Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2008, 11:49   #21
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
U potpunosti se slazem, bez prave taktike je nemoguce preci predzadnji nivo!

U principu, igra je toliko zeznuta da bez neke taktike nije moguce preci nijedan nivo.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2008, 19:49   #22
DARKNESS IN DARKNES
Novi član
 
Član od: 24.1.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Zasto koristiti bilo kakvu taktiku kada u punoj verziji sa dve kampanje postoje katapulti i baliste koji su bog i batina, prakticno ste nepobedljivi .
DARKNESS IN DARKNES je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 10:31   #23
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
DARKNESS IN DARKNES kaže: Pregled poruke
Zasto koristiti bilo kakvu taktiku kada u punoj verziji sa dve kampanje postoje katapulti i baliste koji su bog i batina, prakticno ste nepobedljivi .

E sinko, u prvim verzijama nije bilo katapulta i baliste, trebalo je upregnuti te vijuge. Probaj da igras bez njih, pa da vidis kako je bilo "lako".
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
R.A.B. (31.1.2008), zone2403 (30.1.2008)
Stara 31.1.2008, 16:28   #24
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ja zadnji nivo nisam ni prešao, ne mogu ni da stignem da se nešto unapredim, a oni već napadnu.
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 12:45   #25
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Ja zadnji nivo nisam ni prešao, ne mogu ni da stignem da se nešto unapredim, a oni već napadnu.
Zar odustajes a stigo si do kraja.
Mogu ti dati nekoliko saveta za prelzak:

Borbena taktika
Verujem da si upoznat u potpunosi sa njom a dokaz tome je prelazak predzadnjeg nivoa.

Strpljenje
Ogradi po gradi. (primer: u pitanju je faza u kojoj se po prvi boris protiv varvara)
Dobro isplaniraj raspored kula,i imaj u vidu da kamen nemas u neogranicenim kolicinama.
Ne priblizavaj suvise blizu jednu kulu do druge jer ces uzaludno trositi kamen.
Za pocetak napravi tridesetak strelaca i podeli ih u tri grupe i formiraj obruc od njih.

Agresivnost
Napad je najbolja odbrana.(primer: u pitanju je 13 ili 14 faza nisam igrao odavno pa nisam sasvim siguran)
Kada ih napadas, svim silama napadaj samo jednog dokle ga neunistis a konkretno u zadnjoj fazi napadaj
prvo one sa bocne strane,i to u tri poteza prvo mu unisti skladiste i skolu pa se brzo povuci dok nije stiglo
pojacanje, pa ih sacekaj kuci sa strelcima i kulama, pa se brzo vrati i unisti menze i kasarne.

Zelja
To je vec do tebe.

Formula za prelazak: Strpljenje+Agresivnost+Zelja
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanxxxxxxx na korisnoj poruci:
R.A.B. (2.2.2008)
Stara 2.2.2008, 9:58   #26
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ja cu dodati jos nekoliko saveta:

- Prvo ekonomiju dobro razradi(drvo, kamen i obavezno dosta, dosta hrane i prostrani putevi)
- Ako ti se grad bas razvuce na mapi(da moras skrolovati po nekoliko sekundi da bi dosao sa jednog kraja na drugi), pozeljno je da imas (naravno na razlicitim krajevima ) vise od jednog inna(za hranu) jer ces ustedeti na pesacenju tvojih radnika, kao i bar jos jedno skladiste, da radnici ne bi nosili resurse sa jednog kraja na drugi.
- Cim se malo razgradis, dobro osmotri okolinu(da li se na cistini ili si okruzen i planinama), i pocni sa kulama(i to dosta njih), nek ti ispred njih bude nekoliko vojnika(moze i obicna militia), a iza kula koji odred strelaca. Time ces sebi kupiti dovoljno vremena da se razgradis i pocnes stancovati jace jedinice.
- Kada imas dovoljno oruzja, a malo regruta, izgradi dodatnu skolu u blizini Strongholda, dobices brzi priliv vojnika.
- Napad jeste najbolja odbrana, ali kontranapad je jos bolja, jer protivnik uglavnom napada sa svim jedinicama koje ima trenutno pri sebi, a ti gledaj da su ti strelci i ostale jedinice u blizini kula, i neka one obave sav veci deo posla, a posle ti kreni u kontru.
- Napadaj jednu po jednu zgradu, upamti strelci su ti najbolji prijatelji, oni su najbolji za unistavanje kula, jer imaju veci domet od njih.
- Ako imas saveznike (a oni mogu da proizvode svoje vojnike i hranu), obavezno im pomozi. Mozda nisu dovoljno jaki, ali svaka pomoc je dobro dosla.
- Mali trick: ako hoces da protivnicke kule ostanu brzo bez kamena, probaj da sa par konjanika(ako si dobar igrac, mozes i jednim) protrcis pored kula(ili cak izmedju njih), postoje velike sanse da ce promasiti.

Eto, prodah ti sve najbolje fazone, i to za dz.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
R.A.B. (2.2.2008)
Stara 2.2.2008, 16:48   #27
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Meni je od vojnika ostalo (posle napada na početku) ceo onaj odred i još pola odreda varvara, sedam konjanika, četiri pikamana i jedan mačevalac.(neznam ali mislim da mi je ostalo nešto strelaca), i sad ja napravim osam farmi, tri mlina, tri pekare, četiri svinjara, četiri drvoseče, tri onih što seku daske, dva karbonaša itd, i ogradim se kulama. Oni onda napadnu posle pola sata (dok sam ja to sve pravio) i ja pošaljem pola odreda varvara u stranu i sačekam samostrelce i strelce pošto oni dođu na kraju i poubijam ih dok ovi dole ratuju protiv neprijatelja i kad im poubijam strelce krenem ka kampu i poubijam sve neprijatelje, ali ne prođe ni petnaest minuta a oni me napadnu opet i naravno, ja sa destekovanim trupama i kulama koje se dime naravno izgumim, meni samo treba savet kako ja da se odbranim, ekonomija mi ide dobro, znam i ja da strelci trebaju da ostanu u pozadini shvatio sam to i sam posle devetnaest nivoa i načine ratovanja, ali jednostavno ne mogu da se odbranim. Ja ni ne stignem da napravim vojske koliko oni brzo napadaju.
Da li možete da mi date neki savet?
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 21:27   #28
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ja nisam imao tada varvare i jos bog te pita sta, a i ne znam koja je mapa, ali ako imas kamenja na pretek, probaj ovu strategiju(naskrabana za sek, znam da je ocajno ):

O - kule
_ - putevi
uuuu - npr. planine ili vec da li imas neku prirodnu zastitu





Nekoliko odreda strelaca izmedju 1 i 2, i jos nekoliko iza 2. Ako napada strelcima, onda neku jeftinu pesadiju sakri u neki cosak. Ako probiju prvi red kula, gornje strelce povlacis , a na njihovo mesto stupa sta imas od pesadije ili konjice, a za to vreme strelci iza 2 ce ih jos dosta osakatiti.
Get it?

Napomena: mozes da povecavas red kula, a izmedju njih trpaj vojsku. Tako ce ti glavni grad ostati netaknut.

Poslednja ispravka: Red Dragon (2.2.2008 u 21:41)
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
R.A.B. (2.2.2008)
Stara 3.2.2008, 12:14   #29
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ovako izgleda moj položaj na mapi, crvene strelice označavaju kuda me napadaju pa onda znaš da sam ja između onih stena.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	68,4 KB
ID:	17635  
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 13:08   #30
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Ovako izgleda moj položaj na mapi, crvene strelice označavaju kuda me napadaju pa onda znaš da sam ja između onih stena.

Pa sta oces, polozaj ti je odlican. Ako sam dobro shvatio sliku, ti si smesten izmedju one tri planine.
Evo moje ideje:





- prvo kule(zeleni krugovi) na polozaj 1, pa onda druge na 2
- svetloplava boja su ti gde bi mogao da smestis vojnike, mada drzi vise vojnika na desnoj strani, jer je leva bolje branjena
- narandzast pravougaonik je dokle bi mogao bez brige da razvijas grad (ako imas sta da gradis, naravno)
- napravi mnogo(ali bas mnogo hrane)
- oceni koliko ti jedinica treba da bi uspesno branio levu i desnu stranu, i polako pocni da pravis novu vojsku
- prva meta su ti prvi sla leve strane, cim te oni napadnu, i ti se odbranis, kreni u kontranapad na njihov grad(mada napadaj prvo postepeno da bi se resio kula kojih sigurno ima dosta)
- kad sredis prvi levi grad, verovatno te nece niko napadati sa leve strane
- e sad nisam siguran, ali mi nesto govori da to nisu tri neprijateljska grada, vec jedan povezan, tako da kad sredis levog, istrazi taj deo da slucajno nema neki prolaz koji vodi do susednog grada, pa bi mogao iznenada da napadnes i odatle. Nisam siguran, ali nesto mi govori da su povezani.

Ih, koje taktike, k'a pravi djeneral, sto se nisam rodio u srednjem veku, gde mi bi bio kraj!
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 13:18   #31
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Ovako izgleda moj položaj na mapi, crvene strelice označavaju kuda me napadaju pa onda znaš da sam ja između onih stena.
Ja se secam ove misije...
Podelio sam svaku grupu na pola i raspodelio ih u klancu. Varvari ispred, a strelci pozadi. E onda uzeo sam jednog strelca i izazvao ih, a on je krenuo. Uspeo sam sve da ih pobijem u klancu (levo) i nagrnuo na severno selo. Ovo desno posle nije bilo problem. Ovo je jedini nivo na kojem nisam razvijao ekonomiju. Samo toliko da podrzim trupe.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 13:53   #32
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Knights and Merchants

E vidiš, ja baš takvu odbranu i napravim, ali pošto prvo levi napadnu ja se uspešno odbranim, ali čim se levi povuku dođu srednji i desni i oni me dotuku, jedino što mi preostaje jeste da sačuvam što više vojnika posle napada na moje selo u početku nivoa, ako to ne uspe onda neznam stvarno šta može.
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 13:24   #33
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ne znam...Meni posle prvog napada ostane ceo odred varvara (od 2 mislim) i svi strelci, i to mi taman dovoljno bude da i ove sredim ali se prvo bacim na severno selo.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 15:07   #34
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Knights and Merchants

sve je to lepo, samo što na početku nemaš strelce, nego 2 odreda varvara, 1 odred konjanika, 2 odreda pikemana i 2 odreda mačevaoca.
to je sve i aj' ti se sad odbrani bez strelaca
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 16:58   #35
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Saveti drugi deo:

Obrati paznju na formaciju trupa.

Nemoj nikada da pravis odred pesadije i konjice veci od 20 vojnika iz jednostavnog razloga.
40 ili vise vojnika nemaju efektivan domet u bitci tako da ce vecina njih biti neupotrebljiva
sve dok prve borbene linije nepadnu. Efikasnije je odred od 40 vojnika podeliti na dva a mozda cak i tri dela
cime dobijas mogucnost da opkolis protivnika a plus jedan deo mozes da povuces i sacuvas za kasnije.

Mozes da kombinujes trupe odnosno da ih uparujes, konjica sa oklopnom konjicom, pesadija sa dugim kopljima sa
pesadijom sa dugim sekirama itd... a u cilju sto brzeg formiranja vojske. Sa strane ekonomije velika vojska zahteva i velike kolicine hrane tako da sigurno nezelis da vojsku izgubis pre bitke sto bi bio ravno katastrofi.

Velicina vojske jeste vazna ali nije i presudna, obrati paznju na kvalitet svojih jedinica!!!

Konjica nije preterano jaka, ali je ekstremno bitna, ona nikada neulazi prva u bitku (bitan takticki momenat).
Najpametnije je da je sklonis negde sa strane i kada protivnik postavi svoje strelce znas sta ti je ciniti.
Kada god se protivniku pruzi ista prilika da uradi gore navedeno on ce to uciniti. Zato uvek cuvaj svoje strelce!!!
Ukoliko ih napadne konjica, pesadija sa kopljima i dugim sekirama je pravo resenje.

Strelci su od presudnog znacaj za konacan ishod bitke (kao sto se kaze cuvaj ih kao oci svoje).
Ekstremno je vazna formacija strelaca npr. Ja licno pravim ovu formaciju 10 samostrela u prvom redu, a u drugom i trecem redu deset sa lukom i strelom, plus jos dva odreda od deset samostrela u dva reda koja su unakrsno postavljena u odnosu na glavni odred. Tako da nedolazim u situaciju da moram da ih rotiram u nijednom pravcu bilo da se branim ili napadam.
U principu formacija lici na krov kuce odnosno u obliku je jednakokrakog trougla.

Od protivnickih kula mozes da se otarasis na nekoliko nacina, mozes strelcima da ih gadjas malo po malo a pritom da namamljujes protivnika da jurne na tebe pa ga lepo sacekas kuci i onda tvoje kule stupaju na delo. Mozes ukoliko imas iskustva sa samo jednim konjenikom da se komotno prosetas pored kula a da te one nepogode, u krajnjem slucaju mozes da sacekas da regrut iz kule ode na rucak jer tog trenutka kula postaje lak plen. Vazno je da unistis kule da ti nebi pre ili kasnije stvarale probleme, a kako sam ja primetio protivnik srusenu kulu nikada neobnavlja, pa cak ni onu koja je ostecena.

Poslednja ispravka: ivanxxxxxxx (4.2.2008 u 17:26)
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 21:24   #36
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
sve je to lepo, samo što na početku nemaš strelce, nego 2 odreda varvara, 1 odred konjanika, 2 odreda pikemana i 2 odreda mačevaoca.
to je sve i aj' ti se sad odbrani bez strelaca
Uuuu pa onda imamo neke drugačije verzije, jer se ja sećam da sam sigurno imao strelce...
I to crossbowman-e.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 12:23   #37
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Meni je od vojnika ostalo (posle napada na početku) ceo onaj odred i još pola odreda varvara, sedam konjanika, četiri pikamana i jedan mačevalac.(neznam ali mislim da mi je ostalo nešto strelaca), i sad ja napravim osam farmi, tri mlina, tri pekare, četiri svinjara, četiri drvoseče, tri onih što seku daske, dva karbonaša itd, i ogradim se kulama. Oni onda napadnu posle pola sata (dok sam ja to sve pravio) i ja pošaljem pola odreda varvara u stranu i sačekam samostrelce i strelce pošto oni dođu na kraju i poubijam ih dok ovi dole ratuju protiv neprijatelja i kad im poubijam strelce krenem ka kampu i poubijam sve neprijatelje, ali ne prođe ni petnaest minuta a oni me napadnu opet i naravno, ja sa destekovanim trupama i kulama koje se dime naravno izgumim, meni samo treba savet kako ja da se odbranim, ekonomija mi ide dobro, znam i ja da strelci trebaju da ostanu u pozadini shvatio sam to i sam posle devetnaest nivoa i načine ratovanja, ali jednostavno ne mogu da se odbranim. Ja ni ne stignem da napravim vojske koliko oni brzo napadaju.
Da li možete da mi date neki savet?
Ukoliko sam ja tebe dobro razumeo, postupi ovako ostavi ekonomiju u drugi plan (Ponekad je potrebno zrtvovati kraljicu za dobrobit kraljevstva), u igri nisi ogranicen na broj rudnika koji ce da vade kamen, umesto jednog napravi tri ili cetri tako da ces konstantno imati dovoljno zaliha kamena koji je neophodan kulama. Napravi skladiste blizu kula i povezi ga mrezom puteva trenutno samo sa rudnicima kamena. Ukoliko postavis vojsku u samoj mrezi puteva oko kula smetaces fizikalcima da redovno snabdevaju kule sa kamenom. Kada treniras regrute treniraj ih periodicno da ti se nebi desilo da ti svi regruti napuste kule i odu na rucak a da za to vreme neprijatelj napada.
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 13:25   #38
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
DARKNESS IN DARKNES kaže: Pregled poruke
Zasto koristiti bilo kakvu taktiku kada u punoj verziji sa dve kampanje postoje katapulti i baliste koji su bog i batina, prakticno ste nepobedljivi .
I sta je tu lepo ma koliko da je efikasno.
Uvodjenjem katapulta i baliste u igri je strasno poremecen odnos snaga.
U principu da su uveli zid i kapije gore navedene ratne masine bi imale smisla.
Ovako to lici na varanje.
A kao drugo nije tacno da su nepobedljivi ili prakticno nepobedljivi.
Takav utisak si mogao da steknes samo u borbi protiv kompijutera,
dok ako se boris protiv nekog igraca uvideces da si bezveze potrosio
resurse: 5 x drvene gradje + 5 x gvozdenih poluga a nezaboravi da si potrosio i
5 x rude uglja. Jer takozvana teska artiljerija deluje samo u smeru u kom je okrenuta,
da bi se okrenula u suprotnom smeru treba joj mnogo vremena (zasto bi se inace zvala
teska artiljerija) a pametan igrac to moze da iskoristi i da je konjicom posto je ona najbrza
napadne sa nekoliko strana i sta onda….

A kao drugo obucavanje varvara je protivno duhu igre,
GDE SE TO JOS VARVARI OBUCAVAJU!!!.
I zar nije pomalo apsurdno dati 5 kovcega za samo jednog vojnika.
Ma koliko da je on jak 5 kovcega je mnogo.
U tom slucaju za 10 varvara imas 50 drugih vojnika, pa razmisli sta mozes
da uradis sa 50 iskombinovanih trupa.
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 18:01   #39
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
A kao drugo obucavanje varvara je protivno duhu igre,
GDE SE TO JOS VARVARI OBUCAVAJU!!!.
I zar nije pomalo apsurdno dati 5 kovcega za samo jednog vojnika.
Ma koliko da je on jak 5 kovcega je mnogo.
U tom slucaju za 10 varvara imas 50 drugih vojnika, pa razmisli sta mozes
da uradis sa 50 iskombinovanih trupa.

Varvar sad vredi 5 kovcega?! Pa to je preskupo!
Pa sa 50 jedinica operes ko od sale te varvare. Bas cu da vidim da isprobam ovu expanziju(posto mi se sad ne igra originalna) da vidim sta je toliko to izmenjeno, pa ova igra odjednom ispade laka.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 12:43   #40
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Varvar sad vredi 5 kovcega?! Pa to je preskupo!
Pa sa 50 jedinica operes ko od sale te varvare. Bas cu da vidim da isprobam ovu expanziju(posto mi se sad ne igra originalna) da vidim sta je toliko to izmenjeno, pa ova igra odjednom ispade laka.
A tek apsurd nad apsurdima za nekakvog “Vega boy” a u sustini
obicnog pesadinca sa sekirom i umesto konja nekakav magarac ili divlja svinja
potrebno je izdvojiti 3 kovcega.
Da su osmislili konjenike sa samostrelima pa bi vredelo a ovako….
Dobra stvar u ekspanziji je dodatni resurs hrane, konkretno riba, koliko sam primetio nema je u
neogranicenim kolicinama ali je ima sasvim dovoljno.
A ako neko nije primetio zasto je to bitno evo objasnjenja:
Vojska se moze u potpunosti zadovoljiti bilo koim tipom hrane: vino, hleb ili kobasice a u ekspanziji i ribom.
To je ona statusna linija koja je oznacava kondiciju a, bilo koji tip hrane puni statusnu liniju do kraja.

Nasuprot njima sluge,radnici,kovaci,farmer i svi ostali da ih nenabrajam imaju razlicite potrebe za hranom,
Vino ima najmanju kaloricnu vrednost pa zatim hleb pa riba pa kobasice.
Ukoliko u menzi imate samo hleba i vina radnici koji dolaze bice non-stop gladni,iz jednostavnog razloga
i vi biste bili gladni da jedete no-stop hleb i pijete vino.
Kada kondicija dodje na 10% i ide nanize radnici odlaze na rucak.
Vino popunjava statusnu liniju u procentima 20%-30%, hleb 30%-40%, riba 50%-60% dok kobasice pune 90%-99%.
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com