Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2010, 22:57   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Nokia+Intel=MeeGo !!

Koliko cujem Nokia i Intel su napravili saradnju i najavili su da razvijaju novi OS pod imenom MeeGo koji ce zameniti vec izforsiranu platformu Symbian (koja kaska samo tako za touch screen platformama).

Ja sam odusevljen tom cinjenicom. Its bout time !!!

Telefoni sa ovom platformom ce se pojaviti krajem druge polovine 2010 ..
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 22:48   #2
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Istina. Ali moramo cekati jos malo...
http://meego.com/
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 22:59   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Ali mislim da ce vredeti jer su ukakili sa Symbian-om samo tako sto se tice touch telefona ..
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 2:15   #4
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Paaa mora da se ide napred. Evo ono sto je nama dostupno trenutno( pod dostupno mislim prihvatljivo cenom) jesu Nokia 5800 i N97 koji bas tako i nemaju neku jacu vizuelnu stranu odradjenu dobro. Pod time ubrajam i today screen-ove koji su ustvari jedna od najvecih karaketristika touch-screen telefona. Evo ja cu se izgleda ponovo okrenuti Win-Mobile-u... Pa Nokia dok zavrsi to cudo i da vidimo kako ce se pokazati, a i da tim telefonima opadne cena na neku razumljivu sigruno ce proci jedno 2 godine.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 13:01   #5
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Mislim da ce dobro odraditi posao sa novim OS samo ostaje pitanje sta ce vlasnici da rade sa touch telefonima koji imaju Symbian ??Dal ce moci da skinu novi OS za njih ili ce ostati uskraceni ?
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 14:49   #6
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Mislim da ce dobro odraditi posao sa novim OS samo ostaje pitanje sta ce vlasnici da rade sa touch telefonima koji imaju Symbian ??Dal ce moci da skinu novi OS za njih ili ce ostati uskraceni ?
Ma da vidis sta ce Nokia napraviti..Svako ce moci uzeti MeeGo ko ima Symbian i Maemo i Moblin.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 14:51   #7
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Ne verujem. Najverovatnije ce Nokia da se drzi sistema jedan telefon jedan OS, naravno sa mogucnostima up-date-a... Eh evo bas sam citao posto ce Symbian izgleda da ide u potpunosti u Open-Source da vlasnici prethodnih Symbiana nece moci da ga koriste u toj funkciji, vec samo Novi Symbian-i koji budu izlazili. Eto, a mi se taman ponadali da cemo modovati V_3...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 17:28   #8
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Ne verujem. Najverovatnije ce Nokia da se drzi sistema jedan telefon jedan OS, naravno sa mogucnostima up-date-a... Eh evo bas sam citao posto ce Symbian izgleda da ide u potpunosti u Open-Source da vlasnici prethodnih Symbiana nece moci da ga koriste u toj funkciji, vec samo Novi Symbian-i koji budu izlazili. Eto, a mi se taman ponadali da cemo modovati V_3...
Ne bi reko..Paz,Nokiji je glavni faktor da ocuvaju kupce i oni bi sve ucinili za to..Pa zamisli sada neku kompaniju 100 telefona i sad svaki ima poseban OS??? Pa proizvodjaci programa i igara...
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 19:51   #9
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Pa i ima svaki je razlicit na svoj nacin. Naravno ako znas Nokiji je glavni faktor stabilnost njenih telefona. A jednostavno Nokia vodi takvu politiku vec duze vreme tj. svaki system se prilagodjava odredjenom telefonu.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 20:31   #10
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Pa i ima svaki je razlicit na svoj nacin. Naravno ako znas Nokiji je glavni faktor stabilnost njenih telefona. A jednostavno Nokia vodi takvu politiku vec duze vreme tj. svaki system se prilagodjava odredjenom telefonu.
Da ali svi telefoni koji imaju Symbian (mislim na SYmbian NOKIJE) imaju jake hardverske specifikacije koje su i vise nego dovoljne za Moblin i Maemo zajedno,sto je MeeGo ustvari.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 16:19   #11
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Bilo kako bilo jedva cekam da izbace telefone sa tim operativnim sistemom samo sto cemo se nacekati i to bass hehe..
Ipak se isplatilo sto nisam uzeo n97 (najvise zbog Os i sto nema graficki procesor ),pa cu sad morati da cekam do kraja god za nov telefon . .

Btw mora da stavljaju graficke akceleratore u te novije telefone,bas sramota za Nokiu
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 17:07   #12
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Срамота? Па ви немате појма...

ФедерерЕ стари телефони сасвим сигурно неће моћи да инсталирају нове оперативне системе. Да ли си на 6630 могао да инсталираш ос 9.1 или на Н73 ос 9.2 ? Не... тако да ништа од тога. Ем што нису довољно јаки , ем што се нови оперативни системи праве за другачију хардверску архитектуру...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 17:28   #13
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Срамота? Па ви немате појма...

ФедерерЕ стари телефони сасвим сигурно неће моћи да инсталирају нове оперативне системе. Да ли си на 6630 могао да инсталираш ос 9.1 или на Н73 ос 9.2 ? Не... тако да ништа од тога. Ем што нису довољно јаки , ем што се нови оперативни системи праве за другачију хардверску архитектуру...
Ti se jope pravis pametan iako ne kontas..Al ajde kupicu nov telefon sa MeeGoom kad se pojavi pored mog N95 8 GB. I pokajacu se.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 18:43   #14
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Ајде
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 19:36   #15
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Stojadin ne da je samo u pravu, nego je 1000% u pravu i uopste se ne pravi pametan, nego samo kaze stvari koje su tacne i apsolutno logicne.
Telefoni koji su izasli ranije i koriste symbian apsolutno sigurno nece moci da koriste meego. Bez obzira ko je proizvodjac odredjenog telefona (Nokia, Samsung, LG ili neko deseti) taj telefon je koncipiran i napravljen po svim pitanjima, pre svega po arhitekturi, tako da koristi odredjeni OS i ne moze se taj OS menjati tek tako, kad i kako se kome prohte. Bar je za sada to tako a u buducnosti - ko zna mozda se nesto promeni, mada sumnjam i to iz trzisno opravdanih razloga. I najsitnija razlika u hardwareu moze da bude, i jeste prepreka da se na njega stavi neki noviji OS, izmedju ostalog zato sto i proizvodjaci ne zele da se nov i napredan OS stavlja na stare telefone vec im je svakako u interesu da uz taj i takav OS proda sto vise novih modela telefona koji ga prate, i to po naravno paprenim cenama koje prate novu tehnologiju pri cemu pod tehnologijom mislim i na hardware i na OS. Takodje, kad bi to moglo da se radi to bi disbalansiralo ravnotezu medju proizvodjacima koja kakva je takva je ali ipak postoji. Zamislite samo kada bi neko izbacio OS koji je prilicno bolji od postojecih, da ostali proizvodjaci ne moraju da uloze nimalo energije i novca u nesto bolje sto se tice OS-a ili da izdaju nove modele koji ce podrzati taj OS vec da se jednostavno isti moze bez problema staviti na stare modele koji su cenom prilicno prihvatljiviji od novog modela, prvog izdatog sa tim OS. To bi, priznao neko to ili ne bio strahovit udarac za proizvodjaca koji je investirao u taj novi OS i stavio ga u svoj udarni, novi, model.
Ja znam da bi bilo lepo da N95 moze da koristi svaki noviji OS koji se pojavi i koji je bolji i napredniji od njegovog symbiana ali na zalost to je samo pusta zelja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 18:41   #16
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Чек чек, а шта би са МАЕМОм?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 19:08   #17
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Чек чек, а шта би са МАЕМОм?
Hmm verovatno nastavljaju sa njim za tablet's ili mozda opale i MeeGo po njima.Mada kapiram da ce biti veoma slicni
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 20:11   #18
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Hmm verovatno nastavljaju sa njim za tablet's ili mozda opale i MeeGo po njima.Mada kapiram da ce biti veoma slicni
Slični ili ne, to ipak nije isto. I simbijan tema liči na onu iz Mamea
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 21:01   #19
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Ja ipak mislim da će se MeeGo moći staviti na Maemo 5 telefone jer se Maemo nije stigo pošteno namaemiti na tržištu pa bi to bilo džaba..Pa jel?
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 21:10   #20
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Nokia+Intel=MeeGo !!

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Чек чек, а шта би са МАЕМОм?
Maemo? Maemo. Maemo!!!

Cekaj zar to nije onaj, superiorno najavljivani OS za mobilne koji je trebao da skine sa trona kralja, ma koji do vec bio!? Toliko dobar OS da prakticno jos nije posteno ni zaziveo a vec posle samo kojeg meseca eto najave novog OS! Verovatno izdaju novi zato sto se maemo pokazao tako dobrim. Ili mozda nije?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com