![]() |
![]() |
|
|||||||
| ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Novi član
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Potrebna mi je pomoć ,igram CS2 ali na starijem računaru ,malo sam ga nabudzio i može se igrati …
Ali sada mi je potreban TPM 2.0 za faceit-anticheat.. Na računaru mi piše da imam TPM 1.2 a potreban je 2.0.. Inače imam: fujitsu P710 D3161-A12 zanima me da li Bi mogao da nadogradim TPM 2.0 modul ili da nekako softverski prevarim faceit Anticheat da bih mogao da igram… Hvala unapred |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.882
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
to ti je kao neki čip i možeš možda da kupiš 2.0 ako je moguće da se upgrade
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Novi član
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
To me bas zanima ,da li je moguće da kupim taj modul i da ga ubacim …
Da li će ploča da prihvati taj upgrade … |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Član
Član od: 19.3.2011.
Lokacija: Veternik
Poruke: 211
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 38 puta na 37 poruka
|
uz malo pretrazivanja na netu sa ai lako je doci do informacija
https://www.kupujemprodajem.com/komp...glas/184935837 Da, modul TPM-9665-000 je kompatibilan sa vašom matičnom pločom Fujitsu-Siemens D3161-A12.Ovaj modul koristi Infineon SLB 9665 čip i dizajniran je sa LPC interfejsom, koji koristi većina Fujitsu matičnih ploča iz te generacije (poput D3161 i D3162).Evo nekoliko ključnih detalja o instalaciji i podešavanju:Instalacija: Modul se postavlja na odgovarajući TPM konektor koji se nalazi na samoj matičnoj ploči. Pre ugradnje, obavezno isključite računar iz struje.Aktivacija: Nakon fizičke ugradnje, potrebno je da uđete u BIOS (pritiskom na taster F2 ili Del prilikom paljenja računara).Podešavanje BIOS-a: U BIOS-u idite na karticu Security i pronađite opciju za TPM. Uključite (Enable) TPM, a po potrebi omogućite i Intel TXT Support.Firmware: Kako je ovo TPM 2.0 modul, nakon aktivacije možda će biti potrebno da osvežite verziju BIOS-a na matičnoj ploči kako bi sistem prepoznao sve funkcionalnosti.Za detaljnije informacije i preuzimanje zvaničnih drajvera posetite Fujitsu Support stranicu. |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Novi član
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
poslacu par slika ,ali mislim da ja nemam konektora za ovaj modul..
https://ibb.co/dwTRsBwk milslim da nemam na ploci gde da ubodem ovaj tpm 2.0 modul.. Iz ovog konektora sa 20 pinova sam izvukao kabl koji povezuje usb slotove sa plocom ,tu verovatno ne moze da se ubode taj modul.. |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Starosedelac
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.839
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 961 puta na 713 poruka
|
Sudeći po ovom linku: https://support.ts.fujitsu.com/index...f-ea8fb289f7dc
Lično ne vidim konektor za TPM. |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Novi član
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Jel postoji neko drugo resenje , a da ne bude kupovina nove ploce ...
|
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Starosedelac
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.839
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 961 puta na 713 poruka
|
Ne.
To je treća generacija Intel procesora i u svom firmware-u nema podršku za fTPM 2.0. Takođe ne postoji ni USB varijanta TPM-a. https://www.infopackets.com/news/115...y-it-wont-work Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Novi član
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Hvala puno ..
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| tpm 2.0 |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Nadogradnja pomoc | Johnny-24 | ŠDK - Osnovne komponente | 29 | 16.10.2016 0:01 |
| Nadogradnja postojeceg ili kupovina novog kompjutera | OwerLord | ŠDK - Konfiguracije | 11 | 27.7.2015 10:38 |
| Moguca nadogradnja na 512MB ? | Nikola Pavlovic | Grafika | 62 | 19.4.2014 22:39 |
| 'Nadogradnja' lap-top-a.. ? | TDK's Villain | Osnovne komponente | 49 | 17.10.2009 22:42 |
| Nadogradnja | diabloxxx | ŠDK - Osnovne komponente | 7 | 21.3.2009 17:40 |