![]() |
![]() |
|
|||||||
| Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#41 |
|
Član
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 408
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
|
Samo bih da dodam da je glavni motiv svim tim velikim kompanijama cak i da gube pare u neke udaljene i SF stvari, to da se ocajnicki nadaju da se pronadje nesto sto ce ih odvojiti od fasistickog zahvata Drzave.
Naravno, te firme po zapadu to mogu da rade; firme u Rusiji i Kini smeju samo tajno po WC-ima da pljuju po svojim rezimima i drzavnim gospodarima, dok im je najveca zelja da ih neko oslobodi od njih. |
|
|
|
|
|
#42 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.913
Zahvalnice: 1.359
Zahvaljeno 1.371 puta na 1.215 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci: | ||
Aleksandar Djurovic (20.5.2026) | ||
|
|
#43 |
|
Starosedelac
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.116
Zahvalnice: 1.043
Zahvaljeno 1.037 puta na 648 poruka
|
Tako je bilo i pre 40 godina. Gotovo na svim uredjajima je pisalo Made in China ili Hong Kong. Primetno je bilo naravno da je kvalitet izrade tih uredjaja vec tada opao u odnosu na one koji su se ranije proizvodili u maticnim fabrikama na Zapadu.
|
|
|
|
|
|
#44 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.882
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
Made in china je došlo malo kasnije, prvo se proizvodilo u Hong Kong, Tajvan, Singapur, južna Koreja, Japan, pa su oni posle otvaranja kine prebacili proizvodnju u Kinu jer je bila jeftina radna snaga radili za šaku pirinča. Kad smo već kod poređenja uporedi Južnu i Severnu Koreju i svakom je jasno gde cveta cveće. Slobode, jedno vreme sam razmišljao da se preselim u Kinu, ali postoji great china firewall gde blokiraju internet izvan Kine pa možeš da zaglaviš robiju ako otvoriš youtube preko vpn, o Severnoj Koreji i Rusiji ne treba ni trošiti reči. Ako se dobro sećam kina se otvorila sredinom/krajem devedesetih, mi smo imali Novi Pazar za garderobu gde su falsifikovali brandirane marke ali bile sankcije pa niko nije to nadgledao, posle došli kinezi i počeli da otvaraju radnje a ovi naši ostali bez posla.
|
|
|
|
|
|
#45 | |
|
Starosedelac
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.116
Zahvalnice: 1.043
Zahvaljeno 1.037 puta na 648 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#46 | |
|
Član
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 408
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
|
Citat:
To sto su finansijska trzista u Kini zatvorena i kontrolisana, sto je jedno 5 puta bitnije za ekonomiju nego koja fabrika gde radi, to bi moralo da bas zabrine vas Briksovce. To sto je Japanska Centralna Banka i dalje 5 puta bitnija centralna banka od kineske centralne banke za svetska finansijska trzista, sto je posledica potpune totalitarne diktature i kontrole finansijksih trzista u Kini, i to bi trebalo da vas zabrine. Da ostavimo po stranju da ekonomija nije to sto Srbi misle, koji ekonomiju vezuju za samo neke fabrike i proizvodnje, i da zaobidjemo to sto SVI vlasnici privatnog kineskog kapitala zele da pobegnu od CCP diktature, ali ne smeju jer ce im pobiti porodice, hajde da analiziramo sta se desava u Kini: -Zasto Kinezi imaju veci dug cak i od Amera, i kako njihove kvazi-banke po naredjenju daju kredite kao u doba stare dobre raspale SFRJ i Borka Vucic bankarstva. Ako vi ne razumete sta je to SFRJ-Sloba-Borka Vucic bankarstvo, ne mogu vam tu ja pomoci. -Pukao im je mehur na trzistu nekratnina. Stampanje i udbaske banke imaju svoje posledice, i to sto su oni te nastampane pare pumpali u infrastrukturu- puklo im. -Sada, posto im je to puklo, moraju da sve te nastampane pare i kredite kvazi banaka u Kini pumpaju u tu vasu proizvodnju. Koliko im dajes dok im i mehur u industriji ne pukne? |
|
|
|
|
|
|
#47 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.882
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci: | ||
Oggy (21.5.2026) | ||
|
|
#48 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.913
Zahvalnice: 1.359
Zahvaljeno 1.371 puta na 1.215 poruka
|
Citat:
Prvo, najveci dug ubedljivo ima USA (trilioni), oni vise duguju Kini nego ostatak sveta. To je zvanican podatak, lako se proveri. Drugo, o ekonomiji jako malo znas, ja sam studirao ekonomiju i ipak malo vise znam od tebe koji ekonomiju uci preko Bajdenove i Trampove propagande, gde ni oni sami ne znaju sta su juce izjavili.. Ekonomiju jedne zemlje ipak malo vise definise ono sto je proizvedeno za godinu dana nego ono sto ima fiktivnu vrednost ili nesto sto si slobodno procenio da vredi milijarde. Mozda zadnjica Kim Kardasijan u tvom demokratskom liberalnom svetu vredi vise nego 5 fabrika u Kini, jer je osigurana na milijarde koje ne postoje (stampanje bezvrednih dolara) ali takve nebuloze iole ozbiljne ekonomiste ne interesuju... Jednini mehur nekretnina koji je pukao je onaj u USA i tada smo imali svetsku ekonomsku krizu. Inace, poslusaj malo sta kazu najveci ekonomisti USA, nije vazno sta kazu Srbi i Rusi, namerno ti ovo kazem. USA glavni ekonomski umovi kazu da je vec izgubljen rat protiv Kine i da je to zavrsena prica, ne postoji nacin da se spreci kineska ekonomska dominacija. Sta mislis zbog cega se ratuje ovoliko, zbog prava zena u Iranu? Kad bi se zezali... Ratuje se zbog Kine, da se proba na kvarno usporiti kineska ekonomija posto je na "demokratskom slobodnom trzistu" vec priznat poraz i nemoguce je promeniti bilo sta bez upotrebe sile... Iranska nafta u Kini je problem a ne da li zene nose Hidzab na ulici. Tvoj ocajnicki pokusaj da malo sakrijes ili izokrenes trenutno realno stanje je pomalo komican. Sa jedne strane "diktatura", sa druge strane Epstajn i bombe, ali ti ces to da uvijes su oblandu i kazes "demokratija", to vise ne prolazi sinko, danas informacije ne mozes da sakrijes lako kao pre 30 godina. Ne postoji savrsen drzavni aparat, ni kineski, ni japanski, ni nemacki... Ali trenutno kineski funkcionise najbolje i znas koliko njih briga sto se tebi ne svidja, mozes samo da places i gledas kako osvajaju svet pred tvojim ocima. |
|
|
|
|
|
|
#49 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.942
Zahvalnice: 2.502
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#51 |
|
Intel Inside
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.922
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.421 puta na 7.278 poruka
|
Kod mene je West Germany i C64(1984) i Amiga 500(1988).
|
|
|
|
|
|
#52 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.882
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#54 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.882
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
nije sporno da je Kina jedna od najvećih ekonomija ali ni ti ne trčiš da radiš kod kineza, to htedoh reći...
|
|
|
|
|
|
#55 | |
|
Član
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 408
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
|
Citat:
Nista sto si napisao nije tacno. E da, sta mislis zasto kada mehur na trzistu nekretnina pukne u USA, postoji velika svetska ekonomska kriza, a kada mehur na trzistu nekretnina u Kini pukne ne postoji svetska ekonomska kriza? Ovako ovde mogu samo da kazem- bolje i cistac cipela u Omahi, nego milioner u Kini, ili milijarder u Rusiji. To ti je to. Posebno bih se osvrnuo na vase spin FSB besmislie o Epstinu, gde pljujete po drustvu koje jedino i moze da otkriva svoje Epstine, dok 100 ruskih i 1000 kineskih Epsitna nikada nece biti otkriveni. I to su vam pazi sada, neke FSB poente, lol. Sakupila se FSB placena Taker Karlson ekipa da forsira narativ o Epstinu, dok 100 takvih ljudi slobodno seta Kinom i Rusijom, i niko ne sme da im pisne. Vi bukvalno kao da niste rodjeni i odrasli u Srbiji, pa se folirate i kobajagi nemte pojma kako funkcionise ta udbaska banda po tim blato diktatorrskim drustvima. Da da, u pravu ste, najveca diktatura je na zapadu, strasno, Klinton i Epstin, Kina i Rusija slobode bre. Koje su to smejurije. Jos su vece smejurije ako zaista verujete u njih, i niste placeni da gurate te narative. Poslednja ispravka: kami (21.5.2026 u 18:33) |
|
|
|
|
|
|
#56 |
|
Superb Moderator
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 5.098
Zahvalnice: 3.295
Zahvaljeno 4.524 puta na 1.338 poruka
|
PLIZZZZ, vratimo se (bar) stvarima koje rade na struju u budućoj diskusiji ...
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci: | ||
player1 (24.5.2026) | ||
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Svet kompjutera 11/2012 | Nenad Vasovic | Sadržaj novog broja SK | 58 | 9.11.2012 18:35 |
| Svet kompjutera 10/2012 | Nenad Vasovic | Sadržaj novog broja SK | 86 | 20.10.2012 0:01 |
| Svet kompjutera 4/2012 | Nenad Vasovic | Sadržaj novog broja SK | 223 | 20.5.2012 16:12 |
| Svet kompjutera 1/2012 | Nenad Vasovic | Sadržaj novog broja SK | 102 | 27.1.2012 22:09 |
| Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta | Branislav Gavric | Forum o forumu | 267 | 25.6.2009 21:44 |