Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2024, 18:57   #1
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Subnautica 2

Snipovano iz 4Q23 & FY2023 Earnings Results kompanije Krafton


Strategic Titles for 2024







https://www.krafton.com/wp-content/u...e_vF_ENG-1.pdf
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2024, 20:31   #2
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Citat:
Hello Subnauts,

A few of you noticed some information shared online by our publisher, KRAFTON 🕵

While some of the news is exciting, we’d like to clarify:

Early Access is not intended for release in 2024, but we plan to share a lot more information later this year!
In reference to “Games-as-a-Service,” we simply plan to continually update the game for many years to come, just like the previous two Subnautica games. Think our Early Access update model, expanded. No season passes. No battle passes. No subscription.
The game is not multiplayer-focused. Co-op will be an entirely optional way to play the game. You’ll be able to enjoy the game as a single-player.
As always, we are so proud and incredibly grateful to have such a passionate and engaged community, who love the Subnautica games deeply.

Thanks for keeping an eye out for any news about our progress on the next game.

We’re so excited to show you what we’ve been working on and hope that you love it as much as we do.

– The Subnautica Team

An Update About the Next Subnautica
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2024, 11:22   #3
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

The President of Unknown Worlds APPROVED My Interview about Subnautica 2
Interview about Subnautica 2
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2024, 22:11   #4
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.227 puta na 1.376 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Announcement Trailer


https://store.steampowered.com/app/1.../Subnautica_2/

EA 2025
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
pentraksil (18.10.2024)
Stara 18.10.2024, 8:23   #5
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Ovo je jedina igra koju baš iščekujem. Ali načekaćemo se, u Early Access iduće godine, a onda u njemu još koju godinu.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2025, 21:14   #6
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.227 puta na 1.376 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2025, 8:43   #7
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Izgleda da svi oni za datum izlaska igre zapravo misle na izlazak samo Early Access verzije. To je trebalo izaći ove godine, pa su sad taj Early Access odgodili do 2026.

Ali, po meni izalazak Early Access verzije NIJE datum izlaska igre. Datum izlaska igre je datum kada izađe u full produkciju, nakon Early Access faze. A to teško da bi bilo u 2026. čak i da je Early Access izašao u 2025.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2025, 13:17   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.654
Zahvalnice: 4.609
Zahvaljeno 3.944 puta na 2.461 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Subnautica 2

Dosta kontradiktornih informacija se pojavilo od prve najave, najbolje bi bilo da se saceka i vidi u cemu je problem.

Vrlo je moguce da su glavesine resile da se bahate i alave, ali najbolje je sacekati.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2025, 11:43   #9
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Izgleda da svi oni za datum izlaska igre zapravo misle na izlazak samo Early Access verzije. To je trebalo izaći ove godine, pa su sad taj Early Access odgodili do 2026.

Ali, po meni izalazak Early Access verzije NIJE datum izlaska igre. Datum izlaska igre je datum kada izađe u full produkciju, nakon Early Access faze. A to teško da bi bilo u 2026. čak i da je Early Access izašao u 2025.
Citat:
Subnautica was in early access for just over three years
Kad je izasla svi su je izvrteli vise puta vec...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2025, 0:23   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.922
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.421 puta na 7.278 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Sad ispada da je Krafton (publisher) zahtevao od devova više sadržaja za Early Access, što su oni kao iskulirali...

https://imgur.com/a/lXgAdej

Citat:
The two slides come from an internal presentation showing Krafton's analysis of Subnautica 2's development status as of May 2025. "While the game includes a variety of content, it currently lacks the freshness and volume expected of a sequel," reads a summary on the first page.

On the second slide, Krafton lists five major features Subnautica 2 was lacking in its 2025 build vs. its target early access launch specifications set in 2023: Two fewer biomes, one less leviathan, a missing vehicle, a removed game mode, and "one narrative delayed, with about six hours of content cut."

"Compared to the originally planned EA launch specifications, the current target content volume has been reduced or adjusted across various elements such as biomes, creatures, equipment/progression, and features," reads part of Krafton's assessment. "Due to a gap between the current state and the content volume assumed during the initial launch planning, it is necessary to reassess the release timeline and roadmap."
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
player1 (13.7.2025)
Stara 13.7.2025, 1:54   #11
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.654
Zahvalnice: 4.609
Zahvaljeno 3.944 puta na 2.461 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Subnautica 2

Ne bih da branim Krafton ali sam ja cuo neke stvari vezano za devove, nisu bas ni oni bili cvecke. Od politickog koskanja pa do zakidanja sadrzaja.

Mada, vidim da su bivsi devovi podneli tuzbu protiv Kraftona. Stvari jos uvek nisu bas najjasnije
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2026, 3:09   #12
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.654
Zahvalnice: 4.609
Zahvaljeno 3.944 puta na 2.461 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Subnautica 2

Prica je dobila epilog, originalnim kreatorima je "vracena" igra, sud je naveo da se moraju vratiti na prvobitne pozicije, data je puna kontrola nad proizvodom a Krafton ce morati da isplati obecane bonuse za dobru prodaju ako je bude.

Tako da, bojkot se izgleda pretvara u must-buy kampanju, kako bi Krafton na kraju morao da iskesira oko 250 miliona dolara bonusa

Krafton je izgleda ipak bio u krivu (iznenadjenje, znam)

Maj je datum izlaska EA.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2026, 9:32   #13
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

A ima i neka informacija "...and we have 2-3 years after that to full release."
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2026, 13:46   #14
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.654
Zahvalnice: 4.609
Zahvaljeno 3.944 puta na 2.461 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Subnautica 2

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
A ima i neka informacija "...and we have 2-3 years after that to full release."
Prvenac je bio preko 3 godine u EA ako se ne varam, tako da se za dvojku ne ocekuje nista preterano manje.

Mene brine da posle svega ne za*eru nesto ipak na kraju
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2026, 14:45   #15
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Slažem se, to na kraju jeste najbitnije, da dobijemo odličnu igru, po mogućnosti bolju od prve.

Ali s obzirom da su sada ipak iskusniji, i možda će ovaj u EA igra izaći u zrelijoj fazi u odnosu na prvi EA, nadao sam se da neće ostati u EA onoliko koliko je ostao prvi dio
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2026, 14:59   #16
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.830
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 1.554 puta na 1.073 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Nikako mi ne ide u glavu kako su uopšte mogli da pomisle da im obećaju toliki bonus, potpuno nenormalno. Ne znam koliki prihod je igra trebalo da ima za tu sumu, ali nema nikakve logike. U pitanju je "up to 250 million", ali da uzmemo da se igra proda u 10 miliona primeraka što definitivno neće biti slučaj. Neka cena bude 40, Valve uzima 30%, znači da oni dobijaju 28 po kopiji bez uzimanja u obzir poreze, regionalne cene, eventualne popuste tokom godine. Znači bruto prihod od svih (fantomskih) 10 miliona kopija bi išao trojici glavnih developera koji bi verovatno neku siću od 10% podelili sa ostalima u timu. Ne znam, nisam pametan, a očigledno nije ni baja iz Kraftona
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2026, 15:59   #17
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Nije ni meni jasan taj dio.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2026, 22:11   #18
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Za dve nedelje izlazi

https://www.youtube.com/watch?v=RPny5cuYvOk


Gledam nekog strimera juce i pre neki dan, prelazi opet keca, pa me inspirisao, instalirao jutros Bellow Zero koji nisam igrao, trenutno save kaze 9 sati igranja.

Ne znam sta je gore, satisfactory ili subnautica, neverovatne igre
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2026, 9:43   #19
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.050
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 208 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Upravo tako, obe su i meni odlične.

Odigraj Bellow Zero, iako važi za lošiju od originala, a i meni je bolji original, ali vrijedi odigrati. Nadam se, kao i mnogi, da će Subnautica 2 biti mnogo više kao Subnautica a ne kao Below Zero (dublja mora, veća mapa, duža i što bolja priča, puno za istraživati...).

Samo me brine koliko će dugo ostati u Early Access, jer je valjda prva bila čak 3 godine. Nisam imao Early Access od prve, ali jesam od Below Zero, i teško je tada ne igrati, ali to ipak malo pokvari za kasniji izlazak pune igre.

Uz Satisfactory sam uživao tamo nekad, došao do nekih težih "recepata" i tu sam polako stao, mislim da sam došao do Tier 7 i aluminijuma. Rado bih se vratio, ali teško je naći vremena.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2026, 21:57   #20
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Subnautica 2

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Upravo tako, obe su i meni odlične.

Odigraj Bellow Zero, iako važi za lošiju od originala, a i meni je bolji original, ali vrijedi odigrati. Nadam se, kao i mnogi, da će Subnautica 2 biti mnogo više kao Subnautica a ne kao Below Zero (dublja mora, veća mapa, duža i što bolja priča, puno za istraživati...).

Samo me brine koliko će dugo ostati u Early Access, jer je valjda prva bila čak 3 godine. Nisam imao Early Access od prve, ali jesam od Below Zero, i teško je tada ne igrati, ali to ipak malo pokvari za kasniji izlazak pune igre.

Uz Satisfactory sam uživao tamo nekad, došao do nekih težih "recepata" i tu sam polako stao, mislim da sam došao do Tier 7 i aluminijuma. Rado bih se vratio, ali teško je naći vremena.
Nikako da se naviknem da stavljam beacone, pogotovo što i kad postavim, mrzi me iz dnevne da idem za tastaturu da obeležim lokaciju, tako da imam par nekih označenih beacon 5,6,7, za koje pojma nemam šta su....

Za dvojku stoji na steamu u EA sekciji 2 do 3 godine...

Mislim uzeću igru sigurno jer sam se naložio kao majmun na lore ponovo.

Priča se da dvojka počinje na dubini i početni cilj je doći do površine, svojevrsni uno reverse...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Subnautica pentraksil Upravljačke simulacije 30 2.3.2021 0:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com