Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2026, 14:41   #981
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ptičica

Коначно сам укапирао како могу да се на врло лак начин каче слике, тако да ће их у наредном периоду бити више слика. Горњи сет је са Мотокрос првенства Србије одржаног у Власотинце.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2026, 15:06   #982
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ptičica





todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Filip89x (16.5.2026), galebns (16.5.2026), PinociO (15.5.2026)
Stara 15.5.2026, 16:53   #983
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.385
Zahvalnice: 1.673
Zahvaljeno 2.357 puta na 1.543 poruka
Određen forumom Re: Ptičica

Da ne kopam po EXIF-ima, na koliko su ti obično setovanja za hvatanje ovako brzih scena? Prvenstveno me shutter speed interesuje.

P.S. Ne znam šta koristiš za obradu, ali oriđiđi Adobe (Lightroom) ima generative fill/remove, pa verujem da bi ove fotke bez redara u prslucima izgledale dosta bolje
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2026, 17:28   #984
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ptičica

Da al' ne mogu tako da postavljam fotografije jer su i ti redari sastavni deo trke. Lako je to skinuti koristim Honor Ai. A što se obrade fotografija tiče koristim plaćene verzije Lightroom mobile, Frameit i Lumii. Ja sam toliko to doveo na neki nivo da lako napravim bokeh ili šta god na fotografiji. Nekad ih provlačim kroz sva tri programa. Izvlačim čak i mutne fotke da budu upotrebljive. Sa Ai se igram ko malo dete. Ima na fejsbuku moja strana "moto fotografija". A što se fotografisanja tiče koristim Fujifilm x-s10 sa objektivom fujifilm 16-80 R OIS. Pošto oba imaju IBIS stabilizaciju aparat kod paninga prepoznaje radnju t.j. da ti vučeš aparat horizontalno a on poravnjava vertikalno podrhtavanje. Osnovno podešavanje za sve važi 1/2000 do 2500. Kod paninga za moj aparat optimalno 1/160. Objektiv za ovu vrstu fotografije je f-4 ili f-2.8. Može i šire samo treba biti dosta smiren. Objekat moraš da osluškuješ ako ga ne vidiš. Držiš okidač na pola dok ga fokus ne nađe a to se na skoku dešava trenutno. Onda pritisneš dugme do kraja i ispratiš metu. Ja sam toliko usavršio fokus da ga držim na kacigi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Filip89x (16.5.2026), Partybreaker (16.5.2026)
Stara 16.5.2026, 10:10   #985
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.996
Zahvalnice: 2.972
Zahvaljeno 1.111 puta na 613 poruka
Određen forumom Re: Ptičica

Sjajno! Odličan materijal!
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2026, 23:52   #986
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ptičica

Хвала на подршци биће тога још ...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2026, 23:18   #987
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ptičica





todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Filip89x (21.5.2026), galebns (20.5.2026), PinociO (19.5.2026)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ptičica dbaja Fotografija 9 24.10.2008 10:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com