Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2006, 22:35   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Robot Attack (nezvanicno)

Imam u planu da napravim jednu scroling shooter.Radnja se dogadja u buducnosti, tacnije 2828 godine na tada naseljenoj planeti Alfa Kentauri.

radnja cele igre:

Na planeti Alfa Kentauri koju su naseljavali pretezno Koalicija Robota i Ujedinjene Ljudske Nacije iznenada Koalicija Robota se pobunila i pobula sve ljude sem predsednika U.Lj.N. i njegove garde koji su tada bili na Alfi Kentauri.Tada je vlada U.Lj.N. poslala grupu specijalaca da oslobodi predsednika ali su oni nestali bez traga.Bivsi marinac Dzon Rouz poslat je da oslobodi predsednika i pobije vodje Koalicije Robota AlhaX18T, Beta 20FGT, Centurio XQX i glavni boss Lord of Machine!!!!Na kraju svake kampanje Dzon dolazi do jednog og ovih vodje i unistava ih.Na kraju kad dodje do Lorda i kada ga ubije oslobadja predsednika i sve se zavrsava sa heppy end

Eto to je ukratko o ovoj igri

E sad me interesuje da li bi mogo neko da mi pomogne.Potrebna mi je neko ko ce da mi napravi pozadinsku muziku i razne zvucne efekte u igri.Potreban mi je i neko ko ce mi pomagati u ctranju likova.A moze (a i ne mora) neko ko se razume u GM, da bi mi malo olaksao.Svi ljudi koji rade, njihova imena bice upisana u Credit u igri, a ako napravimo dobru igru mozda i u nekom casopisu (kao sto ce biti andross i njegova banda)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 22:48   #2
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

e shvati ovo kao prijateljsku kritiku, ali mislim previse je "robota" koji su se "pobunili" i u filmovima i serijama i igrama, tako da vec ideja "smrdi". mislim, samo moje misljenje, ne moras uopste prihvatiti sugestiju...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:00   #3
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Dobro a st bi mi ti predlozio? Mislim kad vec kritikujes daj onda i neki predlog.Smislicemo i pricu za njega!!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:22   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Long, long time ago, in a galaxy far far away, iz parčića metala razbacanih po plaži nastali su roboti. Vremenom su oni evoluirali u sve inteligentnija bića, pa su polako počeli da se grupišu u plemenske zajednice, a nedugo zatim i u gradove, osnivaju porodice, istražuju, razvijaju se i postaju civilizacija. Problemi počinju onda kada je robot naučnik igrajući se jedinjenjima ugljenika stvorio čoveka. Na početku nije izgledalo tako, jer su ti ljudi bili vrlo korisni, menjali su robote u svakojakim opasnim situacijama (radioaktivna okolina, istraživanje svemira, deaktiviranje mina...), korišćeni u proizvodnji radeći na sklapanju automobila, nameštaja i drugim fabrikama, pa i za zabavu po luna parkovima, a najpopularnija igra je bila "Human Wars", koja se sastojala od toga da se na jedno ostrvo postavi gomila ljudi, i onda se to ostrvo gađa nuklearkama direktno iz Luna parka. Avaj, kako to obično biva, ljudi su postali svesni sebe i pobunili se protiv svojih tvoraca, robota koji su naseljavali svet. I tako su pobunjenici vremenom porobljavali čitave porodice robota pretvarajući ih u miksere, usisivače, šporete, frižidere, kompjutere... Jedina nada za robote je paravojna formacija Robotek koja šalje usamljenog komandosa XWZ888 da se razračuna sa pobesnelim ljudima...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:27   #5
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Znaci Human attack???
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:30   #6
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
Marko_L kaže:
Long, long time ago, in a galaxy far far away, iz parčića metala razbacanih po plaži nastali su roboti. Vremenom su oni evoluirali u sve inteligentnija bića, pa su polako počeli da se grupišu u plemenske zajednice, a nedugo zatim i u gradove, osnivaju porodice, istražuju, razvijaju se i postaju civilizacija. Problemi počinju onda kada je robot naučnik igrajući se jedinjenjima ugljenika stvorio čoveka. Na početku nije izgledalo tako, jer su ti ljudi bili vrlo korisni, menjali su robote u svakojakim opasnim situacijama (radioaktivna okolina, istraživanje svemira, deaktiviranje mina...), korišćeni u proizvodnji radeći na sklapanju automobila, nameštaja i drugim fabrikama, pa i za zabavu po luna parkovima, a najpopularnija igra je bila "Human Wars", koja se sastojala od toga da se na jedno ostrvo postavi gomila ljudi, i onda se to ostrvo gađa nuklearkama direktno iz Luna parka. Avaj, kako to obično biva, ljudi su postali svesni sebe i pobunili se protiv svojih tvoraca, robota koji su naseljavali svet. I tako su pobunjenici vremenom porobljavali čitave porodice robota pretvarajući ih u miksere, usisivače, šporete, frižidere, kompjutere... Jedina nada za robote je paravojna formacija Robotek koja šalje usamljenog komandosa XWZ888 da se razračuna sa pobesnelim ljudima...
E brate strava prica, imas reputaciu od mene!!!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:33   #7
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

PetKo

Radio bih ti muziku ali sam vec sa (ANDROSSOM u bandi)!
Spremamo se za jedno veliko delo!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:38   #8
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

@Marko_L

Izgleda da ce biti ova prica 90%

@optimus_prime

Ajde, molim te napravi i meni.Mislim meni muzika jos ne treba.Sad mi trenutno trebaju najvise ljusi za crtanje likova.Muzika ce doci tek kada zavrsimo sve likove i backgrounde!!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:44   #9
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
PeTkO kaže:
@Marko_L
Izgleda da ce biti ova prica 90%
Pa kad je najjači u smišljanju priča...
I od mene jedna pozitivna, Marko
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:47   #10
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
PeTkO kaže:
@Marko_L

Izgleda da ce biti ova prica 90%

@optimus_prime

Ajde, molim te napravi i meni.Mislim meni muzika jos ne treba.Sad mi trenutno trebaju najvise ljusi za crtanje likova.Muzika ce doci tek kada zavrsimo sve likove i backgrounde!!!
Pitaj ANDROSSA za dozvolu!!!!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:49   #11
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Nego da li ima neko za crtanje likova???
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:51   #12
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Izvini zemljak (posto si iz nisa) sta bi ti radio u celoj ovoj prici?
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:52   #13
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Pa ja bih programirao, a ja bih pomagao i u crtanju!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:56   #14
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
PeTkO kaže:
Pa ja bih programirao, a ja bih pomagao i u crtanju!
A u kom programskom jeziku bi radio.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:58   #15
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Pa gledaj, ja ne bi programirao, ja bi to radio u Game Makeru jer mi za programiranje ovakve igre treba minimum sest meseci ucenja nekog programerskog jezika.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:59   #16
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Ako vec hoces time da se bavis, bolje je da naucis neki kasvetni programski jezik c++ na primer nego da gubis vreme na GM, ali kako hoces u svakom slucaju, samo napred.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:01   #17
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
Znaci Human attack???
Pa malo, za promenu... da budeš originalan
Citat:
E brate strava prica, imas reputaciu od mene!!!
Hvala
Citat:
@Marko_L

Izgleda da ce biti ova prica 90%
Samo izbaci ono "long, long time ago, in a galaxy..." jer Lukas ima kopirajt na to
Citat:
Ajde, molim te napravi i meni.Mislim meni muzika jos ne treba.Sad mi trenutno trebaju najvise ljusi za crtanje likova.Muzika ce doci tek kada zavrsimo sve likove i backgrounde!!!
Ako ćeš da me slušaš, ne moraš nikome da tražiš da ti pravi muziku i zvukove. Toga bar imaš po netu koliko hoćeš, i to besplatno. Samo potraži po googlu royality free sounds ili royality free music. Imaš stvarno gomlu toga, razne vrste lasera, pucnjeva, eksplozija... a od muzike od simpatičnih midija do raznih tehno mikseva i hard core numera. Neke numere su čak specijalno pisana za video igre i autori ih nude besplatno ako ih ubaciš u credits sekciju. Ima raznih kombinacija. Imam i ja neku skromnu kolekciju, pa možeš da izabereš nešto ako ti se svidi, ali otom potom. Pobrini se ti prvo za programiranje, to ti je najbitnije, pa onda grafiku, a zvuk možeš i na kraju.
Citat:
Pa kad je najjači u smišljanju priča...
I od mene jedna pozitivna, Marko
Hvala, hvala
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:03   #18
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Poslusacu tovj savet i naci muziku na googlu.Nego sta ce mo sa likovima.Da li ima neko ko se dobrovoljno javlja da mi pomogne?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:05   #19
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
Pa gledaj, ja ne bi programirao, ja bi to radio u Game Makeru jer mi za programiranje ovakve igre treba minimum sest meseci ucenja nekog programerskog jezika.
Pa i u Game makeru moraš da programiraš, barem preko onog njegovog skript jezika da bi napravio igru. Nego, ajd polako. Ako budeš radio tako bez plana, nećeš nigde stići. Prvo odredi kako će igra da izgleda, koji će biti žanr, u kom licu i slične tehnikalije, pa onda vidi sa čim ćeš da radiš.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:07   #20
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Robot Attack (nezvanicno)

Programirao bi u GM i pomagao u crtanju?

Petko, dete, zašto moraš da ideš okolo i otvaraš gomilu topica o raznim stvarima, a ništa što počneš ne završiš? Zar ne shvataš da si kao dečak koji je vikao VUK!
Niko te više ne shvata ozbiljno. Možeš da se ljutiš sada, ali je tako...

Ako si već uzeo GM, uzmi i sam uradi nešto. Pre svega, ne treba ti ne znam kakva grafika ako imaš ideju. A za ovo što je Marko rekao je šteta da se upropasti...
Zamisli tu istu ideju ako prvo sedneš i naučiš C++ jedno godinu, dve, nađeš neki open source engine i prilagodiš ga svojim potrebama, nađeš nekog za modele i mape, i još nekog za zvuk i napravite nešto poput Manhatten Project-a...

Ili ako nećeš da programiraš, nauči da radiš nešto drugo...

Ali je smešno izigravati Project Managera kad nemaš ništa iza sebe, osim par neuspelih pokušaja da počneš nešto novo. Ja lično znam kako je iritirajuće uzeti i raditi nešto sam i do dve nedelje, da bi to iskoristio samo kao demo (govorim igrama Sovereign in action i Project S.H.E.E.P. koje sam svojevremeno radio baš u GM) da zainteresuješ ljude da rade sa tobom... i koliko je teško uopšte naći nekog ko želi bilo šta da radi za DŽ...

Opet ti ponavljam, sve ovo samo šteti tebi, nikom drugom...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com