Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2006, 11:16   #61
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
hacker_aca kaže:
Pobunjenici! Sve ih bacite u more da se ajkule nahrane s njima! Hahaha.... Dobro, ima ljudi koji vole i koji ne vole neke stvari. I sad ću da kažem kao i svaki put kad se malo zaoštri neka tema: "ukusi su različiti".
Potpuno se slazem.
Kazem da je igra meni bila smorna, ali to ne znaci da smatram da su ljudi koji su je igrali "cudni". Meni se licno Duke Nukem 3d i Shadow Warrior MNOGO svidaju. Nekako su primamljivi, a Halo je dosadan.
Najbolja pucacina meni je ipak System Shock 2 pa sledi Deus ex. Najbolje su
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 16:44   #62
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Cool Re: Halo - Combat Evolved

Meni je Halo super, samo se malo ponavlja dizajn nivoa. Ali, nikako ne mogu da shvatim zasto mi na 1024X768 na low secka pri malo vecim okrsajima (sa flodom)
800X600 je OK, samo je mnogo ruzno. Inace, imam P IV 2.8 Ghz, GF FX 5700LE,
512 MB Kingston. Far Cry sam probao 1024X 768 na medium ili high (ne secam se) i super je radila. Da li je neko imao ovakvo iskustvo?
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 19:45   #63
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Meni na 1024 768 na high i gf 4 mx 440, radi super, meni ne secka samo nekag malo uspori (kada me napada njih 100)
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 11:04   #64
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Inuyasha kaže:
Meni na 1024 768 na high i gf 4 mx 440, radi super, meni ne secka samo nekag malo uspori (kada me napada njih 100)
I meni je fenomenalno radila na MX460. A znaš zašto?Zato što nemaju pixel shadere i samim tim ne prikazuju gomilu grafičkih detalja, pa je skoro svejedno da li igraš na high ili low detaljima. Na 5700 koji ima pixele 2.0 setovanje na low ili high čini drastičnu razliku, mada je cela 5x00 serija neverovatno spora kad koriste shader 2.0. Jedino su upotrebljive ako se koristi 1.1 ili 1.3 shader. Imao sam i ja 5700 i znam koliko me razočarao.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 20:53   #65
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Rocker kaže:
I meni je fenomenalno radila na MX460. A znaš zašto?Zato što nemaju pixel shadere i samim tim ne prikazuju gomilu grafičkih detalja, pa je skoro svejedno da li igraš na high ili low detaljima. Na 5700 koji ima pixele 2.0 setovanje na low ili high čini drastičnu razliku, mada je cela 5x00 serija neverovatno spora kad koriste shader 2.0. Jedino su upotrebljive ako se koristi 1.1 ili 1.3 shader. Imao sam i ja 5700 i znam koliko me razočarao.
Cuo sam za taj fenomenon...bas je glupo...moj fx 5200 ultimate je stvarno bio vrh ...ali nemam ga vise....
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2006, 22:37   #66
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Rešenje za nesrećne vlasnike FX-a: možete forsirati GeForce3 šejdere
Znači startujte igru kao halo.exe -use11
A šejderi mogu kompletno da se utule forsiranjem fixed-function efekata (kao na karticama bez šejdera): halo -use44
i ugasite vsync u opcijama kompletno (znači ne 30 frejmova i ne vsync).

/edit
I naravno patch v1.031 ili noviji, sadrži razne optimizacije...

Poslednja ispravka: voodoo_ (20.9.2006 u 0:32)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2006, 23:55   #67
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Igrao sam ga na P4 2.6 512RAM R9600XT i dok nisam ubio dynamic lightning na nekim denicama je i sa 800x600 bilo neigrivo. Forsirani 2.0 shaderi svo vreme. Igra takodje ima uzasan memory leek. Na istom kompu sa 1G RAM radi Far Cry 1024x768, very high, anti i aniso. FEAR 800x600 skoro max detail za preko 30fps.

Interesantna igra, imala je nesrecne chekpointe i uzasno, ali uzasno repetativne nivoe koji su u unutrasnjosti, isti hodnici i sobe na celom prstenu, uzas. Dobra ali ni blizu Hype-a koji joj se pripisuje.

Al dobro necu o hype-u na forumu koji obozava Soldiers:Heroes of WW2 i Blitzkrieg kec. Ako Kuzma da ocenu preko 90 a nema drugog misljenja dobro razmislire.

Priznajte da ste svi igrali Commandose (original, exp, dvojku, trojku, whotever) na hard i uzivali. Sado, mazo...

Ljudi ponekad nemaju nedelje i nedelje da posvete jednoj jedinoj igri, jednom kad budemo svi kupovali originale mozda, sada... Ima i vaznijih stvari.

Jedine igre koje sam video koje zasluzuju hard su FarCry, FEAR, Alpha i GalCiv2.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 0:32   #68
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Rešenje za nesrećne vlasnike FX-a: možete forsirati GeForce3 šejdere
Znači startujte igru kao halo.exe -use11
A šejderi mogu kompletno da se utule forsiranjem fixed-function efekata (kao na karticama bez šejdera): halo -use44
i ugasite vsync u opcijama kompletno (znači ne 30 frejmova i ne vsync).
Nesrecni vlasnik FX-a je igrao Halo na 5900 u 1024x768,2xQ AA+2xAF sve na max sa ps 2.0 sa odlicnim frejmrejtom (veoma retko ispod 25).
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 14:43   #69
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
grdja kaže:
Igrao sam ga na P4 2.6 512RAM R9600XT i dok nisam ubio dynamic lightning na nekim denicama je i sa 800x600 bilo neigrivo. Forsirani 2.0 shaderi svo vreme. Igra takodje ima uzasan memory leek. Na istom kompu sa 1G RAM radi Far Cry 1024x768, very high, anti i aniso. FEAR 800x600 skoro max detail za preko 30fps.

Interesantna igra, imala je nesrecne chekpointe i uzasno, ali uzasno repetativne nivoe koji su u unutrasnjosti, isti hodnici i sobe na celom prstenu, uzas. Dobra ali ni blizu Hype-a koji joj se pripisuje.
Sem te repetitivnosti (nekih) nivoa, nemam ni jednu primedbu na igru. Priča, muzika, atmosfera, AI protivnika, igrivost, napetost, sve u svemu provoklasna uživancija. I po meni, nije nikakav Hype, jer to kod mene ne prolazi. Ako je igra loša, uvek ću je iskritikovati, kao npr. morrowind, far cry, oblivion (e to ti je pravi Hype)

Citat:
grdja kaže:
Al dobro necu o hype-u na forumu koji obozava Soldiers:Heroes of WW2 i Blitzkrieg kec. Ako Kuzma da ocenu preko 90 a nema drugog misljenja dobro razmislire.
Živa istina ovo za Kuzmu. Naduvao je neke igre totalno neobjektivno (recimo Space Rangers 2 , Gost Master, pa i Rome:Total War) i to plasira kao univerzalnu istinu, a onda posle nema pare nazad .
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 16:07   #70
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Ja Kuzmi odavno ne verujem, omiljene žanrove često nepravedno favorizuje i takve igde dobijaju minimum 5-10 % veću ocenu od realne... izgubio je iz vida da vanžanrovski dobra igra i subjektivno dobra igra nisu isti pojmovi.
Što se tiče Haloa, meni se jedino ne sviđaju "dečji" vanzemaljci i okrugli crosshair. Ali je SF atmosfera odlična.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 16:47   #71
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Ja Kuzmi odavno ne verujem, omiljene žanrove često nepravedno favorizuje i takve igde dobijaju minimum 5-10 % veću ocenu od realne... izgubio je iz vida da vanžanrovski dobra igra i subjektivno dobra igra nisu isti pojmovi.
Što se tiče Haloa, meni se jedino ne sviđaju "dečji" vanzemaljci i okrugli crosshair. Ali je SF atmosfera odlična.
Znam na šta misliš, ali meni su ti mali Covenanti bili ekstra zabavni i smešni. One njihove reakcije i komentari kad im zalepiš "plasma granade" ili kada ih iznenadiš iz zasede su bile valjanje od smeha Jedino što su imali glasove kao neka dečica, pa mi ih je bilo nekako žao.

P.S. Zaboravih da pomenem da je oružje u Halou "san snova", izuzetno maštovito (čuveni "needler" npr.), ubojito i raznovrsno

Poslednja ispravka: Jim Bravura (20.9.2006 u 18:47) Razlog: dopuna
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 17:55   #72
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

MRZIM ali mrzim to sto je halo 2 vista ekskluziva
Halo je jedna od retkih igara koje sam sa onolikim uzivanjem odigrao
Igrao sam ga na dva razlicita kompujtera, i ni na jednom nije bilo nikakvih problema, memory leakova, padova frameratea i slicno :P

...sacu ga nadjem da se igram o5

citiram VGcats:

Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 22:12   #73
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Meni se ne svidja ideja da Halo2 bude na visti, ali mislim da ce biti neki pachevi da radi i na xp-u...Jedva sam preboleo cinjenicu da igra ovoliko kasni a sada josh vista...daj...ne kupuje mi se sad i novi procesor...a uz procesor i maticna...a uz maticnu moram da uzmem graficku za pci-e...strasno...
p.s. moje omijeno oruzije je Plazma rifle... to uzmes i deri misko !!!
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 18:50   #74
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

nije mi jastan taj M$-ov potez: vise se isplati da kupis xbox i halo 2 nego da kupujes celu PC konfiguraciju i vistu i halo 2 :P
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 20:39   #75
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Halo - Combat Evolved

A znate šta je najgore? Što je Halo sasvim prosečna igra i što (mene lično) toliko zabole da se cimam da li će raditi na XP-u ili ne! Ako traži DX10 i novu grafičku, I don't give a f*ck! Igraću ga jednog dana na MAME emulatorum čisto iz inata! Nema te igre zbog koje bi menjao celu konfu, pa da sam ja u glavnoj ulozi! Igra, ako je dobra, radiće na 99% konfi (potrudiće se autori da je optmizuju). Šta je sa COD2? Loša grafika možda? Radi i na MX400 kako-tako! Halo2? Halo skrivena kamera, neću da kupujem novi komp zbog vaše nove igrice!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 20:46   #76
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Rocker kaže:
A znate šta je najgore? Što je Halo sasvim prosečna igra i što (mene lično) toliko zabole da se cimam da li će raditi na XP-u ili ne! Ako traži DX10 i novu grafičku, I don't give a f*ck! Igraću ga jednog dana na MAME emulatorum čisto iz inata! Nema te igre zbog koje bi menjao celu konfu, pa da sam ja u glavnoj ulozi! Igra, ako je dobra, radiće na 99% konfi (potrudiće se autori da je optmizuju). Šta je sa COD2? Loša grafika možda? Radi i na MX400 kako-tako! Halo2? Halo skrivena kamera, neću da kupujem novi komp zbog vaše nove igrice!
Ko kaze da moras zbog igre...igra je samo igra ma kako dobra bila i nevredi toliko izbacivanje para...ali suoci se sa cinjenicom, da ces kad, tad morati preci na vistu.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 21:03   #77
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Inuyasha kaže:
Ko kaze da moras zbog igre...igra je samo igra ma kako dobra bila i nevredi toliko izbacivanje para...ali suoci se sa cinjenicom, da ces kad, tad morati preci na vistu.
Vista nije Halo2. Ionako će je 99% nas platiti 100 kinti a neki i manje! Modovi, ne ljutite se, ovo je činjenično stanje, ništa više (ni manje) od toga!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 21:18   #78
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Rocker kaže:
Vista nije Halo2. Ionako će je 99% nas platiti 100 kinti a neki i manje! Modovi, ne ljutite se, ovo je činjenično stanje, ništa više (ni manje) od toga!
Hehe, gusari su cudo...nego shto se tice halo2 i viste...well ako mozesh da instalirash vistu na svom pc-ju, onda ces moci da igrash i halo2...zar ne? Ja (kao i vecina normalnih ljudi) cu srediti svoj komp zbog novog operatinog sistema a ne zbog igre...
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 21:36   #79
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Inuyasha kaže:
Hehe, gusari su cudo...nego shto se tice halo2 i viste...well ako mozesh da instalirash vistu na svom pc-ju, onda ces moci da igrash i halo2...zar ne? Ja (kao i vecina normalnih ljudi) cu srediti svoj komp zbog novog operatinog sistema a ne zbog igre...
Makina mi je dovoljno besna da dočeka Vistu (na zicer ). Vidim da se Halo2 pominje u kontekstu DX10 only, pa reko' "yebe mi se za njega" (copyright domaća sinhronizacija Swordfish-a )! Ako ću zbog jedne igre da menjam mašinu, prelazim na konzole!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 21:45   #80
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Rocker kaže:
Makina mi je dovoljno besna da dočeka Vistu (na zicer ). Vidim da se Halo2 pominje u kontekstu DX10 only, pa reko' "yebe mi se za njega" (copyright domaća sinhronizacija Swordfish-a )! Ako ću zbog jedne igre da menjam mašinu, prelazim na konzole!
Eh, super tebi...meni "samo" fali 64-bitni procesor...a shto se tice konzola...sasvim si u pravu...danasnji game developeri za pc postavljalju sulude standarde koji su jako skupi...cinjenica da u svetu graf. kartica frejmove dobijamo u "kasikicama"...cene i brzina razvoja PC-ja je suluda u danasnje vreme...
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com