![]() |
![]() |
|
|||||||
| Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
|
|
#1 |
|
Član
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
|
E ovako kao što sam naslov kaže trebaće mi stručno mišljenje u vezi konfiguracije za nekih 1500 +/- 50 evra. Svi predlozi su dobrodošli. Planiram sebi da kupim komp za nekih 2-3 mjeseca, dok mi stigne keš.
Komp će mi prvenstveno služiti za igranje igrica, obradu muzike u Adobe Audition-u i obrada Videa u Sony Vegas-u, te će biti uključen većinu sati sedmično. Kada kupim ovaj komp hoću da ne mislim na komponente sledećih minimum 4 godine, eventualno negde dodati 2GB RAM-a. Ja sam napravio 9 konfiguracija koje su različite u malim pogledima, tipa drugačiji proc, slabiji, jači, grafičke slabije, jače, više rama,manje rama itd. Potrebna su mi svačija mišljena pri izboru koja bi konfiguracija bila najbolja. Podelio sam na 3 tipa, gdje tražim grafiku, gdje tražim procesor i gdje je sve umjereno.Preferiram AMD x4 i x6,kao i radeon-ove kartice ali i Nvidia. Pa da krenemo: 1. Konfiguracija: Procesor (Ima najjači AMDov proc, 2x6870 grafiku, SSD od 64 gb, i HAF X, 6 gb RAM-a) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x6 1100T - 239 eura 2x Gigabyte Radeon 6870 - 415 eura Exceleram (3x2GB) Rippler - 110 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura SSD Kingston 64GB - 118 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF X - 180 eura _____________ 1505 eura 2. Konfiguracija: Procesor br.2 (Isti proc kao i gore, slabiju grafiku 6950, SSD od 128gb, HAF 932, 8 gb RAM-a) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x6 1100T - 239 eura Gigabyte Radeon HD 6950 - 284 eura Patrior (4x2GB) Extreme - 150 eura Chieftec Nitro BPS-850c - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura SSD Kingston 128GB - 215 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF 932 - 140 eura _____________ 1471 eura 3. Konfiguracija: Intel Procesor (Grafika 6970, SSD od 64gb, 12 GB RAM-a 2000MHz, slabije napajanje od 650 W) Asus Sabertooth x58 - 175 eura Intel i7-950 - 247 eura Gigabyte Radeon HD 6970 - 347 eura Patrior (6x2GB) Sector 5 - 282 eura Chieftec Nitro BPS-650c - 100 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura SSD Kingston 64GB - 118 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF 932 - 140 eura _____________ 1532 eura 4. Konfiguracija: "Umjerena" (1055T proc, grafa 580, 6 gb RAM-a, SSD od 64gb, HAF X) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x6 1055T - 160 eura Gigabyte GeForce GTX 580 - 451 euro Exceleram (3x2GB) Rippler - 110 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura SSD Kingston 64GB - 118 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF X - 180 eura _____________ 1462 eura 5. Konfiguracija: "Umjerena" br.2 (Isti proc kao i gore, 2x 6870, SSD od 64GB, 8 GB RAM-a, HAF X) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x6 1055T - 160 eura 2x Gigabyte Radeon HD 6870- 414 eura Patrior (4x2GB) Extreme - 150 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura SSD Kingston 64GB - 118 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF X - 180 eura _____________ 1465 eura 6. Konfiguracija: "Umjerena" br. 3 (Isti proc kao i gore, 6970, SSD od 128gb, 8 GB RAM-a, HAF X) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x6 1055T - 160 eura Gigabyte Radeon HD 6970 - 347 eura Patrior (4x2GB) Extreme - 150 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura SSD Kingston 128GB - 215 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF X - 180 eura _____________ 1495 eura 7. Konfiguracija: Grafika (x4 965 BE, 6 GB RAM-a, 2x 6970, nema SSD-a, HAF 932) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x4 965 BE - 139 eura 2x Gigabyte Radeon 6970 - 700 eura Exceleram (3x2GB) Rippler - 110 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF 932 - 140 eura _____________ 1532 eura 8. Konfiguracija: Grafika br.2 (isti proc kao i gore, 4 GB RAM-a, 3x 6950, nema SSD-a, slabiji hard, i najslabije kućište 690 II) Po meni najbolja konfiguracija, samo što nema SSD Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x4 965 BE - 139 eura 3x Gigabyte Radeon 6950 - 852 eura Patrior (2x2GB) Extreme - 74 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura Seagate Barracuda 1.5 TB - 75 eura Samsung DVD RW - 25 eura CM 690 II Advanced - 90 eura _____________ 1575 eura 9. Konfiguracija: Grafika br.3 (1055T proc, 2x gtx 570, nema SSD, 6 GB RAM-a, HAF 932) Asus Crosshair IV Formula - 185 eura AMD Phenom II x6 1055T - 160 eura 2x Gigabyte GTX 570 - 646 eura Exceleram (3x2GB) Rippler - 110 eura Chieftec Nitro BPS-850C - 135 eura WD Caviar Black 1.5 TB - 98 eura Samsung DVD RW - 25 eura Cooler Master HAF 932 - 140 eura _____________ 1499 eura Svi predlozi dobrodošli. Hvala na razumevanju i čitanju ovolikih konfiguracija. Boldovao sam što se promenilo u odnosu na prethodnu konfiguraciju. Konfiguracije 7 i 8 imaju najjače grafike, zašto sam to birao, pa zbog toga što se proc može lako upgradeovati na 1-2 godinu, a grafika teže izlazi, tako da se za grafiku ne bih brinuo u ove 2 konfe sledećih barem 3 godine. Hvala još jednom svima. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.322
Zahvalnice: 4.441
Zahvaljeno 3.423 puta na 2.356 poruka
|
Nisam imao živaca da čitam sve detaljno, iskreno, mada mi ova zadnja deluje kao najbolji izbor (zbog 2x570), još da uzmeš neki SSD od 32/64 GB samo za OS i to je to.
Mada je u svakom slučaju za bilo koju od ovih da se odlučiš neće raditi loše
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Član
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
|
Ja svoj prvi komp što sam kupio 2005 sam promenio ove godine, a plaćen je bio samo 650 evra. Tako da nemam brige da mi ovaj neće trajati isto toliko.
Znam da za 2-3 godine će biti mnogo jakih mašina, ali ni ova neće biti za otpatke.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.901
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 4.367 puta na 3.607 poruka
|
Za pare koje su ovde u igri, samo i7-9x0, bez obzira šta ti preferiraš.
Jedna GTX570, posle eventualno još jedna. SSD od 120GB ne bi bio loš, verovatno će pojeftiniti za 2-3 meseca (obavezna stavka kada se govori o konfiguracijama od 1500e). Od napajanja traži Seasonic, Corsair, Enermax. Kuler za CPU je praktično obavezan, znači nešto za 30-60e, i7 se odlično klokuje. SLI/Crossfire kombinacije sa više od 2 karte - totalno neracionalno iz više razloga. Velika potrošnja i zagrevanje, ne skaliraju prema očekivanjima, moguće/verovatno smaranje sa drajverima (kod ATI-ja pogotovo...). Poslednja ispravka: Picard (25.12.2010 u 18:11) |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Član
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
|
I razmišljao sam od i7 950, ali nemam blage koju bi matičnu mogao da kupim za taj proc da ga mogu kloknuti bez problema, da maticna ima 6 ddr3 slotova sa 2000mhz i 3 pci v16..ostalo manje bitno...
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Član
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
|
Al evo taman krenem tražiti matične za ovaj proc i naiđem na jedan benč gdje i7 950 ostvaruje 6333 skor, ne klokovan a 1100t 6063... To su meni potpuno identični rezultati. A i kad skontam da poželim upgrade za 2 godine, ne mogu jer moram i ploču menjati, a to je odmah dupla investicija. Baš me ubija ova dilema. Da li neko od naših ljudi poseduje ovaj intel i7 950 iili AMD 1100T ? Jer mi je mnogo lakše kad mi naš čovek kaže kako stoje stvari.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Šta slušate od muzike... | Covenant | Opšta kultura | 16395 | 23.2.2026 21:50 |
| Konfiguracija za igraonicu vaše, mišljenje! | Wish37 | ŠDK - Osnovne komponente | 78 | 13.3.2012 21:02 |
| Intel i3 540, molim stručno mišljenje | Stefanknn | Osnovne komponente | 27 | 24.12.2010 20:13 |
| Zanima me vaše stručno mišljenje! | ant0aN | ŠDK - Osnovne komponente | 43 | 11.11.2009 16:34 |
| Konfiguracija za GTA4 na very high ! | ShikyCR9 | ŠDK - Osnovne komponente | 5 | 11.8.2009 0:02 |