Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2014, 11:30   #481
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Da li ovaj Western Front Armies DLC sadrzi apsolutno sve armije, generale i ostale dodatke za MP?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 15:26   #482
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Jok, WFA ti daje samo da igraš MP sa OKW i USF, na svim dosadašnjim mapama, kao i mogućnost da igraš protiv originalnih frakcija, bilo protiv ljudi ili protiv kompa.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 19:55   #483
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes 2

Završih kampanju i par ovih solo misija. Utisak ni nalik na prvi deo i expanziju. Od patetike i propagande čoveku creva odmah prorade, ali ako zažmurimo na priču i prejadno urađene cut scene, opet ne ostaje nešto iole vredno poštovanja. Sve je haotično, misije svaka za sebe, nekonzistentnost oko izbora jedinica, gde čas nešto imate, tj. možete da imate, a u narednih par misija ne možete. Ograničenje broja jedinica na jedva šačicu vozila i par vodova ne dozvoljavaju da se postave makar minimalne odbrambene snage na zauzetim teritorijama, tako da ili sledi šetnja tamo-vamo po mapi ili insistiranje na što agresivnijem i što bržem igranju, a što je trend kod novijih RTS-ova koji me izluđuje.
E, da, kretanje vozila kojima treba čitava večnost da skrenu u stranu i pathfinding koji je na nivou strategija od pre 20 god. je detalj koji me je definitivno ubedio da i pored sve dobre volje i truda da uživam u igri, ne mogu da je smatram ičim više od prosečne igre. A pošto sam vrlo izbirljiv, jer baš i nemam vremena da igram sve i svašta, prosečna igra je za mene gubljenje vremena. Hejt na COH2.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
King91 (9.9.2014)
Stara 27.8.2014, 20:47   #484
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Kad već čitaš Kuzmine recenzije o "istorijskom revizionizmu" pogledaj usput i komentar o MP-u koji je glavna stvar u igri. Reći da je igra prosjek zbog, istina - zaista prosječne kampanje, bilo bi isto kao i reći da je Battlefield smeće zbog tuge od kampanje koju serviraju poslednja 2 naslova (mada četvorka ima i dr. problema).

Cutscene jesu smješne, al uradi bolje sa THQ-ovim budžetom koji je bankrotirao za vrijeme razvoja igre. Vidjećemo šta će da urade sa novom kampanjom Ardennes Assault, i koliko Segin budžet može da pomogne oko tih stvari. Al opet, još razloga za pljuvanje po Sovjetskoj kampanji, pošto teško da će proći bez uobičajenog Američkog herojstva, a Rusi ispadoše onako... A tek da pokažu neki Američki zločin, tad bi tek puklo.

Pathfinding je unapređen u zadnje vrijeme, mada je još daleko od savršenog. Doduše, može se razumjeti ako se sagleda promenjivost i kompleksnost destrukcije terena i svega i svačega što ostaje na njemu, i proračuna zaobilaženja imenovanih prepreka. Nije loše kako je znalo biti, pogotovo dok još endžin nije propisno uzimao puteve u obzir tokom kretanja vozila (sad ih koriste propisno da dođu do cilja, pošto se vozila brže kreću na putevima (što opet otvara druge puteve, one taktičke, sa miniranjem)).
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 1:04   #485
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes 2

A zašto po defaultu moram da pročitam Kuzminu recenziju da bih video nešto što je očigledno? Da, pročitao sam je kad je igra izašla, ali se ni reči ne sećam, tako da to nema veze sa ovim što sam gore pisao. Ali OK, nije mi zbog toga igra jadna, nego zbog svega ostalog što sam već izneo. MP me ne zanima. Dok je igra pravljena tako da ima kampanju i neku priču, onda je to glavni aspekt igre. Ako hoće da se nafatiraju love na MP-u, onda neka ne prave kampanje i neka se fokusiraju na tu komponentu, kao što su i uradili sa ovim novim DLC-ovima ili šta su već.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 20:45   #486
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Moze li mi neko ukratko reci sta od ovih DLC za igru ima smisla kupovati? Ima lep off na GMG trenutno.

Company of Heroes 2™: The Western Front Armies
Company of Heroes 2: Victory at Stalingrad DLC
Company of Heroes 2: Southern Fronts DLC
Company of Heroes 2: Case Blue DLC

Company of Heroes 2™: The Western Front Armies - Oberkommando West
Company of Heroes 2™: The Western Front Armies - US Armies

Ovog komandera i skinove pretpostavljam nema potrebe za igranje SP i MP nesto posebno?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 23:30   #487
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Ovo prvo je stand alone MP sa dvijema armijama - US army i Oberkommando West (švabe sa zapadnog fronta).

Ostalo zaista ne znam...

Poslednja ispravka: Dimo (14.9.2014 u 0:30) Razlog: Glomazan quote za dva reda teksta
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 14:34   #488
King91
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 174
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Po meni je ovo najveci krs od strategije,kampanja je zesce djubre koje cak ni gebels ne bi mogao da svari,pre odredjenog vremena naleteh na nekog stranca koji objasnjava nebuloznost ove igre,znaci kao ameri zele da umru kako bi francuska bila slobodna dok rusi ne zele da se bore za svoju otadzbinu osim ako ih neko ceka sa maksimom ??? ako neko zeli da pogleda klip mrzi me da stavljam url ali slobodno ukucajte u youtube why russian hate company of heroes 2 ili tako nekako
King91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 14:51   #489
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Citat:
King91 kaže: Pregled poruke
Po meni je ovo najveci krs od strategije,kampanja je zesce djubre koje cak ni gebels ne bi mogao da svari,pre odredjenog vremena naleteh na nekog stranca koji objasnjava nebuloznost ove igre,znaci kao ameri zele da umru kako bi francuska bila slobodna dok rusi ne zele da se bore za svoju otadzbinu osim ako ih neko ceka sa maksimom ??? ako neko zeli da pogleda klip mrzi me da stavljam url ali slobodno ukucajte u youtube why russian hate company of heroes 2 ili tako nekako
У питању је клип Bad Russian корисника на јутјубу ако се не варам. Кампања јесте катастрофална, али то не чини целу игру катастрофалном. Ово није ни први ни последњи пут да се игра користи у пропагандне сврхе, чему толико чуђење?

Сама игра, иако по мом мишљењу лошија (крућа) од јединице, није лоша. Све осим кампање је солидно одрађено. Али што се мене тиче, Company of Heores је само један и то први. Двојка је само спиноф који се вуче на славу кеца а користи се у пропагандне свхе уочи заоштрених односа Истока и Запада, бар што се приче тиче.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strelok na korisnoj poruci:
pentraksil (9.9.2014)
Stara 9.9.2014, 18:33   #490
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Na stranu gomila nebuloza i gluposti, ja cak smatram da je sam sadrzaj kampanje i dizajn nekih misija mnogo bolji od prethodnih delova. Igra nikako nije djubre.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 19:24   #491
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Na stranu gomila nebuloza i gluposti, ja cak smatram da je sam sadrzaj kampanje i dizajn nekih misija mnogo bolji od prethodnih delova. Igra nikako nije djubre.
Који део на пример? Осим мисије у Пољској и коришћење временског система у мисији на зиму са снајперима, нисам приметио неки бољи дизајн.

У кецу се смењују офанзивне и дефанзивне мисије које су у оба случаја динамичније а секундарни и бонус задаци имају много више смисла и уклопљени су са мисијом.

Притом, бар се мени чини, команданти које бираш много више одређују твој стил игре у кецу него у двојци. У двојци су само суплемент, док у кецу целу стратегију градиш око избора команданта.

Искрено, једино што се мени више свиђа у двојци су систем заклона, видног поља и боља графика. Кампања је идеолошки обојена, нема ни речи о "Дружини хероја", а скирмиш источног фронта ми је бољи са модом Eastern Front за кеца. Барем нема смешног руског акцента. Е још што вреде они изазови у двојци као посебне мисије.

У суштини, двојка је технички боља игра, али садржајно лошија од јединице. Није лоша игра, свакако није ђубре, али је и читав ред величине испод кеца који је легендарна игра - то је бар моје мишљење.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 19:54   #492
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Kec jeste bio revolucija kad se pojavio i mnogi ljudi su istu stvar od dvojke ocekivali i naravno razocarali se. Ja se nikako ne slazem sa misljenjem da je igra losa, odmah da se ogradim na kampanju nisam odvojio ni minut tako da o tome ne pricam uopste. Sama mehanika igre je u velikoj vecini zadrzana iz keca, po meni su dopunili sadrzaj dovoljno da moze dugo da se igra i da ne postane dosadna. Svakako vredi para koliko kosta..
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 20:59   #493
King91
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 174
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Fakat je da je 2/jka bolja u tehnickom smislu ali ne zaboravite da je kec iz davne `06 i mnoge su se stvari promenile.Medjutim 2jka je samo bolja po smenjivanju vremena i zaklona.Dok kec je mnogo bolji osim onaj valour ili kako vec
King91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 0:57   #494
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Citat:
Strelok kaže: Pregled poruke
Који део на пример? Осим мисије у Пољској и коришћење временског система у мисији на зиму са снајперима, нисам приметио неки бољи дизајн.
Dodao bi i onu misiju sa Tigrom, pa cak i ono spasavanje komndira iz rusevina....malo drugacije osim standardnog unisti ovo vozilo, unisti onu bazu iz keca (naravno i dvojka je imala par tih)....mada davno sam igrao ali uglavnom su misije bile tipa napadni/odbrani osim onih sa V2 i padobrancima. Ne znam, nekako mi je bolje legla strukura misija u dvojci nego u kecu, nekako fluidnija.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 20:32   #495
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Mislio sam da zaobidjem ovu temu ali ajde da bacim i ja komentar. Jedva zivo sam poterao ovo na laptopu i posle 30 minuta obrisao jer mi se nije dopalo. Da li zato sto sam imao prevelika ocekivanja od dvojke, da li zato sto je kec jednostavno bio predobro uradjen (barem po meni), ne znam. Jednostavno nije isti osecaj.

I dan danas igram keca, igra i posle 8 godina probudi u meni zelju da odigram neku partiju, dovoljno je da naletim na neki WW II dokumentarac i prva asocijacija na to mi je CoH i jednostavno moram da granatiram Amere.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2014, 0:28   #496
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Ne znam da li je ovo neki popust (da li je vremenski ograniceno) ali izgleda bas jeftino. Ja sam kupio upravo sada preko PP, sve ok.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 18:00   #497
Sicilijanac
Član
 
Član od: 30.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 51
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Citat:
lanikor kaže: Pregled poruke
mislio sam da zaobidjem ovu temu ali ajde da bacim i ja komentar. Jedva zivo sam poterao ovo na laptopu i posle 30 minuta obrisao jer mi se nije dopalo. Da li zato sto sam imao prevelika ocekivanja od dvojke, da li zato sto je kec jednostavno bio predobro uradjen (barem po meni), ne znam. Jednostavno nije isti osecaj.

I dan danas igram keca, igra i posle 8 godina probudi u meni zelju da odigram neku partiju, dovoljno je da naletim na neki ww ii dokumentarac i prva asocijacija na to mi je coh i jednostavno moram da granatiram amere.
Реко, дал сам пијан дошао па ово написао, видим нисам ја ипак. Ал као да си мој мозак. Свака реч.
Sicilijanac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 17:49   #498
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Jel probao neko Ardennes Assault?
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 20:29   #499
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
Jel probao neko Ardennes Assault?
Ja nesto malo i za sada izgleda OK. Zvuk i dalje vrhunski, grafa vec pocinje malo da pokazuje starost cini mi se ali odlicno izgleda sve to. Animacije mozda malo cudne (mada tek sam poceo da igram, samo koliko da se isproba), ali su modeli odradjeni fantasticno, padobranci 101. izgledaju . Optimizacija nesto bolja reklo bi se. Atmosfera i dalje vrhunska, Belgija pogodjena bas kako treba, kada krene borba preslikane BoB epizode u Belgiji.
Ne znam kakva je kampanja, samo sam malo probao, videcemo ako nadjem vremena za igru.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 22:10   #500
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes 2

Odigrao sam AA, dobar je, mada mi se ovaj fazon kampanje više svidio u DoW2 i Dark Crusade. Imaš samo jedan autosave preko koga možeš da nastavljaš, sve posledice tvojih odluka su permanentne.

Moram dodati da je poslednja misija, koju otključaš kad očistiš kompletnu mapu od švaba, smiješno laka, i to na najvećoj težini, pogotovo ako ti sve 3 grupe s kojima igraš prežive.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bundle, campaign, company, heroes, red army, rts, ww2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Company of Heroes II OrthodoxBabec Strateške igre 5 4.8.2011 17:18
Company of Heroes Tales of Valor masteri Strateške igre 107 21.6.2011 18:04
Company of Heroes Online Zemunelo Mrežne igre 20 7.2.2011 13:36
Company of Heroes: Opposing Fronts shimec Strateške igre 106 10.4.2009 11:25
Veliki Problem Company of Heroes lan AcMilan91 Mrežne igre 5 21.9.2008 1:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com