečnom nivou sa već stavljenim novim definicijama virusa (ako ne i češće).

Plus, ja lično nisam video ni jedan kompjuter na kome je instaliran neki antivirus a da se nije odmah po vezivanju na net izvršio update antivirus baze. Tako rade svi normalni antivirus programi u svetu danas. Tako da je to tvoje 3 meseca hipotetička situacija koja je sve osim moguća za normalnog korisnika. I sada prelazimo u polje naučne fantastike, opet sa stanovišta normalnog korisnika.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 15:05   #823
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Opet, da je neko čitao video bi da sam napisao kako Avast radi. Dakle, ne radisamo na bazi lista, on kombinuje sistem lista i heuristike. Tako da antivirus ko antivirus, ne ostavlja te potpuno nezaštićenog. Dakle, sve napisano i rečeno ranije. Plus, Avast sa 3 meseca starim bazama ne možeš ni da skineš sa njihovog sajta jer njihovi instaleri se izbacuju na mesečnom nivou sa već stavljenim novim definicijama virusa (ako ne i češće).

Plus, ja lično nisam video ni jedan kompjuter na kome je instaliran neki antivirus a da se nije odmah po vezivanju na net izvršio update antivirus baze. Tako rade svi normalni antivirus programi u svetu danas. Tako da je to tvoje 3 meseca hipotetička situacija koja je sve osim moguća za normalnog korisnika. I sada prelazimo u polje naučne fantastike, opet sa stanovišta normalnog korisnika.
Ti uopste ne shvatas poentu ovoga sto ti govorim...
Nisam ja to naveo bzv ,mislim da se ne apdejtuju,znam i ja da je to nemoguce da neko koristi neapdejtovani antivirus,ALI znas i ti koliko ima virusa na internetu koje avast nema u bazi,STA SA NJIMA? Kako ce avast reagovati na nesto sto nema u bazi,to je pitanje?
Zato sam rekao da se oba av ne apdejtuju neko vreme,moze i 3 dana,nebitno,poenta je kako ce oba av zaustaviti nesto sto im je nepoznato,jer ce viruse koje skupis u toku zadnja 3 dana biti nepoznati za avast i comodo,jos ih nisu ubacili u bazu.
To se svakodnevno desava sa antivirusima,nalete na nesto sto taj av nema u bazi i boooom,infekcija,iako je av full apdejtovan,virus moze biti star i mesec dana,a da ga av nema na crnoj listi.
Zato je pitanje moje sta ce avast uciniti i koji ce to nivo zastite zaustaviti ono sto AV engine ne detektuje???
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 15:46   #824
Crowen
Član
 
Član od: 17.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ne bih više stavio Avast ni za živu glavu...
Blokira mi ceo sistem pri startovanju dok ne izdrnda svoje, a što često i ne uradi do kraja i time mi blokira ceo sistem, ništa ne pomaže sem dugmeta...
Pozitivna stvar je što ne pravi alert za obične krekove i takve "potencijalno" opasne stvari.
Crowen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 16:31   #825
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Crowen kaže: Pregled poruke
Ne bih više stavio Avast ni za živu glavu...
Blokira mi ceo sistem pri startovanju dok ne izdrnda svoje, a što često i ne uradi do kraja i time mi blokira ceo sistem, ništa ne pomaže sem dugmeta...
Pozitivna stvar je što ne pravi alert za obične krekove i takve "potencijalno" opasne stvari.
isključi mu autorun. Tako ja radim sa Kasperskym.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 17:04   #826
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Crowen kaže: Pregled poruke
Ne bih više stavio Avast ni za živu glavu...
Avast je odličan.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 20:16   #827
Crowen
Član
 
Član od: 17.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
isključi mu autorun. Tako ja radim sa Kasperskym.
Then what's the point? Ako se antivirus ne pokreće sa sistemom znači da se ne skeniraju bitni (kritični) procesi u OS-u što može da bude veoma štetno.
Crowen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 22:49   #828
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Crowen kaže: Pregled poruke
Then what's the point? Ako se antivirus ne pokreće sa sistemom znači da se ne skeniraju bitni (kritični) procesi u OS-u što može da bude veoma štetno.
Ma idi begaj...

Evo ja već nekih 10 meseci samo po nekad uključujem AV uglavnom je isključen i nemam nikakvih problema sa sistemom. I windows defender i windows firewall isključeni i sve lepo radi bez štete.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2011, 2:15   #829
Crowen
Član
 
Član od: 17.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
Ma idi begaj...

Evo ja već nekih 10 meseci samo po nekad uključujem AV uglavnom je isključen i nemam nikakvih problema sa sistemom. I windows defender i windows firewall isključeni i sve lepo radi bez štete.
Kao što je neko u ranijem postu već rekao, najbolja zaštita je mozak
Crowen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2011, 7:44   #830
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Tako je Crowen ali i antivirus bi ti dobrodosao+jos neke stvarcice.Levcanine ti ipak namigujes
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 20:15   #831
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
Ma idi begaj...

Evo ja već nekih 10 meseci samo po nekad uključujem AV uglavnom je isključen i nemam nikakvih problema sa sistemom. I windows defender i windows firewall isključeni i sve lepo radi bez štete.
bolje onda samo MBAM da imas instaliran posto je on bas stvoren za to
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2011, 18:57   #832
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

UnThreat antivirus free http://www.unthreat.com/free-antivirus dolazi nam iz bugarske kompanije AVSoftware,zasniva se na GFI VIPRE enginu sa domacim dodacima i osvojio je VB100 nagradu dolazi i u professional i internet security verzijama koje se placaju http://www.unthreat.com/antivirus-compare Bez obzira na VB100 posto je u pitanju nov proizvod i posto ga nisam koristio ne bih ga nikom preporucio.
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 12:57   #833
Lepi1
Član
 
Član od: 12.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Procitao sam ovu temu od prvog do poslednjeg posta posto sam nov u ovoj materiji a zelim da naucim sto vise... Prosecan sam korisnik,pazim sta posecujem na netu,uglavnom skidam filmove,serije i igre sa torrenta i sl. Moje pitanje glasi: da li je dovoljna zastita Avira AntiVir Personal + Comodo Firewall + Malwarebytes Anti Malware + Spybot + Panda USB Vaccine ??? (Imam Windows 7 64-bit verziju,original,ovo sam napisao zbog Microsoft Security Essentialsa koji takodje koristim i redovno update-ujem i da bih vas pitao koliko uopste steti paralelno postojanje i ovog antivirusa i gore pomenute Avire?) Unapred hvala na odgovoru i pomoci nama koji se ne razumemo bas toliko pozdrav!!!
Lepi1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 13:04   #834
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

^
Citat:
Avira AntiVir Personal + Comodo Firewall + Malwarebytes Anti Malware
To ti je uglavnom dovoljno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 13:08   #835
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

1. Ne smeš imati 2 antivirusa na kompu. Moj predlog je Avast Free.
2. Dovoljan je Malwarebytes, mada pošto ti programi ne rade real-time (besplatne verzije) možeš dodati još jedan, možda je Superantispyware bolje rešenje od Spybot-a.
3. Dodaj MCShield, veoma jak antimalware programčić za USB fleš memorije.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 15:06   #836
Lepi1
Član
 
Član od: 12.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
1. Ne smeš imati 2 antivirusa na kompu. Moj predlog je Avast Free.
2. Dovoljan je Malwarebytes, mada pošto ti programi ne rade real-time (besplatne verzije) možeš dodati još jedan, možda je Superantispyware bolje rešenje od Spybot-a.
3. Dodaj MCShield, veoma jak antimalware programčić za USB fleš memorije.
A kako onda da iskljucim MSE? Ne zelim da ga deinstaliram,samo da ga iskljucim da bi mi Avira bila jedini AV koji je aktivan!
Lepi1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 15:18   #837
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Deinstaliraj ga da ne bi imao probleme.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 3:08   #838
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@Lepi1 nije ta zastita (ni bilo koja slicna) dovoljna za igrice ili neki nepoznati .exe. Sto se tice filmova i serija, u principu tu ti zastita i ne treba ako imas dobar plejer.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 11:02   #839
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
@Lepi1 nije ta zastita (ni bilo koja slicna) dovoljna za igrice ili neki nepoznati .exe. Sto se tice filmova i serija, u principu tu ti zastita i ne treba ako imas dobar plejer.
Verujem da ni tebi nije jasno sta si hteo da kazes
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Gilmar (21.12.2011), SlobaL (18.12.2011)
Stara 18.12.2011, 12:04   #840
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

pitao je:
Citat:
Lepi1 kaže: Pregled poruke
Procitao sam ovu temu od prvog do poslednjeg posta posto sam nov u ovoj materiji a zelim da naucim sto vise... Prosecan sam korisnik,pazim sta posecujem na netu,uglavnom skidam filmove,serije i igre sa torrenta i sl. Moje pitanje glasi: da li je dovoljna zastita Avira AntiVir Personal + Comodo Firewall + Malwarebytes Anti Malware + Spybot + Panda USB Vaccine ??? (Imam Windows 7 64-bit verziju,original,ovo sam napisao zbog Microsoft Security Essentialsa koji takodje koristim i redovno update-ujem i da bih vas pitao koliko uopste steti paralelno postojanje i ovog antivirusa i gore pomenute Avire?) Unapred hvala na odgovoru i pomoci nama koji se ne razumemo bas toliko pozdrav!!!
hteo sam da kazem da nijedan antivirus nije dovoljan za (novije) .exe fajlove 'sa torrenta'. pod noviji mislim nesto sto je postavljeno na torrent u poslednjih nedelju dana i ne nalazi se virustotal 'bazi' (ako je manji od 20Mb ili tako nesto). sto bi rekli ne moze 'i jare i pare'.. tj. da igra (za djabe) najnovije igrice i da je 100% siguran od virusa.
a za filmove, pa ne znam kako bi oni zarazili racunar. jedno vreme je bio aktuelan onaj virus za 'windows media player' koji je downloadovao lazni codec. zato kazem ako ima dobar plejer koji ima svoje codece (kmplayer, potplayer, mplayer..) ne mora da brine. doduse verovatno su i u tom media player-u zakrpili tu rupu davno.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com