Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2024, 10:21   #41
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.168
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.058 puta na 1.272 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Capcom bee capcom...podavno sam prestao da ih finansijski podrzavam (jos od ere zakljucanih dlc-ijeva koji su se vec nalazili na disk-u) makrotransakcije u sp igrama, 80 zelenih, vise slojeva drmr (smetaju im modovi u sp igrama) sve u svemu utrkuju se sa SE-om ko ce biti vise anti costumer
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2024, 11:49   #42
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.025
Zahvalnice: 1.803
Zahvaljeno 960 puta na 584 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

da platis 2 dolara da bi krenuo novu igru sa novim likom?
pa i da isprave ovu budalastinu, iz principa ih treba bojkotovati. nije da svakako ne bih. nek igraju oni u 30fps.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2024, 15:08   #43
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.168
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.058 puta na 1.272 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

"When you buy a game at release you are getting the worst version at the highest price." - Total Biscuit (R.I.P.)
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
zvucnjak (27.3.2024)
Stara 22.3.2024, 17:44   #44
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.368
Zahvalnice: 4.522
Zahvaljeno 3.838 puta na 2.390 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Uzmes i sa oprostenjem se*es o tome kako fast travel u RPG igri upropastava imerziju i igrivost.....i onda stavis onaj Ferrystone ili kako vec kao mikrotransakciju u igru

Tacno je da sve ovo mozete naci i u igri bez previse problema, ali to ne menja cinjenicu da su ovakve stvari u ovakvom naslovu uzasna praksa. Ne moze niko da mi kaze da MTX vremenom nece uticati na samu dostupnost ovakvih stvari u buducim SP igrama (vec utice u nekim)
Jos lupis 65 evra cenu....pa dokle ide bezobrazluk?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2024, 20:18   #45
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.559
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.489 puta na 4.000 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Kod mene radi ok sa Frame Gen XD Prakticno zakljucanih 100FPS-a (moje postavke u RTSS) osim u velikom gradu gdje ima stuttering-a.

13700k @5.4GHz, ASUS Dual 4070, 32GB DDR4 @ 4000MHz, Maxed out, RT on, Frame Gen On, 1440P, DLSS Quality.

Video


Video
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2024, 22:52   #46
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 732
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 167 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Moze samo da bude bolje. Ne verujem da im je sve jedno sto igra ima los start.
Najgore je sto da su zadrzali MTX na kozmetici i dozvolili da igra dobije dobru preporuku a sto su mogli sa normalnom "New Game" opcijom i slobodom u broju napravljenih likova uz jedno saopstenje " Zao nam je zbog stucanja radimo za nase ljublje voljene bla bla bla " prodali bi tonu kozmetike.
Ovako nece ni jedno ni drugo. Niko cak oni koji preporucuju igru ne podrzava nekozmeticki MTX najblaze receno.
Ali igra ce se za dan ili 10 jer izlgeda da su ljudi koji rade samu igru uz neke sitne i jednu do dve osrednje zamerke napravili odlicnju igru.


Edit
https://steamcommunity.com/app/20549...1_2108_9__2107

Sta oni kazu ovde ? Da ne mogu da srede problem procesora jer ima mnogo karaktera ? Pa onda su Intel i AMD zakazali. Sta kad ljudi se kunu da sa R7 7800X3D ili I7-17 137000K imaju probleme.
Ne razume sta znaci da ce dodati mogucnost "Da svi koji trenutno igraju NA STIMU mogu da restartuju igru" . Znaci ne planiraju da dodaju New Game samo da oni koji sada igraju pocnu ponovo jer su lose performanse pa kao drugi pokusaj.
Zapravo oni ovde lupaju nogom o pod a ne priznaju nikakve greske niti odstupaju.

Poslednja ispravka: Koreli A. (23.3.2024 u 1:44)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2024, 3:22   #47
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.368
Zahvalnice: 4.522
Zahvaljeno 3.838 puta na 2.390 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

^^Ma klasicno vadjenje. Izaci ce neki moder i resice situaciju u roku od pet minuta a oni ce i dalje da kukaju kako nije moguce zbog tehnickih ogranicenja.

Klasican PR odgovor. Moze sve da se zaradi normalnom igrom ali eto za nekog ko ne moze da normalno igra ima i skracenica.

Price za malu decu, da hoce makar iskreno da izadju i kazu alavi smo, hocemo pare, iskrenije nego ovo baljezganje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2024, 6:19   #48
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.025
Zahvalnice: 1.803
Zahvaljeno 960 puta na 584 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

sve je bilo jasno odavno, jos kad su izbacili sistemsku zahtevnost ciljajuci 30fps cak i pod "recommended". sve su karte bacili na besomucni marketing, umesto da shvate da je dobra, ispeglana igra najbolja reklama. evo im ga sad.

ali da se ne ponavljam... videcemo za koju godinu dal ce ovo vredeti da se i proba. do tad...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2024, 23:28   #49
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 732
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 167 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Kompanija iz zemlje zmajeva duguljastih tela je resila da umesto zmijskog ulja prodaje zmajevu dogmu blize onome kako bi trebalo. Napustaju svoji omrzeni dogmatizam i kao zmajevi se bacaju na posao da ubace new game i omoguce nama niscima ,nedostojnima koliko toliko dostojno iskustvo u igranju njihove po svemu sudeci nimalo lose igre.

Sem New Game funkcije povecace broj itema za promenu izgleda koji mogu da se nadju u radnjama sirom mape na 99 .
Licno nisam pobornik lakog resetovanja napravljenog lika .Ako ga ima treba da ga bude malo svega do 2 ajde i 3 puta , da kosta mnogo na neki nacin i da je uvezano u pricu a ne da skaces od debelog dedice do anima zenice bez ikakvog objasnjenja .

Jos vaznije najve su vezane za performanse.
Popravice DLSS i stucanje koje je vezano za to kakoprocesor vidi modele .Verovatno sa previse detalja bez potrebe . Ne znam nije ni bitno toliko.

Sto se mene tice ako stave new game normalno i igra moze da se igra na 60fps zakljucanih bez stucanja sa podesavanjima u skladu sa ko kakav hardver ima dosta je .
Oprosticu im ali necu i ne mogu da zaboravim istorija ce kazati svoje

Spoiler za Saopstenje Capcom-a:
Utorak , mart 26. 7h29m CET

We are planning to release patches including the following updates and fixes in the near future, and will release them as soon as they are ready for distribution.

Adding the option to start a new game when save data already exists.
Changing the number of "Art of Metamorphosis" items available at Pawn Guilds in the game to 99.
Making the quest that allows players to acquire their own dwelling (where they can save and rest) available earlier in the game.
Improving quality when DLSS SUPER RESOLUTION is enabled.
Fixing an issue related to the display of models under some specific settings.
Miscellaneous text display issues.
Miscellaneous bug fixes.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2024, 14:34   #50
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Vidim po komentarima ovde i na internetu da je Cyberpunk2k77 sindrom once again, samo je ipak manji hajp bio.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2024, 22:07   #51
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 732
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 167 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Svaki dan dodjem ovde da vidim da li ce neko da napise "O jes nema vise stucanja " . Onda na Stim da vidim da li poslednji komentari nagovestavaju da li bilo nesto pozitivno u vezi sa zivotom igre.
Kako mi se cini ili ce prvi performans patch da sredi stvari ,posto ga jos nema mozda se sprema ozbiljan i efeikasan ili ce ko HZD kad je izasao da se popravlja mesecima i kada vec svi koji su kupili igru prvih dana davno zaborave na nju pojavi se prva normalna verzija koja radi OkeT za vecinu .
Samo mi je drago da se nisam zeznuo pa kupio u nadi da ce za par dana da se sredi. Nema toga . Meseci su standard. Cak I BG3 je trebalo sacekati nekoliko meseci ali potezna igra pa moze i kad malo zeza a Larian je pametno (u marketinskom smislu ali neposteno ipak) sredio i utegao prvu mapu a poslednju trecinu igre ostavio na milost i nemilost sirove snage racunaljki .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2024, 22:22   #52
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.640
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Apsolutno nikad se nije zadesilo da su neku loše optimizovanu igru sredili u par dana
Ovo će posle pola godine biti dovedeno možda u neko igrivo stanje. Možda.
A postoji šansa da će, poput Star Wars Jedi igara uvek imati problem koji će developeri samo da zanemare.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2024, 18:58   #53
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.368
Zahvalnice: 4.522
Zahvaljeno 3.838 puta na 2.390 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Ako je suditi po DF-u i njihovoj analizi, stvari idu na bolje ali ima tu jos da se radi. Na putu su
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2024, 20:48   #54
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 732
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 167 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Zar nisu izbacili samo jedan apdejt 29. marta i nije vezan za performanse. Mozda je nesto vezano za primenu DRM-a ?
Umesto DD2 uzeo sam LAD Infinite Wealth pre 10ak dana jer jedina igra u seriji koju nisam igrao i reko aj kad to zavrsim taman ce da MOZDA da srede i ispade da je LAD 3 puta bolja igra nego sto sam ocekivao a ocekivao sam pa ne malo uopste.
Tako da mi malo manje pada krivo sto je imao los start DD2 jer ne bih sad uzeo LAD 8 . A medjuvremenu jos koja igra je izasla da se odlozi kupovina DD2.
Sad ce mi dok ne srede DD2 sve biti "u medjuvremenu " , kobajagi
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2024, 23:40   #55
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.368
Zahvalnice: 4.522
Zahvaljeno 3.838 puta na 2.390 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Zar nisu izbacili samo jedan apdejt 29. marta i nije vezan za performanse. Mozda je nesto vezano za primenu DRM-a ?
Umesto DD2 uzeo sam LAD Infinite Wealth pre 10ak dana jer jedina igra u seriji koju nisam igrao i reko aj kad to zavrsim taman ce da MOZDA da srede i ispade da je LAD 3 puta bolja igra nego sto sam ocekivao a ocekivao sam pa ne malo uopste.
Tako da mi malo manje pada krivo sto je imao los start DD2 jer ne bih sad uzeo LAD 8 . A medjuvremenu jos koja igra je izasla da se odlozi kupovina DD2.
Sad ce mi dok ne srede DD2 sve biti "u medjuvremenu " , kobajagi
Nesto izgleda jesu cackali, ovo je klip u pitanju


DD2 DF
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2024, 23:41   #56
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 732
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 167 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon's Dogma 2

Otac mi je uvek govorio ponovo i ponovo :"Sinko ubice te nestrpljenje . U zivotu moras da naucis da budes strpljiv ! "

To znaci zapravo moras da imas jaku volju i naucis da kontrolises emocije.
A sta ako ja imam jaku volju da podlgenem impulsima ?

Drugim recima uzeo sam igru i ako je rizik i znam bolje nego da se zalecem. Makar je malo jeftinija nego na startu kljuc tacno 5026rsd .

Sta ces slabost . Slabost i dekadencija sve prokleti konformizam

Ali makar se zrtvujem sto ima neki tuber u naslovu stalno " Ja igram da vi ne bi ste morali " . Ko da je igra kopanje . hebes igru koja nema grind i grind koji nije grind jer tako se celici volja i jaca strpljenje.
Mogo sam samo da kazem kad budem istestirao dovoljno prenecu tehnicka zapazanja jer to zanima nas sve.
Sistem je daleko iznad preporucenog u svim segmentima pa videcemo nadam se koliko da ne secka pa makar igrao sa 50fps ali da je ravnomeran frametime.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon’s Dogma: Dark Arisen dex3108 Role-Play 16 19.12.2021 22:47
Wonder Boy: The Dragon's Trap DeCoy Platformske igre 7 8.6.2017 23:11
Seven Dragons Saga DeCoy Role-Play 1 17.3.2015 10:21
Dragon's Dogma Online dex3108 MMORPG igre 3 28.1.2015 16:47
Aliens, Trolls and Dragons player1 Akcione igre 1 13.7.2014 17:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com